אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אלשטיין ונאמני החוב סיכמו על מחיקת אי.די.בי מהמסחר

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
עוד נסיון של אלשטיין להתכחש לחוב
החובה לבצע את הצעת הרכש היא חוב של דולפין כלפי בעלי מניות המיעוט. חובותיה של אידיבי פיתוח הן חובות של החברה כלפי נושיה. הזרמותיה של דולפין לאידיבי פיתוח אינן חוב - הן נעשות כי אלשטיין מעדיף להזרים לשם על פני תשלום חובותיו. אידיבי פיתוח יכולה לגייס כספים לתשלום חובותיה גם ע"י מכירת נכסיה - אפילו במסחר בבורסה. אם לאשלטיין אין מזומן לבצע את הצעות הרכש - שיואיל ויקח הלוואה בבנקים זרים תוך משכון נכסים שלו בחו"ל כדי לשלם אותה - ולאחר מכן שיסתדר עם בנקים זרים בשנים הבאות כדי להחזיר את ההלוואה. במקום - הוא מנסה להתכחש לחוב לבצע את הצעת הרכש - ולהמשיך לעשות בישראל עסקים כרגיל.
 | 21.02.16
5.
יהיה לו קשה לשכנע את בעלי האג"ח...
הם יכולים להשתלט על החברה ולהסב לו נזק כבד מאד. למעשה, הם מסוכנים למיליארד וחצי שהוא כבר השקיע יותרמבעלי המניות. לכאורה, הם יכולים למכור את מניות החברה ולהכניס לכיסם את רוב שווי האג"ח שלהם או למכור את מניות כלל ביטוח ודסק"ש בנפרד או חלקים חלקים מדסק"ש. בכך יבצעו ספין אוף מרהיב שיציף ערך. אני לאבטוח שאלשטיין מבין את הסכנה. הוא חושב שלבעלי האג"ח אין אלטרנטיבות להזרמות שלו, אבל אם מסתכלים על מה שקרה באלון ריבוע כחול (שפתאום הגיעו הצעות במחירי עתק לרכוש את זרוע הנדל"ן ואת החברה עצמה) מבינים שיהיו רוכשים גדולים גם לגב-ים וגם לסלקום וגם לשופרסל ואפילו לאלרון. רובן אולי בשפל מבחינת שווי המניה, אבל בניגוד למגה, הן חיות ובועטות ויכולות להפתיע כשרוכשים יבואו לשלם עליהן. רק בכלל ביטוח בגלל שגעון הגדלות של המפקחת ישנה בעיה, אבל גם זו תפתר במוקדם או במאוחר - אולי על ידי בית המשפט שיעמיד את המפקחת במקומה.
יריב | 21.02.16
4.
רק בישראל... הוכחה למה אסור להשקיע כאן
אלשטיין השקיע למעלה מ 1.5 מיליארד ש״ח רק כדי שהממונה על הביטוח תתקע אותו עד העצם , בעלי תפקיד שבלעדיהם לא היה לו כלום יתקעו אותו גם , ומחזיקי אג״ח יחפשו איך אפשר לסחוט עוד מהלימון הזה... אם למישהו היה ספק למה אסור להשקיע בישראל אלשטיין הוא ההוכחה
רק בישראל | 21.02.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת