אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפצצה של רשות המסים: המס על הפחם יוכפל, תעריף החשמל יזנק בכ-8% השנה

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
הכל טוב ויפה אבל היו צריכים לעשות את זה יותר מגמתי!
אני בעד העלאת מיסים על דלקים ומזהמים למיניהם אבל קודם כל תדאגו להפחתת הזיהום בזה שתעלו מסים על פחם ודלקים כדי לעודד מעבר לגז טבעי, ורק ולאחר מכן תעלו מיסים על גז!, הדבר היחידי שאולי זה כן יעודד זה בעצם לעבור למכוניות היברידיות וחשמליות אבל עדיין אין ממש תמריץ לתעשייה לעבור לגז טבעי שהיא המזהמת העיקרית! עבודה בשלבים זה הפתרון לכל הבעיות במדינה הזאת, או שלא עושים כלום, או שעושים הכל בבת אחת בצורה מפגרת!
אבי | 07.03.16
19.
ימח שמם וזכרם
לאור המסים החדשים התעשיה לא תצמצם את צריכת האנרגיה שלה והזיהום הסביבתי (שאינו רב במונחים בינ"ל, יש לציין) לא יפחת. מה שכן יקרה הוא שהתעשיות יגלגלו את העלויות הנוספות על הצרכן, וכרגיל אנחנו האזרחים הפשוטים נשלם מכיסנו על השגיונות של נערי האוצר. המיסוי בישראל על סוגיו השונים הוא הרבה הרבה יותר מדי גבוה, ועל מנת לאפשר למשק לצמוח יש לקצצו בדחיפות, בוודאי שלא להעמיס עלינו מסים נוספים. ימח שמם וזכרם של אלו שתמכו בהצעה.
אורן | 06.03.16
17.
העלאת מס
למדינה אין שום בושה מתי שהם צרכים להשתמש לטובתם הם אוצרים המחיר בארץ נמוך לפי מדינות OECD אבל כאשר מראים להם שיוקר המחיה והמס על הרכבים וכדומה גבוהה יותר ממדינות ה-OECD הם מתעלמים הגיע הזמן לשלם להם משכורת בשכר מינמום ונראה אותם גיבורים גדולים נימאס לנו מכם לכו הבייתה די לגנוב מהאזרחים
גבי | 06.03.16
15.
מעולה כל הכבוד לממשלה !!!
צריך להעלות את המיסים כמה שיותר, לא רק על הדלקים, גם על המכוניות, הבשר, המזון, חומרי בניה, עובדים זרים, מסי מעסיק, מס חברות ועוד. מה שחשוב הוא שיהיה כמה שיותר יקר וקשה לחיות כאן. השאלה היא האם הממשלה הזו היא מטורפת לגמרי או שיש עוד מקום קטן קטן של שפיות איפשהו?
אזרח כבוד | 06.03.16
13.
טמטם מערכות
טמטום מערכות מצד אחד יש רצון להפחית את הזיהום ומצד שני הרשויות עושות הכול להקשות על אנרגיה חליפית במקום לעודד הקמת חוות רוח ופריסה של תאים סולאריים בכול מקום שהדבר ניתן ואפשרי המדינה הרשויות המינהל וכל מיני גופים מיותרים מקשים על היזמים בישראל כמו בישראל הכול דפוק אחד לוקח והשני לוקח יותר רשות המיסים במקום להטיל מס שתיתן החזרים ותעודד השקעות בתחום אנרגיה חליפית במקום להטיל עוד ועוד מיסים . עלות המס לא תזיז לחברת חשמל הם יגלגלו את ההוצאה על הצרכן שלא יכול לדרוש מחברת חשמל להשתמש בגז או בכל תחליף אחר וחברת חשמל שייכת למדינת ישראל ובסוף מי משלם על האיוולת אני ואתה .
דודו | 06.03.16
5.
יהרוס צמיחה עתידית של הייצור התעשייתי בישראל ויגדיל הפערים החברתיים
הנזקים מיישום ההמלצות יהיו עצומים. התועלת - אפסית. כבר כיום ישראל אינה מצטיינת בייצור. העלאת המס לא תפחית את השימוש בפחם, הרי חברת חשמל תמשיך לקנות פחם. אבל היא כן תהרוס סיכוי לצמיחה של תעשיית ייצור כמו שקיימת במדינות מתועשות. כמו כן, עליית מחיר החשמל תעלה משמעותית את יוקר המחיה, תפגע בגל העליה מצרפת לישראל (מי רוצה לעלות למדינה בה יוקר המחיה בלתי נסבל?), ובעיקר תפגע קשות בשכבות החלשות ותגדיל עוד יותר את העוני בישראל, שכבר כיום הוא הגבוה ביותר ב OECD (פרט למכסיקו וטורקיה).
לזרוק את ההמלצות לפח | 06.03.16
4.
עובדים עלינו בעיניים
המטרה היא להעלות מסים, להעשיר עוד יותר את קופת המדינה. כשיש תכנית להעלאת מסים על דלקים, מתרצים זאת במניעת זיהום אוויר, לטובת הציבור. אך כשיש צורך להשקיע, במניעת זיהום אוויר, לך דבר אל הקיר. כמה חרטא יש בתכנית אחת, ע"מ ל"שכנע" את הציבור, בהעלאת מסים מיותרת.
סמי | 06.03.16
2.
מדינה מפגרת.. יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה..
במקום להוזיל את הגז הטבעי לתעשיה, ייקרו עכשיו את החלופות.. בשביל מה צריך ליקר את הפחם כדי שחברת החשמל תפסיק לצרוך אותו? היא חברה ממשלתית, שכפופה גם להוראות לגבי הגנת הסביבה. שיחליטו כמה פחם מותר לה לשרוף ונגמר הסיפור. למה אנחנו צריכים לשלם על זה עוד במס? ואגב, כל מה שזה אומר, שאנחנו נשלם על החלטות גרועות של חברת החשמל.. לא שהיא תפסיק לשרוף פחם..
רון | 06.03.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת