אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחבלים עם סרגל על הידיים

42 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

39.
עבודה קצת חפיפית
מלחמות וטירור היו תמיד מאז שקיים האדם ומאז שהוא מצא את האש והמציא את הגלגל אז אין שום חדש תחת השמש בנושא טירור ומחבלים. זה שיותר מהנדסים הולכים לטרור לא מוכיחה שום דבר רק שהם חושבים שעם האינטלקטואליות שלהם הם יצליחו להשתלט על העולם ולהרוג כמה שיותר אנשים ויהיו יותר מפורסמים. אבל איזה מחלות יש להם באמת במוח? על זה עוד לא עשה איש שום מחקר. כל אמן אוהב סדר מסויים במוח וכל אדם נורמאלי אוהב סדר מסויים אבל דווקא מהנדסים מנסים לכפות את הסדר שלהם על כל העולם? נראה לי קצת הזוי! בקיצור ספר שאפשר לוותר עליו!
 | 12.03.16
38.
אני חושב שמצאתי את הקשר
אמת , מצד אחד מהנדסים הם אינטליגנטים ,חלקם אפילו מבריקים ולכן זה לא הגיוני שהם יהיו בעלי אידיאולוגיה ימנית או דתית. מצד שני בניגוד למדעי החיים והרפואה שם יש קונפליקט מובנה בין דת למדע או למדעי הרוח והחברה ששם יש קונפליקט מובנה בין מוסר מ"אלוהים" למוסר רלטיביסטי הרי שבהנדסה לסוגיה אין שום קונפליקט. בהנדסה צריך לפתור בעיות בעלות אופי טכני תוך שימוש בכלים מעשיים. השאלות שמהנדס שואל את עצמו - איך אני עושה מעגלים עוד יותר קטנים, איך אני עושה רכבים יותר בטוחים , איך אני עושה בניינים יותר אקולוגיים הן לא שאלות עם דילמה. יש תמיד סיבה טובה למה כן לעשות ואין סיבה ממש טובה למה לא לעשות. אנחנו כחברה רוצים התקדמות טכנולוגית כי זה משפר את חיינו ולכן אנחנו מתגמלים הצלחה הנדסית בכסף. לפעמים פתרון הנדסי לא נקלט אז הוא לא מתוגמל אבל זה לא בגלל שהוא לא מתאים לנו אידיאולוגית אלא לא מוצלח ברמה הפרקטית הצרכנית. כלומר עיסוק בהנדסה הוא לא תחום בעייתי עבור קיצונים דתיים או ימנים . הוא לא מאתגר אותם מוסרית או ערכית אלא רק אינטלקטואלית. ולכן המסקנה שאותם קיצונים ימנים שיש להם פוטנציאל להשכלה ילכו להנדסה. מ.ש.ל
לא מהנדס ,תודה לאל | 12.03.16
34.
פעם שההיתי ילדה שנות ה70וה80 היה סרט ערבי ביום שישי לפנות ערב .תמיד היה דמות
אחת שקראו לה מוהנדס בעיברית מהנדס ואותו מוהנדס תמיד היה עצבני וכעסני במיוחד, הגיוני שחכם היה עצבני וכעסן כי שיש שכל יש דאגות ושיש שכל קשה להיות אדיש ושיש שכל כואב יותר לראות קיפוח ועוולות ושאתה שותק אתה מרגיש שותף לפשע ואז במצב של חוסר אונים עושים מעשים קיצונים שנוגדים סובלנות שברקע תמיד יש הצדקה על רקע של קיפוח....
ריינה | 12.03.16
33.
כדוקטורנט בטכניון המחקר מפספס נקודה חשובה
אחד הדברים ששמתי לב אליהם במהלך לימודי זאת העובדה שרמת הבורות בקרב מהנדסים גבוהה. במהלך הלימודים אתה לא לומד שום דבר שיכול להרחיב את אופקיך. כל הידע בהיסטוריה, סוציולוגיה, משפטים, מדעי המדינה של המהנדס ברמה של ילד בתיכון. רובם אף לא טרחו ללמוד נושאים הומנים אלו בילדותם, ואינם קוראים ספרים בתחומי דעת אלו. במקרה ומהנדס קורא זאת ספרות יפה ולא עיון. בנוסף, נתקלתי במהנדסים שהתגאו שהם לא קוראים ספרים.
רועי | 12.03.16
32.
כשלחוקרים יש דעות קדומות...
...מובטח שיגיעו למסקנות שגויות. ואני לא מתכוון כרגע לדעות קדומות אודות מהנדסים או אודות האיסלם, אלא לדעות הקדומות שלהם לגבי תנועת הימין העולמית: "בקרב הרכיבים המשותפים לאידיאולוגיה הימנית הקיצונית ולאידיאולוגיה האסלאמית אפשר למצוא ראייה היררכית של החברה, נכונות לקבל אי־שוויון, אנטישמיות, תפיסה של החברה כמזוהמת ומושחתת, ונוסטלגיה לעבר מיתולוגי, לסדר שאבד. כל אלה מאפיינים שחסרים בצד השמאלי." האמנם הימין נוטה לאנטישמיות? כידוע, נאציזם הוא קיצור של "נאציונל סוציאליזם", והאידיאולוגיה הסוציאליסטית מזוהה בכלל עם השמאל, ולא עם הימין. כיום, אנחנו רואים תנועות כגון ה-BDS באירופה מפגינות אנטישמיות יוצאת דופן, וגם הן כמובן שייכות לצד השמאלי של המפה הפוליטית. האמנם הימין "נכון לקבל אי-שיוויון"? שקר וכזב. תנועת הימין העולמית דוגלת ב@שיוויון הזדמנויות@. לכולם יש את הזכות להתחרות בשוק החופשי ולהישפט לפי אותם החוקים. בו זמנית היא מכירה בכך שמי שעובד קשה יותר מן היתר, מפגין יוזמה או כשרונות מיוחדים זכאי לתגמול בהתאם. תנועת השמאל, לעומת זאת, מעוניינת לכפות על כולנו @שיוויון בתוצאות@, דהיינו שהאדם החרוץ ישתכר בדיוק כמו העצלן, המוכשר בדיוק כמו חסר הכישרון. זהו חוסר צדק משווע, ואידיאולוגיה המקדמת עצלנות ובינוניות. "תפיסה של החברה כמזוהמת ומושחתת"? מה פתאום? אלו הם דווקא ארגוני שמאל אשר הכריזו על בני אדם כיצור המזהם את הסביבה, וקוראים להגבלות על הילודה על מנת לעצור את התרבות המין האנושי. אלו הם דווקא אנשי שמאל אשר רואים בעושר כדבר מה מושחת ונהנתני, וקוראים כל העת לשיבה לאורח חיים פשוט ואנטי-צרכני. ראיה היררכית של החברה - זה נכון שהחברה על פי תפיסתו של הימין היא מעמדית, ויש בה אנשים עשירים יותר ופחות. אולם שוב, הדבר נובע מהכרה בכך שבני האדם אינם שווים ויש ביניהם חרוצים יותר ופחות, מוכשרים יותר פחות. זה אך הגיוני שהחרוצים והמוכשרים יצברו יותר הון ויזכו במעמד גבוה יותר. אולם על פי תפיסת הימין לפחות ישנה אפשרות לניידות מעמדית, דהיינו שמי שנולד במשפחה ענייה עשוי להגיע לגדולות בזכות כישרון ועבודה קשה. לעומת זאת לפי ראיית השמאל ישנם רק שני מעמדות - חברי המפלגה הקומוניסטית אשר זוכים בכל ההנאות וההטבות, ודלת העם אשר נועדה לשרת אותם. הדרך היחידה להצטרף לאליטה היא באמצעות ציות מוחלט ל"מנהיג הנערץ" וליחוך ישבנים מאסיבי. כאשר תפיסת העולם כה מעוותת, אין זה פלא שמגיעים למסקנות מטופשות. הם לא מבצעים פיגועי טרור כי הם מהנדסים, אלא כי הם מוסלמים פונדמנטליסטים!
אורן | 12.03.16
28.
לאנשי המדעים המדויקים יש מבנה מוח טכנוקראטי - הם לא מסוגלים למדוד משהו בתחום האפור.
כמו הגרמנים הטכנוקראטים שהפכו למכונת רצח. אין להם יכולות הומאניות שכליות / נפשיות להתמודד עם משהו שאינו מדויק. ולכן מוחם ואישיותם כופים עליהם להתיחס לכל דבר כמשהו מושלם, מדויק, סגור ונחרץ. אלו מאפינים דומים מאד לאלו של פסיכופת. פסיכופת זה אדם פגום, ולא משנה אם הוא ביצע פשע או לא. גם פסיכופת שלא ביצע פשע הוא עדיין פסיכופת באישיותו, אבל בצורה נסתרת. זה קיים אצלו בפנים נסתר מין העיין.
:::::::::::::::::::: | 11.03.16
24.
אני דור 6 לגברים מהנדסים
כלכליסט , כבר אין מה לכתוב ??? מהנדס בחברה הערבית זה מקצוע מסורתית מכובד לגבר . גבר ערבי מרקע משכיל לא יבחר לפרנס משפחה מעיצוב בגדים . המהנדס זה מקצוע שעובר בדורות של המשפחה הערבית . עוד לפני לפני שבן לאדן תכנן את הטרור . מה קשור המהנדס לפונדמנטליסט ? כתבה לא במקום .
דר פאדי אלעמארה | 11.03.16
23.
ממש הפתעה
"התוצאות היו לא צפויות. "מצאנו שאם מסירים את הדתיות מפני השטח ומפרקים את האידיאולוגיה האיסלאמית, האידיאולוגיה הימנית והאידיאולוגיה השמאלנית לרכיביהן, ניתן למצוא חפיפה מאוד חזקה בין תנועות אסלאמיות לבין תנועות ימניות, אבל אין חפיפה חזקה עם תנועות שמאלניות". בקרב הרכיבים המשותפים לאידיאולוגיה הימנית הקיצונית ולאידיאולוגיה האסלאמית אפשר למצוא ראייה היררכית של החברה, נכונות לקבל אי־שוויון, אנטישמיות, תפיסה של החברה כמזוהמת ומושחתת, ונוסטלגיה לעבר מיתולוגי, לסדר שאבד. כל אלה מאפיינים שחסרים בצד השמאלי."
 | 11.03.16
16.
לדעתי זה בגלל שהנדסה בהרבה מובנים הוא מקצוע טוטאלי
מהנדס שנדרש לתכנן מוצר מסויים חייב לתכנן אותו על פי חוקים וסטנדרטים מאוד נוקשים לא משנה אם זה מהנדס תוכנה, מהנדס חשמל או מהנדס מכונות. למהנדס יש מרווח מאוד קטן לעגל פינות ובמידה שהוא מעגל פינות ייתר על המידה פשוט מתקבל מוצר לא תקין. זאת בניגוד גמור למקצועות לא הנדסיים/מדעיים ששם מרחב התמרון הוא גבוה ביותר ללא פגיעה במוצר הסופי. הטוטאליות הזאת היא המשותפת למהנדסים ולטרוריסטים.
משה | 11.03.16
14.
רוב המהנדסים אמביציוזים!
רוב בני האדם לא אוהבים ללמוד הנדסה. גם רוב המהנדסים לא אוהבים ללמוד הנדסה/מדעים מדוייקים. המעטים שאוהבים מדעים מדוייקים הולכים להיות מדענים! מהנדסים הם אנשים שבהגדרה הלכו ללמוד מקצוע קשה שהם לא אוהבים כדי להגיע להישגים. כלומר הם אנשים שמוכנים להקריב למען מטרה. בנוסף המקצוע שלהם הינו לפתור בעיות בצורה טכנית. להבדיל ממקצועות אחרים. פוליטיקאי/ רופא/ עו"ד/ סוחר לפעמים מצליחים ולפעמים נכשלים (לרפא/ לנצח במשפט/ למכור). מהנדס שקיבל משימה לבנות מבנה חייב להצליח אחרת הוא מפוטר.
עלי עבדו | 11.03.16
10.
התעלם באלגנטיות מהאיסלם ברקע.
גם כלכלות דרום אמריקה מלאות במהנדסים ללא עבודה בתחום הכשרתם, הם הופכים לנהגי מוניות לכן בדרום אמריקה יש מתאם גבוה בין לימודי הנדסה לתחבורה ציבורית. נכון שמהנדסים ניחנים החשיבה אנליטית ובישיבה אסטרטגית, זה מנוע הצלחתם כאשר הם פונים לכיוון של טרור אבל את הבסיס האידיאולוגי להיותם מחבלים הם שואבים מדת האיסלם גם הניגוד (=אכזבה => תסכול) ממצבם הו שואבים מהדת. בהשוואה דמיינו לכם כיצד היו נראות מלחמות העולם העתיק לו היה מצוי בידם נשק מודרני? ...ניחשתם... לא היה נראה בכלל כי לא היינו קיימים כדי לצפות בהן. בעלי חיים ששרדו בטבע הם אלה שפיתחו נשק התואם למידת ההתפתחות שלהם, אילו היו מקדימים את זמנם כנראה לא היו שורדים.
דניאל | 11.03.16
9.
הסיבה הרבה יותר פשוטה
המחבלים שנדגמו הם כולם מחבלי "על", החוקר מתעלם לחלוטין מכל המחבלים ה"זוטרים" שמשמשים כפעילים חמושים רגילים (לוחמי טאליבן, דעא"ש, חמאס, חיזבאללה) שגם הם מחבלים אבל בסטטיקסטיקב לוקחים בחשבון רק מחבלים מקצועיים. אני בכלל חושב שהכוונה להפוך לשהיד התקיימה עוד לפני תחילת הלימודים, כלומר, המחבלים הולכים ללמוד הנדסה למען הג׳יהאד.
דניאל | 11.03.16
5.
מהנדסים הם רובוטים אנושיים שמופעלים על ידי אידיולוגים
החשיבה ההנדסית משכיחה את האחריות של האדם לערכי מוסר, כי מהנדס מתפתח תוך כדי הלימוד המקצוע לתוך דפוסי חשיבה טכניים, הוא מתחיל ליראות בבני אדם מנגנונים, וחייהם כמנגנונים לא שוים יותר מאשר קיום של מכשיר כזה או אחר. זאת תפיסה של זילות חיי אדם לא מיתוך רוע אלה מיתוך פילוסופיה של המיקצוע, כי בשביל מהנדס גם האדם הוא רק בורג במבנה חברתי כי מהנדסים לא רגילים להישתמש במושגים הומאניסטיים גבוהים. כשאין לאדם תפיסות הומאניות מפותחות והוא ניפגש עם רעיונות פנאטיים - אין לו כלי שיפוט ערכיים לרעיונות האלה ותפיסת הצדק שלו היא טכנית-חשבונאית - בסיגנון עין תחת עין.... לכן אנשים כאלה ניתנים בקלות למניפולאציות על ידי אידיאולוגים קיצוניים.
צ'יקו | 10.03.16
3.
כדאי לבדוק את ההשפעה של המצב הסוציו אקונומי של משפחות המהנדסים המוסלמים
יש מצב כזה של אי צדק במדינות האיסלם וגם במערב בקרב אוכלוסיות מסוימות, שאדם יכול להתקדם ולחלום על פרנסה טובה, כמעת אך ורק כמהנדס. המהנסדים הללו באים ממעמד סוציו אקונומי מסויים. סביר להניח שהמשפחות שלהם באות מרקע דתי אולי פלאחים או עובדי אדמה שחולמים על בן מהנדס. כנראה משפחות עם דמות אב מאוד סמכותית כשהאם מדוכאת ואולי סביר להניח שיש יותר מאישה אחת. אותם מהנדסים על מנת להשלים עם הקונפליקט שבהם הם שרויים (כשמצד אחד לימודי הנסה מודרנים ולוגיקה שעומדת בסתירה עם הדת, ומצד השני אי השוויון בבית והדתיות החזקה), כנראה צריכים לחזק לעצמם את ההצדקה שבסדר הדתי והמשפחתי מהם הם באו. שכן הם מבינים שזה בעייתי. הם חכמים. על מנת לבנות הצדקה שכזו, הם חייבים להאמין בסדר עולם מעוות ודתי קיצוני. וזה מסביר את הכל.
זה מעניין לבדוק לעומק | 10.03.16
1.
אנטי-תזה פשוטה יותר
שני סוגי אנשים רלוונטיים לדיון: מייקרים ומעכרים (סוג שלישי, כלומניקים, אינו רלוונטי בשום מקום). מעכרים מתמחים במניפולציות לזולת. מייקרים, לעומתם, עושים דברים בכל מצב או סביבה בהם יהיו. העדר אירגון, תשתית, מנגנון, כספים - ינטרל כל מעכר; לעומתו, מייקר אינו זקוק לכל אלה (ואף רואה בהם הפרעה: לדוגמא, "אי התעלומה" של ז'ול ורן). אם ציפה הפרופסור שפילוסופים, ספסרי-בורסה או עורכי דין יעשו משהו - ליבי לו: רק יוצרים אמיתיים עושים יש מאין. בימינו, יוצרים כאלה נוטים לרכוש השכלה הנדסית (או אמנותית).
 | 10.03.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת