אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדוע נתוני הצמיחה של 2015 לא צריכים לגרום למשק הישראלי לחייך

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ל 7: היה רצוי שתפנים את האמירה הידועה: "הנבואה ניתנה לשוטים" ותתרכז בנתונים
ועובדות ולא ב"תחזיות",אחרי הכל,אתה מגיב באתר כלכלי. רק להזכירך,בתחילת 2009,לאחר המפולת הקשה של 2008,לא היה כלכלן אחד שאמר: אל תשנו מסלולי השקעה והכל יחזור תוך שנה,אפילו תהיו ברווח קל,(זה בדיוק מה שקרה לי לאחר הפסדי נייר של 43%). כל מומחי הכלכלה דברו על 5 עד 10 שנים להתאוששות. כך שעדיף שתזהר עם "נבואות" כלכליות. בבוא היום ,תוקם להערכתי וועדת חקירה ממלכתית, על הנסיבות שהביאו להשארת הגז מתחת לים, כנפיחה אחת גדולה, מחוסר כדאיות כלכלית להוצאתו ואז אולי יבואו חשבון עם "הסוציאליסטים" האווילים כמו שלי יחימוביץ,שידעו לומר בוודאות מה יקרה במשק האנרגיה העולמי בעוד 30 שנה ועם שפנתניהו שפעל בקצב של צב להתחלת פיתוח "לוויתן". אני מאמין גדול באמרה שאמי המנוחה אהבה לומר: "יותר טוב ציפור אחת ביד משתיים על העץ".
בני בנקר | 14.03.16
5.
אין כאן צמיחה אמיתית אם כל הזמן נשווה נתונים ל-OECD......
אם כבר חוטאים ומנסים להשוות כל הזמן לממוצע ב-OECD, אז צריך גם לכוון את ממוצע המשכורות לקניית דירה לממוצע ב-OECD, את המחיר הדלק לממוצע ב-OECD, ואת יוקר המחייה, העוני והשחיתות לממוצעים ב-OECD. אז, אני מבטיח לכם שתבוא הצמיחה. בינתיים, אנחנו לא משתווים להם בכלום ואין טעם להשוות בכלל. כל הנתונים שמציג הלמ"ס יש לקבל אותם בערבון מוגבל, לצערי.
 | 13.03.16
2.
הכלכלה בתרדמת
גב' כלכלה דורשת תשומת לב מתמדת, לצורך טיפוח ופיתוח. כלכלה מחולקת לכמה מגזרים, ובמידה ומגזר אחד נזנח, שאר המגזרים נפגעים מכך. לכן יש לטפל בכל המגזרים, בעת ובעונה אחת, כך שכל מגזר יזכה לטיפול הנחוץ והראוי לו. איזון נכון נוצר, ברגע שכלל המגזרים פועלים בהרמוניה מלאה, כמו סימפוניה הרמונית.
יואל | 13.03.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת