אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עובדי מכון וולקני: שר החקלאות מנסה לסגור אותנו

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
דירות אמרנו? ???
דירות אמרנו??? אוי לנו אם אנחנו מחליפים מנוע צמיחה לאומי, מחקר וכבוד לאומי בעוד בטון תל אביבי אבל גם מי שחושב שדירות בצומת בית דגן חשובות ממוסד מחקר לאומי כדאי שידע כי ניתן לצמצם מאוד את השטח שתופס מנהל המחקר כיום ולהשאירו במקומו תוך שימוש ברב הקרקע לבניה. כדאי גם שיסתכל (אפשר בגולגל מפס גם מהצפון...) סביב ויראה כמה קרקע פנויה יש סביבו שניתן להשתמש בה בלי להחריב מוסד מחקר לאומי. אפשר גם להעביר את מנהל המחקר למקום אחר במרכז- אבל העברתו לצפון היא מעשה איוולת שיהיה בכיה לדורות כי הוא יתפרק ויתרסק לרסיסים בהובלה. ומי שנדמה לו שדירתו תעלה בשקל פחות -יש מצב שהוא מתבלבל....
זמורה | 10.04.16
14.
לכל הגאונים שמחליפים את וייז ומחשבים מרחקי נסיעה- תקנו לכם הגיון ושיקול דעת
מוסד מחקר יישומי שמשרת את כל אזורי הארץ ומהווה אבן שואבת הגיוני שיהיה במרכז הכוכב ויאפשר לצוותים היוצאים מדי יום לכל הכיוונים מרחק נסיעה סביר. גם לחקלאים הנדרשים לסיוע ועצה שבאים כל יום בשערי המוסד הגיוני יותר שיהיה במרכז. גם לשגרירים והאורחים מכל העולם שצובאים על שערי המוסד ולא יבואו באותה מידה לצפון. למה לדעתכם קוראים למרכז מרכז??? למה הממשלה לא עברה לצפון?
זמורה | 10.04.16
13.
מוסד מחקר מרכזי חייב חייב חייב להשאר במרכז
מחקר חקלאי הוא מחקר ביולוגי יישומי- לכן לא מספיק שיהיו מים, אדמה, פועלים, נותני שירותים, חנויות, כבישים וחשמל שיש בכל מקום במדינת ישראל. למחקר חקלאי נדרשים חוקרים, סטודנטים, שיתופי פעולה יומיומיים עם חוקרים מהאוניברסיטאות השונות ומרכזי המחקר, גישה נוחה ומהירה לספקי שירות של ציוד מדעי וכימיקלים, גישה נוחה לשטחי נסיונות בכל הארץ- כל אלה מחייבים את מיקומו המרכזי. מוסדות המחקר הנמצאים בקצוות מתקשים מאוד כבר היום לתפקד בגלל העדר הנ"ל ולא ברור למה שמישהו ירצה לשבש תפקוד של עוד מוסד מחקר שעובד מצויין ומביא כבוד למדינה ותועלת לאזרחיה מזה דורות. יתרה מזו-יש דוגמאות בעולם למוסדות מחקר בעולם שרגולטורים אינטרסנטים שרצו לעשות לעצמם שם העבירו וחיבלו בתפקודם- מתאים לכם שגם מדינת ישראל תכנס למועדון השוטים???
שריג | 10.04.16
12.
בכייה לדורות
בעידן של פופוליזם וקומבינה הכל אפשרי המעבר צפונה הוא למעשה סגירה בפועל של מפעל המחקר החקלאי המפואר עליו עמלו ועדין עומלים רבים וטובים עוטפים את הכל במסרים חלולים של פתרון נדלני ופיתוח הגליל וסוגרים את התמיכה הממשלתית ואת מעורבותה האסטרטגית של המדינה בפתרון אתגרי החקלאות הסביבה והמזון לעצור את המחדל ההזוי הזה ועכשיו
מטפח | 10.04.16
11.
מדהים. החלטה הזויה מכל כך הרבה בחינות, ממש מסריח.
הרי זה לא רק מאות העובדים שיאבדו את מקום העבודה. הרי לא כולם יסכימו לעבור מחר לקרית שמונה. המשמעות של צעד כזה היא איבוד של ידע חשוב. המשמעות היא ייבוש המחקר החקלאי בארץ. המשמעות היא דילול המענה לחקלאים בצרה. המשמעות היא ויתור על יכולת להתמודד עם אתגרים חקלאיים. מדובר פה על הבטחון התזונתי של כולנו! ראש עריית ראשון לציון מתנגד למהלך (מבחינתו מכוןן וולקני הוא מקור פרנסה, חינוך וריאה ירוקה) ואומר שהוא לא מתכוון לבנות שם. זה אפילו לא עלה בתכנית המתאר של העיר שאושרה לאחרונה. אני אשמח לחיות ולעבוד בקרית שמונה בחממת ה"פוד-טק" שהם מקימים. אבל לבטל בשביל זה את מכון וולקני זו טפשות. או שחיתות.
חגית | 21.03.16
10.
למכון וולקני יש שלוחות בצפון ובדרום
ואם שר החקלאות רוצה הוא יכול לחזק אותן על ידי הוספת תקנים. אבל בפועל הוא מייבש את מכון וולקני כבר כמה זמן. אולי הוא חושב שאלוהים יעזור לנו במשבר המזון הבא ולא המדע. אולי הוא חושב שכשמחלה פוגעת ביבולים תפילות יעזרו יותר מהבנת המחלה ומיגורה. בהצלחה לנו, בתור מדינה, להמשיך ככה...
דוקטורנטית לשעבר במכון | 21.03.16
9.
מכון וולקני צריך להישאר במקומו ולהמשיך להוביל מחקר איכותי!! מספיק להרוס!!
למה להרוס מקום שנבנה במשך שנים ומהווה מקור גאווה לישראל. מכון וולקני הוא מקום שצריך לפתח אותו ולא להרוס אותו. החשיבה צריכה להיות לטווח הרחוק ולא עד קצה הקדנציה!! ראוי שגם שר החקלאות יידרש לחשוב לעומק ולהיות תחת ביקורת רצינית על הצעדים שהוא מציע. קל להרוס במחי יד את אשר לפניך בנו בזיעת אפיים. את המחקר בארץ צריך לפתח ולא להרוס או לסגור. אפשר להקים מרכז מחקר נוסף בצפון אם רוצים - אבל להרוס דבר טוב עבור בצע כסף? מחר נוותר על האוניברסיטאות ואולי גם על בתי החולים???
גלי | 20.03.16
8.
לא יאומן - שר החקלאות רוצה לפרק את המחקר החקלאי - הזוי לגמרי
לא מדובר בהעברה של מכון וולקני לצפון מדובר בהקמת יחידה קטנה למחקר בצפון וסגירת מכון וולקני אין וולקני אי מחקר אין מחקר חקלאי נשלם על כך ביוקר - ממש ביוקר 16 שקל לעגבניות, 20 לפלפלים ואם לא ירצו למכור ..... תחשבו צעד קדימה - מה שהורסים לא יתחדש !!!
דידי | 20.03.16
5.
הרס המחקר והחקלאות בישראל
יש בערך 50 פרוייקטים של בנייה שעדיין לא אוכלסו או לא שווקו לקבלנים ברדיוס של 10 קילומטר ממכון וולקני. האם יש הכרח לפנות דווקא את מכון וולקני או שמא השר רוצה לשתק את מכון וולקני ע"י העברה שעשוייה להישך שנים רבות? החלטות פופולוסטיות יובילו לבחירה נוזספת של השר וממשלתו אבל יתקעו מסמר נוסף בארץ בארון של ארץ ישראל הישנה והטובה.
גלעד | 20.03.16
2.
זה פשוט מטורף! ממוטטים את כל התשתית של המדינה.
חבורה של משיחיים הזויים פופוליסטיים ( מירי רגב, אורי אריאל ועוד) מסבירה לנו שדרך הרס התשתית במרכז תצמח , הוקוס פוקוס, חלופה בפריפריה. זו שטות מוחלטת. בכל העולם, בריכוז האוכלכוסיה הגדולים מתפתחים תהליכים שבאיזורים דלילי אוכלוסייה אין להם סיכוי. יצירת מקורות תעסוקה, בריאות, חינוך , תרבות , ועוד, בפריפריה - הוא תהליך חשוב מאין כמוהו, אך לא בדרך של הרס התשתית הקיימת, אלא ע"י עידוד הפריפריה. ואני, תושב הפריפריה.
עמיר | 20.03.16
1.
הפרטה
הפרטה הפרטה הפרטה הפרטה הפרטה הפרטה הפרטה הפרטה היחידים שירוויחו זה החברות הפרטיות וולקני יסגר וסוף לחקלאים מה עם כל החקלאות בנגב וערבה שתהיה מופקרת?!? השר אריאל לא רק שעשה מספיק נזק שעלה להר הבית והצית את האינתיפאדה השלישית. הוא גם רוצה לסגור את החקלאות בישראל. להרחיק אותו מהפוליטיקה
עובד מכון | 20.03.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת