אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תנובה תפטר עד 500 עובדים בתוך שנתיים בהוראת הסינים

56 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

56.
ראוי שההיסטוריה תשפוט את משפחתה של זהבית כהן - גם בדורות הבאים
זהבית כהן העלתה מחירים על חשבון הצרכן השבוי הישראלי - שאינו יכול לעשות קניות בסוריה לבנון או מצריים זהבית כהן ניצלה את המצב הבטחוני של ישראל כדי להעלות מחירים כמובן לכאורה אם ראוי לתת לרמי לוי פרס ישראל על תרומה לכלכלה הישראלית - ראוי להלאים את כל רכושה של זהבית כהן - ולשלול את אזרחותה ואזרחות משפחתה ראוי לתת לזהבית כהן להיות פליטה חסרת כל שכל רוכל מנייאק יינצל אותה - בדיוק כפי שלכאורה עשתה לאזרחי מדינת ישראל
אפי | 28.03.16
55.
טוב להכנס לשוק הסיני
השוק הסיני הרבה יותר גדול מהשוק הישראלי. הסינים יעבירו את הידע לסין , ייצרו הכל בסין , עבור הסינים ושאר העולם בעלות הרבה יותר זולה מאשר בישראל. במיקרה הטוב ישראל תיהיה המחסן לחותמת גומי יוצר בישראל רק במידה ובגלל בעית מיסוי זה יהיה נכרחי. מדוע לשלם לעובד ישראלי ולמדינת ישראל , כאשר ניתן לעשות את אותו הדבר בסין בחלקיק מאותו מחיר. באופן כללי הגישה הסינית - לעשות הכל בסין , עלות עבודה זולה , ארנונה אפס , מיסוי אפס הקיבוצים , מדינת ישראל ועובדי תנובה יפגעו , אנו נשלם מחיר שוק , אז יהיו קצת פחות אוכלי חינם , לא נורא , הכל לטובה.
נכה צהל | 26.03.16
53.
ל - 42
באזור שבו אתה גר, זה לא היה הרס הטבע והסביבה. בניית בתים, סלילת דרכי גישה, חפירת תעלות למים וביוב, כל זה נקרה הרס הטבע ופגיעה אנושה בבעלי החיים, אשר התקיימו שם לפניך, במשך מאות אלפי שנים. אתה מחזיק רכב אולי שניים, אז אתה גם מזהם את הסביבה. כל תושב על כדור הארץ רוצה איכות חיים לפחות דומה לשלך. היות ואוכלוסיית כדור הארץ גדלה מיום ליום, יש צורך להכין תשתית לכל תושב. לך מותר גם לאחרים מותר. כל משטר היה נוהג כך. כל העולם נהנה מהתרומה האדירה של הקפיטליזם, וכלל האוכלוסייה בעולם. מי שמתנגד יכול לנהוג אחרת, לגור בטבע באוהל, ולהתנייד עם גמל.
יואל | 25.03.16
49.
ליואל מ48
הסוציאליזם לא עובד? שמעת על המושג well-fare countries? על מדינות סוציאל-דמוקרטיות (מה בדיוק המילה סוציאל אומרת לך???) זה כולל את כל צפון ומערב אירופה, את אוסטרליה, ניו זילנד וקנדה. כל אלו מדינות שיש בהם ביטוח רפואי לכל אזרח, חינוך חינם, לימודים אקדמיים מסובסדים באופן משמעותי מאוד, דיור ציבורי רחב, תחבורה ציבורית ואפשרות של המדינה לפקח על מחירים במקרה של כשל שוק. לפעמים היישום של הסוציאליזם הוא שונה. למשל, בשווייץ חובת כל אזרח לקנות ביטוח רפואי פרטי לבחירתו, ביטוח רפואי שמכסה בערך הכל (יש כללים) אבל בכל מקרה הוא לא ישלם יותר מ8% ממשכורתו והמדינה תשלים פער אם קיים (לעומת זאת כאן זה מתחיל ב10% והשירותים הרפואיים הולכים ומדרדרים ככל שהמדינה הופכת לקפיטליסטית יותר) אך החינוך הוא חינוך חינם. לעומת זאת בהולנד כל בתי הספר הם פרטיים, אבל המדינה מוציאה ואוצ'ר ומשלמת עליהם. מכל מקום, זה סוציאליזם. יש לו צורות שונות של יישום, אבל זה הוא והוא עובד הרבה יותר טוב מהקפיטליזם (מערכת הבריאות האמריקנית למשל היא היקרה בעולם ועם זאת אינה מדורגת בין הראשונות). ולגבי טענתך שהקפיטליזם לא אשם בהרס, תרשה לי לגחך בבוז, כריתת היערות בברזיל ע"י תאגידי ענק שמשחדים את כל הפוליטיקאים ועומדים מאחורי רצח פעילי סביבה זה נטו קפיטליזם. במדינות כמו שוודיה או ניו זילנד יש חוקים נוקשים שמונעים את זה ורווח כלכלי מיידי לא משנה אותם. זיהומי נפט ענקיים, לובי נפט שדחף למחוק מקורות אנרגיה חלופיים וכן הלאה-אלו הכל תולדות של הקפיטליזם המטונף שאתה תומך בו. זרוק את הקפיטליזם, הוא לא יהודי ולא נכון.
 | 23.03.16
48.
ל - 42
מה האלטרנטיבה, הקומוניזם נכשל, הסוציאליזם לא עובד וכל שאר המשטרים שבין לבין לא צולחים. שיטת הקפיטליזם הרע במיעוטו. האם אפשרי בכלל לקבוע שכר שווה לכל ובהתאם לגודל המשפחה. הכוונה מעובד הניקיון עד למנהיג מדינה. להבטיח חינך חינם כולל השכלה גבוהה ובריאות חינם לכל. האם במשטר אחר לא יהיה צורך בחקלאות, בפיתוח מפעלים ובפיתוח ערים, לספק פרנסה ומזון לכלל האוכלוסייה. זה לא אמור לגרום לזיהום הסביבה. במשטר סוציאליסטי הילודה גבוהה יותר מאשר הקפיטליזם. כל עוד האוכלוסייה בעולם הייתה נמוכה, הכל דפק יחסית. היום האוכלוסייה הולכת וגדלה, בקצב מסחרר וזה חלק מהעניין להרס הסביבה.
יואל | 23.03.16
47.
אלונה אריאלי להב עדיין שם ?
מה היא תרמה לחברה בחמש השנים האחרונות? נסיעות בזבזניות, עלות שכר מופרזת, אוירה רעה בסביבתה, יחסי אנוש בהתאם למוגבלותה, צעקות וניבולי פה ממש כמו סינית מהשוק, מוסר עבודה ירוד ומקצועיות של גנון. תרומתה לחברה = 0. זו רק דוגמא לשדרת ניהול מנופחת ומיותרת. ומי ישלם בסופו של יום את המחיר ? כנראה שעובדי הייצור שמרוויחים משכורות מינימום ותורמים בפועל לחברה.
אמיר לביא | 23.03.16
46.
אייפקס הכפילה ושישלה את כמות מנהליה על מנת להציג מצג שווא לקונים הפונטציאלים
ועכשיו הסינים תקועים עם עשרות מנהלים במחלקות עם רכבים ומשרדים שלא נותנים מי יודע מה תועלת, לפני עשור החברה הציגה רווחים נאים על שליש מכמות מנהליה, מאז פיצלו אגפים מאחד ל - 2 ו - 3 כמו אגפי לוגסטיקה,אחזקה וטיב מוצר הכניסו עובדי מצויינות תפעולית, הכניסו עשרות טכנולוגים כשפעם לפחות בחטיבה אליה אני שייך עבד טכנולוג בודד אחד בתחילת שנות ה - 2000, פיצלו אגפי הנדסה ואחזקה ואנרגיה ל - 3 מחלקות שונות כשפעם הכל נוהל ע"י אגף אחזקה עם 2 מנהלים בלבד עד לפני עשור כיום יש 9 מנהלים 3 לכל מחלקה עם משרדים ורכבים, תעשו חישוב תגלו כי החברה משלמת כל שנה מליונים עודפי שכר למנהלים שאינם ביצועיים בשטח בתיקון תקלות או מעורבות בייצור המוצר ותבינו לבד היכן יש צורך לקצץ! בהצלחה
עובד חברה  | 22.03.16
44.
זהבית
זהבית החזירית מכרה את תנובה פאר התעשיה לסינים עבור כסף עכשיו רבותי הגיע הזמן ללמד את הסינים לקח לעזוב לנטוש את תנובה עם הקיבוצים שיאכלו בוסר לקנות רק כחול לבן שטראוס טרה מחלבות גד שהסינים יפשטו רגל ויחזרו הביתה לזהבית כהן מגיע תרש ענק כנראה לא קיבלה ערכים בבית הערבי שגדלה
ארז | 22.03.16
42.
קפיטליזם הוא תמצית הרוע והטמטום האנושי
הסינים משמידים מדי יום 250 אלף כרישים. מאז שהם החלו לצמוח כלכלית, לפני 20 שנה, אוכלוסיית הכרישים העולמית צנחה ב90% ומתקרבת להכחדה. הכל כי הסינים אוהבים לאכול מרק סנפירים. זאת דוגמא אחת, מיני מאות, לנזק שקפיטליזם גורם לו. בקפיטליזם צריכה היא תמידה טובה, גם כשהיא מוגזמת ולא מותאמת ליכולות של האדמה. בקפיטליזם ייצור תמיד טוב, גם אם הוא הפך את הנהר הצהוב, אחד הנהרות הגדולים בעולם ששטחו גדול פי 30 מזה של ישראל, למאגר רעלים אחד גדול שברובו לא חי יותר אפילו בעל חיים אחד (ועד לא מזמן הוא היה שוקק חיים מגוונים) ואת חלק מהערים הגדולות בסין לכל כך מזוהמות עד שאי אפשר ללכת בהם בלי מסיכה, וגם אם הזיהום מסין כל כך חמור שהוכח שהוא גרם להוריקן בארה"ב. הקפיטליזם טוען שהוא משפר את רמת החיים גם אם הוא זה שתמך בעבדות ונלחם עבורה. גם אם הוא התנגד בשיניים לפני מאה שנים באירופה לביטול עבודת הילדים. גם אם בהווה הוא מעסיק בסין ילדים בני 5 במתכונת יום עבודה מלא עבור ארוחות ומקום לינה וגם אם ימי העבודה שלנו ארוכים מאי פעם, ההתחייבויות הכלכליות שלנו כבדות מאי פעם ועתיד העולם נראה מעורער מאי פעם. הקפיטליזם כרוך בהתכחשות למציאות כאשר היא אינה מתיישבת עם אינטרסים כלכליים מיידיים. זה לא הקפיטליזם שמייבש את ים המלח ואין בכלל התחממות גלובאלית, סתם החורף נעלם ובעלי החיים שטרם נכחדו (50% מבעלי החיים בעולם נכחדו ב40 השנה האחרונות כתוצאה מתיעוש יתר ויתר תהליכים אנושיים) מבולבלים מחילופי העונות. הקפיטליזם יטען שבזכותו תוחלת החיים עלתה כמעט פי שניים (לא נכון, מתברר שאנשים חיו 70 שנה גם לפני אלפיים שנה) למרות שכללית הוא גרם להתפוצצות אוכלוסין ולפגיעה כל כך חמורה במערכות אקולוגיות שונות שטיב החיים והסיכוי להמשיך באורח חיים כזה לעוד זמן אינו סביר. הקפיטליזם טוען שהוא השיטה הכלכלית הטובה ביותר. כפי שניסח זאת גדול הכלכלנים הניאו ליברלים, בצע הוא המניע האנושי החזק ביותר. האם אפשר לייסד חברה על בסיס תאוות בצע וכמה ממכם תרצו לחיות בה? הקפיטליזם אינו באמת שיטה, זהו יצר, אגואיזם צרוף. כל שיטה שאינה קפיטליסטית מתויגת כקומוניסטית, אבל אם היא מצליחה להביא יותר עושר ואושר היא הופכת לקפיטליסטית. כך למשל שווייץ שיש בה רווחה מלאה הופכת למדינה קפיטליסטית כי יש בה גם מקום ליזמות חופשית. הקפיטליזם אינו יוצא מנקודת הנחה של תועלת הכלל ורבות מטענותיו הופרכו לחלוטין. אבל הוא תמיד ימשיך לשקר. כך למשל בעבר טען שאין בכלל מקום להתערבות מדינה, אם השנים נאלץ להודות שיש (כי אחרת נוצרים מונופולים וקרטלים) אבל הוא לא ממשיך להודות ב"כשלי השוק" הנוספים שטבועים בו באופן מופנה ויותר מכך בחוסר המוסריות ובהרסנות שלו.
 | 22.03.16
38.
חקלאות ישראלית בידיים ישראליות
מטומטם מי שמוותר על תוצרת מקומית או מפריט חברות ישראליות לתאגידים בינלאומיים וזה לא קשור לביבי, ימין או שמאל. החקלאים והעובדים הזוטרים ימשיכו לשלם ביוקר והמנהלים לקבל שכר של מליונים עבור הקומבינה והעושק. הגיע הזמן שדירקטורים ישלמו עבור מעשיהם.
הדוב השלישי של זהבה | 22.03.16
17.
על מה כל המהומה?
למישהו יש ספק שבארגון מונופוליסטי כמו תנובה יש מאות משרות מיותרות ? לי דווקא אין שום ספק וכנראה שגם לסינים אין ספק . בבנקים , בנמלים, בשירות המדינה וכו׳ אפשר להעסיק אלפי אנשים מיותרים , אבל בארגון פרטי בסופו של דבר החגיגה נגמרת. תארו לכם מה היה קורה אם בנק הפועלים היה עובר לשליטה סינית - ראשים היו עפים שם...
יואל | 22.03.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת