אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחצית מהמעסיקים לא שילמו פנסיה מינימלית לעובדים

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
ל-27 עוד משהו: ההפרשה לפוליסת הפנסיה של עוזרת הבית בגין פיצויי פיטורין היא בשיעור
ל-27 עוד משהו: ההפרשה לפוליסת הפנסיה של עוזרת הבית בגין פיצויי פיטורין היא בשיעור של 6.0% על השכר השוטף. בשעת פיטורין העוזרת זכאית לדרוש "השלמת פיצויי פיטורין", כלומר ההפרש בין הסכום המגיע לה לפי שכרה האחרון כפול במספר שנות ההעסקה. וזאת חרף העובדה שלא שילמה גרוש מחלקה לקרן הפנסיה. בחברות מסודרות מחתימים בהקשר לכך את העובד על מה שנקרא "סעיף 14". סעיף זה מאפשר לראות כסופי את סכום הפיצויים שנצבר בקרן הפנסיה. איני יודע אם ניתן להחתים עוזרת על סעיף כזה. כדאי לקחת גם זה בחשבון.
אזרח מן השורה | 24.03.16
29.
ל 22 - התשובה שלך נכונה רק בחלקה.
-הפרשה לפנסיה מתבצעת מגיל 20 לנשים ו 21 לגברים. -עובד שבוטח בעבר בביטוח פנסיוני יש לשלם עבורו פנסיה מיום העבודה הראשון אך ההפרשה הראשונה תבוצע, רטרואקטיבית, לאחר 3 חודשי עבודה או בסוף שנת המס (המוקדם מבינהם). יש לשלם את הפנסיה גם אם העובד לא השלים 3 חודשי עבודה. -עובד שלא בוטח בעבר יבוטח רק לאחר 6 חודשי עבודה. -עובד שטרם מלאו לו 20 (נשים) או 21 (גברים) יבוטח מרגע שיגיע לגיל הקובע בתנאי שעברו 6 חודשים מתחילת עבודתו (כך שמי שהחל לעבוד, למשל, 4 חודשים לפני הגיל הקובע יבוטח חודשיים לאחר הגעתו לגיל ומי שהחל לעבוד יותר מ 6 חודשים לפני הגיל הקובע יבוטח מיום הגעתו לאותו גיל).
אמיר | 24.03.16
27.
תשלום פנסיה לעוזרת בית
אני משלמת פנסיה לעוזרת הבית שלי, היא מסרבת בכל תוקף לשלם את החלק שלה, ומיידעת אותי שאם אוריד לה את הסכום ממשכורתה תעזוב את העבודה. בדקתי וראיתי שכך קורה לכל חברותי בסביבה. בסופו של דבר אנו משלמות את חלקנו ואת חלקה בפנסיה. מה הפתרון?
ארגוב חדוה | 24.03.16
24.
מבית מדרשו של ביבישרה החרטטן,טרוריסט כלכלי
החזירות הקפיטליסטית שהשתרשה בישראל מבית מורשתו של החרטטן הידוע ממארת כל חלקה טובה בעם ישראל אחרי שעושקים אותנו מכל כיוון אפשרי עוד רוצים שיצאו להילחם ולמסור את החיים עבור משתמטים וטפילים... השיטה של מעסיקים לא לשלם תנאים סוציאליים זה לשלם כביכול "פרמיות+בונוסים"...ככה לא חובה לשלם לבל"ל וקופת גמל אבל חובה להפריש על כל הסכום עבור פיוציי פיטורין שמזה מנסים המעסיקים לחמוק ולרמות את העובד,אל תוותרו להם ביבישרה קונה בזה גלידה פיסטוק ושמפניה...
עבד מודרני | 24.03.16
23.
לפניני 20 - בוודאי שהעובדים מטומטמים!
הסתכל על כל אדם סביבך! היום אנשים ישימו כל שקל פנוי לטובת דיור, רכב, חופשות, מסעדות, חגים וכו' מבלי למצמץ. הסתכל על שוק האשראי הפורח והשמח - אנשים כאן ממונפים ברמות שאין לתאר. מי לוקח אשראי? מי שלא נותר לו כסף נזיל. תנזיל להם את הפנסיה והיא תישרף כאילו לא הייתה. יש לי חבר שהוציא את הפנסיה, שילם 30% קנס, והשקיע בדירה להשקעה. אם יתהל חכם אזי זה לא נורא, זה יחזיר את עצמו. אבל אם יישרף הוא איבד כבר חלק מהפנסיה! למה זה מעניין את המדינה? כי בגיל הפנסיה אנחנו נצתרך לממן את אותם אנשים. למעשה ל אמעט מהם ממונים כבר היום דרך מה שמכונה "הבטחת הכנסה" שהיא קצבת השלמה לפנסיה מינימאלית של 2500-3000 ש"ח שמקבלים אילו שהפנסיה שלהם נמוכה יותר. זה אך ורק נהדר שהמדינה מגינה על עצמה מפני התנהגות בהמית של אזרחיה.
פנסיונר אעלק | 24.03.16
22.
ל-11 התשובה היא לא
חד משמעי לא מהיום הראשון. אם אני לא טועה הם מחוייבים להתחיל להפריש אחרי חצי שנה וכמו כן להפריש רטרואקטיבית על החצי שנה שעבורה לא הפרישו. כלומר לדוגמא אם עבדת יום פחות משישה חודשים תקבל כלום. אם עבדת שישה חודשים ויום תקבל בהפרשה אחת את הסכום עבור כל השישה חודשים.
הפרשת חלה | 24.03.16
20.
העובדים צריכים לחסוך בעצמם. מדוע מפילים זאת על המעסיק? אם זה חלק מהתנאים אז בבקשה.
העובדים אינם מטומטמים כפי שהעיתונאים והפוליטיקאים מנסים כל הזמן להוכיח לנו. הם אנשים מבוגרים, רובם היו חיילים בצה"ל. שייקחו אחריות על חייהם ויחסכו בעצמם. חכמה קטנה לעצום עיניים במשך שנים ופתאום להתעורר.
פניני | 24.03.16
16.
חשבתם לרגע שלמעסיקים אין כסף כי הם שחותים בישראל?
מרב עלויות ורגולציה, רב העסקים בישראל הם קטנים שבקושי מביאים פרנסה הביתה ועוד צריכים לשאת בעלויות עובדים שהולכות ומאמירות ביזיון, משוגע מי שמעסקי כאן תנו רק לחברות הגדולות להעסיק וכל מי שעצמאי לא ענק, שיעסיק רק חוזי קבלן העלויות , התביעות בבית דין שמזלזל במעסיקים קטנים ורשויות וכו אל תעסיקו בישראל, חבל על הכסף ועגמת נפש , חבל
 | 24.03.16
12.
מעניין שפתאום המדינה להוטה לאכוף את החוק
אחרי שנים שבהם אנשים נוצלו. מיליוני עובדי קבלן אכלו ח*א ממעסיקים נצלנים ולאף אחד לא היה איכפת. פתאום, יש חוסר ברזרבות הפנסיוניות והמדינה נכנסת לאמוק של גבייה... וזאת למה? לא כי הם דואגים לעובדים, אלא דואגים שיהיה איך לשלם לכל אוכלי החינם של דור א' והבכירים של היום. אנשים תפנימו: מי שישים כיום את יהבו על פנסיה בעוד כ-30 שנה, יאכל אותה ויאכל אותה בגדול. חיסכו לבד ובכל מחיר כי ברגע האמת, לא יהיה כסף לתת לכם.
 | 24.03.16
10.
תשובה לאיך בודקים
כיום, כל חברה פנסיונית המנהלת כספי עובדים מחוייבת בשליחת מכתב לעובד ברגע שהמעסיק אינו משלם. בנוסף החברה שולחת בכל רבעון דוח הפקדות של המעסיק והעובד וניתן לראות בו האם ישנם חודשים ללא הפרשה לקרן. במידה וישנו סוכן ביטוח בעסק יש לפנות אליו ולברר. במידה ואין ניתן לפנות ישירות לקרן הפנסיה ובמקביל להסתדרות לבדיקת העניין. היום חברות הביטוח וקרנות הפנסיה מחוייבות בשמירת זכויות העמיתים ובכלל זה להיות ״שומר הסף״ של העובד ואף להטיל קנסות הקבועים בחוק למעסיק שמעביר הפרשות אחי ה 15 לחודש.
אורי | 24.03.16
6.
נתנאל 3 - פשוט מאוד
דבר ראשון עליך לדעת לאן מופרשת קרן הפנסיה שלך. אתה אמור לקבל בדואר דו"ח כל 3 חודשים מחברת ביטוח (כלל/פניקס/מיגדל וכו') או מנהל כספים כלשהו (דש/פסגות וכו) שכותרתו היא קרן פנסיה או קפת גמל או ביטוח מנהלים (אילו הם שלושת מוצרי הפנסיה בארץ). אם לא קיבלת דו"ח כזה תחשוד. שאל את המעסיק (חשב שכר הוא הכתובת) איפה הפנסיה שלך נמצאת. אם לא קיבלת תשובה ברורה - עושים עליך סיבוב. אם קיבלת תשובה תתקשר לגוף המנהל ובקש פירוט. דבר שני עיין בפירוטי ההפרשות של תקופת העסקתך. לכל חודש כתוב בפירוט מהי הפרשת עובד, הפרשת מעסיק ורכיב פיצויים (לא חובה, לא לכולם מופיע). השווה מספרים אילו למספרים עם שם דומה המופיעים בטבלת ניכויי החובה. אם אתה לא סגור, שוב פנה להנהלת השכר. הם יודעים. אם המספרים זהים, כלומר המעסיק כתב שהפריש 100 ש"ח והגוף המנהל כתב שקיבל 100 ש"ח אז הכל בסדר. אם יש אי התאמה לרעתך - דרוש את הכסף! הצלחות.
דן חסכן | 24.03.16
5.
יש חברות שלא מוכנות לשלם גם כשהעובד מבקש!!!
"נירטל" היא אחת מהן. גם כשהעובד מדבר עם המנכ"ל, תשובת המנכ"ל היא "אנחו לא משפה פנסיה". בכלל!!! אני מניח לעצמי ש90% מהמסעדות בארץ גם לא משלמות, ככה שזה כבר מעלה את הרף. עובד שרוצה לברר האם הופרשה לו פנסיה - שפשוט יפנה לקרן הפנסיה שלו וישאל אותם מתי בוצעה הפשה אחרונה. לרוב החברות היום יש אתר נגיש ונוח לבדיקה של הדברים האלה, אז זה בכלל הופך להיות קל. ח-י-י-ב-ת להיות הפיכה בתחום הפנסיה בארץ, כרגע זה פשוט עלם פרוץ ושערורייתי!
ניר טל | 24.03.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת