אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הרבה מעל ההערכות: היקף החשבונות הרדומים בפנסיה עומד על כ-40 מיליארד שקל

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
הרגולטור אימפוטנט ואין לו עניין וחשק לערוך ביקורת פתע במשרדי
החברות, להחרים מסמכים, לזמן לחקירות, להטיל קנסות של מיליוני ש"ח ולהדיח בעלי תפיקידים באכיפה מנהלית ללא בתי משפט. יותר נוח לשבת על כסא במשרדים בירושלים ולעיין במסמכים שהחברות שולחות להם. למה ? כי המשרה הבאה הבאה שלהם היא באותן חברות במשכורות פי 3 ,4, 5 ! אז למה להם להציק למקום עבודתם העתידי ? - הון ושלטון ! מושחתים !!!
א. | 29.03.16
12.
להקים אתר עם שמות כל מנותקי הקשר.....................
לחייב את חברות הביטוח להקים אתר אינטרנט עם שמות כל מנותקי הקשר כדי שאנשים יוכלו לדעת אם הם ברשמית המנותקים . ברור כשמש למה חברות הביטוח לא עושות שום מאמץ לאתר את האנשים זה מילארדים של שקלים רווח נטו . אז אם אפשר לא לשלם אז למה שלם .
מוריס | 29.03.16
7.
אפשר לפתור זאת בקלות
ראשית צריך להדגיש שהכסף לא שייך לקופות. הכסף חייב להיות מדווח למדינה כחבות liability, ולהיות מגובה ע"י כל הפרטים של המבוטח (ת"ז כתובת תאריך לידה וכו'). במידה ואין דרישה לקבלת הכסף לאחר X שנים הקופות מעבירות את הכסף לאפרוטרופוס הכללי. במידה וישנם יורשים שלפתע מגלים את החיסכון הם רשאיים לקבל את הכסף מתוקף הצוואה. כך אגב יש לפעול מול כל מוסד או עסק שמחזיק כספים של לקוחות (בנקים, בעלי עסק שחייבים החזרים ללקוחות אבל "לא יודעים להיכן לשלוח את ההודעה"). לא ייתכן מצב שבו חברות עושות עם הכסף הזה מה שהן רוצות ואחר כך מחלקות דיוודנדים שמנים לבעלי השליטה.
מוטי | 29.03.16
6.
לא רדומים. פשוט לא רוצים להעביר כספים לקרנות חדשות עם תנאים פחות טובים
מה ש-5 כתב: יש הרבה חשבונות ותיקים שהחוסכים כבר לא מפקידים בהם, אבל הכתובת מעודכנת ובעליהם בהחלט יודעים עליהם. לבעלי יש כמה כאלה. לא כדאי להעביר את הכסף לקרן חדשה כי התנאים בוותיקות יותר טובים, ואי-אפשר להפקיד בהם בדיוק מאותה סיבה... (אין רצף והתנאים טובים אז למה שיאפשרו להפקיד בהם עוד?). זו אגב כנראה הסיבה שרוצים לדחוף את החוסכים להעביר את הכסף לקרנות הפעילות שלהם: שבחדשות התנאים פחות טובים. אז בקרוב אם החוסכים לא יודיעו אקטיבית שהם רוצים להשאיר, הכספים יעברו, ואחרי שנה שוב, וכן הלאה עד שנפספס פעם אחת. בקיצור - מנסים לעבוד על החוסכים. איפה הרגולטור?
נעמה | 29.03.16
5.
שטויות. הם לא באמת רדומים. חשבונות של אנשים שעברו מקום עבודה
לא מדובר כלל בחשבונות רדומים חשבונות שאין בהם הפקדות חדשות יכולות להיות מכמה סיבות[ לדוגמה, עובדים שעברו מקופה אחת לשניה בגלל שעברו מקום עבודה ולכן מפקידים להם כרגע רק בקופה החדשה ולא העבירו את הישנה לחדשה או עובדים שמעסיקיהם מפרים את החוק וכלל לא מפקידים להם כספים או עובדים שנמצאים בתקופת אבטלה ולכן אין שם הפקדות לכן, לא כל חשבון שאין בו הפקדות הוא חשבון רדום הרי בשביל מה בעל החשבון צריך ליצור קשר עם הקופה, אם ממילא אין מעסיק שמפקיד שם כספים לכן יש הרבה פחות חשבונות רדומים מכפי המדווח פה
א | 29.03.16
1.
מאוד קל לגנוב את הכסף שלכם ... פעם פרסמתי איך גנבו
לאבא שלי 150 אלף ש"ח, כאילו הקפיאו את החשבון כי לא נתנו בו הוראות. הכסף הזה היה לגמרי מתחת לראדר, בדקתי במסלקה הפנסינית של המדינה "הר הכסף" ובעוד דוחות, החשבון היה רשום אבל עם סכום "0" במקום 150 אלף ש"ח. זה לא מעניין את המפקח על הביטוח כי הוא בעצם "עובד" עבור חברות הביטוח, ואם הוא לא עובד היום אז הוא יעבוד אחרי שהוא סיים את תפקידו הציבורי. מה שאני מציע לכל אחד מכם: 1. לעקוב אחרי הכספים שלכם בקנאות, כי הם פשוט נעלמים. 2. לפעמים טוב יותר לשמור את הכסף מתחת לבלטות מאשר אצל הגנבים החוקיים האלו. בהצלחה
ישראל 2016 זה דראק | 29.03.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת