אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה האדם צריך גם בשר וגם ירקות?

31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
למגיב הנבער י. (30) ולחבריו הבורים
תגיד לי, יא-"גרוייסע-חוכעם" שכמותך, יא-גאון-דסגי-נהור: היכן, חושב אתה, גדל כל המזון, המסופק לחיות-המשק השונות, על-מנת להאביסן? על הירח? "יוצאות למרעה"? אתה אשכרה מאמין, לציור של פרה מאושרה באחו ירוק, על רקע נוף שווייצרי (אשר כולו אומר שירת-יודל), על האריזות של "תנובה = לגנוב מבית ישראלי"? איפה אתה חי? הפרות בישראל, לפחות, אינן זוכות לטייל בשום "מרעה". הפרות, התרנגולות ועוד, כלואות, בשטח של מרחב-מחיה-זעיר("חופש")-עד-בלתי-קיים(הרוב המוחלט), המזכיר - יותר מכל!! - מחנה-ריכוז ומואבסות, במזון המבוסס, בראש ובראשונה, על דגנים שונים... למעשה, לחלוטין יש מצב, של"ייצור" (איזו מלה מחרידה בהקשר הזה) כוס חלב-פרה, נעשה שימוש ביותר סויה, מאשר לייצור כוס חלב-סויה!! א ש כ ר ה ! ! כלומר: אם כל החיות, ישוחררו אל הטבע, לחיות בו כחפצן ולרעות על-פי בחירתן ולהנאתן, כפי שהטבע התכוון, יזדקק האדם ל*פחות* קרקע, עבור גידוליו החקלאיים!! כי רוב הדגנים, המגודלים כיום, משמשים להאבסת בהמות ועופות!! אם מחר תעבור, כל האנושות כולה, לטבעונות מלאה, אפשר יהיה להאכיל, היטב ובשפע, את כל-כולה ועדיין, יידרשו לכך פחות שדות מעובדים, מאשר במצב הנוכחי. וזה מבלי לגעת בנושא המוסרי (לקרניסטים אין מצפון, הרי, ממילא; כלל אינני מצפה מהם, לאיזה רגש מוסרי שהוא, בכלל. לו היה להם מצפון, היו הופכים לטבעונים, בהכרח).
דניאל קלטי | 05.05.16
30.
רוב בירוא היערות הוא לצרכי חקלאות
נכון, גם למרעה. אבל בעיקר לשדות סויה אינסופיים ולשאר מיני צמחים. מישהו חשב מה קורה כשצריכת הסויה עולה במאות אחוזים? ולא רק סויה - קינואה, אורז, תירס, חיטה, ירקות מכל הסוגים, פירות למיניהם, קקאו, קפה, תה, אפילו את השומשום לטחינה צריך לגדל איפשהו, לא? שיבולת שועל, ועוד ועוד. הקרקע היא לא אינסופית ולכל דבר יש מחיר - אם מסיתים מים ממקום אחד כדי להשקות מקום אחר יש בכך פגיעה. אם כורתים אלפי קמ"ר של ג'ונגל כדי לפנות מקום לשדות ולמרעה יש בכך פגיעה. צמחונים וטבעונים מדברים הרבה על השטח והמחיר האקולוגי של גידול בע"ח. אכן יש מחיר לכך - מחיר עצום, אבל אם כל אוכלוסיית האדם תחדל מלאכול מזון מן החי - לא יהיה איפה לגדל את שלל מיני הצומח שנועד להאכיל את האדם. כלומר, יהיה איפה לגדל, אבל גם לזה יהיה מחיר. ירים אצבע הטבעוני שחושב של על כל קרקע של מרעה הוא יכול לגדל גידולים אחרים ללא דשן כימי. לכל דבר יש מחיר אקולוגי. לאדם יש מחיר אקולוגי. אני יושב מול המחשב כעת ומבזבז חשמל מדלק מאובנים (פחם או מזוט - תלוי מה היה היום בתפריט של תחנת הכוח הקרובה למקום מגורי). אני יכול להבין כאלו שאומרים שהם לא אוכלים בשר כי אלו חיות מסכנות שנרצחו, כאלו שלא אוכלים ביצים כי התרנגולות מסכנות, חלב כי זה מיועד לעגלים והפרות אומללות, דבש כי אין לאף אחד הסבר הגיוני ודגים שמתעללים גם בהם. סיבות מוסריות יש בשפע, אבל להפסיק לקשר את התזונה עם כל דבר. אפשר להפחית במזון מהחי, אולי אפילו רצוי, אבל להפסיק לאכול זה מעשה של כת עם שני פלגים - הפלג המוסרי והפלג הקשקשן.
י. | 03.04.16
28.
אני אוכל כל מה שהטבע נתן ושלא דורש עיבוד יתר
וזה אומר, בשר , ירקות, דגים, אגוזים, זיתים ושמן זית, קוקוס (כנ"ל), זרעים (חמנית ודלעית לא קלויים) ופירות בסדר הנ"ל. אני מתרחק מכל היתר כמו מאש או אוכל פעם בירח כחול ובאופן ספורדי ומועט. אין שום בעיה בקפה והוא אף תורם, וכמובן תה ירוק ומים.
טבעוני גאה | 02.04.16
26.
אוסיף עובדה מעניינת
בעלי החיים מאריכי החיים ביותר נמצאים בקבוצה הצימחונית ואילו כל הטורפים תוחלת החיים שלהם קצרה בהרבה הפיל יכול להגיע ל 80 -100 שנה הצב יכול להגיע ל 150 שנה גמלים וסוסים פרות עד 50 שנה לעומתם הטורפים מדשדשים הרחק מאחור כלבים חתולים זאבים אריות 10-15 שנה מיעוט שבמיעוט בתנאי שבי זוכים לחגוג 20.
יוקר המחיה | 02.04.16
25.
מבנה הלסת
אנחנו ייצורים צמחוניים ובשר שתטפריטנו הוא מותרות מודרניים: 1. מבנה הלסת והשיניים הוא של צמחוני - אין ניבים והשיניים הטוחנות שטוחות ולא מתאימות ללעיסת בשר. 2. אנחנו חייבים שהבשר יהיה מבושל אחרת לא נוכל לאכול אותו - מה שלא נכון לגבי טורפים אמיתיים. מכאן שאנחנו לא אוכלי בשר "טבעיים" אלא מן מוטציה אומללה של ייצורים שבגלל הטכנולוגיה של הבישול אוכלים גם בשר.
אלי | 02.04.16
22.
ל-16 - אתה צודק, אבל...
ניתן לומר את אותו הדבר על מוצרים רבים המרכיבים דיאטה צמחונית/טבעונית. לדוגמה, האם ניתן לאכול את המוצרים הבאים ללא בישול: חומוס, עדשים, ברוקולי, בטטה, קינואה, שעועית ועוד ועוד. אם היה צורך להתבסס רק על ירקות ופירות מהטבע ללא בישול, היה מתפתח חסך תזונתי. מה גם שאדם ממוצע היה צריך להעביר את מרבית היום באכילה על מנת להפיק מהם את הערך הקלורי והתזונתי הנדרש.
אחד | 02.04.16
20.
איך אתה יכול לאכול פגרי חיות?
השאלה פשוטה, התשובה מסובכת כי בני אדם לא מסוגלים להתנער מהרגלים ולהפעיל חשיבה עצמאית...לנסות להבין מה נכנס לפה. לי זה נשמע מטורף שאנשים אוכלים פגרי חיות. נשמע קיצוני? נסו קצת לחשוב עם עצמכם, תהיו ישרים ותראו אם אתם מסוגלים לאכול בשר אדם, תינוק וכו' ..
קובי | 02.04.16
18.
אבולוציה זה התחום שלי אז הנה תשובה בשבילך
אתה צודק שאתה כותב שבני האדם יכולים לעכל בשר. זו אפילו תאוריה מובילה בהתפתחות נפח המוח של ההומו ספיאנס, שהיו ציידים מעולים. עם זאת, קבל שני סייגים מהותיים: העבר האבולוציוני המהותי שלנו נמצא כ3-6 מיליון שנה אחורה והם ההומינינים שהם האבות הקדומים של הגנום 'הומו' והם במקרה הטוב, אכלו תולעים וחיות קטנות מהעצים התזונה העיקרית שלהם הייתה פירות ושורשים. לגבי ההומו ספייאנס שגילו הוא כ200 אלף שנה, הוא אכן צד, אך עדיין, רוב התזונה שלו הייתה פירות, ירקות ושורשים. התזונה הבשרית הייתה מינימלית ותלוית מזל. ההומו ספייאנס הגיע לאירופה מאפריקה, לפני כ40 אלף שנה בלבד, כשבאירופה הציד היה הכרחי אך באפריקה לא הייתה חסרה תזונה מהצומח לקבוצות אנשים שידעו להדליק אש ולבשל. והבשר היווה השלמה מינימלית ומזערית אך עדיין ככל הנראה קריטית בתקופות בצורת או נדודים באזורים צחיחים. הטענה הטבעונית הבסיסית ביותר, היא טענה מוסרית. המשקים התעשייתיים הם שואה לבעלי החיים והדבר האכזרי ביותר שאפשר לעשות ליצור חי, נפשית וגופנית. בשום שלב באבולוצית האדם, לא היה תקדים למשקים התעשייתיים המודרנים וגוף האדם אינו מותאם לצריכה כל כך מסיבית של בשר ובטח שלא מוצרי חלב וכמויות חלבונים אדירות כמו בבשר, חלב וביצים. נסכם שלא מספיק לצעוק: אבולוציה! בשביל לבסס טענה. צריך ידע מורחב יותר באבולוצית האדם ולא לשכוח טענות אתיות.
שירה | 02.04.16
16.
מצטער, אבל אתה מעוות פה את המציאות ידידי..
רשמת שאנחנו אוכלי-כל בהגדרה...וכל השאר בלבולי מוח. אבל איזה בן אדם טורף בעלי חיים בלי לבשל אותם? זה כמו להגיד שכולנו אצנים בהגדרה כשבפועל חלק מאיתנו באמת אצנים מוכשרים אבל 90% נוסעים באופנוע. בקצרה - האדם הוא לא טורף, הוא פשוט בשלן מחונן, כל מי שטוען אחרת - מקשקש בהגדרה.
אורלב | 02.04.16
14.
קיוויתי שתהיה כתבה רצינית
ההבדל בין בעלי חיים צמחוניים, קרניבוריל ואוכלי כל הוא, בצורה הכי בסיסית, אורך המעיים. חשבתי שהכותר יציין את זה, ולא רק את מספר הקיבות של פרה. לבני אדם, דובים וחזירים יש מעיים באורך בינוני - שמתאימות לאכילת בשר וגם צומח. מעבר לכך, יש חומרים שהאדם חייב לקבל רק מהאוכל - כמו חומצות אמינו מסויימות ומינרלים כמו ויטמין B12, בעוד שיש בעלי חיים שצריכים כמויות נמוכות יותר של אותם מינרלים ו/או יכולים לייצר אותם בעצמם.
אורית | 02.04.16
11.
תוספת לדניאל מ 5
הצורך במאכלים מיוחדים שניתן לגדל רק באזורים שונים בעולם מוסיף עוד כמה אסונות כמו למשל שמקומות שגידלו מזון מגוון לאנשים שחיים שם מגדלים היום זנים מאוד מיוחדים שנועדו לשינוע (כולל זיהום רב) לאותם אנשים שיש להם את היכולת לקנות אותם. כל אותם אגוזים וזרעים מיוחדים שמשמידים את החקלאות הטבעית של אותם אזורים.
אבנר | 02.04.16
10.
פרה לא אוכלת רק ירק. אין שום חיה אולי פרט לחרקים שאוכלת רק ירק.
אתם מוזמנים לחפש קצת בגוגל ולראות מאות סרטונים של חיות שכביכול אוכלות רק עשב טורפות להנאתן בעל חיים אחר. https://www.youtube.com/watch?v=sQOQdBLHrLk https://www.youtube.com/watch?v=oXhElaGCZVU https://www.youtube.com/watch?v=PrH46p1I3UA http://www.slate.com/articles/health_and_science/science/2012/11/deer_eat_meat_herbivores_and_carnivores_are_not_so_clearly_divided.html
ירושלמי | 02.04.16
8.
רמאות של טבעונים וצמחונים - בשם השטויות והטמטום! 20-80ירקות ובשר זאת האמת!!!......!!!!!
הטבע עשה מלא ניסויים כולל כמה סוגי אדם. היו כאלה שאכלו צמחוני בלבד והיו שאכלו בעיקר בשר ומעט מאוד ירקות (הניאנדרטלי ) והיו כאלה שהפוך - הרבה ירקות ומעט בשר. מי ששרד זה לא צמחוני ולא זה שאכל הרבה בשר - רק הומו ספיינס שאכל הרבה ירקות ומעט בשר. כלומר לא יעזור כלום: הטבע עשה ניסויים ובדק ומצא שהכי נכון זה לאכול זה בערך 20% בשר ו 80% ירקות. כלומר גם וגם. לכן מי שלא אוכל כך כנראה מתנגד לטבע ודופק את הגוף שלו. יותר מדי בשר זה לא בריא . פחות מדי בשר זה לא בריא. וכל ההומנים נגד רצח וכאלה - תרגיעו - גם אוכלי בשר נגד התעללות בבעלי חיים. אבל אי אפשר לחיות בלי בשר וכשמגדלים ירקות הורגים בעלי חיים קטנים בהדברה שלא בטוח שהיא יותר הומנית!!!! https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%93%D7%9D_(%D7%A1%D7%95%D7%92)
גיל | 02.04.16
6.
ל-5, הבורות חוגגת אצלך..גגל קצת ותראה מה אחוז היבול שמגודל לטובת בעלי חיים
כשאתה אוכל בשר זה לא שאתה אוכל אפס יבול מהשדות לעומת צמחוני/טבעוני. אתה אוכל פי כמה (יש מחקרים שמראים עד פי-10 אבל אני משאר לך להשכיל בנושא) מאותו צמחוני. אז אם תסתכל על המציאות מחוץ למטר שמקיף אותך ומתסתיים בצלחת ותיקח בחשבון גם מה שאכל בעל החיים שזללת, תווכח לראות שבמעבר לצמחונות אתה למעשה מוריד את כמויות המוות של יצורי השדה שאתה כל כך דואג להם בכמויות עצומות. על הדרך, קח רגע ולמד גם כמה מים אתה מבזבז יותר כשאתה בוחר בסטייק ועל גזי החממה שמעלים את טמפ' הגלובאלית ומסכנים את המשך החיים פה. אני לא מנסה להמיר אותך לצמחונות/טבעונות - אני רק רוצה שלא תפלוט שטויות שגם מטעות אחרים.
 | 02.04.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת