אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מקלטי המס החדשים שצמחו מהזעזועים בכלכלה העולמית

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
העלמת מס זה נושא שלא קשור למקלטי מס
מקלטי מס זה מקום שבו ניתן לשלם פחות מס (במקרים די חריגים ממש 0) בצורה *חוקית* בגלל החוקים והאמנות הבינלאומיים שקשורים במיסוי. העלמת מס זה עבירה על החוק. בכל הכתבות משתמשים במונחים ללא אבחנה, אולי כדי לבלבל את הציבור, אבל אל תפלו בפח הזה. מנסים להכעיס אתכם ללא נימוק, תחשבו כבר לבד את מי זה משרת. שימוש במקלטי מס זה לא משהו לא מוסרי - אם אי פעם עשיתם תאום מס אתם בדיוק באותה קטגוריה, כלומר בסדר גמור. העלמת מס לעומת זאת אמורה לשים אתכם בכלא.
איתי | 05.04.16
8.
מאז ומתמיד מומחי כלכלה טענו - עשירים לא משלמים מיסים
לפחות לא יותר מהמינימום שמשלם אדם ממוצע. אין טעם להגביר מיסים על עשירים כי בסוף דווקא האדם הממוצע ישלם יותר. עדיף לעודד עשירים להשקיע את הכסף חזרה במשק מאשר להחביא אותו ממס. אבל זה לא מצלצל יפה בבחירות ובכותרות בעייני האדם הפשוט אז לא עושים את זה.
יובל | 05.04.16
7.
אנשים מאשימים "טייקונים" מי שצריך להאשים זה פוליטיקאים.
הפוליטיקה העולמית והשיטות הקיימות בעולם פשוט לא מתאימות יותר במיוחד לאור השינויים הטכנולוגיים שהתרחשו ב30 שנה האחרונות. האוכלוסיה נוטה להאמין כי דמוקרטיה באמת עובדת עבור העם והציבור "בוחר" את המנהיגים שלו. בפועל, הציבור לא באמת בוחר כלום, המנהיגים עושים מה שטוב להם מאחר ואין השלכות למעשים שלהם וגם במידה והם נתפסים אז הם "מתפטרים" וממשיכים לחגוג עם הקופה שהם עשו. דוגמאת איסלנד זה הדוגמא הטובה ביותר, בה פיטרו את כול הממשלה, הפכו את המדינה לדמוקרטיה ישירה בה אנשים בוחרים את המנהגים שלהם, אין קמפיין בחירות ואין כלום הכול נעשה באינטרנט בעזרת אינפוט מהעם עצמו וככה מתקבלות החלטות. השחיתות שהביאה למשבר הכלכלי אצלם בנוסף לרמאות של הבנקים והלחץ האירופאי הביאו אותו למצב בלתי נתפס ועם זאת היום זו אחת המדינות העשירות בעולם. למה? כי הם לא צריכים משקיעים מבחוץ, עובדים עם תוצרת עצמית, מקפידים על שקיפות ונותנים את הכוח לאנשים בעם. בנוסף הבנקאים, "יועצים" ושאר חברי הסגל הכלכלי יושבים בכלא, כי שם מקומם.
הדוקטור | 05.04.16
3.
ל1
עדיף (לא שאפשרי) שכל גישת העלמת המס תכחד מהעולם. ככה לא יגדלו טייקונים שמשתינים על כל מי שממנו הם גונבים את הכסף. תחשוב על ישראל - נניח והטייקונים היו משלמים מס כמו כל אחד אחר. כך גם עם חברות של אותם טייקונים - היו משלמים מיסים בדיוק כמו כל חברה קטנה במדינה. אז היה הרבה יותר כסף שנכנס למדינה, הרבה פחות שחיטות. רק תחשוב כמה עסקנים וגנבים יש בשביל שאותו טייקון יתעשר. ואז אפשר יהיה להוריד מיסים בהרבה מקומות - כמו על הדלק לדוגמה, מס הכנסה וכו'. וכך - מצב כל המדינה ישתפר.
 | 05.04.16
2.
כל המדינות,באמצעות הסכמים ואמנות,שינויים פילוסופיים ושינויי גישה,הכניסו לעצמן גול עצמי
כמובן בהובלת הפרזידנט ברק חוסיין אובמה.ניטשתשו הגבולות בין עבירות מס לבין כספי טרור ופשע מאורגן.לכן כספי הטרור ,פשע מאורגן ועבירות חמורות אחרות חוגג.שכן הסל גדול מדי,לא ניתן אלא לצוד פה ושם עבריין.מבחינת תפסת מרובה ,לא תפסת. כספים מפעילות לגיטמית,בסופו של דבר,המס ישולם ברוב המקרים,גם אם זה יקח עשרות שנים.כספי טרור משמידים מדינות ואוכלוסיות שלמות. הרבה יותר "סקסי" לתפוס איזה מנהיג של מדינה זנוחה בהתחמקות ממס,מאשר לתפוס אזה מוחמד קטן ולא ידוע בהלבנת כמה מיליונים בודדים,שממנים קניית טיל כתף שעשוי להוריד מטוס נוסעים. גם בארץ,בכל עבירה פיסקלית מלבישים הלבנת הון,שכן סף ההוכחות נמוך יותר והעונשים דרקונים יותר. הערה: גם אני נגד הון שחור שלא משולם עליו מס,בעד עונשים חמורים
רו"ח | 05.04.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת