אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

התלונות על אור זרמו, אך משרדי הממשלה התעלמו

86 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

82.
ברור שלא בדקו, לא חשבתי אחרת
גם כשזה נוגע לרפואה, כמו הטרדות מיניות של רופאים והזנחה, גם כשזה נוגע לתעסוקה של התעללות בעובדים, כשזה נוגע לכל התחומים משרדי הממשלה לא מטפלים. מה הטעם לחוקק חוקים כשאין אכיפה שלהם? כשמתעלמים מהאזרחים? בדיוק על ההתעלמות הזאת צריך לקיים הפגנות.
מישל | 11.04.16
80.
קחו אחריות אישית על ההפסדים לא צריך עוד רגולטורים
הטענות של הקבלנים "בוני הארץ" נובעות מאינטרסים עיסקיים טהורים. כלל שהם יוכלו לחסל את היוזמה הפרטית כך השוק ישאר בידיהם. האזרחים התמימים לא מעניינים אותם כמו שמעניינם הרווחים הפרטיים שיווצרו כתוצאה מהפחתת התחרות. המדינה לא צירכה למנוע מאנשים לעשות שטויות או למנוע מאנשים לקחת סיכונים עיסקיים. כדאי להתבגר, לקחת אחריות ולהפסיק להאשים את כל העולם בטעויות של פרטים בודדים. לא תמיד המדינה אשמה בהפסד הכספי של אנשים שבחרו לקחת סיכונים או לנסות לתחמן את השוק. במקרה ענבל אור מי שרצה להגן על עצמו היה רשאי לפנות ליעוץ משפטי. היה גם אפשר להפעיל אינטלגנציה בסיסית כדי להבין שמשהו מסריח. לא צריכים עוד רגולטורים, רשויות, טפסים, אישורים, בירוקרטיה, שחיתויות, וועדי עובדים, שביתות, נפוטיזם ושאר מחלות שילטוניות שפושים בכל מסדרונות החברה הישראלית. כל הדברים האלו מוסיפים עלות נוספת על הכלל, פוגעים בתחרות ומשחיתים את החברה. אנשים שבחרו לקחת סיכון והפסידו לא צריכים לדפוק את כל השאר. יש גם כאלו שלקחו סיכון והרוויחו. למדינה אין ולא צריכה להיות מעורבות בעסקאות ששני בגירים בחרו לעשות מרצון גם כאשר עיסקאות אלו מלוות בסיכון. ברוב המקרים הממשלה אינה הפתרון. הממשלה היא הבעיה.
אריק | 11.04.16
78.
נראה שבשנת 2016 מי שאשם זו לא ענבל אור..
אלא האנשים שמשקיעים בה. עם אינטרנט ואינסוף מידע זמין בכל מקום, זה בערך כמו להגיע לאדם ברחוב שמבקש מליון דולר בתמורה ל100 אחוז בחברה הדמיונית שלו. ענבל אולי חטאה, אבל אי אפשר להתעלם מהבורות וההימור הלא פרופורציונאלי והגרידי שאנשים לוקחים פה בשביל דירה. (שהיא אגב צורך בלבד, שלא שונה מסקס, ברמה המתמטית כמובן). כמו להמר בווגאס ואז לטעון שהם רמאים.
אחד | 11.04.16
73.
י קביצות רכישה נועדו להתחמק מתשלום מס. שיטה הופעלה לראשונה בירושלים במושבה
גרמנית. דובר עז בבניין של 4 דירות. הדיירים שמרו על הכסף בידיים שלהם. ביחד החליטו על התכנית. עוד הזכיר בניה עצמית של בית יחיד. אבל בממדים של עשרות קומות, אין שום סיבה לשמור על פתורים ממסים.
אבי | 11.04.16
67.
ממשלת ישראל לא מחוייבת לשמור על אזרחיה משום צרה וסכנה
אם אתה לא טייקון אז אין לממשלה הזו שום מחוייבות אליך ותפסיקו לצפות, זה לא יקרה. מצד שני, אף ממשלה לא יכולה להגן על מי שמהמר בכספו בלי שיקול דעת מינימאלי. מי שנותן עשרות אלפי שקלים בידי אדם אחר בלי לקבל דבר, שיבוא בטענות רק לעצמו.
הצחקת | 11.04.16
66.
נדרשת רגולציה בנושא קבוצות רכישה
החקיקה הנוכחית מלאה פרצות שמאפשרת לרמאים וחאפרים לפגוע בצורה חמורה בלקוחותיהם. נדרש: הפקדת כספים לדירה בנאמנות. הפרדה מוחלטת בין פרוייקטים. ליווי של הפרוייקט ע"י רו"ח ועו"ד חיצוניים, שאינם מקבלים משכורת מהייזם. איסור של משיכת כספים מהפרוייקט שלא לטובת קידום הפרוייקט עצמו. גם יזם (שהוא לא ענבל אור) שהינו ישר ועובד עפ"י החוק יכול לעשות יותר מדי שטויות בלי רגולציה ואז כשהוא נופל הוא מפיל איתו את הקונים. חיזוק הרגולציה יישרת גם את היזמים עצמם, אם הלקוחות ידעו שהיזמים עובדים נכון.
מוטי | 11.04.16
62.
התחמקות ממשלתית מאחריות
משרדי ממשלה שונים, נוהגים להטיל את האחריות למחדלים שונים על גופים אחרים בנושאים מנושאים שונים בטענה שהדבר אינו בתחום אחריותם. יש לזכור ולרשום זאת וכאשר תהיה חלוקת התקציב הבאה, צריך יהיה לגרוע סכום משוער הכרוך בהסרת האחריות לנושא מהמשרד. תתפלאו לראות כמה הנושא חשוב למשרד בהקשר זה ואיך הוא יעמוד על רגליו האחוריות כדי להינצל מהקיצוץ התקציבי. החלוקה המעורפלת של אחריות בין משרדים שונים היא בעוכרנו. לגבי נושאים שבהם באמת יש אספקטים שונים, צריך לקבוע משרד מוביל, שהאחרים רק נותנים לו שרותי סיוע, והקצאת תקציבים בהתאם.
אלי | 11.04.16
58.
על גינדי יש פי 100 יותר תלונות וכולם יודעים ! החל ממהנדסי העיר ועד למשרדי ממשלה
צריך לאסור יזמות בתחום הנדל"ן !!! רק קבלן מורשה שיבנה בעצמו יוכל להשתתף במכרז על קרקע לבניה רוויה ! חייבים לשנות את החוק כדי להגן על האזרחים מפני השרלטנים גינדי על כל שלל החברות קש שלו מנצל את החוק לרעה ופוגע בציבור רוכשי הדירות ע"י מצגות שווא ופירסום במיליונים כשבפועל איכות המוצר שלו ירודה ואין מי שיפקח על האיכות ! מהנדסי העיר עושים יד אחת עם החברות ! מאפשרים פשעים כמו גנרטור תעשייתי שפולט את הגזים שלו לתוך הדירות של הדיירים, מעליות ללא חיבור לחשמל חירום, צפיפות נוראית ללא חניה מסודרת ועוד ועוד
מאיר | 11.04.16
54.
העיקר שאת הקצת כסף שנשאר יקחו מס הכנסה ומעמ במקום להחזיר ללקוחות
אנשים שילמו כספים כי חשבו שמשלמים עבור דירה עכשיו יבוא מס הכנסה, העיריות, מעמ, וכל שאר הנושים בדין קדימה ויקחו את הכסף שהאנשים שילמו עבור דירה וזאת בכדי לכסות את החובות של ענבל אור כלפיהם !!! הממשלה שהתרשלה בהגנה על האזרחים לא תתרשל בלקחת את הכספים שנשארו ללקוחות המסכנים כנראה לא ישאר כלום. חס וחלילה שהמדינה לא תוציא אגורה מהכיס בכדי לפצות את הלקוחות המסכנים על המחדלים של המדינה בטיפול בתלונות ובאי הסדרת נושא קבוצת הרכישה מיליארדים לפזר בכספים יחודיים לכל מיני קבוצות לחץ יש תמיד. אדם לאדם זאב. בושה למדינה שלנו ! בושה לנו שזו מדינתנו ! גילוי נאות: לא קשור לא לענבל אור ולא לקבוצות רכישה סתם כואב הלב על האנשים התמימים שאבדו את חסכונותיהם J
אדם | 11.04.16
53.
יש גבול לאחריות הממשלה על טעיות של אזרחים - זו בכל זאת מדינה קפיטליסטית
זה ממש לא עניין הממשלה או המדינה. אם היא עשתה משהו פלילי ימוצא איתה הדין! אם חטאה הוא שהצליחה למכור קרח לאסקימואים, אשמים האסקימואים שרכשו את הקרח. אני מניח שאלו אשר זכו בעיסקה טובה בארבעת המגדלים שהיא כן הרימה, לא באים להתלונן גם כן.
אילן | 11.04.16
44.
איזה קשקוש - הדבר האחרון שמענין את התאחדות בוני הארץ זה הרוכשים
ההתנהלות של הגוף הזה היא דו-פרצופית בעליל. כפי שכבר ציינו פה מגיבים אחרים, כאשר החברה שהתנהלותה בעייתית היא קבלן ולא יזם או קבוצת רכישה התאחדות הקבלנים לא תתייחס במקרה הטוב ותגן על אותה חברה במקרה הרע. במקרה הספציפי הזה, בשל התנהלותה הפושעת של הגב' אור, נקרתה להתאחדות הקבלנים הזדמנות פז לתקוף את כל סקטור קבוצות הרכישה שאמנם קיימות בו בעיות ופרצות שדורשות טיפול ברמת החוק אבל הסיבה האמיתית לדבקות הזו במטרה היא אחרת ושקופה : קבוצות הרכישה מפחיתות באופן משמעותי את הרווח הקבלני בפרוייקט. הפחתת הרווח הקבלני היא דבר טוב לכאורה, אולם הבעיות מתחילות כשאותו חסכון בעלויות הבניה ע"י הקבלן לא מתגלגל לחסכון אמיתי של הרוכש אלא לרווח של היזם שבראש קבוצת הרכישה. וזה עוד מבלי לדבר על כל עיגולי הפינות שקבלנים ינסו להשחיל לפרוייקטים כאלה בשביל למזער הפסדים.
ליאור | 11.04.16
41.
ל8 ל12 ול15... לפני כל עסקה להביא עורך דין??? זו לא התשובה או הפתרון.
נוכחנו לראות שיש עורכי דין שפלים וגועליים שניסחו את ההסכמים המזעזעים הללו. עד שלא ישללו למאן יראו ויראו לעורכי הדין את הרישיון. עקיצות ומזימות כאלו ימשיכות להתרחש על בסיס קבוע. לעזעזל, לדעתכם רק שוק קבוצות רכישה פרוץ? יש לכם מושג כמה קומבינות,כמה ניצול ועושק גורמים עורכי דין בעסקאות תמ"א 38/1, 38/2 מרמים את בעלי הדירות. בלי בושה עורכי הדין סוגרים עסקאות מאחורי גבם של בעלי הדירות. עם יזמים, דופקים הערות אזהרה, משתיקים בעלי דירות, מזלזלים בקשישים.והכל פרוץ. תחום ההתחדשות העירונית פרוץ, עגום ומזעזע, והממשלה מעודדת אלימות כלכלית,כפייה וחוסר צדק חלוקתי בין הצד החלש(בעלי דירות) לצד החזק (יזמים). לעסקאות תמ"א צריך להיות חוזה שמסביר במפורט מה מותר לעו"ד לעשות ומה אסור. "חוק המכר" לא מספיק, צריך להגביל את עורכי הדין. בישראל מדינה מדברית וחמה, איפה שלא תזרוק אבן תהרוג עקרב.
שוק ה"התחדשות העירונית" זה שוק של אנסים ונאנסים | 11.04.16
27.
2 זה לא מסובך
עכשיו זה נראה הזוי,אבל אתה נכנס למשרדים מפוארים עם כל השופוני,מקבל רושם שזו חברה יציבה מאוד,התקשורת לא הפסיקה לדבר עליה ואנשים היו בטוחים שיש שם גב כלכלי איתן והתפתו. זו הייתה פשוט מלכודת שעבדה כי הפוזה הזו עושה רושם. יש לי חברה עורכת דין, שאלתי אותה בשביל מה היא מחזיקה משרד מפואר,אוטו חדש,למה היא לא עובדת מהבית בעצם,התשובה שלה הייתה שזה מה שעושה רושם,אם היא תעבוד מהבית אנשים יגידו שהיא בטח לא רצינית,רואים משרד ורכב יפה וזה מביא לקוחות. אתה מבין? אנשים מסתכלים על זה. ככה זההעובד,וככה זה עבד שם.פוזזה מוכרת.
 | 11.04.16
26.
חלק נכבד מהאחריות רובץ גם על ממשלת ישראל
לעניות דעתי, אם ממשלת ישראל הייתה דואגת בזמן לטפל בבעיית מחירי הדיור הגואים והמאמירים, אנשים לא היו מתפתים להיכנס להרפתקאות שכאלה והרבה כאב לב ועגמת נפש היו נחסכים כאן. מצבים כאלו יוצרים הזדמנויות כאלה ולואקום שנוצר נשאבו הן הנוכלים והן התמימים שנפלו בפח. אנשים צריכים להתפכח ולהבין שלא קונים דירה בכל מחיר ולא מכל אחד. נדרש איפוק וריסון עצמי מכל רוכשי הדירות למיניהם ואולי זה יוביל ללחץ כלשהוא שיביא לשינוי המיוחל.
אני מאשים! | 11.04.16
25.
גם גינדי פועלים בדיוק באותה צורה -
לא מראים חוזה לפני תשלום של עשרות אלפי שקלים - שבכל מקרה לא יוחזרו. הם אומרים את זה לכל מי שרוצה לקנות אצלהם דירה. והתאחדות הקבלנים שקרנים בני שקרנים. איפה הם היו כשחפציבה נפלה ? איפה הם היו כשאברהם ו/או משה ויגאל גינדי השאירו אלפי אנשים בלי דירות ? איפה הם היו כשחיים שכטר השאיר מאות אנשים בלי דירות ? הם לא דאגו לאף אחד מהקונים. הם לא טיפלו באף אחד מהקבלנים.
 | 11.04.16
24.
גם גינדי פועלים בדיוק באותה צורה -
לא מראים חוזה לפני תשלום של עשרות אלפי שקלים - שבכל מקרה לא יוחזרו. הם אומרים את זה לכל מי שרוצה לקנות אצלהם דירה. והתאחדות הקבלנים שקרנים בני שקרנים. איפה הם היו כשחפציבה נפלה ? איפה הם היו כשאברהם ו/או משה ויגאל גינדי השאירו אלפי אנשים בלי דירות ? איפה הם היו כשחיים שכטר השאיר מאות אנשים בלי דירות ? הם לא דאגו לאף אחד מהקונים. הם לא טיפלו באף אחד מהקבלנים.
 | 11.04.16
22.
המדינה שותפה לעבירות
המדינה לא נלחמת בעבריינים, היא מצטרפת אליהם. ארגון הפשע הגדול במדינה זה הפקידים במשרדים הממשלתיים והרשויות המקומויות ביחד עם ה"יזמים" שרק גונבים אותנו. מדינת פח אשפה! רקובה מהיסוד. אנחנו לא שונים מהמדינות הכי מושחתת של אפריקה.. גנבים נמאסתם!
אזרח | 11.04.16
16.
לא רק משרדי הממשלה ידעו, גם כל אדם עם שכל ישר ידע היטב שהיא נוכלת וגנבת
כפר מעל 4 שנים אנשים אומרים שהיא נוכלת וגנבת. גם היןם יש מספר קבוצות גדולות שמבוססות על שיטת פירמידה וב75% מהמקרים הם מוחרים לאנשים אוויר תקוות וחלומות ועושים "over booking" שאין דבר כזה בכלל בשוק הנדל"ן. חבל שהאנשים שנעקצו ע"יי הקבוצות האלה לא משמיעים את קולם... במקום הם שקטים מהבושה ולא רוצים שידעו איזה טמבלים הם יצאו. חבל.
עדי | 11.04.16
15.
אנשים לא יודעים שלא חותמים חוזה בלי עורך דין???
כשאדם קונה דירה יד שנייה הוא לוקח עורך דין ועל אחת כמה וכמה ברכישת דירה חדשה מקבלן או בהצטרפות לקבוצת רכישה, שהן עסקאות יותר מורכבות. כל מאות האנשים ששילמו את ה-100 אלף לא לקחו עורך דין, כי אף עורך דין לא היה ממליץ לחתום על המסמך.
ד"ר ניר דגן, כלכלן | 11.04.16
10.
אנשים טיפשים שלא מסוגלים לקחת אחריות.
חשבתם שמצאתם מציאה? דירה חדשה במקום טוב? בזול? אין דבר כזה.! אז עכשיו קחו אחריות על הטיפשות שלכם ותתחילו לתבוע אותה ואת המפרק ותפסיקו להאשים את המדינה. המדינה לו שלחה אתכם לקנות מענבל אור דירת פאר על הנייר. גילוי נאות. גם אני הייתי במשרדה של הנוכלת ומיד הבנתי שלא יכול להיות דירה כפי שמוצעת במחיר הזה.. אמרתי לא תודה. והלכתי שכספי נשאר בכיסי.
אזרח | 11.04.16
9.
סרטן בלב עולם העסקים
איזה כיף לראות כי לא כל הרשעים וטוב להם ומתחמקים מן החוק. החולה הרעה הזאת הנקראת ענבל אור היא לא רק עבריינית פלילית אלא גם אדם שפל ללא ערכים וללא קווים אדומים שתמסור גם את הוריה עבור בצע כסף. מעבר לביזיון של הרגולטור (שלצערי אנו רגילים לכישלונות שלו פעם אחר פעם) עבריינותה של הגברת הנלוזה גרועה מתאונת פגע וברח. היא ידעה בדיעה צלולה שהיא פוגעת באנשים אשר חסכו בזיעת אפם שקל לשקל וזכו לאפשרות לרכוש דירה, ולא רק שלא ברחה אלא "ראתה כי טוב" והמשיכה לקורבן הבא. על פני "גופות" אלו בנתה את מגדל הקלפים שלה וטוב שרוח קלה פירקה אותו. היא ראויה לשבת בכלא להרבה זמן ובעיקר ראויה לשם שהרוויחה ביושר, כי הרי שם טוב משמן טוב..... מי יתן ושמה יזכר לעד כעדות לשפלות, רמאות, גניבה וכל הערכים שהפגינה ב"כישרון" רב ללא ספק זהו הצד האפל של הטבע האנושי
גדי | 11.04.16
8.
המדינה לא יכולה למנוע פרשות שכאלה.
זה מאוד מרגיע ומנחם לחשוב שאיזה משרד ממשלתי יכול להגן עלינו מפני החלטות כלכליות שגויות, ושאם רק המחוקקים היו "מרימים את הכפפה" פרשות כמו זו של ענבל אור יכולות היו להימנע. אולם במציאות ישנם אינספור רמאים ונוכלים אשר מנסים לשים את ידם על כספנו, וכאשר המחוקקים סותמים פרצה אחת, מייד נוצרות שלוש חדשות. אם אנו כאנשים פרטיים לא ננהג בזהירות בכספנו, איש לא יוכל לעזור לנו. אנחנו אנשים מבוגרים, וצריכים לקחת אחריות על מעשינו.
אורן | 11.04.16
6.
ל-2: גם אני עזרתי לבן שלי לקנות דירה במסגרת של קבוצת רכישה
ושמתי 150 אלף ש"ח מקדמה כאשר למעשה לא היה כלום ביד, אבל וזה אבל גדול, אנחנו הלכנו עם חברה מוכרת בשוק הזה שבנתה פרויקטים כאלה בעבר בהצלחה יתרה. ראינו את הפרוייקטים בעיניים ודיברנו עם אנשים לפני. והיה לווי פיננסי של בנק גדול, כך ששוק קבוצות הרכישה יכול להמשיך להתקיים וזה רעיון טוב מאוד כשעובדים נכון כיון שאתה מרויח (ברוב המקרים) כ-30%, שוב בניהול נכון. העניין הוא שכמו בכל תחום אצלנו במדינה, נכנסים חאפרים כמו הגברת אור ודומים להף מנצלים תמימות של אנשים שאין להם מושג בתחום ויותר גרוע, גם לא דואגים לברר לפני ולשאול את השאלות הנכונות (ואם אתה לא בקיא, תביא מישהו מטעמך שמנוסה בדברים כאלה!)!! ואז יש נפילות כמו של הקומבינה של מגדלי אור (חושך...). בארץ זה גם בד"כ בדיעבד, כלומר אחרי שהסוסים ברחו אז מתחילים לשאול שאלות ולתקן תקנות. אגב, בהרבה מקרים כאלה התקנות קיימות!! אבל אף אחד לא טורח ליישם אותן או כמו במקרה הזה, שכל משרד ממשלתי מפיל את התיק על משרד אחר....אז לך תבנה מדינה, תרתי משמע.....
האזרח הקטן | 11.04.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת