אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תנו להם לסיים את חייהם בכבוד

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
לא לטעות ראש הממשלה ושר האוצר הם האשמים המושחתים ומקומם בגהנום ובפח
הזבל של מדינת ישראל. הרעיון שכל ניצול שואה יזכה ל-100% נכות לאלתר הוא הפיתרון היחיד והמהיר ביותר. הכסף שמגיע לניצולים ומשפחות הנירצחים היה חייב להגיע לחשבון הבנק שלהם ולא לתשלום שכר אוכלי החינם בכנסת ואחזרת דירותיו של ראש ממשלה עלוב.
רון | 05.05.16
33.
טוחנים מים כל שנה ואין כסף לניצולים
טוחנים מים כל שנה מחדש לקראת יום השואה ואף אחד לא טורח להעביר את הכספים שמגיעים לניצולים את המגיע להם ולחיות בכבוד במהלך כל השנה ולא רק לקראת יום השואה. כספיהם קבורים במרתפי הבנקים. כל פי הדיווחים מתים כל שנה כ- 40 אלף ניצולים למה אתם מחכים כדי לשמור את הכספים ולהעביר למה שלא צריך.
דנית | 05.05.16
31.
גרמניה שילמה מילארדים שממשלת ישראל לקחה בשם הניצולים
לא מדובר בכספים סתם...אלא בכספי הפיצויים שממשלת גרמניה שילמה-ואשר ממשלת ישראל לקחה לעצמה בשם הניצולים, ו"הבטיחה" שיום אחד היא תעביר אותם לאומללים. ניצולי השואה איבדו את משפחותיהם שנרצחו באכזריות סדיסטית לעיתים מול עיניהם. איבדו את כל רכושם. איבדו את חירותם. סבלו רעב ודיכוי ועבודות פרך בכפייה. מדי יום היו מועמדים להמתה שוב ושוב. התייחסו אליהם כמו אל זבלים שאינם ראויים לחיות. רבים מהם נותרו עם מחלות נפשיות וגופניות עקב הזוועות הללו. מי שחושב שהממשלה "עושה טובה" בהעברת הכספים אליהם איננו יודע שהכספים הללו שולמו עבורם ונגזלו על ידי ממשלת ישראל והבנקים !!!
השילומים נגנבו | 05.05.16
29.
ל22 הדבר היחידי שאתה מתעלם ממנו או אולי לא מבין הוא
אלו הכספים שלהם ! אלו הפיצויים שלהם ! גרמניה שילמה פיצויים להם ! הכסף שלהם ! עבדו לא עבדו, מישהו שילם להם פיצויים ומישהו אחר הלעים אותם ! הנכסים של משפחת סבתי הולעמו ! גרמניה שילמה פיצויים מה הקשר לזקנים אחרים כן אנחנו צריכים לדאוג לכולם. אבל זה לא קשור לדאגה ! זה כסף שלהם שצריך פשוט לתת להם אותו !
 | 05.05.16
28.
יאללה תיסקלו אותי אבל זו האמת: מה משנה אם קשיש רעב הוא ניצול שואה או לא??
אם יש-לתת לכולם- ואם אין אז אין. עברו 71 שנה, רוב ה"ניצולים" היו לכל היותר נערים בזמנו. כל פסטיבל "לתת לניצולי השואה" אינו אלא מסווה לדאגה לאנשים לפי צבע עורם- אין חדש תחת השמש. קבוצות הכח (תקשורת, צמרת עסקית וכיו"ב) היו ונשארו אשכנזים שדואגים למי שקרוב לליבם. עיין ערל יאיר לפיד ש"במקרה" אביו היה בשואה. למה למסעודה שהגיעה בלי כלום ממרקש מגיע פחות? לא הבנתי עד היום.. אה כן.. כי לפני 71 שנה הם היו בארופה...
 | 05.05.16
26.
לכל זקן במדינת ישראל צריכה להיות הזכות לחיות ולמות בכבוד. אין להפלות בין דם לדם
לאף אחד לא מגיע לכלות את סוף ימיו במחסור/מחלה והשפלה. ולא משנה מניין הוא הגיע. אנשים ששרתו בצבא , סיכנו את חייהם, שילמו מיסים (והרבה) וביטוח לאומי זרוקים לכלבים. פשוט התבהמות של החברה. ואין זה משנה אם הם ניצולי שואה או לא.
פטריוט | 05.05.16
23.
לסיים בכבוד
מדינת ישראל קמה על מגש הכסף של ניצולי שואה. כל ממשלות ישראל לדורותיהם השתמשו בכספים לצרכים שונים ולמי שבאמת מגיע וצריך לא נתנו. היה גם שר אוצר שגנב מניצולי שואה. ראש הממשלה מדבר בכל יום זיכרון בליל מילים ללא משמעות וללא עשייה. גם נשיא המדינה מדבר גבוהה מבלי לעשות דבר. מטרתם שכסף ישאר לצרכי הפוליטיקאים
יעקב | 05.05.16
22.
מספרים מפוברקים.
ראשית יש לציין שדברי אינם מכוונים כלפי ניצולי שואה אמיתיים כמו האדון לעיל, שאכן שהה במחנות ועבר התעללות אשר צילקה אותו לשארית חייו. אולם המספר שבכל שנה זורקים בתקשורת, אודות מאות אלפי ניצולי שואה שחיים בעוני, הוא מפוברק לחלוטין, ונועד לייצר סנסציה ותו לא. רובם לא היו כלל במחנות, ואף על פי שאולי סבלו פליטות ומחסור בזמן המלחמה, היו עדיין אנשים צעירים כאשר היא הסתיימה והיו להם חיים שלמים על מנת לעבוד ולהתפרנס כמו כל אחד אחר. אני מתקשה להבין את ההבדל ביניהם ובין קשישים אחרים שסובלים ממחסור, ואת הרצון ליצור ׳מעמדות של סבל׳ כביכול. לו התקשורת לא היתה מנפחת את המספרים, היה סיכוי טוב יותר לעזור לאלו שמצבם אכן מצדיק זאת. אך משום שהאוצר אינו יכול להרשות לעצמו מאה ושמונים אלף פנסיות על חשבון המדינה, אז איש לא מקבל דבר.
אורן | 05.05.16
19.
הכסף נדרש למשכורות לפקידים ש"מטפלים" בניצולי השואה. זאת ממש תעשייה ממשלתית.
הטיפול בניצולי השואה מפרנס משפחות של פקידים ומונע אבטלה. הבירוקרטיה הממשלתית והמשרות שנוצרו לשם קיומה של הבירוקרטיה לאורך זמן הן הסיבה לתקציב גדול. האחרונים בחשיבות הם האנשים שבגללם הוקמה הבירוקרטיה - אלו שנזקקים לסיוע ממשלתי כי הם במצב סיעודי או רפואי או כלכלי קשה. לפיכך גם הקטנת מספרם של ניצולי השואה לא תביא לחלוקת התקציב שנותר לאלו שעדיין חיים. משלא יוותרו עוד ניצולי שואה ימציאו סיבה אחרת להמשך הפעילות הבירוקרטית.
הקוראים לא מבינים | 05.05.16
12.
עכשיו הזמן לעשות ולשנות כי עוד 10 שנים נוכל כולנו רק להצטער
עכשיו הזמן לעשות ולשנות כי עוד 10 שנים נוכל כולנו רק להצטער לא יעזור שנכתוב על ביבי או על האוצר או על מדינת ישראל הם כנראה כבר לא ישנו את המצב (לצערנו) אתם מוזמנים להצטרף לפעילות למען ניצולי השואה בעיקר עשייה פעילה של כל אחד ואחת מאיתנו למען ניצולי השואה תביא את השינוי מי שמעוניין מוזמן לשלוח פרטים ל: hunks100@gmail.com
אורי | 05.05.16
7.
בלה... בלה... בלה ....
אני כבר באמצע שנות השישים שלי ולפחות מזה 30 שנה אני זוכר את המנטרות השחוקות של "תנו להם את מה שמגיע להם", "הם הולכים ונעלמים" , "מספיק עם הסחבת" וכו'. מעבר לבירוקרטיה הממשלתית, דורות של עורכי דין התפרנסו מלשלשל לכיסם כל מיני סכומים עבור ההתעסקות בנושא שהיה לנו כבר לזרא. אם יש סיבה לחסל את מדינת היהודים ולשנוא אותם זה רק על מה שהם בלי בושה מעוללים בשיטתיות לאורך השנים לבני עמם שלהם - לאותם ניצולי שואה שכה מקפידים לכבד אותם מן הפה וכלפי חוץ. אנחנו לא שונים מחיות שאוכלות את הגורים של עצמם ואיננו ראויים לשום כבוד של צלם אדם עם הכתם הזה שמכסה בגדול את כל המפעל הציוני המפואר שהקמנו פה.
עמיקם | 05.05.16
5.
ניצולי השואה
קברניטי המדינה אוהבים ומקדשים את הטקסים והזכרון, אך בדרך שכחו את הניצולים, ובעקר את אלה מהם שחיים בעליבות. אני מתבישת במדינתי שכך מתנהגת לניצולים וכל שנה מעל כל במה מצהירים לא עשינו די. מדינה שלא מכבדת את מוחלשיה , זקניה, ניצולי השואה חא תשרוד! אולי יפסיקו לדבר ויעשו ! יש כסף וזה כספם צריך לתת להם לסיים את חייהם בכבוד במדינת היהודים! מעניין איזה נאום חוצב להבות היה נושא ביבי איחו ההתעמרות באוכלוסיה זו, הייתה מתרחשת בגרמניה דהיום!!!
אזרחית | 05.05.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת