אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הריבית השלילית: שלילית לכלכלה

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
כל המניפולציות של הבנקים המרכזיים נועדו מראש לכישלון
עצוב שרק עתה, אחרי שבע שנים של ריבית אפסית והדפסת כסף מאסיבית, מתחילה לחלחל ההבנה שכל המניפולציות של הבנקים המרכזיים נועדו מראש לכישלון. רבותי, לא ניתן לייצר עושר יש מאין, ולא ניתן לחלץ כלכלה במשבר בעזרת להטוטים מוניטריים. כל התערבות ממשלתית אשר נועדה לשפר את מצב הכלכלה רק יוצרת משבר גדול יותר מתישהו בעתיד, ולצערנו העתיד הזה הגיע. שבע שנים של ריבית אפסית חוללו בועות כמעט בכל סוגי הנכסים האפשריים: מניות, אג"ח, נדל"ן, ואפילו בתחומים אקזוטיים כגון אמנות ופריטי אספנות אחרים. העולם עמוס בחובות שלא ניתן לשלמם, ולא ניתן יהיה לחלצו באמצעות חוב נוסף. הדרך היחידה החוצה היא באמצעות פשיטת רגל המונית של ממשלות, בנקים וחברות כושלות, וזינוק דרמטי בשיעורי הריבית אשר יגזר מכך. זה יכאב, אבל זה הכרחי.
אורן | 08.05.16
3.
הכלכלה העולמית במתכונתה הנוכחית, הגיעה לקיצה
החזירונים קיצצו במשכורות של העובד הפשוט, בשביל להגדיל רווחיות בצורה שקרית, אבל להתנהגות כזו יש גבול. צריך לתת לבנקים לקרוס, להלאים את כל הרכוש של החריזונים, ולאפשר למעמד הביניים לחזור ולהרוויח כמו שצריך, תוך שיפור מהותי של החינוך והשירותים שהמדינה מעניקה לאזרחיה. והעשירים? שיתאבדו מצידי. חלאות מוצצות דם חסרי תועלת מלבד לעצמם.
ינאי | 06.05.16
1.
מה שאתה מתאר נכון אבל חלקי - בדגש על ישראל
הריבית הזולה מטרתה אחת: לתמוך ברווחי הבנקים בטווח הקצר. זה נעשה במשברים של 2001 ו- 2009. בכל העולם הבנקים עמדו בפני קריסה - הבנקים המרכזיים הזרימו הלוואות מאוד זולות לבנקים ואלו בתורם הלוו מאוד ביוקר לצרכנים. כשמגיעה המפולת cash is king יזמים, חברות ואף פרטיים שנתפסו עם המכנסיים למטה בשיא המשבר לקחו הלוואות יקרות ~ 8% כשהבנק קונה את הכסף - 0%. הפתרון הזה הוא פתרון מצויין לטווח קצר - בדיוק כמו שאנטיביוטיקה חזקה היא הפתרון הנכון שחיידק סורר הופך לחידק טורף. כמו בכל תרופה חזקה - לא ניתן להתמיד בה לאורך זמן כי רעתה גדולה מטובתה. אז מה היה לנו בעולם? המצב של הבנקים השתפר. המדפסות של הבנקים המרכזיים סדרו לבנקים הפרטיים פתרון - המנהלים בכל העולם לקחו מיליונים לכל אחד בבונוסים כשברור שהם לא עשו שום דבר שמצדיק זאת אבל הם יכולים. הבנק המרכזי בכל העולם המשיך עם הריבית השלילית ואפילו ריבית אפסית אל תוך 2010 ועד ימינו. בזווית הישראלית הבנקים נפחו בישראל בועת נדלן ביודעין. הבנקים שיודעים שלייצר דירה של 100מ ניתן אפילו ב- 250K ש"ח אבל הם העדיפו לנפח את הבועה כשהאינטרס שלהם הוא שעבוד העם בישראל ל- 30 שנות משכתא ב- 1,000,000 ש"ח. זה נעשה ביודעין ובכוונת מכוון. בנק ישראל ומשרד השכון ראו ולא עשו שום דבר. וכעת במדינת ישראל יש מטען חבלה רב עוצמה שה- trigger להפעלה נמצא בידי הגאופולוטיקה \ חזרה למצב של משבר כלכלי עולמי. במדינת ישראל של חציון שכר 6000 ש"ח מסתובבים מאות אלפי אנשים עם 1,000,000 ש"ח חוב. גם אם שכרם גבוה הם בסכון ל- 30 שנה שלא ברור שהם מודעים לו. הבנקים מודעים היטב למה שהם עוללו בישאל כי מי שיסתבך יצטרך לשלם גם 9-11% ולחיות כמו כלב על מנת לשלם לבנקים או לאבד את הבית ולהשאר עם חובות ענק עד שארית ימיו. מה הפתרון? אי אפשר לעלות ריבית לפני שבעולם יעלו ריבית (או בחלקו). ניתן להקטין את כמות הכסף שמתדלק את בועת הנדלן בעזרת תקנה פשוטה: לא ניתן לשעבד נכס לבנק לטווח העולה על 10 שנים לאדם פרטי\ חברה עם מחזור שנתי של פחות מ- 25M ש"ח. מרגע שאת הקרן יש לפרוע ב- 10 שנים ועלות בניה של דירה בקרית שמונה לא שונה מעלות בנית דירה בבניה רוויה בת"א. המחירים יחזרו ליכולת התשלום הישראלית קרי 700K ש"ח לדירה במרכז. 400K בפריפריה. עם 100K ניתן לקנות דירה שניתן לשלם מחירה ב- 10 שנים. הריבית הנמוכה מעודדת את הצריכה. האלטרנטיבה היא מעט מדי ומאוחר מדי והמתנה שהפצוץ יהיה במשמרת של משהו אחר.
נו באמת | 06.05.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת