אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

התרסקות הצמיחה במשק: התוצר עלה ב-0.8% בלבד ברבעון הראשון

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
המצב על הפנים
דירות קונים עם משכנתא, רכבים בליסינג, מזון בכרטיסי אשראי ונסיעות לחו"ל בהלוואה מקרן הפנסיה. כאשר הריבית תעלה וזה יקרה בישראל בכפייה (הריבית בארה"ב תעלה ואז יהיו חייבים ליישר קו מחשש לבריחת הון), כל הלווים הללו יצטרכו להחזיר את ההלוואות ויגלו שהם לא מסוגלים. כל הגאונים שאומרים "הלוואה לא מחזירים הלוואה ממחזרים" – יגלו שאף אחד לא מוכן לתת להם הלוואות זולות ושכולם רוצים את הכסף בחזרה. תשאלו את נוחי דנקנר, אליעזר פישמן וכו' מה קורה שמבול האשראי נעצר. הכל מתרסק. זה מה שיקרה לכל מי שחי על הלוואות היום ומרגיש שהוא על גג העולם.
כלכלן | 16.05.16
8.
אירן!! פצצה גרעינית!! דעא"ש!! מחבלים!! טרור!! חיזבאללה!!
אני מסתכל לכם בעניים ואומר לכם: ריד מיי ליפס! יש לנו איומים מאירן, מסוריה, ממצרים, מירדן, מזימבבואה, ממיקרונזיה- ואתם מתעסקים בשטויות?? אז מה שהכל יקר, ושמעמד הביניים קורס, ושהדיור יקר מעבר לכל פרופורציה, ושזקנים נזרקים ונזנחים, ושמשפחות שלמות יורדות אל מתחת לקו העוני...העיקר שבטוח ברחובות בזכותי ואין דקירות, דריסות, פיגועים ושאר ירקות. היידה שרה! כן, אני בא מותק, כן, אני מאוד רוצה לטעום את הקוגל שהכנת. יש גלידת פיסטוק לקינוח?
ביבי | 16.05.16
6.
ממשלת נתניהו מחרבת את המדינה - יש להעמיד בראש העדיפות את הגדלת הפריון. משמעות הדבר -
רפורמה גורפת: א. להקטנה מיידית של המגזר הציבורי-שלטוני הפרזיטי, המושחת והמנופח, ב. לבטל הזרמות הכספים ההזויות ליהודה ושומרון ולמסחטות של מפלגות סקטוריאליות ועמותות עלומות לצורך שוחד פוליטי, ג. לייעל משמעותית את הוצאות מערכות הבטחון, ד. להעביר כל מי שעדיין צובר זכויות לפנסיות תקציביות לפנסיות צוברות, ה.להשקיע מסיבית בהכשרות למקצועות נדרשים במגזרי תעשיה יצרנית, ו. להעמיק התעסוקה במגזרי האבטלה בעיקר חרדים ומיעוטים, ז. להעמיק גבית המיסים ממשתמטים, מעלימים ומתכנני מס, ח. להקטין מיסים כדי לתדלק את המגזר העסקי יצרני.
פלורליסט | 16.05.16
4.
השקל החזק מרסק את היצוא והמשק בנק ישראל והאוצר חייבים להתעורר
היצוא מנוע הצמיחה העיקרי ובר הקיימא קרס 12.9 אחוז לולא הריבית הנמוכה שמעודדת לקיחת הלוואות לצריכה פרטית היינו במיתון עמוק .בנק ישראל והאוצר צריכים להתעורר ולהגביל את השורטיסטים בדולר כמו שביפן ושאר מדינות אסיה עושים ושומרים על היצוא.בנוסף השקל החזק גורם לריבית להיות אפסית וזה גורם לבועת הנדלן לא לעצור למשקי הבית לקחת הלוואות רוב משקי הבית בהלוואות וזה בעיה לטווח ארוך
תומר | 16.05.16
2.
מדינה שעומדת על רגל אחת...
הייטק עולה - הכל עולה, הוא יורד - הכל יורד. אין פה כלכלה בריאה באמת - רק אקזיטים וטייקונים שמרוויחים מעסקי נדלן/אויר/משאבי טבע בחסות הממשלה שמשרתת את מטרותיהם, מחלקת להם הטבות וגורמת להם להרוויח הון ולברוח מהפסדים - אבל הכסף לא מגיע בכל מקרה למשק...ההצהרות על משק חזק מחכות רק לתנועה קלה בשווקים כדי ליפול....
גור אריה | 16.05.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת