אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כדורגל בינארי

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
כנראה שיותר נכון להשוות את ליגת האלופות לליגות האמריקאיות
מבחינת היקף השוק (עד 4 קבוצות שמייצגות מדינות "קטנות" בליגה שמאחדת כלכלה של 250-350 מליון אנשים- כמו בארה"ב), ועצם זה שלפחות בשלבים המאוחרים של ליגת האלופות (משמינית הגמר) לרוב מדובר על אותן קבוצות שמשחקות נגד אותן קבוצות(כמו בארה"ב ששם מבנה הליגות קבוע והקבוצות כמעט ואינן משתנות), ובאמת בליגת האלופות יש "קצת " יותר שונות בין הזוכות. הזוכות מ-2007: מילאן-יונייטד-בארסה-אינטר-בארסה-צ'לסי-מינכן-מדריד-בארסה. (אולי אפשר להוות את בארסה לסן אנטוניו ב-NBA של תחילת שנות ה-2000, לפחות מבחינת הדומיננטיות, אבל כמו סן אנטוניו, זה עניין של דור זהב שמתישהו יפרוש...) כנראה שיותר נכון להשוות את הליגות המקומיות לליגות התיכונים בארה"ב.
רונן האריס | 18.05.16
5.
השליטה של ריאל/בארסה היא לא מ-2006.. אלא יותר מ-2009
וולנסיה, וויאריאל וסביליה היו מאוד קרובות לשתי הגדולות בין 2006 ל-2009.. וויאריאל סיימה שנייה בליגה.. סביליה איבדה את האליפות רק במחזור הסיום.. מה שקרה זה שב-2009 העולם נכנס למשבר כלכלי שבספרד הורגש הרבה יותר.. ובזמן שוולנסיה, מאיורקה ודיפורטיבו נכנסו למשברים כלכליים שגרמו להם למכור חצי קבוצה (ובמקרה של שתי האחרונות לרדת ליגה), ריאל שברה את שיאי הקניה דווקא בשנה הזאת (250 מיליון יורו על רכש, רובו המוחלט על שלושה שחקנים) ובארסה כדי לא להישאר מאחור מיד הגיבה ברכישות משלה (זלאטן במחיר שיא באותה שנה, ויה בשנה אחר כך במחיר גבוה מאוד).. אגב, החוזה הנוכחי של ההכנסות בספרד השתנה ובשנים הקרובות יחול שינוי במצב הכלכלי, לא שזה יעזור כי הקבוצות האלו עדיין גדולות ועדיין מצליחות למשוך שחקנים בקלות (רק תראו את קיקו קאסיה, השוער השלישי של נבחרת ספרד עד לפני שנה, הוא הסכים לשבת על הספסל של ריאל במקום להמשיך באספניול וזה עלה לו בסיכוי לשחק ביורו)..
טל | 18.05.16
2.
השוואה לא נכונה
ההבדל אינו רק בחלוקת הכסף אלא במבנה של הליגות האירופאיות לבין הליגות שבארצות הברית. ההשוואה אינה נכונה כיוון שאם רוצים להשוות את המבנה האירופאי למבנה האמריקאי אז צריך להשוות אך ורק את הליגה הסדירה מכל יבשת. לדוגמא אם ניקח את הליגה השוויונית ביותר בכדורגל האירופאי שזה הליגה האנגלית ונסתכל לארוך תקופה ארוכה של שנים רק 4 קבוצות שמרו על מאזן ניצחונות של למעלה מ65% .זאת אומרת דומיננטיות של 4 קבוצות על 20 קבוצות דומיננטיות שזה 20% מקבוצות הליגה שולטות על שאר 80%. בליגה הספרדית זה 3 קבוצות על 20 שזה 15%. לעומת זאת הליגה השוויונית ביותר בספורט האמריקאי זה הNFL, שבה 3 קבוצות שומרות באופן עקבי ממוצע של למעלה מ65% . 3 מתוך 30 זה בעצם 10% מהליגה שולטות על שאר 90%. צורה אחרת להסתכל על זה בגלל השוני במבנה, זה בעצם לקחת את המבנה של ליגת האלופות מול המבנה האמריקאי ושם אפשר לראות בבירור מספר רב של אלופות בדיוק כמו בספורט האמריקאי. נקודה למחשבה. אפשר למצוא עוד מידע בספר מעולה שנקרא סוקרנומיקס. לחובבי הספורט שבינכם.
גיל | 17.05.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת