אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה לא לשלם לנשים יותר?

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
ואי אתה מאוד נאיבי. זה יפה שאתה חושב
ואי אתה מאוד נאיבי. זה יפה שאתה חושב שככה צריך להיות, וגם הרבה מנהלים חושבים שהם מקדמים אנשים לפי ביצועים בלבד. אבל יש אינספור מחקרים שמראים שלמראה השפעה גדולה על החלטות כאלה כמו קידום, ובמקרה של נשים לא תמיד השפעה חיובית למראה טוב. בקיצור, הלוואי זה היה כפי שאתה אומר, כי אז מריה לא הייתה מרגישה את הצורך לעמוד באותם סטנדרטים, או לפחות עומדת בהם מסיבות שלא קשורות לקריירה. 
Clover | 28.10.16
10.
עצוב שדן אריאלי בתור כלכלן נופל בקונספציה
שנשים מרוויחות פחות *עבור אותה עבודה*. כל הנתונים מראים שבהנתן גבר ואישה עם אותו ניסיון, באותו תפקיד, ולאותו היקף משרה, ההפרשים זניחים (פחות מ5%). זה כמובן לא אומר שאין אפליות נקודתיות, אבל כחברה, זה כמעט לא קיים. רוב הבעייה בתעסוקת נשים היא שאנחנו, כחברה, מעודדים נשים להיות יותר שעות בבית כדי להחזיק את הבית, וזה גורר אוטומטית בחירה במקצועות מסויימים שנותנים יותר זמן בבית, וזה גורר אוטומטית חוסר רצון בקידום (כי מנהלים לרוב עסוקים יותר ונדרשים להיות זמינים גם בשעות החופשיות שלהם) וכן הלאה. הפרשי שכר של ממש לא באמת יכולים להתקיים - אם מעסיק מסויים היה חושב שהוא יכול להעסיק אישה ב30% פחות משכורת ולצאת מזה בשלום, הוא פשוט היה מעסיק בעיקר נשים. למה להעסיק גבר אם אפשר לשלם לאישה פחות ולקבל את אותה התפוקה?
כלכלן | 20.05.16
9.
במילים אחרות , את רוצה שישלמו לך יותר בגלל המראה שלך?
בשוק הפרטי ההצלחה והשכר נמדדים לפי ביצועים ויכולות ! לא לפי גודל המחשוף! אם את מרגישה שזה חלק גדול מ "הכשרון" שלך באותה החברה, כנראה שאת כמו רוב הנשים בשוק החופשי לא ממש מועילה, ואולי העניין בכלל קצת מביך... אחרי הכול , בשביל זה יש נערות לווי ? לא ? אהה... עכשיו נזכרתי שנשים כמוך הפכו את המקצוע העתיק בעולם לאסור במדינת ישראל ...אולי בשם התחרות?? אנחנו כחברה חייבים להפסיק לטפוח לנשים על השכם רק בגלל שיש להן ווגינה ! ואז אולי נפסיק לשמוע בקשות טיפשיות כאלה ...
oran | 20.05.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת