אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

איך לנהל מו"מ על שכר במקום עבודה חדש ולצאת אלופים?

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אלוף זה אחד שנותנים לו מה שהוא רוצה גם בלי להתמקח
השאלה הכי חשובה - כמה לבקש, תלוי בדבר אחד ואחד בלבד. התשובה - לפי כמה שאתה שווה, וכמה אתה שווה? אתה שווה את מה שמוכנים לתת לך האלטרנטיבות. אם אין לך אלטרנטיבות - מה שיציעו לך תיקח, ותמהר לסגור לפני שהמומ עם המתחרה שלך יגמר לפניך או שסתם המראיין שלך יחשוב לעצמו "יש אלף כמוך". במקרה כזה סגור מהר לפני שיגמר, ותבנה את עצמך ביחס לאלטרנטיבות כדי שתוכל לנהל משא ומתן בסבב הבא בעתיד. כנל גם לגבי העלאת שכר במקום קיים. לא תקבל שקל תוספת גם אם אתה העובד הכי מוכשר שיוצר הכי הרבה הכנסה למעביד. למה? נסה לשים את עצמך במקום המנהל של המנהל שלך ותבין מיד. הדרך היחידה לקבל יותר היא להעלות את השווי האובייקטיבי שלך, כלומר כמה תקבל תכל'ס ממקומות עבודה חלופיים, ולא השווי הסובייקטיבי שלך, כלומר כמה אתה חושב שאתה שווה, לרבות כל ההמלצות הלא רלוונטיות שבכתבה הזאת. זאת כל התורה חברים, בהצלחה!
זוכמי | 22.05.16
8.
2 לא נכון, תלוי אם זה עבודה שדורשת מומחיות והיא מלחתחילה שכר גבוה
למשל ראש צוות או תפקיד ניהולי. המעסיק כבר משלם 20-25 אלף. הוא יעדיף לתת לתותח מבין המועמדים שדורש עוד 3000 שקל את מה שהוא דורש מאשר לקחת את הזול והמועמד הרביעי ברשימה כי בטווח הארוך, יתכן שיפסיד כסף על סמך כישורים פחות איכותיים שיובילו לתפוקה נמוכה יותר של כל הצוות שיעבוד תחתיו (שעלותם גם גבוהה). בנאדם תותח שיוכל להניע את הצוות לסיים פרויקט ב25% פחות מהזמן, יחסוך עשרות אלפי שקלים בשעות עבודה בחודש. בהחלט שווה את ה3000 שקל הנוספים. אם זה איש אחזקה, אז כן, יעדיף לחתוך פינות מאשר לשלם עוד 2000 שקל למישהו מעולה ומגדיל ראש כי בסופו של דבר גם הגרוע יעשה את העבודה וגם אם קצת יורדת באיכות, לא נורא.
תומר | 19.05.16
7.
עצות אחיתופל. זהירות. העסקה עלולה להתפוצץ.
גם המשא ומתן הוא רק שלב אחד במיון. התרברבות, התעקשות והתפלמסות עלולות לפוצץ את העסקה. כמה פעמים קרה לך שאמרת לעצמך - ולא משנה מה היית, הקונה או המוכר - "עכשיו, גם אם יסכים לתנאים שלי, אני עם אחד כזה לא סוגר עסקה/חוזה/דיל" ? המשא ומתן חושף עוד טפח באישיות שלך. תתעקש, תתרברב ותתפלמס והמגייס/ת אשר החליטה שאתה המקצועי, המוכשר והמתאים למשרה תגיע למסקנה שאתה תהיה סוס טרויאני בחברה שלהם ותעבור למועמד הבא. ואז תשאל את עצמך אם בשביל כמה אחוזים בודדים היה שווה לך להפסיד משרה נחשקת. בהצלחה.
אמיר | 19.05.16
4.
these are very good advices
these are very good advices . I was very lucky to have someone mentoring me at this step in my first job interview and manage to increase initial (high ) offer in 11%. I am grateful for ever for this lesson! the best advice I got is that if they dismiss you for trying to negotiate it is not a good place to stay. obviously it does depend on the market and how valuable / marketable are your skills but in too many cases it come down to being shy to speak about salary (mainly for women) so it is for every one to think if this is relevant for them. . These minor differences at initial step becomes very big over the years. also the way you negotiate you salary is your first performance presentation to the company if you do it well they may mark you for management position in the future.
mi | 19.05.16
3.
נכון ולא נכון
בכל משא ומתן יש לדרוש מעבר למה שבאמת רוצים . בנושא שכר על מנת להגיע לאן שאתם רוצים יש לדרוש לפחות 25% יותר . בנוסף במרבית המקרים כאשר הגעתם לשלב זה בדיון , המעסיק לא יוותר עליכם , הדבר נכון ביותר כאשר מדובר בתפקידי ניהול מקצועיים , שהנסיון שלכם נבדק ונמצא מתאים , בדרך כלל תהליך כזה ימשך לאורך מספר פגישות עם המעסיק הפוטנציאלי . זהר
זהר | 19.05.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת