אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מאבק הרופאים המתמחים: ליצמן מאיים בסנקציות נגד מנהלי בתי החולים

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
כרגע בסוף משמרת השעה 6 בבוקר ומחכה לי קבלה נוספת
הבעייה היא כזאת :א. אין מספיק רופאים ואין תקנים לכן זה חלומות באספמיה ב. כאחד שטוחן תורניות רק כדי לגלות שבסוף אני למעשה עובד כמעט בחינם כי המיסוי מחסל את השכר ככל שעושים יותר תורניות ג. האחות שעושה משמרות מרוויחה יותר טוב ממני ד. האישה כועסת כי לאחר התורנות אני זומבי ה. אחרי 2 החייאות בלילה ועוד 10 קבלות מחכה לי עכשיו קבלה אחרונה -חולה קל עם דלקת ריאות .. עוד מספר שעות והביתה והשינה כל כך טובה . מחר חוף ים וביום א תורנות נוספת בפנימית , ביום ג תורנות נוספת בפנימית, וביום ה תורנות מיון . חיים כמו כלב אבל אין מי שיעשה את העבודה
רפאל | 27.05.16
5.
זריעת חול בעיני המתמחים והחולים
עדיין סטודנט, אבל כמה שאלות לאדון ליצמן: א. מדוע רק במספר בתי חולים? מה בשאר בתי החולים עובדים רובוטים? ב. מה ההבדל בין 26 שעות ל-20 שעות? הרי ברור לכולם שכבר מהשעה ה-8 או ה-10 כושר התפקוד והחשיבה יורדים, אז נגיד תעשה טובה ותקצר ל-16 שעות (שגם זה המון!!!) אבל לרדת מ-26 ל-20? זה לעג לרש מה יהיה שונה מתמחה בשעתו ה-20 ממתמחה בשעתו ה-26 במתן טיפול לחולה??? ג. מה המטרה של שעתיים מנוחה? (שעתיים מנוחה ב-20 שעות? לעג לרש כבר אמרתי?) נגיד המתמחה יקבל שעתיים מנוחה אחרי 14 או 16 שעות שעבד ללא הפסקה, פתאום הוא יקום רענן ומלא כוחות?! ומה יהיה במחלקה בזמן שאותו רופא נח? לא פשוט להוסיף תקנים ולפתור במכה המון בעיות?! תוחלת החיים עלתה, כמות האוכלוסיה גם עלתה! יבואו ויגידו רופאים מומחים - גם אנחנו עברנו את ה"טירונות" הזאת - לא אתם לא! כמו שכבר אמרתי תוחלת החיים עלתה, כמות האוכלוסיה גם עלתה ולכן מספר החולים והפרוצדורות עלה בהתאם! מה גם שהגרעונות שמהם סובלת המערכת רק עולים מדי שנה! למה? אולי בגלל אותם מנהלים, פרופסורים, ומנכ"לים חזירים שגורפים הון עתק, עוקצים ומוצצים את המערכת מכל הכיוונים! (וזו בעיה בפני עצמה שמצריכה טיפול רדיקלי ) (ראו פרשיית הדסה) פשוט תוסיפו תקנים למערכת - ובכך גם תקצרו את משך התורנויות, גם תחלקו את העומס במחלקות בין יותר רופאים, גם תוכלו לבצע יותר ניתוחים ופרוצדורות - החולים יהיו מרוצים והבתי חולים ירוויחו יותר, החולים יזכו ליותר תשומת לב, המתמחים יהיו יותר עירניים ויבצעו את עבודתם על הצד הטוב ביותר ובמקביל יצליחו לעלות ברמה המקצועית שלהם - כי פשוט יהיה להם יותר זמן וכוח ללמוד וכל הכישורים הקוגנטיביים שלהם יעבדו בצורה יותר טובה (חוסר שינה כבר אמרנו?) תשקיעו פעם אחת כמו שצריך במערכת הבריאות הציבורית וכולם יצאו נשכרים מכך. לדעתי הפתרון שמר ליצמן מציע לא שווה כלום, והוא בדיוק כמו מה שדורשים מהרופאים המתמחים ומהרפואה הציבורית ביומיום - סתימת חורים וכיבוי שריפות!
סטודנט | 26.05.16
3.
מערכת שמנוהלת ברמה נמוכה
איך יכול להיות שבתי החולים נשענים על תורנויות המטורפות של מתמחים כאשר הרופאים ׳הבכירים׳ עובדים בלי תורנויות? באיזה חברה עיסקית היה קורה ביזיון כזה? פשוט חייבים לתת יותר תקנים ולקצר להם את התורנויות כך שיעבדו בסך הכל מספר שעות סביר (משרה מלאה או אולי טיפה יותר). אחרי הכל הם לא עבדים וזה לא טוב לאף אחד ובטח לא לחולים. אז למה המנהלים של המערכת הזו מארגנים אותה בצורה כל כך כושלת?
תומך במתמחים | 25.05.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת