אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הרשויות בארה"ב מאיימות על הכלכלה החרדית

64 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

64.
בוקר טוב אליהו - חרדים זה שוק שחור ומאפיה...
קודם כל הם קונים יותר דירות כי הם מבריחים את החילונים והעסקים וכובשים שטחים בכוח ואלימות (כל עסק חילוני ברחוב מתחרד יחווה אלימות בסגנון משפחת פשע עד שיסגר), אחרי זה הם שמים לדירות איזה תג מחיר שבא להם וקונים דירות של 700 אלף שקל ב300 אלף שקל.. בגלל שהרחוב "מתחרד" והחילונים בורחים כל עוד נפשם בם... דבר שני - הם עוקפים את הבנקים ונותנים משכנתאות ב"שוק שחור", מס הכנסה ומיסים למדינה? פחח הצחקתם אותי... הכל אצלם שחור, מהגן ילדים ועד המשכנתא... על הנייר הם כולם עניים שחיים מביטוח לאומי ולא עובדים (ובמינוס - כמו שמצויין בכתבה)- בפועל כולם עובדים בתוך הקהילה (כל דירה שנייה ומרתף אצלם הוא עסק שחור כזה או אחר) וכולם עושקים את המדינה במליארדי שקלים ומוצצים לנו את הדם... מה אנחנו עושים בנידון? ממשיכים לממן אותם... בח הם מסכנים, ממשיכים לשלם להם ביטוח לאומי וכל מיני תקציבים מונפצים.... בעוד שהם לא מייצרים שום תועלת למדינה, לא בשוק העבודה, רק מייצרים דורות של פרזיטים לא מושכלים שישמידו את המדינה הזו עוד 2 דורות בסגנון דאע"ש (שגם סוג של "חרדים"- של המוסלמים)...
שמעון | 05.06.16
63.
השכונות החרדיות, מדינת המזומן
הכנסו לחנות חרדית ותראו את הקופה הרושמת ישנה עמוקות, ואת המגרה עמוסה במזומן. יודעי חן מזמינים מוצרי מותרות המסופקים בעזרת סל תלוי על חבל מקומה גבוהה לאחר התשלום המועלה בסל זה למעלה. סעו בבני ברק וראו את מספר המכוניות השכורות הגדול בארץ, קרוב לוודאי גם הוא במזומן. הסיבה? המנטרה החרדית, אין לי רכוש ואין לי חשבון בנק אני מיסכן!!!
בני | 05.06.16
62.
אני לא חרדי וקיבלתי הלוואה 6500 ש"ח מגמ"ח "קופרמן"
הייתי צריך חתימות של שלושה ערבים ולחתום על הוראת קבע של 500 ש"ח עד לסיום ההלוואה. אשתי פוטרה מעבודתה,בבנק הצטבר לי "מינוס" של כמעט שלושים אלף שקלים עליו אני משלם ריבית גבוהה וחשבון הבנק שלי נמצא בסכנה (הגבלה חמורה) את ההלוואה בזאת קיבלתי ללא ריבית, ללא הצמדה. הלוואי שגם אצלנו תהיה תרבות של עזרה הדדית כמו אצל החרדים. שמעתי על הגמ"ח הזה מהשכן שאחותו חרדית. אצלם יש עזרה בנושאים שונים. לא רק הלוואות ללא ריבית. (הסעות לבתי חולים, עזרה בעת אבל משפחתי, בגדים חדשים! בחמישה שקלים ועוד)
ציון | 05.06.16
60.
הבעיה אינה בהלוואות ללא ריבית
הבעיה היחידה היא שאין כל רגולציה על הבנקים הפרטיים הללו. מבחינת המדינה אכן סביר להניח שלא אכפת לה אם כל הגמ"חים יקרסו כלכלית. מדובר במוצר פרטי ועל כן אין המדינה מחוייבת לדאוג לבטיחות המשקיעים בו. יש שני עניינים שהמדינה כן חייבת לפקח עליהם: "ערבים" - מעין ביטוח חיים. השקעות לטווח ארוך. אנשים שמים כסף שאין להם, מנהלי הכספים מרוויחים הון ובסוף מדובר בפרמידה קלאסית.
חוסר הבנה בסיסי | 05.06.16
59.
יש לי רעיון אדיר - שייצאו לעבוד
לא, תקשיבו זה באמת יכול לעבוד: בוא נגיד שבמקום להתבטל, הבעל יוצא לעבוד, ובמקום להוליד 17 צאצאים מביאים רק, נניח, שלושה? והאישה אולי גם תצא לעבוד. מהלך כזה יכול להכניס לבני הזוג 10-20 אלף ש"ח בחודש!!!! כמובן שיצטרכו ללמוד חשבון, אנגלית, עברית (מעטים המעסיקים הדוברים יידיש), אולי גם קצת על התפתחויות מדעיות חשובות מ 500 השנים האחרונות (חשמל, טלפון, אינטרנט, אבולוציה) אבל זה יכול לעבוד! אני בהלם שהם לא חשבו על זה בעצמם עד עכשיו
ירון | 05.06.16
54.
כנסו לסופר מרקט חרדי ותגלו איך קונים דירות לילדים
-באים באוטובוס ולא באחד משני הרכבים שעכשיו שילמת עליהם ביטוח ב4,000 ש"ח לאחד -קונים מה שצריך ולא מעדני בריאות ב5 ש"ח ליחידה - אם אוכלים בחוץ אז זה פלאפל ב 7 ש" ומגש פיצה ב20 ש"ח ולא משאירים בקפה גרג 60 ש"ח לפני טיפ. -בחופשה הם מחליפים דירה עם משפחה מצפת או ירוחם ולא טסים כל המשפחה ליער השחור עם רכב שכור - החליפה שלהם עולה 300 ש"ח -ועכשיו הם ויתרו על עוד אייס קפה -ועכשיו שתדלקת ועצרת באלונית וקנית קרטיב ב14 ש"ח, כמה חרדים ראית לידך??? - חתונה שלהם זה 12,000 ש"ח AI. הם גם לא צריכים ללכת ל15 אירועים ולתת 600 ש"ח. -אין כמעט סמארטפונים שנופלים והתיקון מסך עולה 900 ש"ח. הם עובדים עם נוקיה של פעם ב150 ש"ח. להמשיך??? -
מרדכי | 05.06.16
52.
רשת של העברת כספים בין מדינות
אם יש לך מיליון דולר שחורים בארה"ב אתה "תורם" אותו לגמ"ח ובישראל תקבל תרומה מגמ"ח אחר בסך של 920 אלף דולר. מבחינת ממשלת ישראל אתה משקיע זר שמתקבל בזרועות פתוחות, וממשלת ארה"ב לא יודעת כלום על הסיפור. ולגמ"ח יש 80 אלף דולר נקי ממס לחגוג.
דוגי | 05.06.16
50.
הגיע הזמן...
פתאום שמבקשים מהחרדים משהו שקשור לכסף כרגיל הם נלחצים...למדתי משהו בחיים, זה שיש למישהו כיפה על הראש זה לא אומר בהכרח שהוא אומר את האמת. רק החרדים הכול אצלם בשושו ובשקט וסלחו לי אבל הגיע הזמן להפסיק עם החגיגה הזאת על חשבון החילונים. בתנ"ך לא רשום רק לשבת וללמוד ,זה מנהג שנהפך להרגל אצל החרדים כי למה לעבוד בעצם אם ייתנו לי בית וכסף כל חודש? די לבכיינות אתם חלק מהמדינה תתחילו לציית לחוקים...אתם לא שונים פה מאף אחד אחר כי אתם חרדים. הייתי רוצה שתשמשו דוגמא גם לא לחרדים...אבל הדוגמא היחידה שאפשר לקבל ממכם זה איך לשנורר את המדינה בענק. מדינה איכסה נשבר ה...
איש | 05.06.16
48.
בנושא לימודי הליבה, תמיכות מיוחדות לישיבות ובחוריהן, המדינה יכולה לעשות ככל העולה על רוחה
אבל בנושא FATCA למדינה אין ברירה אלא להתיישר לפי הוראות האמריקאים, כי אחרת אי אפשר יהיה לעשות עסקים עם אף אחד בעולם, לא רק עם האמריקאים... אז אולי אנחנו מדינה של צדיקים (שמלאכתם נעשית בידי אחרים)?
יובל | 05.06.16
45.
אין ברירה
אלא להגיד לכם את האמת בפרצוף חילונים נמאסתם!!!! חיים בזכות החרדים.ותוקפים אותם וגונבים אותם. א.מי בכלל התיר לכם לשבת פה במדינה ולגנוב אותה מהערבים רק בגלל שכתוב בתורה שהיא שלנו. {ולמפגר הלא מעודכן המצוי אצלכם בשפע יבדוק וימצא שזה מה שטען בן גוריון בעצרת האו"ם כששאל אותו אבו שוקראן מה הקושאן שלכם.}ומצד שני אתם מחללים שבת ובתורה כתוב ושמרתם את השבת. אז בכלל אין לכם זכות לשבת פה ורק אנחנו האליבי שלכם.(היה אחד שאכל בתענית אסתר שאלו אותו מה לא איכפת לך שהמן רצה להרוג את היהודים. וענה לדעתי המן צדק.{כמו שאתם אומרים.. ..} עובר כמה שעות ורואים אותו אוכל בסעודת פורים .שאלו אותו מה אתה שמח שהמן נפל הרי הוא צדק וענה חשבתי שוב והחלטתי שהיהודים צדקו...... אין לאכול משתי הסעודות!!!) ב. מה אתם צועקים על גמחי"ם תפתחו גם למה מישהו ממכם מוכן להלוות ליהודי אחר 50 אלף שקל בלי ריביתרק עם שלוש ערבים. קמצנים וזבלים במקום לבכות לכו תעזרו אחד לשני. המשך יבוא.
חרדי | 05.06.16
42.
הלואה- צדקה מס 1
עני שאין לו ואתה לו הלואה הוא לא מתבייש ואתה נתת מכל הלב ובכלל אם תרצה לתרום לו תוותר לו על ההלואה, תגידו יש מישהו בגלובוס האנושי שחשב על כזה פיתרון שהעני לא יתבייש , אז במקום שתגידו תודה לחכמה האלוקית את מנבלים פיכם נגד חרדים וכו. הכל חוקי ובדוק אין לאף אחד מניעה לבדוק. אגב לפני כשנתיים הגיעו נציגים ממשרד האוצר ורשויות המס לבדוק את אחד מגופי ההלואות ללא כוונות רווח החרדיות בי-ם. ולא מצא שום שמץ של פגם לא חוקי............. מילאו פיכם מים ותתנו למר גפני לעזור לכולנו ועוד משהו קטן תשאלו חילונים שעובדים או שלא. כמה הם נעזרים בגמחים אלו בירושלים אני ראיתי במו עיני........................
מייק אמריקה | 05.06.16
38.
בסופו של יום זה לטובת הגמ"ח
אם הם ישארו מתחת לרדאר הם יעלו חזק על הרדאר של מחזיקי ההון השחור, והחברה האלה בד"כ יודעים איך לאלץ אותך לעשות מה שהם צריכים-וטוב זה לא יהיה. כבר היום אירגוני הפשיעה והקהילה החרדית מעורבבים חזק - בגלל החשאיות של הקהילה והחשש לערב את הרשויות בשילוב עם מצוקה כלכלית ונאמנות עיוורת למנהיגיה קל מאוד לנצל אותם להסתרה של פעילות עבריינית לא רק בתחומי העלמת מיסים...
אבי | 05.06.16
37.
גם אני נתמכת בגמ"ח לקנות דירה
לא הבנתי מה הסיפור. קנינו דירה ב"ה. היה לנו הון עצמי של 400,000 אחרי חסכון רב ותמיכה של ההורים (שהם לא חרדים) לקחנו משכנתא של 650,000 ש"ח ל- 30 שנה!! והלוואה מגמ"ח של 100,000 ש"ח. אני מחזירה לבנק כל חודש 3,300 ש"ח בגין המשכנתא ו- 1,500 ש"ח לגמ"ח. שלגמ"ח אני מחזירה רק את הקרן !!! כלומר קיבלתי הלוואה ל- 6.66 שנים. כל חודש בחודשו יורד לי לגמ"ח בהו"ק הסכום. שום מתנה שום דבר - פשוט הלוואה ללא ריבית.
אני | 05.06.16
33.
גמחים רבים עובדים כחוק ואינם עוסקים בהלבנת כספים או נותנים קבלות תמורת %מהתרומה
הגיע הזמן שכיו"ר ועדת הכספים תראה שהגמחים יעבדו כחוק ויקבלו כספים כתרומות ולא יחיו על הלבנות כספים. תבדוק כמה חרדים יושבים בבית הכלא הפדרלי בניו יורק על ההלבנות כספים וקבלות מזויפות.
למר גפני | 05.06.16
31.
גמ"חים הם צדק חברתי מושלם. צריך רק לנהל אותם בשקיפות.
עם ערכים ליברליים כמו צדק חברתי וסוציאליזם, אני חושב שגמ"חים הם אידיאל חברתי. עשירי החברה דואגים לעניי החברה, ללא בקשת תמורה. אנחנו צריכים לדאוג לשמר את המנגנון הזה, בד-בבד עם הגברת השקיפות שלו. החרדים שחוששים מהשקיפות כנראה יודעים מה יש להסתיר שם. וזו הבעיה. הייתי רוצה לראות את הגמ"חים פורחים ועוזרים לכל שכבות האוכלוסיה, תוך כדי הגשת דוחות כספיים שנתיים.
איתן | 05.06.16
26.
תשמעו סיפור ותהיו בהלם - או שלא!
סוף סוף יתפסו את כולם!!! שמעו סיפור: כשהייתי סטודנט (במוסד מאוד טוב להנדסה) מימנתי את עצמי והייתי זקוק לעבודה אז עבדתי בסטארטאפ של בחור חרדי (חוזר בתשובה עאלק) - מעבר לזה שהבחור היה תת-רמה הוא הפליא בי סיפורים על החברה החרדית שעכשיו באושר רב הוא חלק ממנה. את המשכורת (הדי עלובה יש לאמר) שילם לי רק במזומן ואז התחלתי לחקור על מקורות המימון שלו - מתברר, כך התגלה לי, שלחרדים ה"מסכנים" יש בנקים פרטיים (ע"ע גמ"ח בכאילו) שאת הכסף שכביכול תורמים (או מלווים להם) הם מנסים למנף ולהשקיע (לדוגמא בחברה שעבדתי בה שהייתה מערכת לניטור הבורסה, בערך...) והכל ללא מיסים, מתחת לראדאר של כולנו ובעיקר, על חשבוננו, כי הם משלמים בעצם רק מיסים עקיפים (כמו מע"מ על דברים פיסיים שנאלצו לרכוש). למיותר לציין שהתפטרתי די מהר אבל יותר חשוב, אם עד אז הייתי עוד אתאיסט שלא לוקח את החרדים קשה, היום אני מתעב אותם! פושעים נרצצים - הייתי מונע מהם תשתיות עירוניות וכל מה שכרוך בתשלום המסים של כולנו - רוצים לחיות בשנור כמו בעיירות, בבקשה... אבל עד הסוף: בלי מים זורמים, פינוי זבל, רפואה מודרנית, מחשוב, כלי רכב, ביגוד מודרני ותיעוש באשר הוא ואז נראה כמה ילדים ישרדו להם בממוצע למשפחה - ע-ל-ו-ק-ו-ת!
הצופה | 05.06.16
25.
מצד אחד הם "מרמים את המדינה" מצד שני כל החילוניים לא מסתדרים אז...
מה עדיף? אלו שמערימים על המדינה מצליחים לרכוש אדמה / בית נכס.. וכמונו שמשרתים בצבא משלמים את כל המיסים עובדים... אנחנו מה? אם לא ירשנו הרבה מההורים או למדנו ועבדנו בתחום שמכניס הון גם דירת 3 חדרים בעפולה לא ניתן לקנות.. אז מה עדיף? לדעתי מאירים לנו את הדרך לצאת לרחובות וליצור שינוי! זה לא שינוי של ימניים או שמלאנים ולא כדאי לייצר מחטף כדאי שכולם יפעלו יחד בכדי לשנות.
אלי אלפסי | 05.06.16
23.
התגובות גם מרושעות וגם פבלוביות
תגיד חרדי וכולם יתחילו לרייר כמו כלב טורף. מה יש? מה קרה? גם אני לא חרדי, אבל במקרה יודע על כך שהרבה מאוד מכספי הגמ"ח הולכים באמת ובתמים לעזרה לזולת. אנשים צריכים הון עצמי להתחיל משכנתא -- הולכים לגמ"ח, מקבלים מאה אלף נניח, וקונים בית בחריש. את הכסף הזה הם אכן מחזירים! הגמ"ח אינו קרן צדקה אלא קרן הלוואה בלי ריבית. אז במקום לשבח כל המגיבים פה מתנפלים. מה יש? אנשים באמת מעוניינים לעזור זה לזה. הלוואי בכל האוכלוסייה ככה.
דוד | 05.06.16
22.
לא הבנתי מה הבעיה ? אם הכל בסדר אצלהם
והם לא מעלימים מס או מלבינים כספים שברור שהם לא עושים. אז לא אמורה להיות בעיה ולא צריך לרעוש ולצעוק. כל הרעש והצעקה מעורר חשד קטנטן, מאוד מאוד קטנטן שאולי בסיכוי מאוד אפסי הם כן עובדים בשחור ומלבינים כספים. אבל אני בטוח שהם ישרים החרדים הללו ולא מלביני כספים לכן בטח יהיה בסדר.
אנחנו | 05.06.16
20.
2 דברים לא נכונים בכתבה בעליל: 1 גמ"ח מקבל את הכסף חזרה
ולכן חלוקת הלוואות עם או בלי ריבית היא לא רלוונטית, כי למשק הבית החרדי אין כסף להחזיר את ההלוואה הזו. ולכן לא מדובר בהלוואות אלא בהעברות כספים שלא על מנת לקבל חזרה = מענקים. מה מקור הכסף האמיתי? לא ברור. ידוע שיש מיליארדרים חרדיים שמזרימים כספים, אבל עדיין ההיקפים הם היקפי ענק ומעבר ליכולתם של 2 מיליארדרים לתמוך. 2. זה שקר בוטה לומר ש 90 אחוז מהחרדים נותנים צדקה, כל חרדי נותן צדקה של שקל או 2 גם אם הוא עני. כולם שם נותנים כי זה חלק מהדת ומהחיים שם. אבל הכספים הללו לא משמעותיים ולא נחשבים לצדקה אמיתית. כאשר מוזרמים כספים בהיקפים של מיליארדי דולרים, יש פה מקור כסף אחר. אני בתור חילוני תורם עשרות שקלים וזו כבר תרומה משמעותית. אני מניח שאחוז התורמים תרומה משמעותית, זהה אצל החרדים לזה של החילוניים. מעניין מה מקור הכספים האמיתי? אני בטוח שיש פה משהו מעבר לדיווחים הפשוטים שמי שמאמין להם הוא פתי. מי יודע, אולי כאשר האמריקאים יתחקו סוף סוף אחרי מקור הכספים נדע. רק שלא יתגלה שהחברה החרדית נתמכת במשך שנים על ידי מאפיה או הון-דם שקשור בסמים וכו'.
ד"א | 05.06.16
17.
הפריץ לא מוכן שימשיכו לרמות אותו
בשום מקום לא נאמר שיש לסגור את הגמ"חים - ההיפך הוא הנכון: "למדינה ולמוסדות הרווחה נוח שהגמ"חים קיימים, שכן הם מאפשרים להם לא להתמודד עם מצוקות רבות במגזר החרדי". כל מה שהמדינה מבקשת/דורשת הוא שהגמ"חים יתנהלו באופן תקין ושלא ישמשו לביצוע עבירות של הלבנת הון והעלמת מס. מדוע קיום החוק צריך לעמוד בסתירה לעזרה ההדדית? אלא שהחברה החרדית היא בעיקרה חברה שמרנית שמבוססת על העיקרון "מה שהיה הוא שיהיה" ומאחר ובעבר התרגלו בחברה הזו לרמות את הפריץ הרי שגם היום פועלים כך, אלא שאת תפקיד הפריץ הפולני ממלאת היום מדינת ישראל. אז ל"פריץ" נמאס שמרמים אותו ושום תעלול של ח"כ גפני לא יצליח להכשיר את השרץ.
א.א. | 05.06.16
15.
הסבר שלישי מדוע לחרדים יש יותר דירות
כי הם קונים אותם בהרבה פחות מהציבור החילוני. מספיק שהמינהל מפשיר שטח לבנייה והוא מוגדר כשכונה חרדית, הקבלנים שניגשים למכרז מציעים עליו פחות משום שהם יודעים שחייבים למכור אותו בפחות. ומכאן כל שרשרת התמחור שונה. יוצא ששני שטחים סמוכים אחד לשני יימכרו במחירים שונים לגמרי משום שאחד לחרדים ואחד לחילונים.
שרון | 05.06.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת