אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בתרחיש קיצון של משבר כלכלי: 38 אלף משפחות לא יוכלו להחזיר את המשכנתא

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
מתנפח בארץ מגזר ציבורי ענק שיגרור את כל
מתנפח בארץ מגזר ציבורי ענק שיגרור את כל המשק לאבדון עם כל ההטבות הפנסיות וחוסר היעילות שלו...בהתחלה הממשלה תקצץ בהוצאות ותעלה מיסים כדי לממן את הרוב השמן הזה ע"ח העובדים הרזים. כאשר הרזים לא יוכלו יותר לממן את השמנים תבוא הקריסה הגדולה...
Snow | 13.06.16
25.
איזה ילדים פה כולם.. פשוט כותבים שטויות מהבטן
איזה ילדים פה כולם.. פשוט כותבים שטויות מהבטן ולא מהראש. הרי כל אותם בעלי פנסיות תקציביות ימשיכו לקבל בדיוק את אותו הסכום גם אם כל המשק יפול פעמיים!  מי שיאבד את עבודותו יהיו קודם המסכנים ועובדי הקבלן ואחר"כ הייטק ותעשייה. אנשי כוחות בטחון/ צה"ל/שופטים/רשויות מקומיות/מנהל מקרקעי ישראל/ רשות שדות התעופה/תע"ש/תע"א וכו.. לא יפטרו אדם אחד!! אז תבינו את זה אנשים, לא באמת מזיז לכל אותם משקיעים שצריכים להחזיר איזה 3K מסכנים כל חודש למשכנתא..אז כרגע יש איזה טמבל ששוכר ומשלם את זה..(תאמינו לי שגם אחרי יהיה מי שישכיר- מקסימום 500 שח פחות). להיפך, אם אותם משקיעים חכמים הם חוסכים משהו כמו 15K כל חודש (זה קל שיש לך פנסיה של 30K) והם רק מחכים שהמחירים ירדו על מנת לקנות עוד נכסים להשקעה או לילדים שלהם. יש כמה שאפתנים שחושבים שהם חכמים ומינפו את עצמם ב75% לקנות דירה להשקעה או את דירתם שלהם והם אחרי חצי שנה של אבטלה כבר יאבדו את הבית בדיוק לאותם המוזכרים לעיל! אנשים תבינו! הזמנים השתנו! המדינה שלנו קפיטליסטית! זה אומר שכל אחד דורס את השני על מנת למקסם רווחים והמדינה לא מחוייבת לעזור לאף אחד. מי שיכול שיקנה אתמול דירה (למגורים)!  המחירים קצת גבוהים אבל הריבית אפס ותמשיך להיות כזו ולכם תהא דירה! מי שלא, כנראה שלעולם לא תהיה לו דירה!
Bullhorn | 13.06.16
23.
תרחיש קיצון - תלוי את מי שואלים רוב
תרחיש קיצון - תלוי את מי שואלים רוב הציבור ישמח לתרחיש קיצון שכזה, כולם יודעים שרק קטסטרופה כלכלית תאלץ את הממשלה לבצע לחשב מסלול מחדש. מצד שני, זה הרי שהקטסטרופה כבר פה, מרוב תספורות לא רואים את הבלורית אז על מי אנחנו עובדים? עדיף להיות חלק מהקטסטרופה ולהינות מהסדר החדש מאשר לשבת על הגדר ולחכות שמשהו יפול משמיים.
ELICOHEN | 13.06.16
19.
נו? אז מה בדיוק הבעיה? 38 אלף בעלי
נו? אז מה בדיוק הבעיה? 38 אלף בעלי דירות יאבדו את הבית. קצת לא נעים בשבילם אבל זה לא שונה עקרונית מ 38 אלף בעלי מניות שהפסידו בבורסה. אותם 38 אלף היו חמדנים מספיק כדי לקנות דירה במחיר מנופח, מעבר ליכולתם הכלכלית. הם יכלו להסתפק בדירה קטנה וישנה יותר, כפי שעשו מיליון רוסים, שאצלם הסבתא גרה איתם ביחד, והיו מוכנים לגור גם בדירה קטנה וישנה בבת ים בקומה 4 ללא מעלית. אנשים פתחו פה עיניים על דירות ענקיות, ושרפו כסף, שאין להם, על מרפסת, מחסן, 2 חניות פרטיות, אסלה נסתרת ומרצפות גרניט פורצלן בגודל ענקי. לא יקרה כלום אם יסתפקו בדירה צנועה יותר. אין שום פסול בדירה קטנה וישנה בקומה 4 ללא מעלית. קורת גג זה קורת גג. מי מאותם 38 אלף שנמצא כיום על הקשקש כדאי שימכור את הדירה היום, גם במחיר מופחת, ויעבור לשכירות או יצטמצם לדירה צנועה יותר, שמתאימה יותר ליכולותיו הכלכליות המוגבלות.
Umbrella | 13.06.16
17.
אז מה אם הריבית תעלה מעט, אז מה
אז מה אם הריבית תעלה מעט, אז מה אם הבנקים יפסידו , אז מה אם 38 אלף לא יעמדו בהחזרים  ?  מאות אלפי צעירים מיואשים יראו את האור בקצה המנהרה , בתקווה לחיות חיים נורמליים , יישארו ויבנו את עתידם בארץ , ייצאו לקרב עם מוטיבציה ובעיקר עם בית לחזור אליו . זה יהיה הרווח של כולנו .
Flask | 13.06.16
12.
שרפתם דור שלם כשהתענגתם על קצפת עליית ערך
שרפתם דור שלם כשהתענגתם על קצפת עליית ערך דירה במאות אחוזים, אנשים שקלו אם להביא עוד ילד, מגורים כמו בסאלח שבתי (שלוש דורות באותו בית), שחיתות שלא ראינו כדוגמתה בין קבלנים לראשי ערים, וכו... את החשבון תשלמו מעכשיו ולעוד מספר שנים לדוגמא: אחוז הילודה ירד אצל חילוניים -- הילדים של היום זה חיילים של מחר וכוח יצרני (תשארו עם קבוצות כוח ערבים/חרדים/ מתנחלים) השקעה בחינוך-- היתה "0" את המחיר תשלמו בדפריות וכל המרוקוניזציה שאתם עדים לה לאחרונה אברגיל/ דומרני/ ושו"ת) דור צעיר שיחנך את ילדיו לא לסמוך על הממסד ועל המערכת ( שירותי בריאות ורווחה לא מתפקדים, ולמעשה המדינה לא קיימת ביום יום רק בעיתות מלחמה, צו 8 , תרומות , תרומות, תרומות) ויש עוד הרבה רק שכבר ניגמר לי הרצון לדבר על זה, את כל מה שעשקתם בנדל"ן אתם תשלמו עם ריבית דריבית (מי שלא נכנס לכלא על שחיתות ועדיין ישאר לשאת בתוצאות או שיקפוץ מהאונייה הטובעת...)
Seahorse | 13.06.16
10.
החל מהראשון לספטמבר - ישראלים מפסיקים לקנות דירות!
החל מהראשון לספטמבר - ישראלים מפסיקים לקנות דירות! עד שהמחירים ירדו 30%.  פשוט לא לקנות דירות ....חייבים לעבוד יחד כדי להוריד את המחירים. הממשלה לא תעשה כלום, וגם לא חייבת. הכוח בידיים שלנו.    1.9.2016 - לא קונים דירות יותר.
Button | 13.06.16
9.
חבורת הפקידים העלובה ממוסד החושך מכינה את כתב
חבורת הפקידים העלובה ממוסד החושך מכינה את כתב ההגנה-לשואה הכלכלית שבדרך של אלפי זוגות שהפכו לעבדים בהשראת המנותק המטופש מקיסריה ומוסד הכנסת המנוון-שחי על חשבון כולנו -וזה הכי כואב.למה אינם מדפיסים שעון נוכחות?מה פתאום מקבלים שכר 360 יום בשנה????????????????.באיזה מקום עבודה יש הפקרות שכזו?????.ועדת חקירה ממלכתית תמצא את הממשלה הכנסת ובנק ישראל-אשמים בפשע הכלכלי הגדול כנגד-העם.
ChefHat | 13.06.16
8.
בארה"ב אירלנד וספרד עצרו בניה כמעט לאפס מוחלט,
בארה"ב אירלנד וספרד עצרו בניה כמעט לאפס מוחלט, והמחירים המשיכו ליפול והגיעו לירידה של 40 עד 55 אחוז.... וכל זה במקביל להורדת ריבית בניסיון לעודד ביקושים, בשעה שאצלנו מדובר על העלאת ריבית בתרחיש (כדי לשמור על ערך השקל) 
Beer | 13.06.16
7.
חחח... מחירי הנדל"ן יפלו ב-25% ונתניהו יוותר מרצון
חחח... מחירי הנדל"ן יפלו ב-25% ונתניהו יוותר מרצון על כסאו. אין סיכוי בעולם שתרחיש כזה יקרה, כי ברגע שהמחירים יתחילו לרדת הקבלנים יעצרו את הבנייה. אבל אם, בתיאוריה, דבר כזה אכן יקרה - המדינה פשוט תיסגר. יישארו פה רק ערבים, חרדים, מתנחלים וכאלה שאין להם כסף לעוף מפה.
Turtle | 13.06.16
2.
ביום שיאסרו על מתן משכנתאות, מחירי הדירות יפלו
ביום שיאסרו על מתן משכנתאות, מחירי הדירות יפלו ב 60% כי ההון העצמי שאנשים מצליחים להביא הוא כ 40% מערך הדירות. אין אפשרות אחרת - המוכרים יחתכו מחירים עד לרמה של 60% ירידת ערך כדי להצליח למכור. מחירי הקרקע יצנחו כי הקבלנים יפסיקו לשלם פי 5 ממחיר המינימום עבור קרקעות, ברגע שידעו שמחיר המכירה של הדירות לציבור ירד משמעותית. ניתן ללכת חצי דרך ולהגביל משכנתאות ל 15 שנה במקום 30 ואז תהיה ירידה של כ 30% במחירים, שתתחיל מיד. תזכרו שבשנת 2003 נתנו משכנתאות ב 12.9 מיליארד שקל בשנה, ואילו עכשיו נותנים 62 מיליארד בשנה... זה מה שמנפח את המחירים
Beer | 13.06.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת