אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בדרך לחתונה עוצרים בכספומט

82 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

81.
אנחנו כיסינו יופי את ההוצאות והאורחים שלנו ממש
אנחנו כיסינו יופי את ההוצאות והאורחים שלנו ממש לא היו עשירים או משהו כזה. פשוט ידענו לתכנן כמו שצריך, ארגנו את כל החתונה דרך איזיווד עם תקציב מוגדר ולא נסחפנו לכל מיני שטויות מיותרות. כיסינו הכל ועוד נשאר כסף לירח דבש :) ההוצאות לא היו מוגזמות והייתה חתונה מדהימה! הכל אפשרי בקיצור
Boomerang | 18.07.16
80.
אף אחד לא "מכסה את המנה" מסיבה פשוטה
אף אחד לא "מכסה את המנה" מסיבה פשוטה אחת- היום שלמה הולך לחתונה של יוסי ונותן לו צ'ק, ומחר יוסי יוזמן לחתונה של שלמה ויצטרך להחזיר לו בדיוק את אותו הסכום אם לא יותר. יוצא שהכסף רק זז ממקום למקום ולא נשאר אצל אף אחד, בטח שלא לכיסוי ההוצאות.
Helmet | 18.07.16
78.
בתור גבר אני מרגיש ניתוק מוחלט מאיך שנראות
בתור גבר אני מרגיש ניתוק מוחלט מאיך שנראות חתונות היום. לא מסוגל לדמיין את עצמי מוציא מכיסי כסף על דבר כזה, בחיים. כמו כן קשה לי לדמיין שגברים באופן כללי שמחים מאירוע כזה (אחרי שכלול של עלותו ) האם אני צודק? האם יש גברים שכן נהנים ובאמת רוצים כמו הכלה חתונות פאר? שואל ברצינות
Umbrella | 17.07.16
76.
זה בגלל ש90 אחוז מהבנות של היום הן
זה בגלל ש90 אחוז מהבנות של היום הן אהבלות שבשבילן חתונה גדולה זאת מסיבת ניצחון.. העיקר תראו אותי הנה אני מתחתנת ואתן לא - אני ניצחתי ככה עמוק עמוק בתודעה הן חושבות ולכן רוב הגברים רוצים חתונה קטנה, אפילו ברבנות ובשביל רוב הבנות זה עלבון.. שתבינו נשים יקרות, זה לא בגלל קמצנות אלא חסכנות ועיקרון. אנחנו הגברים לא אוהבים לצאת פראיירים, במיוחד ביום שאמור להיות יום חג בשבילנו..
Pretzel | 17.07.16
74.
אם תתחתני ואם תעשי ארוע אז תביני את
אם תתחתני ואם תעשי ארוע אז תביני את הצורך באדם קרוב שיוכל לדאוג לענינים הללו בזמן הארוע. יכול להיות שעבורה את האדם הכי קרוב שהיא יכולה לסמוך עליו, וזה בסדר לתת לכלה להרגיש מיוחדת ליום אחד גם במחיר של קצת טרטור וסבלות. חתונה זה ארוע מלחיץ מאוד וזה חשוב שיש חבר שאפשר לסמוך עליו. הגבול עובר כשזה מגיע לרמה של ניצול. חייב לציין שלא קיבלתי את הרושם הזה מההתנהגות שלה כלפייך.
Fan | 17.07.16
72.
בני הזוג שארגנו את הארוע בד"כ רוצים שלאורחים
בני הזוג שארגנו את הארוע בד"כ רוצים שלאורחים יהיה ארוחה טובה, זה מגיע גם עם מלצר ואלכוהול ללא הגבלה. להם זה עולה לא פחות מ250 שח לאורח. הזוג לא יוכל להגדיר שולחן ולהגיד לשם תגישו רק מים ומנות ילדים. אז אם קיבלת הזמנה ואם התיישבת בשולחן דע לך שהזוג הצעיר משלם עלייך.  אל תבין אותי לא נכון לרוב הזוגות לא משנה באיזה שווי תהיי המתנה שתבחר אבל אם בחרת להביא מתנה עדיף שתהיה במזומן כי זה מה שיעזור לזוג הצעיר ולא סט הסדינים שאתה ממחזר מהחנוכת בית שלך... אני אישית הייתי מתבייש לתת סכום קטן אבל הכל תלוי בגובה השכר שלי אם אני מובטל עם ילדים אפילו 50 שח נשמע הגיוני. אבל אם אתה משתכר פי 3 מהשכר הממוצע ומעלה הסכומים שאותם אתה מביא הם קצת לא במקום ונראה שהסיבה היחידה להבאתם היא קמצנות וחמדנות.
Fan | 17.07.16
70.
אנשים חיים בסרט שהחתונה שלהם מעניינת מישהו לא
אנשים חיים בסרט שהחתונה שלהם מעניינת מישהו לא מעניין לראות את הכלה (+20 קג מייקאפ) בשמלת כלה שעלתה 13,000 שח ללילה ונראת כמו מפת שולחן של שבת.  צאו מהסרט שלכם ותפסיקו להזמין 600 אורחים לממן לכם את את הערב המטופש בחייכם. שעה וחצי נסיעה ביום שלישי. די.  
Ducky | 17.07.16
68.
אשמתן של הנשים. אם זה היה תלוי בגבר
אשמתן של הנשים. אם זה היה תלוי בגבר זה היה אירוע צנוע ולא תו יותר. אני לא הולכת לחתונות ואומרת את זה לכולם. זה פשוט מרתיח אותי שבמקום ללכת להנות בשמחה של מישהו אני צריכה לחשוב כמה להביא ואיך אני אתפס בעיניי הזוג. לא מבינה למה אני צריכה לממן את הקריזות של הכלה. פשוט ערב שבו כל רגשי הנחיתות של הבחורה מתנקזים לכמה שעות מסכנות כדי להרגיש "נסיכה" או כל שטות אחרת. כל התרבות הזאת של אני במרכז, היא מזעזעת בעיניי. אחרי זה הילדים שלהם הופכים להיות נסיכים, ומותר להם לקנות חמישה חדרים חדשה במקום להסתפק ביד 2 צנועה - כי כמובן, זו משפחת מלוכה. יש סטנדרטים עאלק. פועל יוצא, כל תרבות הצריכה המוגזמת הזאת פשוט צריך לשים לה קאט אחד גדול. 
Apple | 17.07.16
67.
לגבי 1: אחרי שנכוויתי מספר פעמים עם חשבונות
לגבי 1: אחרי שנכוויתי מספר פעמים עם חשבונות של שולחן פתוח וגדול ( כשכל אחד מהנוכחים קם והלך בשלב זה או אחר מבלי להשאיר כסף שמספיק לחשבון+טיפ, ובסוף נאלצתי לשלם יותר) החלטתי שבכל יום הולדת בפאב/ מפגש גדול, אני הולך ישירות לברמן, קונה לי משקה ומשלם עליו..ככה לא נתקע, וגם יכול לחתוך מהאירוע כשבא לי מבלי לחכות לחשבון :)
Flask | 17.07.16
65.
מתחמק באלגנטיות מחתונות של חברים במעגל השלישי והלאה..כך
מתחמק באלגנטיות מחתונות של חברים במעגל השלישי והלאה..כך מתאפשר לי לפרגן בקצת יותר לחברים הקרובים יותר שאיכשהו באמת בוחרים לעשות אירוע...מקווה שאמצא את הבחורה שתזרום איתי על אירוע קטן וצנוע אם בכלל...למזלי , אין לחץ של המשפחה על "אירוע גדול" כי כבר התחתנו לפניי... יצא לי לעבוד שנתיים בעסקי האירועים והחתונות- בזבוז עצום, שופוני , ולרוב באמת לא זוכרים שום דבר . החתונות שהכי נהניתי להפיק ולעבוד בהן היו גם הצנועות והשפויות שבהן האורחים ממש נהנו באמת ולא חיפשו "להחזיר את ההשקעה", מה שקורה בהמון חתונות היום .
Flask | 17.07.16
62.
אי מרוויח 200 ש"ח ביום. ארוחת צהריים במסעדת
אי מרוויח 200 ש"ח ביום. ארוחת צהריים במסעדת פועלים עולה פה 47 ₪ כולל שתיה ואני שבע מזה. אין שום סיבה בעולם לתת יותר מ 250 ₪ ליחיד כי אפילו ארוחה במסעדה רגילה בלי אקסטרות של יין עולה 100 ₪. אני עובד 8 שעות בשביל ה 200 ₪ האלה. רציתם אירוע של שופוני אז תממנו בעצמכם ! בסופו של יום נזכור את האוכל הטעים כי כל המסביב אותו דבר.
Lamp | 17.07.16
60.
"ויתור הגבר על זכויותיו ורכושו"? מאיזה יקום מקביל
"ויתור הגבר על זכויותיו ורכושו"? מאיזה יקום מקביל נחתת? אתה יודע כמה עולה פונדקאית? ותורמת ביצית? ומטפלת 24\7 לתינוק שנולד, כדי שהגבר יוכל להמשיך במרדף אחר ה"קריירה"? אז במקום לשלם מליונים- הגבר מתחתן ומקבל הכל כולל הכל באשה אחת. אתה כנראה לא מבוקש במיוחד ולכן לא נשוי. בגלל זה אינך מודע לדיל הלא נורמלי שהגברים הנשואים מקבלים בחופה.
Boomerang | 17.07.16
58.
תלמדו מהחרדים  האשכנזים,  מכינים מנות  בערך 300 במחירים
תלמדו מהחרדים  האשכנזים,  מכינים מנות  בערך 300 במחירים  עד 100 ש"ח למנה  מי שנשאר לאוכל נותן  עד 100 ש"ח מתנה ,   אבל מזמינים 600-800 איש שהם באים או רק לחופה ,או שבאים אחרי האוכל לשמח את החתן והכלה והם לא נותנים מתנה בכלל.  כך שזה לא לוחץ על הכיס . לאלה שלא נשארים לאוכל ,יש כיבוד  ושתיה יש לחרדים אולמות מפוארים של ארגוני חסד שעולה שם 25000 ש"ח בלבד.         תהיו     בריאים     נחמדים    ושמחים
Ducky | 17.07.16
54.
מסים לגמרי! מה זו העצת אחיתופל הזאת?? פשוט
מסים לגמרי! מה זו העצת אחיתופל הזאת?? פשוט בושה וחרפה. כמה מביש. עדיף באלף מונים להודיע בנימוס על אי הגעה בכלל לאירוע, מאשר להגיע רק לחופה וללכת, ולהגיד שזה בגלל שרציתם לחסוך את הצ'ק. אוי ואבוי למי שיעשה את זה. זה מעליב ברמות מטורפות. זו אחת העצות הכי גרועות ומבישות ששמעתי בחיי
Butterfly | 17.07.16
48.
אני בוררת מאוד והולכת רק לחשובים לי באמת.
אני בוררת מאוד והולכת רק לחשובים לי באמת. אם אני הולכת לבד אני מנותנת 300 ש"ח. אם גם בן-זוגי מצטרף - 500 ש"ח לכל היותר. הכל בהתאם למשכורתי ואני לא מתכוונת לממן שיגעונות של כלות וחתנים שבא להם יונים פורחות, כנריות קלאסיות, רקדנים מקצועיים, הופעת אומן וכד'. 
Basketball | 17.07.16
44.
פעם היה מושג (אולי גם היום), "חתונה בחוג
פעם היה מושג (אולי גם היום), "חתונה בחוג המשפחה",.  פשוט ולענין : ארוע קטן, משפחה הכי קרובה ושנים שלושה חברים הכי חשובים.   קבוצה שבד"כ עבורה יש לארוע משמעות.    ככה נישאתי אני.  ללא הפקה, בצהרי היום.  הבאנו פריסה מהירה במכוניות,  והאמינו לי המון שמחה אמיתית. בתוך שעה הארוע הסתיים (חבר טוב צילם, חבר טוב ניגן, צחקנו, נהנו, אפילו הרב נהנה מהחריגות ומהעובדה שכל המאזינים מתענינים בטכס). בתום השעה  נסענו לצימר בצפון , ולמעשה שעתיים מסיום ה"ארוע" השתכשכנו במי ז'אקוזי זוגי עם שתיה ומוזיקת רקע. ללא הכנות מפרכות, ללא ערב מתיש וחסר טעם, ללא "יועצים" וללא מפיקים.  שמחה נטו. ולכלום - אנא חיזרו והאזינו ל"חתונת הדמים" של הגשש החיוור.   כ"כ נכון  היום כאז.
Strawberry | 17.07.16
39.
יש אנשים שמגיעים לאירוע מתוך אינטרס מחושב נקי.
יש אנשים שמגיעים לאירוע מתוך אינטרס מחושב נקי. לדוגמה: 1. בקרוב אני מתחתן או בקרוב יש בר מצווה לבן אז אני חייב להראות נוכחות באירועים של אחרים, כדי שאחר כך יבואו גם אליי. 2. אירועים של הבוס בעבודה או של מישהו בכיר בעבודה: חייבים להגיע, כי אף אחד לא רוצה להסתכסך עם הבוס או להפסיד קידום כלשהו בעבודה. זה סוג של "אירוע עבודה" כי לאף אחד לא באמת אכפת שהבן או הבת של הבוס מתחתנים 3. אירועים של איזה דודה קרובה שאבא/ אמא שלכם, ביקשו ממכם במיוחד להגיע, כי זה לא יפה ומה יגידו 4. קרובים מדרגה ראשונה וחברים קרובים שזה פשוט חובה. 5. כאלה שמקרקרים לכם בראש חודש על האירוע שלהם וברור לכם שאם לא תגיעו הקשר איתם נפסק (אולי זה לטובה, תלוי בקשר) כן, זה הפך להיות מאוס לא מעניין, מעיק ומיותר
BlueController | 16.07.16
35.
החתונות בישראל כבר מזמן עברו את הגבול. אני
החתונות בישראל כבר מזמן עברו את הגבול. אני פמיניסטית, אבל במקרה הזה אני חייבת להודות שהבעיה כאן היא בעיקר אצל הנשים. רוצות להרגיש כמו נסיכה ליום אחד ובעיקר רוצות להראות לכל החברות והדודות הקרציות שהנה, תפסו בעל וסימנו V ברשימה. ראיתי את זה אצל החברות הכי טובות שלי, ואי אפשר להאשים אותן כי הלחץ שהפעילו עליהן מגיל צעיר בעניין הזה היה גורם מכריע. יצא לי להיות בחתונות שבהן החתן היה לא יותר מאביזר בתפאורה או בכאלה שהבחורה ומשפחתה לחצו על חתונה לפני שבני הזוג באמת היו מוכנים לזה ואח"כ מהר מאוד הגיעו הגירושים.  אבל לעניין עצמו - זוגות יקרים, תעצרו שנייה ותבינו שאתם כופים עלי הוצאה שעם כל הרצון הטוב שבעולם פשוט אין לי את האמצעים הכלכליים לעמוד בה. אתם מחליטים בשבילי שהערב אסעד באולם אירועים שהוא למעשה מסעדת יוקרה, עם תג מחיר של 300 ש"ח לפחות וסנקציה חברתית לא נעימה אם אסרב, ושמים אותי במצב של אין ברירה. מאחר ולעולם לא אכפה על קרוביי הוצאה שכזו, ברור לי גם שזה חד-צדדי והכסף הזה לעולם לא יחזור אלי בשום צורה. התוצאה היא שאני נמנעת מרוב החתונות ומצמצמת קשרים חברתיים למינימום ההכרחי. פשוט חבל. תרגיעו עם הטירוף הזה ותפסיקו להעלות את הרף שרק בעלי האולמות מרוויחים ממנו.
Wheel | 16.07.16
33.
שלא לדבר על הטרנד החדש הזה של פיצול
שלא לדבר על הטרנד החדש הזה של פיצול חתונות. בן דוד שלי החליט לעשות את זה ואני הודעתי שאני לא הולכת. החתונה הראשונה- לדור המבוגר יותר במשפחה. החתונה השניה, שאין בה חופה (כי כבר עשו אחת), היא יותר מסיבה לצעירים במשפחה/חברים. מה זה השטויות האלו? למה להכריח אותי להגיע? עלק מסיבה לצעירים.  שיהיה להם במזל טוב אבל אני לא חייבת לממן את השיגעון הזה. 
Box | 16.07.16
31.
טיפ במסעדה לא עולה 200 אלף ש"ח, או
טיפ במסעדה לא עולה 200 אלף ש"ח, או כמה שלא יהיה שהחתונות באולמות עולים היום. המצב הכלכלי על הפנים ועדיין כולם חושבים שהם חייבים חתונת פאר "מיוחדת" בדיוק כמו שאר האירועים הפלצנים והבומבסטיים שהם סבלו מהם בעבר. ועוד חושבים שהאורחים צריכים לממן את זה, גם אם אלו אנשים שלא פגשו מעולם, כמו חברים לעבודה של ההורים שלהם. די לטמטום. אל תגיעו לחתונות כאלה. 
Cone | 16.07.16
30.
זה עוד מנהג ישראלי מפגר, כמו טיפ במסעדה,
זה עוד מנהג ישראלי מפגר, כמו טיפ במסעדה, בזבוז כסף אטומי בגלל נורמות חברתיות גרועות. רוצים להתחתן? יופי, בעיה כלכלית שלכם. לא מסוגלים לשלם על חתונה עם 700 מוזמנים ב700 שקל למנה ששווה אולי 50? אל תעשו חתונה מפוארת. תמיד עשיתי כמיטב יכולתי להתחמק מחתונות, אלא אם מדובר בחברים קרובים או משפחה. כל פעם הקנס הזה של 250-500 שקל, לא שפוי. אנחנו חיים במדינה שהשכר החציוני הוא 5500 שקל. אולי הגיע הזמן שאנשים יתחילו להתנהל ככה, גם אם זה רק מתוך התחשבות באנשים אחרים (פחחח, הצחקתי את עצמי, שישראלי יתחשב במישהו חוץ מבעצמו).
Raindrop | 16.07.16
29.
רוב המוזמנים (חוץ ממשפחה קרובה וחברים קרובים) לא
רוב המוזמנים (חוץ ממשפחה קרובה וחברים קרובים) לא רצו להגיע לחתונה שלך. חלאס עם החתונות המטורפות שאנשים עושים כאן. תזמינו אנשים קרובים וזהו. תורידו את הווליום המטורף. די עם השופוני ודי עם לגרור אנשים לאירועים שהם לא רוצים להיות בהם, וגם לצפות מהם לתשלום. 
Cone | 16.07.16
26.
היו היה לי חבר במשך 40 שנה. אב
היו היה לי חבר במשך 40 שנה. אב לבנות ובן אחד. והנה נולד סו"ס הנכד המיוחל, במז"ט. הפיץ בין החבר'ה ששילם עבור מנה  $250 . המחאה על 400 ש"ח העליבה אותו.... נו, מאז אנחנו לא חברים. וזה אומר ש- אף פעם כנראה שגם לא היינו... את מוסר ההסכל אני משאיר לקוראים. שבוע טוב
Fish | 16.07.16
25.
המגמה היום היא להתחמק ממרבית האירועים ומרביתם מסתיים
המגמה היום היא להתחמק ממרבית האירועים ומרביתם מסתיים בקול ענות חלושה עם חצי מהמוזמנים שלא הגיעו כלל. אם זה לא ממש משפחה קרובה או חבר טוב לא להגיע. בפרנציפ תמיד לתת חצי מהמנה. רצית מסיבה ? תממן אותה בעצמך. אנחנו לא פה בשביל חלומות הגדלות של זוג ילדים שהחליט להתחתן. לא ללכת לאירועים ואם אין ברירה להביא 200 ש"ח לזוג !!! זהו. 
GoldFan | 16.07.16
24.
די כבר עם הקנס הזה! אם אתם מצפים
די כבר עם הקנס הזה! אם אתם מצפים שאממן את החתונה אל תזמינו אותי! כדאי לחזור לשפיות ולתת צ'ק צנוע של300 ש'ח לזוג כדי שלא נשנא את החתונות  האלה הגורמות לנו הוצאות מיותרות  כל כך. רחמנות בחייכם! אני עובדת קשה בשביל הכסף! לא רוצה לשלם משכנתא לחתונות!
Raindrop | 16.07.16
23.
כולכם מזומנים לחתונה שלי בחינם רק תמצאו לי
כולכם מזומנים לחתונה שלי בחינם רק תמצאו לי כלה שמסתפקת במועט ולא רוצה חתן שיפרנס אותה . אם יש לכם אחת כזו תודיעו לי בפרטי , אולם אירועים  כבר יש גם קייטרינג מגי ותולי רק חסרה הכלה. בקיצור מעוניין בכלה ולא בתקלה כמו שרה נתניהו
Guitar | 16.07.16
22.
למה רק חתונות? ברמצווש, בתמצווש, בריתות למיניהן... ועוד
למה רק חתונות? ברמצווש, בתמצווש, בריתות למיניהן... ועוד מנסים להיות מקוריים ומאגניבים, עלק, עם כל מיני אטרקציות למפגרים, מיקומים בתיז של בית השחי של ארדואן, ועוד חוויות מצמררות... ארועים מעיקים גם ככה, ועוד צריך לשלם על הסבל. קונספט מטורף. מזמן הפסקתי ללכת, חוץ ממשפחה הכי קרובה ורק אם ממש חייבים. כל השאר מקבלים ממני סירוב מנומס מראש (מי ששואל כמובן. מי ששולח הזמנה בשיטת הפצצת שטיח, אני לא רואה צורך לענות). מי שנעלב, ממש לא נורא, להפך, יחסוך ממני הזמנה גם לחתונה של הילד שעכשיו ברמצווש.
Radio | 16.07.16
20.
פריירים לא מתים רק מתחלפים, אני רואה קרובים
פריירים לא מתים רק מתחלפים, אני רואה קרובים שנוברים ברשימות כדי לבדוק כמה הביאה ההיא  וכמה הביא ההוא..ולמה הם הביאו לו ככה והוא החזיר פחות מאה שקל, אז עכשיו השאלה האם להוריד מאה או מאתיים. בסופו של דבר כועסים על כולם אז אני מעדיפה שיכעסו ולא הולכת. אין לי כסף מיותר ואני בטח לא מתכוונת לממן לאף זוג אירוע נוצץ במיוחד.
OrangeCorn | 16.07.16
16.
  בגלל חתונה: חברת ילדות שלי התחתנה לפני
  בגלל חתונה: חברת ילדות שלי התחתנה לפני שנים ,הינה תמצית של מה שקרה לי איתה: 1. מסיבת הרווקות שלה התקיימה בפאב יוקרתי, בסיום הערב התברר שחברותיה-לעבודה השאירו חשבון פתוח של כמעט 800 ש"ח, תגובתה היחידה לפני שהלכה לשנת היופי שלה הייתה: שגם אחותה לא אמורה לשלם... 2. בבוקר החתונה היא עדכנה אותי שאני אמורה לעבור בבית הוריה, לקחת שקית עם נרות וקישוטים ולעצב את השרותים באולם הארועים, שלא היו לטעמה. 3. כשהגעתי לבית קיבלתי 3 שקיות: אחת של הקישוטים, שנייה של ממתקים ושלישית של שתייה חריפה, והתבקשתי להניח בזמן הריקודים את הממתקים על הבר ולתת בהדרגה את השתייה לברמנים. 4. כשנדרשתי גם להציע שוטים לרוקדים, ציינתי שאני לא מלצרית. מיותר לכתוב שאנחנו כבר לא בקשר, והיא באמת לא מבינה מה גרם לי להתרחק פתאום. טיפ קטן לכלות: תרגיעו כלבות!!!
Ducky | 16.07.16
13.
והרי בארץ אין ממש דבר כזה...תרבות. סתם שתדעו,
והרי בארץ אין ממש דבר כזה...תרבות. סתם שתדעו, בהולנד זוג נותן בערך 5-20 יורו  כמתנה, או שקונים משהו קטן בסכום זהה. אבל מבלים יום שלם עם הזוג, בקושי אוכלים ושותים בלי סוף. גם את התכנית האמנותית עורכים האורחים לכבוד הזוג. אנחנו משם שנות אור....
Pretzel | 16.07.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת