אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המסים לבעלי הכנסות נמוכות יופחתו, מס החברות יירד לשפל היסטורי

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
שכחת לציין שבנאדם היה צריך להמתין 7 שנים
שכחת לציין שבנאדם היה צריך להמתין 7 שנים כדי לקבל קו טלפון, במהלך סוף שנות ה40 עד תחילת שנות ה60 הייתה מדיניות של קיצוב שאסרה על אנשים לרכוש יותר ממה שהממשלה הכתיבה להם, וכתוצאה מכך היה שוק שחור של מזון, שוויון היה, כי רוב המכריע של האוכלוסייה  היו עניים, המשבר הכלכלי באמצע ועד סוף שנות ה60 היה ממש חוויה וכיף חיים אני מניח, התוצר לנפש היה נמוך, וטיסה לחול מה ש90 אחוז מהישראלים עושים כל שנה היה בגדר חלום בהספנייה  
Trumpet | 26.08.16
15.
רם, היום גם עם הסמרטוט שנקרא תואר ראשון
רם, היום גם עם הסמרטוט שנקרא תואר ראשון ביד אתה לא יכול לעשות כמעט כלום. הסיפור על הפנקס האדום שבלעדיו לא ניתן לחיות הוא מן הסתם מצוץ מהאצבע. אבל ארגון עובדים ממהותו ומעצם שמו שואב את כוחו ממספר חבריו וממס החבר שהם משלמים. זה ההבדל בין החוזים האישיים כיום שבהם העובד נאלץ להתפשר, לבין הכוח שיש לארגון עובדים. קופת חולים היא ארגון שבו כל החברים ערבים זה לזה ע"י תשלום מס חבר שבבוא היום יממן את הטיפולים בכל מי שיזדקק להם. קצת ילדותי לרצות להנות מהשירותים של הקופה, בלי להצטרף אליה. בארה"ב למשל, כדי לשבור את הכוח של ארגוני העובדים, חוקקו בסוף שנות ה-50 חוק תמים למראה, שאגב עדיין בתוקף. החוק אמר, שארגון עובדים בחברה, שישיג הטבות עבור חבריו, ייאלץ להעניק את אותן הטבות גם לעובדים שבחרו לא להצטרף לארגון העובדים. זה בעצם נתן מוטיבציה אדירה לאנשים כמוך שמתעבים ארגוני עובדים ו/או שמחים לחיות כטפילים על חשבון ארגון העובדים, אך מבלי להצטרף אליו. ב-50 השנים מאז נחקק, החוק גרם לירידה של אחוז העובדים האמריקאים המאוגדים בארגוני עובדים בחברות פרטיות (לא ממשלתיות) מ-45 ל-5. המטרה של העשירים הושגה! עכשיו קל יותר להעביד את הציבור עבור משכורת עוני. ואכן, המשכורת הממוצעת של עובד אמריקאי כיום ב-2016 (בערך דולר בפועל) לא עלתה מאז 1978. מדובר על 30 שנה של קיפאון במשכורות, כשעלות המחייה עולה באופן מטורף! יש קשר לכך שכיום רק 5% מהעובדים האמריקאים בחברות פרטיות מאוגדים בארגון עובדים?
RedCarrot | 21.07.16
14.
אם לא היה לך את הפנקס האדום, את
אם לא היה לך את הפנקס האדום, את הסמרטוט הזה ביד, לא יכולת לעשות כלום. גם אם היית עובד במקומות הנכונים, לא היה לך פנקס אדום-לא היו מקבלים אותך כחולה בקופ"ח. כמעט לאורך כל שלטון מפאי הרדיו היה חלק ממשרד ראש הממשלה כמעט כמו בכל דיקטטורה ולא היית יכול להיות ברדיו אם לא היית "משלנו". ההסתדרות באמצעות חקיקה של הכנסת יצרה מצב שעד לפני 15 שנים לא היה ברירה אלא להיכנס לקופ"ח הסתדרותית.
OliveHammer | 21.07.16
13.
בימי מפא"י לא הכרנו את המילה הומלסים, חינוך
בימי מפא"י לא הכרנו את המילה הומלסים, חינוך חינם היה באמת חינם מגיל גן עד תואר ראשון כולל, בכיתות היו גג 20 תלמידים גם בחינוך הממלכתי, הפטור מגיוס היה לא יותר מכמה מאות תלמידי ישיבה, היה בטחון תעסוקתי, זוגות צעירים יכלו לקנות דירה בלי משכנתא (אלה הדירות שעכשיו מהוות את שוק הדירות להשכרה), בטחון ישראל לא נוהל מהבית הלבן, חברי כנסת עם יותר מדירה אחת אולצו להתפטר, ראש הממשלה גר בצריף ולא באחוזה בקיסריה. לא בטוח שהיה כל כך רע חביבי.
RedCarrot | 21.07.16
12.
צפו לגל יורדי הייטק בעקבות הגזירות החדשות של
צפו לגל יורדי הייטק בעקבות הגזירות החדשות של כחלון נגד אנשי ההייטק. נראה שכחלון פתח במלחמה נגד שני העשירונים העליונים ובמיוחד נגד אנשי ההיטק. כחלון שונא את היצרנים, החכמים, היזמים והמוצלחים כי הם מייצגים את כל מה שהוא לא. אז כחלון מתוך קינאה מעלה מיסים כמו מטורף. הישראלים החכמים יצטרפו למאה וחמישים אלף הישראלים שכבר עזבו את ישראל בעשור האחרון, וישראל תדרדר עוד יותר כי ישארו יותר אוכלי חינם, שאותם ימשיך כחלון להאכיל בכספי מיסים, וחוזר חלילה. בקיצור, אין עתיד בישראל
Fries | 20.07.16
6.
ברור שההטבה היא לטובת החברות הגדולות שמרוויחות מיליונים
ברור שההטבה היא לטובת החברות הגדולות שמרוויחות מיליונים העסקים הקטנים יראו מזה קדחת רק לעסקים גדולים שמרוויחים הרבה כדאי להתאגד כחברה יחיד שמרוויח 17000 ברוטו  משלם אחוזי מס גבוהים יותר מחברה. אז יפה שמורדים, אבל קודם תורידו לשכירים וגם לעסקים קטנים למה רק חברות נהנות מההטבה ולא כל עסק ? זה לא הוגן וזועק חוסר צדק , עיוות טוטאלי
BlueController | 19.07.16
3.
ממש ממש תודה!!  אנחנו כעצמאים קטנים  זה באמת
ממש ממש תודה!!  אנחנו כעצמאים קטנים  זה באמת לא עוזר .... עדיין  נשאר גבוה ! הייתי מפריד לפי גובה מחזור שנתי ! וכך הייתי מפחית את מס החברות לפי דרגות של גובה מחזור . למי שהמחזור שלו נמוך מתחת ל 7 ספרות שישלם  10 אחוז  מס חברות .על מנת  להקל על העצמאיים שבקושי שורדים פה .
Chilli | 19.07.16
1.
שני החברים של הטייקונים, נהנתניהו וכחלון, ממשיכים לרפד
שני החברים של הטייקונים, נהנתניהו וכחלון, ממשיכים לרפד אותם בכסף גדול וזורקים עצמות יבשות לעשירונים התחתונים כדי שימשיכו להצביע ליכוד. מה גם שהצעד הזה לא יעזור לצמיחה כי הטייקונים יקחו את הפרש המס הזה לכיסם ולא ישקיעו אותו בעוד ייצור או מקומות עבודה. השחיתו של נהנתניהו וכחלון כל כך שקופה שזה מביך.
Carrot | 19.07.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת