אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כל מה שאתם צריכים לדעת על הרפורמה בפנסיה

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
רואים ששניכם למעלה לא מבינים. לא כופים על
רואים ששניכם למעלה לא מבינים. לא כופים על החוסכים הרכב תיק מסוים (עם אחוז מסוים של אג"ח). אלא החוסך רשאי לבחור מבין מה שנקרא "מסלולים" כשבכל מסלול מוצע הרכב תיק שונה. לא בדקתי לגבי קרנות פנסיה. אם בודקים למשל את ביצועי קופות הגמל ב 5 השנים האחרונות אז רואים שהמסלולים שבהם 25%-30% מניות הניבו את התשואה הגבוהה ביותר, והיא בסביבות 4.5% לשנה אחת בממוצע.
Sushi | 06.08.16
25.
ואוסיף שגם אם ברירת המחדל תהיה קרנות סל
ואוסיף שגם אם ברירת המחדל תהיה קרנות סל מחקות מדדים, עדיין עולה השאלה לאילו מדדים להצמד (אג"ח, מניות וכו). כלומר גם במקרה המוצע למעלה החוסך יצטרך להגדיר הרכב תיק. לכן אם מניחים שרוב החוסכים לא יגדירו במפורש את הרכב התיק במסגרת המסלולים - עולה השאלה האם מסלולי ברירת המחדל הם אופטימליים. הדיון צריך להיות בנושא זה. ואולי לחשוב על מנגנון לעדכון ברירת המחדל אחת למספר שנים לאור שינויים ארוכי הטווח בשווקים (למשל אחוז התשואה ארוך הטווח על מניות או אג"ח בעשורים שונים). בכל אופן דיון כזה נראה לי מוגבל יותר לאקדמיה, ופחות מתאים לאנשים בבתי ההשקעות ולעוסקים בתחום. שלא לדבר על הפוליטיקאי הממוצע... היינו לסיכום נקווה שמסלולי ברירת המחדל הם אופטימליים. ובסוף ממילא הכי חשוב ניהול טוב של התיק. ופה צריך לצערינו להסתמך רק על ביצועי העבר, ומכאן לנסות ולהסיק שקבוצת האנשים הספציפיים בתפקיד מוכשרים יותר ממקביליהם בחברות המתחרות...
Sushi | 06.08.16
22.
דורית סלינגר עשתה לעם ישראל מה שלא עשו
דורית סלינגר עשתה לעם ישראל מה שלא עשו כל מי שישב לפניה בכיסא ומיומם הראשון רק חשבו על הכיסא הבא שלהם...  דורית סלינגר מצילה את הכסף של כל החוסכים בישראל ובזכותה לחוסכים יתווספו מאות אלפי שקלים ביום פרישה.  דורית סלינגר ראויה לכל שבח!  עם ישראל צריך להודות לאשת הברזל של שוק ההון הישראלי, ולכל המעוניין, היא ראויהה גם שנשתחווה לפניה, הרי היא המלכה האמיתית.  דורית, בהצלחה, כי ההצלחה שלך היא הכסף של כולנו. 
Plane | 03.08.16
21.
מי שאמור לתת שירות באפס דמי ניהול הוא
מי שאמור לתת שירות באפס דמי ניהול הוא שקרן וגנב.שום סבר הוא לא חינם והאוצר עשה תרגיל מיידוף לחוסכים.נראה לכם שמישהו יוכל לתת עבודה תשואה ושירות באפס דמי ניהול? בוודאות יגנוב בשקט מהקרן.נוכלים כיום באוצר משתפים פעולה עם טייקונים נוכלים שאצלם יעבדו בעתיד במקרה הזה סטפק והלמן 
AirBalloon | 03.08.16
20.
מוטב לשלם יותר דמי ניהול כאשר לקרן תשואות
מוטב לשלם יותר דמי ניהול כאשר לקרן תשואות טובות יותר לאורך שנים. מספיק שיש תשואה גבוהה באחוז או שניים, וכבר תצברו הרבה יותר מאשר חסכון קטן בדמי הניהול. אם בקרן יש סכום גדול - ההפרש בתשואה גדול בהתאם, והוא תמיד טוב יותר מקצת חסכון בדמי הניהול.  תנו דעתכם שגם בדמי ניהול על הפקדות חודשיות הבשורה לא מיטיבה הרבה, תעשו חשבון לפי ההפקדה האישית ותראו אם חישוב תשואה על התבירה עושה לכם רווח גדול יותר. גם בכתבה הוזכר במרומז שהקרנות שנבחרו אינן מי יודע מה בביצועים. אומנם איש אינו נביא, אבל הוותק עושה הרבה לתשואה.
Pin | 02.08.16
19.
השאלה המעניינת היא האם ייפתחו מסלול פאסיבי עוקב
השאלה המעניינת היא האם ייפתחו מסלול פאסיבי עוקב אחרי  MSCI WORLD אג"ח ערד 30% מדד אג"ח מדינה צמוד+שקלי אם כן וייתנו אפשרות להחליט על אחוזים של אגח/מניות למשל לפי גיל - אני חותם! %0.001 דמי מיהול על הצבירה זה מטורף. הפקדה לא כזה קריטי בתווך ארוך. אם אין מסלול פאסיבי - ממש לא ברור מעליו עניין המעבר כי אני בעצם אהיה שפן ניסיונות של ניוהל האקטיבי שלהם (שכמו שמציינים בכתבה פיגר אחרי ביצועים של חברות ניהול אחרות)
Tag | 02.08.16
17.
נכון, ולכן מן הראוי להגדיר מסלולי השקעה פסיביים
נכון, ולכן מן הראוי להגדיר מסלולי השקעה פסיביים מחקי מדדים בקרנות שיהיו בדמי ניהול מוזלים אף עוד יותר. אבל זה לא מעניין את האוצר כי זה לא מעניין את החוסכים. כמה אנשים משנים מסלול השקעה מהכללי ברירת המחדל? מעטים מאוד.
Scooter | 02.08.16
14.
יש כאן בעיה בסיסית בכל קרנות הפנסיה והיא
יש כאן בעיה בסיסית בכל קרנות הפנסיה והיא שהמנהלים שלהן נמדדים באופן רבעוני והן לא מוכנות לקחת סיכונים לטווח קצר ולכן משקיעות את מירב הכסף באג"חים ולכן התשואות כל כך נמוכות. מחקרים מראים שכל אוסף אקראי של מניות סולידיות מכה כל מדד בעשרות/מאות אחוזים בטווח של 20 שנה ומעלה. והרי פנסיה זה ל-30 שנה קדימה.   אין עם מי לדבר, גם לא עם כחלון הגיבור.
Submarine | 02.08.16
10.
האם מישהו בחן את העלויות של הכיסויים הביטוחיים
האם מישהו בחן את העלויות של הכיסויים הביטוחיים בקרנות הפנסיה הקטנות?  בתוך קרן הפנסיה יש אובדן כושר עבודה וכיסוי לשארים. האם העלויות שלהם תהיינה זהות לעלויות בקרנות הגדולות? אם החברות הקטנות יעלו את המחיר של הכיסויים האלו, המשמעות היא פחות חסכון בדלת האחורית. 
Elephant | 02.08.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת