אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה משרד הבריאות לא עוזר למתמחים במאבק?

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
שעות נוספות? משעשע. לא מקבלים שעות נוספות. מקבלים
שעות נוספות? משעשע. לא מקבלים שעות נוספות. מקבלים שכר פיקס לתורנות, שאם פורטים אותו לשער לפי שעה הוא קצת מצחיק. כדי להחזיק שלוש משמרות, אתה צריך פי 3 רופאים. אין לך כזאת כמות של רופאים. גם אם היו, המחיר של ההעסקה שלהם היה הרבה יותר גבוה מאשר התורנויות.
Bike | 10.08.16
4.
הרופאים הבכירים מבצעים כוננויות ורובן פעילות, קרי ,
הרופאים הבכירים מבצעים כוננויות ורובן פעילות, קרי , הם מגיעים לבית החולים פעמים רבות. בנוסף במקצועות הכירורגיים יש מומחים שנמצאים בבית החולים והם מנתחים את החולים 24 שעות ביממה. בנוסף יש בבתי חולים רופאים מומחים העובדים עד חצות הלילה. המערכת הרפואית מגובה ברופאים בכירים לפי הסכמים קיבוציים עם המעסיקים. הרופאים המומחים, בהשוואה למתמחים, אינם רשאים ללכת הביתה אחרי שעבדו כל הלילה. המומחים אלה רופאים בכירים במערכת הרפואית שרובם כלל לא עובדים במערכת הפרטית כפי שנהוג לחשוב, אלא במערכת הציבורית בלבד. חבל שמתוך תגובתך ניתן להריח ריח של שנאה תהומית לרופאים שעובדים 24/7 כדי להציל חיים ושכרם הממוצע בבית חולים ציבורי הינו כ 12,000 ש"ח נטו. מדובר ברופאים וותיקים כ 30 שנה במערכת הציבורית. אין להם פנטהואזים כפי שאתה חושב והם למדו למעלה מ 14 שנה כדי להגיע ולהתמקצע במה שהם עושים, יותר מכל מגזר אחר במדינת ישראל. הם לא קיבלו כל הטבות וכל זכויות מהמדינה והכל נעשה ביושרה. הם מימנו את הלימודים בעצמם ולא קיבלו מאומה מהמדינה כפי שאתה רומז. האישור של המדינה לקבלת תואר רופא הינו בזכות ולא החסד. הרופאים עברו בחינות רבות ביותר שאף סקטור בישראל לא מוכן לעבור. האם אתה היית מוכן ללמוד 7 שנים להיות רופא ולהבחן על כל החומר מישי שנה? האם אתה היית מוכן לבלות בבית החולים מרבית חגי ישראל ולא עם המשפחה? האם אתה היית מוכן לבלות שעות על גבי שעות בלילות ובסופי שבוע בבית החולים במקום עם המשפחה?
Box | 07.08.16
3.
הגיע הזמן שגם רופאים מומחים יעשו תורנויות.  קיבלתם
הגיע הזמן שגם רופאים מומחים יעשו תורנויות.  קיבלתם זכות של החברה להיות רופא, הרבה זכויות אבל מה עם החובות ??  האם נראה  סביר להשאיר מחצית משעות מהיממה את החולים עם מתלמדים  ?? התשובה בוודאי היא לא !!  גם ברשות שדות התעופה או הגורמי הצלה אחרים יש משמרות שחייבים להיות מאויישות על ידי בכירים !  אם לא מתאים לכם אפשר להביא מומחים מהודו שתרדו כבר מהעץ .. סליחה מהפטנהאוס שבניתם מהניתוחים של השר"פ ..כן בשעות אחה"ץ ערב שלכם !! ליצמן .כנס בהם !! 
Apple | 06.08.16
2.
אולי כי הרופאים הבכירים בעצמם מתנגדים לקיצור משך
אולי כי הרופאים הבכירים בעצמם מתנגדים לקיצור משך התורנות. דרך אגב, קיצור משך התורנות לא יעלה כסף אלא יחסוך ( שעות נוספות הרבה יותר יקרות מאשר שעות רגילות). הציעו לרופאים לעבור לעבוד בשלוש משמרות מתחלפות של 8 שעות (כמו במפעל) ותראו מה הם יגידו...  
Pizza | 05.08.16
1.
אולי גם התקשורת אשמה כי בכותרות יותר עסיסי
אולי גם התקשורת אשמה כי בכותרות יותר עסיסי לכתוב על דברים עסיסיים כמו תמונת עירום של מועמדת לגברת הראשונה של אמריקה או אסירים מפורסמים מאשר על מחאת המתמחים שמעניינת רק את המתמחים, משפחותיהם והחולים בהווה. לא החולים בעבר ששכחו כבר וממשיכים הלאה ולא החולים בעתיד שחושבים שיהיו בריאים לנצח.
Cloud | 05.08.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת