אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שוק של עובדים בהייטק: החברות מגייסות יותר ומפטרות פחות

72 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

69.
מה שאתה אומר סותר את ההנחה שלך... הפוך
מה שאתה אומר סותר את ההנחה שלך... הפוך גוטה, זה רק יגביר את הצורך במתכנתים. מי יכתוב ת התוכנה לרובט חכמולוג ?? הרובוט בעצמו ?! מי יתחזק את התוכנה של הרובוט ומי יטפל בבאגים ויוסיף פונקציונליות לרובוט !? זה רק ייצר עד יותר צורך במהנדסים. תעשית הרובוטיקה מלאה במתכתנים
Sword | 14.08.16
68.
צבירן זו חברה מקצועית הפועלת יותר מ-30 שנה.
צבירן זו חברה מקצועית הפועלת יותר מ-30 שנה. הנתונים נאספים מחברות ההייטק ומעובדים סטטיסטית. כל שוק ההייטק מסתמך על הנתונים שלהם וההשפעה על השוק שיש לנתונים שהם אוספים עצומה.  מדהים באיזה קלות אתה מבטל את כל אלו בהסתמך על כמה כותרות מהעיתון. 
Cherries | 13.08.16
65.
היי בורלה, עובדי היי טק יהיו כנראה האחרונים
היי בורלה, עובדי היי טק יהיו כנראה האחרונים שיוחלפו על ידי רובוטים.  מאחר ואת שאר התפקידים הרבה יותר קל ליצור טכנולוגיה שתחליף. אבל בתור עובד הייטק אעודד אותך כשאומר - שהכתבות האלו שיקריות ובפועל יש עודף ענקי של עובדים ומאוד קשה להתקבל לעבדה. [אני בוגר תואר כפול בטכניון ואני אומר את זה]
Wrench | 10.08.16
61.
תוכנות ורובוטים יחליפו ב-20 השנים הקרובות נהגים, קופאים,
תוכנות ורובוטים יחליפו ב-20 השנים הקרובות נהגים, קופאים, אנשי שירות לקוחות, זבנים בחנויות, עובדי ניקיון, שליחים, עובדי פס ייצור, ושאר עבודות פשוטות. רחוק היום בו הם יחליפו מתכנתים, מהנדסים ורופאים (להערכתי לפחות 40 שנה, אולי אפילו 100 שנה)
Carrot | 10.08.16
55.
כותבים פה משכורות כאילו עוד 1200 שקל לנטו
כותבים פה משכורות כאילו עוד 1200 שקל לנטו משנה למישהו את החיים.חבורת אפורים נטולי תשוקה למשהו אמיתי.זוכר אותם מהטכניון.אם הכסף היה באווירונאוטיקה היו הולכים ללמוד את זה. עבדים שבאים להתקיים ולא באמת לחיות. כמה סטיב ג׳ובס כבר יש בעולם?כאלה שלו היו זוכים בלוטו לא היו חוזרים יום אחד למקצוע בו בחרו לעסוק רוב שעות היום יום.
Sailboat | 10.08.16
53.
בגלל זה הדבר הנכון לעשות זה לעבוד במשרת
בגלל זה הדבר הנכון לעשות זה לעבוד במשרת סטודנט עוד בזמן התואר. אני לומד במשרת סטודנט - יום אחד - ומרוויח 60 ש"ח לשעה, שזה יחסית לא הרבה. אבל אני רק סיימתי שנה ראשונה. חבר מהצבא עובד חברה אחרת ומרוויח 80 - הוא כבר סיים שנה שנייה. כשנסיים, יהיה לנו ניסיון ויהיה יותר קל למצוא עבודה עם שכר גבוה. אם אתה הייתה בינוני בלימודים ולא עבדת, וגם לא תיכנתת בזמנך הפנוי "בשביל הכיף" אז הגיוני לגמרי שאפשרויות תעסוקה שלך יותר מצומצמות מאותם אנשים שמתכנתים מגיל 12, או מצטייני הנשיא למיניהם, או עבדו בזמן התואר. אני מכיר אנשים שלא הצליחו למצוא עבודה במשך שנה אחרי שסיימו וכאלה שמקבלים 20+ ועוד נשאר להם כמה נקודות לסגור מהתואר. יש ויש. 
Quill | 10.08.16
50.
בשביל שהכלכלה תמשיך להתקיים - הציבור הרחב חייב
בשביל שהכלכלה תמשיך להתקיים - הציבור הרחב חייב להמשיך להיות צרכן (שלא לדבר על הסדר הפוליטי). אז או שהממשלה תיצר עבודות דחק או שפשוט תקבל משכורת כי אתה אזרח - בכל מקרה - לא צפויה הרעבה עולמית בעקבות השתלטות המחשבים והרובוטים על העולם. זה רק הוליווד...
homeless1984 | 10.08.16
46.
אבי. אתה חרטטן. אף אחד לא מקבל 20K
אבי. אתה חרטטן. אף אחד לא מקבל 20K מיד אחרי שסיימת תואר. ולא משנה איפה סיימת תואר. רוב הבוגרים לא מתקבלים מייד לעבודה כי אין להם ניסיון. לא משנה כמה הצטיינת באלגוריתמים בתורת הגרפים, זה לא רלוונטי לדרישות ממתכנת מן השורה ב-98% מהחברות שמפתחות עוד אפליקציה משעממת. אם הם מתקבלים אז זו במשכורת יחסית נמוכה.
Corn | 09.08.16
45.
סתם לידע כללי, בד"כ למפתחים שמרוויחים 20 אין
סתם לידע כללי, בד"כ למפתחים שמרוויחים 20 אין עדיין ילדים והם יכולים לחסוך מאוד יפה. כשמגיעים הילדים אתה כבר מרוויח 25+ ואז עם אשה שמרוויחה 8-10 נטו (למה 6? זה טיפה מעל המינימום, כי היא אשה?) ניתן בהחלט לחיות בצורה מאוד יפה ולחסוך יפה. הצרה במדינה שלנו היא לא עם ההייטקיסטים אלא עם כל השאר (שלא עובדים בנמל/חברת החשמל וכו)
Cactus | 09.08.16
39.
גם אם הוא מרוויח 20 , צר לי
גם אם הוא מרוויח 20 , צר לי אבל במדינה המשוגעת שלנו זה עדיין כסף קטן .  אחרי מיסים נשאר בסביבות ה 13, אם יש לו ילדים ואשתו לא מביאה לפחות עוד 6 נטו הוא בגרעון חודשי . שלא נדבר על חסכון . אנשים לא מבינים לאן הולך הכסף , הכסף הולך למיסים ישירים ועקיפים . לכן הכלכלה לא תצמח כי לא משאירים אגורה שחוקה פנויה בכיס של האזרח היצרני . ישראל הופכת להיות מדינת מס במילים אחרות מדינת עולם שלישי . כמו מקומות חשוכים שמיעוט ששולט לא נותן לאזרחים להתפתח , אצלנו פשוט מעגנים את זה בחוק והכל בסדר .במדינות אחרות פשוט מלאימים . תחשבו כמה חודשים בשנה אתם עובדים בשביל המדינה , ומה אתם מקבלים בתמורה ?  עוד גזירות .. ועוד מיסים .
Pin | 09.08.16
32.
מגייסים כמויות ענקיות של עובדים לפני החגים כדי
מגייסים כמויות ענקיות של עובדים לפני החגים כדי לקצץ בכמויות גדולות  של עובדים אחרי החגים בטענות של התייעלות. זה מה שקורה שהון אנושי הופך לזבל אנושי וחסר משמעות. בשביל משאבי אנוש למינהם בני אדם הם אך ורק נתונים סטטיסטיים.
Button | 09.08.16
31.
אל תדאגו, עחלון כבר ידאג שכל העלאת שכר
אל תדאגו, עחלון כבר ידאג שכל העלאת שכר שתקבלו, תשלמו מיסים בכמות כזאת שתשאיר לכם את הנטו כמו שהיה לפני ההעלאה. כבר לפני חצי שנה הוא העלה לכם את המס על הפקדות המעסיק לפנסיה, והוריד לכם את הנטו החודשי במאות ש"ח. עכשיו הוא משנה את מדרגות המס, כך שעובדי הייטק ישלמו יותר מס הכנסה (בניגוד להצהרותיו על "הורדת מיסים"). בנוסף הוא העלה את מס הייסף באחוז, ואף הוריד את הסף להגעה למס הייסף, כך שהרבה יותר אנשי הייטק יתחילו לשלם אותו (שזה אומר עוד 3% מס), ובנוסף הוא המציא מס על פיצויים, כך שכבר עכשיו תשלמו מס הכנסה על פיצויים שתראו בעוד 30 שנה בפנסיה - אם בכלל (כי אולי תהיה תספורת או ירידה בבורסה או קיצוץ כלשהו, ואז בכלל לא תראו את הכסף, שעבורו אתם משלמים כעת מס). ואגב מס על הפקדות המעסיק לפנסיה ומס על פיצויים אתם תשלמו גם עכשיו בעת ההפקדה וגם כשתקבלו קיצבה - נכון קוראים לזה כפל מס וזה חוקי כי זה מה שכחלון רוצה. אז עיזבו אתכם מהעלאת שכר, הכל הולך לאוכלי החינם חבריו של כחלון. עדיף לרדת מהארץ.
Palmtree | 09.08.16
24.
אני לא יודע מאיפה הם מגייסים את הנתונים
אני לא יודע מאיפה הם מגייסים את הנתונים האלו ,  בתור עובד היי טק בן 38 , המצב רע מתמיד , לכדורגלן יש קריירה ארוכה יותר ועשירה יותר. רק תסבירו לי מאיפה יקחו כסף  לפרנס את כל הבטלנים ברגע שאנחנו ניפלט ממעגל העבודה. המדינה הזאת קרובה מאד לפשיטת רגל. מוסר כבר אין פה מזמן
Flame | 09.08.16
22.
חברה קיקיונית שאף אחד לא שמע עליה,שילמה לכתבת
חברה קיקיונית שאף אחד לא שמע עליה,שילמה לכתבת יח"צ ומציגה נתונים מהתוחיס. גלייד בירושלים פיטרו חצי חברה,אינטל פיטרו 300 עובדים,אמדוקס פיטרה HP   זרקה 30עובדים מהיום למחר ופה ישנה צמיחה ממש בדיחה של כתבה, הם רק רצו פירסום 
Beer | 09.08.16
18.
שמע, איזה המצאות אתם ממציאים זה כבר נהיה
שמע, איזה המצאות אתם ממציאים זה כבר נהיה מגוחך. "מגייסים בלוחות רק כדי להראות נוכחות בזמן שמפרקים מרכזים", "הצעות עבודה וירטואליות בלבד" - אתה חושב לפני שאתה כותב דברים? אין לי שום דרך להתווכח על השטויות שאתה מדבר כי שום נתון לא ישכנע אותך. כל נתון שיביאו אתה תגיד "זה וירטואלי - שכר ממוצע וירטואלי, תשלום מס וירטואלי, לוחות דרושים וירטואלים, הייטק וירטואלי". יש לי חדשות חבוב, מה שוירטואלי זה העולם שאתה חי בו. במציאות יש ביקוש גבוה להייטק והנתונים מוכיחים זאת. רק אחד כמוך שמתעלם מהנתונים וממציא כל מיני הסברים מופרכים יכול להאמין ש-"הכל וירטואלי".
Seahorse | 09.08.16
14.
כיום זה נראה יותר כמו שוק עבדים. אלפים
כיום זה נראה יותר כמו שוק עבדים. אלפים מתמודדים על משרות מעט מתקבלים, שכר התחלתי שאפשר להשיג בעבודת מלצרות -ממש ניצול. לא מזכיר את התנאים והמשכורות שהיו בעבר שרק התחיל ההיי טק לפרוח וכולם נהרו ללמוד. בכתבה לא הזכירו חתך משכורות ,רק עליה מעניין למי...
Goggles | 09.08.16
10.
בכלל לא פשוט להתקבל להייטק , גם בשנת
בכלל לא פשוט להתקבל להייטק , גם בשנת 2000 כל הזמן היה כתוב שצריכים וקל להתקבל וזה לא היה נכון. רבים שעובדו בהייטק ניסו להחליף לעבודה יותר טובה ולא הצליחו לעבור בין חברות. זה לא פשוט כמו שהיה כתוב בזמנו על אוטובוסים שצריך בהייטק.
Tree | 09.08.16
5.
כמויות הצעות העבודה הן וירטואליות בלבד. חברות אמנם
כמויות הצעות העבודה הן וירטואליות בלבד. חברות אמנם מחפשות עובדים אבל בכמויות קטנות - ההצעות בלוחות נועדו לאסוף מעט בשר ... כדי למיין ולאסוף את האנשים שמתפנים (מתפטרים או מפוטרים לאורך תקופה) ... וכדי להפגין נוכחות בשוק - עבור מחפשי העבודה ועבור המשקיעים. מעבר לכך הבאת עובדים זרים - תסתום את הגולל על שילוב דתיים או  חרדים או ערבים.  ההודים שיגיעו לארץ יתחתנו פה ויעשו ילדים, הילדים שלהם יקבלו אזרחות וידברו עברית ואז לא תהיה אפשרות להחזיר אותם חזרה להודו. ישראל תהפוך להודו הקטנה. בדיוק כמו שמרוסיה הגיעו 300K לא יהודים - שליש מהעליה. (סלאבים שסביהם רצחו יהודים ביערות) דוגמא קטנה למה שכתבתי : החברות של טדי שגיא בארץ מפרסמות הצעות עבודה בלוחות דרושים אך במקביל מפרקות את מרכזי הפיתוח בארץ ... פשוט המטרה היא לא להעסיק אלא להפגין נוכחות - (בתחום ההימורים של טדי זה מאוד חשוב להפגין פרופיל גבוה, כשם שחברת אמדוקס נוטה להנמיך פרופיל) 
Rocket | 09.08.16
4.
כל יום משעה 8 ללא הפסקה אני מתחיל
כל יום משעה 8 ללא הפסקה אני מתחיל לקבל טלפונים מחברות השמה. וממעסיקים. 90 פעמים ביום . 30 ראיונות עבודה בשבוע.  הרווחתי 95000 שח בחודש. עכשיו אני רוצה לקבל 180000 שח לחודש. אבל נותנים לי רק 170000 שח. אני לא מוותר.  אבל הכתבה הזאת שקר אחד גדול. היי טק דועך כל הזמן. כמעט כולה עברה לסין. חברות נסגרות פה. ואין מספיק עבודה. 
Bucket | 09.08.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת