אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

24 דירות ב-3 ערים: רשימת הנכסים של שרגא בירן נחשפת

110 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

105.
הנושא הוא מסלול המס שבחר ובצדק עזוב את
הנושא הוא מסלול המס שבחר ובצדק עזוב את הפרסונה וכל הסיפורים אותו אחד משוק הכרמל שצבר 30 דירות גרוע ממנו שבעתיים לא שילם שילם שכר לבני משפחתו ללא תלושים כל עוד אתה פועל על פי חוק אין לבוא אליך ולו בטענה אחת ! מגה זאת אפיזודה חולפת עם כל הצער להסתכל קדימה האיש לא גנב לא פשע פשוט היה חכם מידי ! 
יוסי206 | 11.08.16
100.
כשדוחפים מעטפה לכיס המעיל, השופט חייב להיות פסיבי
כשדוחפים מעטפה לכיס המעיל, השופט חייב להיות פסיבי ולא אקטיבי ,שהמעטפה תחליק פסיבי למקום מבלי שהאדם המקבל ירגיש שהוא מתעשר ללא מאמץ אקטיבי טיזי מה כבר משנה כולם מתעשרים באופן פסיבי ועמך ישראל קורע את התחת עבור שכר רעב שהושג אקטיבי.
david6977 | 11.08.16
90.
המקרה של החזרזיר בירן נקרא באופן פורמלי "Rentier
המקרה של החזרזיר בירן נקרא באופן פורמלי "Rentier capitalism", מהמילה הצרפתית rentière, שפירושה אדם המקבל תשלום (rente) שנתי (שלא דרך עבודה, כלומר ע"י השכרת נכס). כולנו יודעים איך זה נגמר בצרפת, עם הרבה ראשים מתגלגלים לקול תשואות ההמון. חפשו בגוגל את המאמר America's New Wealthy Have so Little to Offer Society
Corn | 11.08.16
84.
המבחן, שהיה צריך להבדק,  האם שמאי העריך את
המבחן, שהיה צריך להבדק,  האם שמאי העריך את הדירות ביום קבלתן במחיר שוק, והן נרשמו בספרים כהכנסה לשנת המס הרלוונטית במחיר שהשמאי קבע, ושולם מס בהתאם.  שאלה נוספת האם הם נשתמרו בעסק [משרד עוה''ד] או נמסרו לבירן ושו''ת כדיבידינד. אם הם הועברו לבירן כדיבידנד לשנה הרלוונטית , אם שולם מס על הדיווידנד כחוק, אז עליו לשלם מס מהשכירויות - 10%. זה לשון החוק, הגם שהוא חוק מעוות , לטעמי, הוא שריר.
Bullhorn | 10.08.16
76.
לצערנו הפסיקה נכונה, זה החוק. שכ"ד ממוסה בשיעור
לצערנו הפסיקה נכונה, זה החוק. שכ"ד ממוסה בשיעור 10% למי שזו לא הכנסתו העיקרית. להגיד שאחרת היה ממוסה ב 50% זה פופוליזם. לכל אחת מהדירות יש פחת של כ 2% לשנה כך שהעו"ד הנכבד יכול להראות שהוא מפסיד על דירותיו (קיבל אותם כשכר טירחה משמע שילם עליהם מס הכנסה כחוק) לגבי השבח שנוצר, כל עוד לא מכר אין שבח. המקרה שונה ממי שעוסק בהשגת נכסים והשכרתם....
Sailboat | 10.08.16
75.
על מה כל הרעש? שיש לו 24 דירות
על מה כל הרעש? שיש לו 24 דירות והוא משלם מס על פי חוק?? תהיו עורכי דין של מיזמי נדל"ן וגם אתם יכולים להגיע להסדר כזה. העובדה שרשות המיסים החליטה לנצל את גל השנאה לבעלי הון נכסי ולהתלבש עליו בטענה שמדובר בעסק לכל דבר, שיבושם להם.. גם זה מותר להם על פי חוק. בית המשפט הגדיר למעשה  בפעם הראשונה שטיעון "הכנסה פסיבית" משתנה בהתאם להונו ומעורבותו של הנישום ובזה תחם את יכולת רשות המיסים לטעון כנגד כל בעל נכסים  שהוא את טיעון: הפיכת חזקת נכסים לעסק.
Weights | 10.08.16
70.
נקודה חשובה שאף אחד לא מעלה... אם שכר
נקודה חשובה שאף אחד לא מעלה... אם שכר טרחה של עו"ד עבור 3 פרוייקטים שווה למחיר של 24 דירות, זה אומר ששאר רוכשי הדירות בפרוייקטים האלה שילמו המון כסף במחיר הדירה על העלות של העו"ד הזה... וזה עוד היה בתקופה שמחירי הדירות היו חצי מהמחיר של היום...  אני מתחיל להבין איך מחיר של כל דירה מצ'וקמקת מגיע היום ל2 מיליון שקל.
Clover | 10.08.16
67.
במודל האמריקאי אתה משלם מס על כל הכנסה
במודל האמריקאי אתה משלם מס על כל הכנסה אך אתה זכאי לזקוף כל הוצאה. במקרה של השכרת דירות ישנן שתי הוצאות עיקריות: המשכנתא והפחת. אם נחשב שתי הוצאות אלו יתקבל כי בעלי הנכסים, בארץ,  משכירי הדירות בעצם מפסידים.....השכרת דירה בארץ אינה משתלמת, התשואה עלובה. הרווח העיקרי הינו מעליית שווי הנכס....בארה"ב לא תמיד ערך הנכס עולה....
Sailboat | 10.08.16
58.
השופט לא עובד אצל אמא שלו הוא חייב
השופט לא עובד אצל אמא שלו הוא חייב לפעול על פי חוק וכך הוא פעל על פי חוק בין אם הוא העיפרון המחודד בקלמר או לא שפר את ההבנה שלך בעניין חוק ומשפט בפרט שרשות המיסים מציעה למשכירי הדירות מזה שנים 3 מסלולים ואחד מהם הוא תשלום מהשקל הראשון על כל הכנסה 10 % איש חכם כמו בירן בחר לנכון את המסלול הכי נכון עבורו וכל הכבוד לו הוא לא חטא רוצים לשנות את החוק מהכנסה של מיליון שח בשנה משכ''ד כדוגמא - להפוך לשנות אוטומטית למסלול עסקי לכל דבר אבל בשביל זה יש לשנות את החוק והשופט פעל נטו על פי החוק למרות שהוא לא יצא מהקלמר והוא לא עיפרון  !!!!! 
יוסי206 | 10.08.16
57.
המקרה של בירן, מוכיח שבמקום למסות לפי מספר
המקרה של בירן, מוכיח שבמקום למסות לפי מספר דירות יש למסות לפי הכנסה שנתית על דירות. יש לקבוע שכל הכנסה מהשכרה שעולה על 200 אלף ש"ח לשנה תמוסה ב 50%. כך יושגו שלוש מטרות: מיסוי פרוגרסיבי, הוצאת משקיעים משוק הדירות, והסטת השקעות מנדלן לשוק ההון (ששם המס הוא רק 25%). 
Locomotive | 10.08.16
53.
הפסיקה הכי ישרה לכל המבינים השופט פעל על
הפסיקה הכי ישרה לכל המבינים השופט פעל על פי מה שרשות המיסים הציעה לשוכרי דירות קיימים 3 מסלולים והוא בחר במסלול 10 % איפה הבעיה אם לא בצרות האפק שלנו ? לא גנב שילם מיסים לו הייתם מבינים שהאיש שילם מהשקל הראשון 10 % זה אומר 350000 שח מס איפה כל התקלות שקרו לביניין במהלך התקופה אלה שלא שילמו וברחו שברו ולא תיקנו החוזים שנעשו עי משפטן שיש בהם עלות מקסימום יש לשנות את החוק ולא להאשים את האיש כלל ! 
יוסי206 | 10.08.16
49.
שמעון ממש לא נכון זה לאחרונה שהצהיר על
שמעון ממש לא נכון זה לאחרונה שהצהיר על 110 דירות ביקש לשלם 10 % מההכנסות ושילם תקופה עד שרשות המיסים גררה אותו למשפט ושינו לו את היעוד לעסק לכל דבר אבל שילם ולא הסתיר הוא אינו פושע יש לכבד אותו ולא להסתכל עליו בצרות עין אנחנו לא יודעים מאין השיג את הכספים לרכישת הנדל''ן רשות המיסים מסוגלת לברר זאת כל המחזיק מלון בין 400 חדר אינו שונה זה מנהל עסק וזה מנהל עסק בסידרי גודל כמו אלה 
יוסי206 | 10.08.16
48.
לשופט ברק מהעליון יש למעלה מ 10 דירות 
לשופט ברק מהעליון יש למעלה מ 10 דירות  לאזרח מירוחם יש 3 דירות בירוחם ששווים חדר שירותים במגדלי יוקרה ! במקרה הטוב חדר אחד ברמת אביב . מי שמסתיר מרשות המיסים הוא הבעייתי כל אלה במגדלי יו צמרת בבלי רעננה אם רכשו 3-4 דירות שיהיה להם לבריאות בתנאי שישלמו את המס הנדרש הבעיה שלנו בחוסר ההבנה והבורות דירות בפריפרייה באר שבע ועוד שכונות סלאמס הם נחשבים לדירות גם במחיר של 230000 שח לדירת 2 חדרים 4 - 5 דירות כאלו למחזיק בהם אינם שווים חדר אחד בתל אביב שלא לדבר על דירה אחת שלמה !
יוסי206 | 10.08.16
47.
מעל 5070 הנך מחוייב בדיווח לרשות המיסים ישנם
מעל 5070 הנך מחוייב בדיווח לרשות המיסים ישנם 3 מסלולים בהם אתה בוחר ואחד מהם הוא 10 % על ההכנסה וזה פוטר אותך מלהתעסק עם הביטוח הלאומי תכניס 100000 שח לשנה תשלם 10000 שח יש מסלול שהולכים על המס השולי שלך שהוא פטור על סכום של עד 5070 לחודש וכל היתר לפי גובה המס השולי שאתה מרוויח בתלוש השכר ! 
יוסי206 | 10.08.16
45.
בדרך כלל אני אוהב את הכתבות שלכם אבל
בדרך כלל אני אוהב את הכתבות שלכם אבל זאת עקומה ומגמתית. דירות למגורים בישראל ממוסות כרגע ב-10% לא משנה אם יש דירה אחת או אלף. אם בירן נתן לאדם בתשלום לנהל את הנכסים הדבר משול לאדם אחר שנתן כסף למנהל השקעות או ברוקר ומשלם לו שכר טרחה ודמי ניהול. זה הכי פסיבי שיש. זה אחד המקרים הקלים האמת ברמה המיסוית-משפטית. סתם כותבים על האיש כי לא אוהבים אותו.
Coathanger | 10.08.16
43.
אני לא יודע את שמך אבל אתה קולע
אני לא יודע את שמך אבל אתה קולע לעניין חושב נכון הדוגמא שנתת למשל סופר נכונה ונבונה רק שכחלון מבקש ליצור היצע של דירות גדול יותר השאלה איפה בפריפרייה ירוחם ערד אופקים יש היצע עצום וזה לא יפתור את הבעיה כי לא רוצים להגיע רמת אביב רעננה ועוד מגדלי יוקרה מי באמת יכול להגיע ולרכוש הזוגות הצעירים ? כשדירה אחת בבלי שווה 12 דירות 3-4 חדרים בירוחם ועוד ..... ?  ליבי על הבורות והתגובות פה כלפי השופטים כלפי בירן מדובר באנשים שפעלו על פי חוק ונכון ומשייכים להם תגובות מחפירות מבורות וצרות עין בוודאי ! 
יוסי206 | 10.08.16
42.
מביך(..אם הדירות היו במקום תשלום, האם שילם עליהם
מביך(..אם הדירות היו במקום תשלום, האם שילם עליהם מס כמו הכנסה מעבודה או כמו דירה? כנראה כמו דירה שזה מס מופחת ממס על הכנסה אז יש פה העלמת מס. 24 דירות זה לא פסיבי, אי אפשר להיות פסיבי עם 24 דירות (חוזים, תקלות, תיקונים וכו,) ולכן השופט כנראה לא העפרון המחודד בקלמר (במקרה הטוב) או ...
Snow | 10.08.16
37.
מי שמשחק בבורסה שישלם רשות המיסים מציעה 3
מי שמשחק בבורסה שישלם רשות המיסים מציעה 3 מסלולים לרוכשי דירות בזה הוא בחר איפה הבעיה בדיוק לא העלים מיסים רוצים לעשות שינוי בחקיקה סחתן שיעשו ! זה בחירתו של האיש מחר יחליט שהוא רוצה להשקיע במינכן או ג'ורגיה זכותו איפה הבעיה ? אם לא צרות העין של עם ישראל ! 
יוסי206 | 10.08.16
34.
פשוט לרחם על הבורות וצרות האופק וההבנה על
פשוט לרחם על הבורות וצרות האופק וההבנה על המגיבים לגבי שופטים ! השופט עשה משפט צדק על פי חוק שהוצע על ידי רשות המיסים  אם רשות המיסים מבקשת לעשות שינוי בחוק יש לבצע חקיקה שונה  לא ידעתי עד כמה הבורות שולטת בחלקו של העם רשות המיסים ביקשה לשנות את המסלול שבירן בחר למסלול עסקי והוא בחר במסלול שרשות המיסיםפ הציעה מתוך 3 מסלולים איפה הבעיה למה להאשים את השופטים ??? 
יוסי206 | 10.08.16
32.
תפסיקו עם צרות העין הזאת האיש שילם ביושר
תפסיקו עם צרות העין הזאת האיש שילם ביושר הרוויח ביושר מה רוצים ממנו תשובה לא גנב יוסי מימן איש עסקים עשה את הונו ביושרה ועוד אלפים כאלה לחךק קוראים נכסים דירות נדלן מגרשים מלונות סופרים מה ההבדל הוא לא רימה איש בחר במסלול שהוצע לו על ידי רשות המיסים איפה הבעיה ? הבעיה בצרות העין שלנו ולא שלו 
יוסי206 | 10.08.16
13.
איני מבקש תרומה, נדבה או רחמים כי אין
איני מבקש תרומה, נדבה או רחמים כי אין לי דירה לשמי; אבל תסכימו שמשהו רקוב במדינת היהודים אם אדם מחזיק ב24 דירות להשכרה ולא מתיחסים לכך כאל עסק. כמוני כמוכם איני אוהב לשלם מיסים אבל במקרה הנ״ל הצדק עם הרשות. אז כן, החלטת השופט תמוה ביותר. ואגב, האם בירן חייב במעמ גם אם קיבל את הדירות בתמורה לייעוץ? שהרי מדובר בברטר לכל דבר ואין שם פטור ממס
Mustache | 10.08.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת