אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מזון לא מזוהם? אולי בספטמבר

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
עונת המלפפונים.. עכשיו עונת המלפפונים בטחינה עם חיידקים.
עונת המלפפונים.. עכשיו עונת המלפפונים בטחינה עם חיידקים. לו"ז תקשורתי חזוי: לקראת 1 בספטמבר - מציאת מחדלים בהכנת בתי הספר לשנת הלימודים. אוקטובר - כתבות חגי תשרי (מחירי נופשונים, שביתות בנתב"ג) נובמבר - השפעה כלכלית של הבחירות בארה"ב דצמבר - מלחמת לבנון 3 - יתכן ותוקדם לאוקטובר.  ינואר - סיום מלחמה ללא הישגים בלחץ הבית הלבן להשבעת הנשיא פברואר - נזקי סופות וחורף - הפסקות חשמל. למה יש הצפות. מרץ - הוקדמו הבחירות ליוני 2017.
Trumpet | 14.08.16
27.
חחח ....."מזון לא מזוהם? אולי בספטמבר" . שכחו
חחח ....."מזון לא מזוהם? אולי בספטמבר" . שכחו רק לציין שזה יימשך עד דצמבר (שנה זו). אחרי זה כולם יחזרו לסורם, המפעלים ימשיכו לחפף כמנהגם, 2 הפקחים שאחראים על הביקורת בכל המדינה יחזרו לבצע ביקורות עם אזהרות למבוקרים מראש כנהוג במקומותינו ... ועם ישראל יחזור לטחון את המזון המזוהם כפי שהוא עושה מזה חודשים ושנים לפני שהתעורר הרעש האחרון.
Wrench | 14.08.16
25.
כתבה מגוכחת. יש הבדל תהומי בין מזון מזוהם
כתבה מגוכחת. יש הבדל תהומי בין מזון מזוהם ובין מזון חשוד בזיהום. ההבדל הזה נובע מהסיכונים שהיצרנים לא רוצים לקחת על עצמם (ובצדק) ומהפירסום של אירועים שכאלה. דוגמה: סלטי שמיר השמידו כמויות גדולות של מוצרים רק מתוך החשש שמא הם מזוהמים. צריך להיות ברור לכולם: אין אפשרות למנוע כניסת מזהמים למזון באופן מוחלט. תקלות תמיד יקרו. גם הפעם, הציבור והעיתונות זיהו את הבעיה לפני האחרים. אין בכך פסול. כל הפתרונות שהכתבה מעלה מתייחסים לאופי המקרים שכבר התגלו, ואינם מתייחסים לאופי מקרים שלא התגלו. הדבר בדיוק שקול למצב שבו הכתבה מנסה לשכנע אותנו להתכונן למלחמה שהיתה במקום להתכונן למלחמה שתהייה.
Pumpkin | 14.08.16
20.
לגבי מזון לתינוקות: יש שינוי לטובה ויש שינוי
לגבי מזון לתינוקות: יש שינוי לטובה ויש שינוי לרעה. השינוי לטובה - כל היצרניות שנשארו בשוק, פחדו מלהפוך להיות רמדיה 2, ולכן שיפרו את התהליכים שלהם. מזון תינוקות נהיה בטוח מתמיד, וזה רק משתפר (לדוגמא - עכשיו מתחילים בהוצאת שמן דקל שידוע כפחות בריא). השינוי לרעה - עקב כך שהעמידו לדין פקידים במשרד הבריאות, הם החליטו, הלכה למעשה, לא לאשר ייבוא חדש של מזון לתינוקות. הם מקשים על זה בצורה כל גדולה שזה לא ריאלי לייבא מזון כזה, גם אם הוא יגיע מהיצרנים הגדולים בעולם. יותר מזה - גם אם אתה רוצה לייבא סימילאק (שכבר נמכר ומאושר בארץ!) בייבוא מקביל, זה כמעט בלתי אפשרי. זה השאיר את השוק במצב שבו אין ולא יהיו מתחרים חדשים, ובאופן לא מפתיע, המחירים גבוהים וישארו גבוהים עד שהמצב הזה יפתר. אני לא אוהב את המונח "חרם" - חרם זה מתוכנן ומובנה. אתה פשוט צריך לא לקנות מוצר שהתפרסם שיש בו זיהום. זה כל הסיפור. עובדה שהמכירות של יוניליוור נפגעו קשות גם בלי תנועת חרם מסודרת, ומבטיח לך שהם למדו את הלקח והם ישפרו תהליכים גם בלי שמשרד הבריאות יעשו דבר.
AirBalloon | 14.08.16
19.
למה ? כי זאת מדינה פקה פקה יהודית,
למה ? כי זאת מדינה פקה פקה יהודית, ולא יהודית אורגינל. במדינה יהודית אורגינל, לא רק שכל המזון היה נקי והכי טוב שיש, אלא גם היה לנו גראס חופשי ( כל עשב השדה יהיה לכם ) והפירות והירקות היו בחינם ( ארץ ישראל נתברכה בפירותיה ), כמו גם החלב והדבש ( ארץ זבת חלב ודבש ).
Ducky | 14.08.16
18.
אולי... אבל כבר עכשיו אפשר למנף את זה
אולי... אבל כבר עכשיו אפשר למנף את זה על מנת לבטל את שילטון הכשרות שהוכיח את עצמו כלא הכרחי. אבל לפי התגובות פה כולם מחפשים נקמה ולא שינוי. דת לא צריכה לעלות כסף, בטח שלא לבוא על חשבון הבריאות שלנו. בואו נתחיל להוציא החוצה את המשתנים שהכי קל בלעדיהם.
8Ball | 14.08.16
14.
אולי במקום לרדת על השחיתות, נתחיל באמת להבין
אולי במקום לרדת על השחיתות, נתחיל באמת להבין שאין מקום לערבב דת ומדינה. מעל לכל זו הוכחה מוחלטת שהכשרות לא עובדת, לא מבחינה הלכתית ולא מבחינה מדעית, אין טעם לכפל רשויות, הגיע הזמן שיבטלו חובת כשרות ויפריטו את שלטון הרבנות הראשית. מסתבר שאלוהים לא היה פה בשביל לדאוג לקורנפלקס שלנו, כנראה שחטאנו או משהו, העיקר ששילמנו לו מבעוד מועד.
8Ball | 14.08.16
11.
ומה השתנה לטובתך יוסי? אוכל התינוקות הפך ליותר
ומה השתנה לטובתך יוסי? אוכל התינוקות הפך ליותר זול? האוכל הפך להיות פחות מזוהם? מה השתנה לטובתך? מתי תפנימו, חרמות פותרות מעט מאוד בעיות, והן בייחוד לא כלי שיש בו הרבה יתרונות לחברה הטרוגנית. בשביל דתיים חרמות זה כלי עם הרבה יותר ייתרונות.
8Ball | 14.08.16
10.
ערימות של קשקושים מאת עיתונאיים שלא מבינים דבר
ערימות של קשקושים מאת עיתונאיים שלא מבינים דבר וחצי דבר בתחום. אם תחול חובת דיווח על כל מוצר שטרם יצא את שערי המפעל, משרד הבריאות יקרוס מרוב דיווחים. סלמונלה זה חיידק שנמצא בכל מקום. בכל מקום!   משרד הבריאות התנהל כשורה. גם יוניליוור בהתחלה פעלה על פי חוק, רק שמבחינה תקשורתית ביצעה הרבה שגיאות.
GoldD | 14.08.16
5.
3 שנים ניהלתי עמותה נחמדה שעבדה מול משרדי
3 שנים ניהלתי עמותה נחמדה שעבדה מול משרדי הממשלה השונים (כלכלה, תחבורה, הגנת הסביבה, הבריאות, הפנים ועוד). מנסיוני - משרד הבריאות הוא הגרוע ביותר. ממש. אני לא יודע אם זה משום שאין לו מספיק כח אדם - או משום שכח האדם בו ברמה נמוכה. אני יכול להעיד בלב שלם שהשירות שמשרד הבריאות נותן לציבור הוא גרוע בהרבה מהשירות שקיבלתי ממשרדים אחרים.
Paw | 14.08.16
4.
אל תבלבלו לליצמן את הציציות - הוא כבר
אל תבלבלו לליצמן את הציציות - הוא כבר קיבל את כל הכספים שהוא דרש, כך שאין לו באמת סיבה להילחם. הדתי המסריח הזה לא מתבייש לומר שאין כסף להוסיף תרופות מצילות חיים לסל התרופות, אבל מנגד להמשיך בכל ישיבה לדרוש ולקבל מיליונים לטובת הסקטור הפרטי שלו, אז למה שיעניין אותו לדאוג לרפורמה שתפקידה לשמור על בריאות הציבור ? איזה אינטרס יש לו מכך, כי הרי הוא לא יקבל מזה שקל.... חבורת צבועים במסווה של דתיים
Cocktail | 14.08.16
3.
ליצמן שר בריאות שכמה שהוא נחמד ורוצה להראות
ליצמן שר בריאות שכמה שהוא נחמד ורוצה להראות עממי אינו מבין בבריאות הרקע שלו וחוסר ההשכלה שלו בתחום הריאות מראה שכל הכשלים באחריותו בתחום הרפואה בבתי החולים חוסר פיקוח כולל על המזון בכל תהליכי שרשרת אספקת מוצרי המזון ליצמן תתפטר מידית מתפקידך אינך מתאים וראוי נזק אתה גורם לאזרחי ישראל
Blowdryer | 14.08.16
1.
בשורה התחתונה מי אמור לדאוג לכך שהציבור לא
בשורה התחתונה מי אמור לדאוג לכך שהציבור לא יקבל מזון לא ראוי לאכילה? האם משרד הבריאות שעובד עם מחלקת ביקורת סמלית או שהיצרנים שאין להם אינטרס להזיז את האצבע (הרי הבדיקות עולות כסף והממצאים עשויים לפגוע במוניטין ובנתח השוק שלהם). האם הממשלה מתכוונת להקים עוד גורם פיקוחי (סמלי) לשם חלוקת ג'ובים נוספים? לעניות דעתי אחרי שהפרשות תשכחנה, המצב יחזור לקדמותו - נהיה תלויים בחסדי היצרנים!
Carrot | 14.08.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת