אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שיטת ההגרלות במכרזי מחיר למשתכן משתכללת: עדיפות תינתן לנרשמים הראשונים

46 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

45.
זה לא נכון שלנוטלים אין יכולת החזר. הם
זה לא נכון שלנוטלים אין יכולת החזר. הם סתם רודפי בצע העלו את הריביות דווקא לזוכים בדירות למשתכן כי למה שתהיה למישהו הנחה. אם יש רווח אז הם רוצים לקחת אותו. המדינה הייתה צריכה להעמיד את המשכנתאות פשוט מאוד. אם לבנקים הייתה תחרות הם לא היו חסרי רסן כמו שהם.
Fries | 26.08.16
44.
סיכוי אפסי לזכות בהגרלה. כאילו מחלקים דירות בחינם.
סיכוי אפסי לזכות בהגרלה. כאילו מחלקים דירות בחינם. בסך הכל מדובר בהנחה קטנה ממחיר השוק. אבל בגלל שהפרויקטים שמצב התחלתי אז יש עוד שנתיים שלום להמתין לקבלת הדירה ולשלם שכירות. אם לוקחים בחשבון את הסכום שמשולם בשכירות באותה התקופה אז כבר עדיף לקנות דירה בשוק ויצא זול יותר מ"הנחות" של כחלון.
Paw | 24.08.16
42.
גם עם המחיר למשתכן לקנות דירה זה אונס
גם עם המחיר למשתכן לקנות דירה זה אונס הכל אבוד עובדים עלינו בעיניים עושים עלינו פי.......פי ואומרים לנו שזה גשם מחרבנים עלינו ומה אנחנו עושים..........נותנים להם להמשיך ולחרבן עלינו ואומרים להם אוווו תודה אווו מחיר למשתכן תודה אווו זה טוב לי תמשיכו וכו'
Lobster | 23.08.16
37.
לנו הקרקע כמעט חינם שכל בעל דירה קיבל
לנו הקרקע כמעט חינם שכל בעל דירה קיבל עד לפני 7 שנים?? למה אני צריך לשלם מיליון ש"ח מיסים על דירה מסכנה בבניין ואתה קיבלת כמעט חינם וכשנותנים לי 300 אלף ש"ח הנחה אתה מיבב שזה עלאק שוחד בחירות??? תשלם גם את מיליון ש"ח מס על הדירה שלך ואז תתבכיין.
Weights | 23.08.16
35.
האם באמת הניצול הכי טוב של כספי המיסים
האם באמת הניצול הכי טוב של כספי המיסים שלנו הוא לתת הטבה למי שמסוגל לקנות דירה? זה מזעזע במיוחד שמישהו שיש לו חצי מליון ש״ח בכיס יקבל הטבה ע״ח המיסים שמשלם מישהו אחר שלא יכול לממן את הדירה הזאת (ומי שאין לו כסף בכלל לא יכול להשתתף במשחק...) פופוליזם מחריד ומגעיל.
Paw | 23.08.16
34.
אנחנו סך הכל כלים בלוח השחמט שלהם תעזבו
אנחנו סך הכל כלים בלוח השחמט שלהם תעזבו את את הארץ אם הייתי יכול הייתי עוזב את הארץ לפחות במדינה אחרת זה פחות כואב שדופקים אותך מפני שאתה יודע שאתה רק אורח לא שייך שזו לא המדינה שלך לצערי אני נדפקתי פעמיים נכה מחוסר דיור
Lobster | 23.08.16
33.
עזבו את הציניות בצד, בואו נהיה אמיתיים לרגע.
עזבו את הציניות בצד, בואו נהיה אמיתיים לרגע. אנחנו ממש מיואשים. באמת. אין לנו אור באופק. אני רואה חשבון ואשתי מהנדסת. שירתנו בצבא ושנינו עושים מילואים בצורה קבועה. אבל פשוט אין לנו סיכוי לקנות דירה בקרוב. זה בגדר חלום שלעולם לא יתגשם. ואם יתגשם בשנים הקרובות זה יהיה תחת חוב עצום לאחד הבנקים. במחירים בלתי אפשריים ולא פיירים כמובן. אנחנו פשוט אובדי עצות, וזו האמת.
Sushi | 23.08.16
32.
בדקת כמה עולה לכולנו החגיגית שוחד הבחירות של
בדקת כמה עולה לכולנו החגיגית שוחד הבחירות של כחלון? ניקח רת המספרים המצוצים מהאצבע שלך 3000 דירות הנחה ממוצעת של 300,000 על חשבון משלם המיסים עד עכשיו בלי עלויות מסביב כ מילירד ש"ח אתה באמת חושב שזו הדרך (מבחינה כלכלית/חברתית/מוסרית) להוציא מיליארד ש"ח? אפילו לא נדרש שרות צבאי או נשיאה אחרת בנטל כדי להכנס להגרלה. כי את כחלון מעניין לקנות קולות לבחירות לא לתגמל כאלו שמגיע להם. וכן את מחירי הדיור זה לא יוריד.
Fish | 23.08.16
29.
אם בעוד שנה-שנתיים יהיו בחירות וכחלון לא יהיה
אם בעוד שנה-שנתיים יהיו בחירות וכחלון לא יהיה יותר שר אוצר אתה חושב שהמחליף שלו ימשיך את תוכנית למשתכן למרות שיש עליה ביקורת חריפה? הרי כל שר חדש שנכנס לאיזשהו משרד מתחיל להמציא את הגלגל מחדש. חלק גדול מהאנשים שהחליטו לחכות למחירים הזולים של כחלון הולכים לאכול אותה בענק. כחלון כבר הודיע שהוא מוכן לוותר על תיק האוצר עבור מפלגת העבודה אם היא תצטרף לקואליציה אז להיות שר אוצר לא בוער בעצמותיו ויכול להיות שהוא יפסיק להיות שר האוצר עוד לפני הבחירות הבאות.
Sushi | 23.08.16
28.
כחלון מאבד את הסבלנות עוד מעט בחירות והוא
כחלון מאבד את הסבלנות עוד מעט בחירות והוא ממשיך לעשות נסיונות שעולים למדינה הרבה כסף בלי שום תוצאה. אתה רוצה לחלק מתנות תן לכל זוג צעיר מאתים אלף שקל אבל אל תכריח אותם לקנות דירה שלפי מה שאתה אומר מחיר יתברר בעתיד כיקר או יתברר שלא הייתה מתמה כי המחיר ירד בסוף לא בגלל מחיר למשתכן אלא שככה פועלת כל כלכלה
Leaf | 22.08.16
27.
לא הצבעתי לכחלון, אבל כולכם צריך להוריד בפניו
לא הצבעתי לכחלון, אבל כולכם צריך להוריד בפניו את הכובע. הבנאדם דיבר אמנם הרבה, אבל אפשר לראות כבר ניצנים ראשונים של שינוי. יש תוכנית, יש התחלה של 3000 דירות שכבר הוגרלו, ועם מעט סבלנות של שנה-שנתיים גם נתחיל לראות שינוי אמיתי בשוק הדיור. כל המלעיזים הם בעלי אינטרסים המעוניינים שמחירי הדיור ימשיכו לעלות. כגודל האינטרס בעליית המחירים, כך גודל הפחד משינוי וכמות התגובות נגד. בתור אחד שעד היום נרשם לכ-20 הגרלות ולא זכה, אני מוכן להמתין עוד שנה-שנתיים, לתת צאנס לתוכנית, ולבדוק את כחלון במעשים.
Bee | 22.08.16
23.
האירוניה בכל הסיפור של מחיר למשתכן, היא הזיכרון
האירוניה בכל הסיפור של מחיר למשתכן, היא הזיכרון הקצר טווח של האוכלוסיה בארץ: מחיר למשתכן היתה קיימת לפני שנים רבות (אין כאו חידוש), וגם אז היתה אמורה לתת מענה למחירי הדירות הגבוהים, ונחשו מה ? א) זה לא עזר, גם באותם ימין מחירי הדירות המשיכו לעלות. ב) מרבית הפרוייקטים לא קרמו עור וגידים בגלל הבירוקרטיה הסבוכה של רמ"י והאינטרסים של הבנקים, אך בעיקר בגלל חוסר היציבות הפוליטי שאפיינה ותאפיין את מדינת ישראל לעולמי עולמים (ככה זה כשהאוכלוסיה כה הטרוגנית ויש כ-5 קבוצות גדולות ונבדלות של אוכלוסיה). ג) לכחלון יש ככל הנראה המון אמביציה, אבל מה שהוא לא מבין, זה שיקח עשרות שנים להביא מדינה כה צעירה למצב שבו שבו האוכלוסיה יכולה לכופף את הבנקים ואת בעלי האינטרסים. ד) מחירי הדירות לא יעלו לעד, בזאת אין ספק. ברגע שהריבית במשק תעלה, ויהיו חלופות להשקעה (לדוגמא ריביות גבוהות לחוסכים בבנקים), המשקיעים ירגעו מרכישותיהם המאסיביות, הקבלנים יאטו את קצב הבניה בניסיון להקטין את ההיצע, ובכך בעצם ינסו לשמר את מחירי הדירות (ויצליחו). ה) אך בשורה התחתונה, מחירי הדירות ממשיכים לעלות, משום שטרם התחיל התהליך הטבעי של העלאות הריבית במשק, ולכן יקרו בדיוק שני דברים: הראשון, מי שיחכה למחיר למשתכן, יחכה המון שנים עד שיזכה לראות דירה בנויה, ובינתיים יפסיד את עליות המחירים הנוספות הצפויות (לדעת כל הכלכלנים) במחירי הדירות. הדבר השני - ברגע שתתחלף ממשלה (וזה יקרה בקרוב כרגיל) הפנטזיות של כל המחכים והמצפים לדירות במחיר הנמוך במאות אלפי שקלים ממחירן האמיתי יתבדו, ואז יהיה כבר מאוחר מידי לחזור לשוק הדירות החופשי (והלא מפוקח), שכן אז מחיר הדירות יהיו גבוהים ביותר. 3 מסקנות לסיכום: א) אין מתנות בחינם (ונאיבי לחשוב שיש). ב) מחירי הדירות באזורי הביקוש ימשיכו לעלות לעד. ב) חבל על הציפיה שתסתיים במפח נפש, תתאמצו ולכו לקנות דירה באזורי הביקוש (כל עוד הריביות בבנקים נמוכות), שכן זה הדבר היחיד שישמר את ערכו של כספכם, ואף יעלה את ערכו. גילוי נאות: אני לא סוכן נדל"ן, אני לא משקיע בנדל"ן (אין לי כסף לזה), אני סה"כ מהנדס אלקטרוניקה שרכש דירה לפני שנתיים, בדיוק כשלפיד הבטיח (ולמרות שלפיד הבטיח) שיוריד את מחירי הדירות עם מע"מ אפס, ועד היום הרווחתי על הדירה שלי 250,000 ש"ח (מעליות המחירים שהבטיחו לנו "שירדו" או לכל הפחות "שייעצרו").
Pizza | 22.08.16
20.
60 אלף, זוגות, נרשמים לדירות ,זה יותר קרוב
60 אלף, זוגות, נרשמים לדירות ,זה יותר קרוב ל120 אלף בוחרים פוטנציאלים. לזוגות יהיה וואצ'ר לדירה.  את הדירות יבנו לאחר הבחירות. כדי לממש את ההבטחה, הם רק צריכים שקחלון יבחר שוב...  אתם רוצים את הדירה?, תצביעו נכון.... האם זה לא שוחד בחירות?
Teepee | 22.08.16
15.
כחלון וגלנט מריצים עבור התאחדות עושקי הארץ את
כחלון וגלנט מריצים עבור התאחדות עושקי הארץ את העדר לקנות דירות מחיר למשתכן. הם רוצים למכור כמה שיותר לפני שמלחמת לבנון 3 תפיל את הבועה. לכן הקבלנים שהתנגדו נחרצות לתוכנית, משתפים פעולה. למכור מהר מהר ואז 4 שנים בנייה לאט לאט והם יהיו מכוסים כשהבועה תסתיים.
Glasses | 22.08.16
9.
יש העדפה לזוגות פלוס ילדים לרווקים אין סיכוי
יש העדפה לזוגות פלוס ילדים לרווקים אין סיכוי לזכות למה אין שקיפות בהגרלות ולמה לא מפרסמים את אילו שזכו אם הם נשואים וכמה ילדים יש להם ואיזה גיל הם .. כי כאשר יפרסמו את הנתונים הללו התגלה ההפלייה כלפי הרווקים 35 פלוס 
Cocktail | 22.08.16
7.
מדינת ישראל ירדה לשפל שאין כדוגמתו. אזרחים סוג
מדינת ישראל ירדה לשפל שאין כדוגמתו. אזרחים סוג א יחזיקו 30 דירות ויקבלו מהשופטים הנחת חברים של 10% מס. אזרחים סוג ב ישתתפו בהגרלות כמו בסרטי הילדים משחקי הרעב. אזרחים סוג ג יכנסו להגרלות פח ויגרילו דירות בגבול עזה במחיר של ווילות בברלין. ומרבית האוכלוסיה: להלן אזרחים סוג ז ימשיכו לשלם מיסיי נשך, לקבל מס קנייה ומחירי דירות הזויים ששמונעים מהם לעבור דירה וכמובן צווי גיוס למילואים ולילדים. את צווי הגיוס לא ישלחו בהגרלה. הם יגיעו רק לחמור החילוני שמממן את הקאזינו החולה והמטורף הזה. 
Submarine | 22.08.16
6.
מחיר למסתכן! 1.3 מיליון זה לא מחיר מטרה
מחיר למסתכן! 1.3 מיליון זה לא מחיר מטרה עבורי כי איני יכול להרשות לעצמי כזה דבר ואני לא מתכוון ללכת לגור בשכונות מצוקה כדי לקנות בית. מדינה חושבת הפוך ומקשקשת שטויות בשביל כותרות ולא באמת בשביל לעזור לנו! כחלון, אכזבת אותי... אתה בונה כמו מטורף ויוצר טירוף במקום להוריד מחירים למשהו הוגן... המחירים לא הגיוניים ומי שלא מרוויח כמו מנהל בהייטק לא יכול באמת לכנות בית.
Grapes | 22.08.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת