אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למחזיקי האג"ח של אקסטל נגמרה הסבלנות: מכנסים אסיפת חירום ב-5 לספטמבר

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
מה אני רוצה?  אני סבור שהסיכון גבוה בהרבה
מה אני רוצה?  אני סבור שהסיכון גבוה בהרבה מהתשואה הגלומה באג״ח (11-12%), אני לכן לא משקיע באקסטל. לדעתי, העדר אלטרנטיבות דוחף רבים לאג״ח מבלי להבין את המבנה הייחודי של קבוצת אקסטל.  כדי להאיר את הנושא אשאל כמה שאלות מנחות: 1. מהו המינוף האפקטיבי של אקסטל ומה הן מגבלות המינוף האפקטיבי על פי שטר הנאמנות? 2. מהו המינוף החזוי בהנחה שעסקות המימון המדוברות ייסגרו? 3. כמה מזומן ברנט משך מהחברה מאז הרישום בת״א (דיבידנדים/עמלות ניהול)? (רמז: מספר בן תשע ספרות דולרי) 4. מה עדיף לבעלי האג״ח: הגדלת המינוף ע״י הלוואות בנייה ומזנין או הקטנתו ע״י מכירת נכסים? מה עדיף לברנט? 5. בהנחה שהאינטרסים לעיל (4) אגן מנוגדים, אלו כלים עומדים לרשות בעלי האג״ח (אם בכלל) כדי להשפיע על התנהגות החברה?  (אם זאת הייתה השקעת אקוויטי עם תשואות בהתאם חלק מהתשובות היו שונות.)  
Grapes | 23.08.16
7.
אקסטל ואורבנקרופ זה שמיים וארץ , אי אפשר
אקסטל ואורבנקרופ זה שמיים וארץ , אי אפשר בכלל להגיד את שתי החברות באותו משפט,  הבעלים של אורבנקרופ הוא נוכל ורמאי , ממה שהבנתי החברה הזו היתה בקשיים אפילו עוד בזמן שהנפיקו פה את האג"ח שלה , הבעלים של אקסטל גארי בארנט רחוק שנות אור ממנו , הוא אדם מאוד מוערך בשוק הנדל"ן האמריקאי ושמו הולך לפניו , אקסטל זו חברה גדולה מאוד במונחים ישראלים  הרבה יותר גדולה משיכון בינוי, נכסים ובניין וחברות אחרות שאתה מכיר כאן.
Flame | 23.08.16
5.
לגארי בארנט אין אינטרסים מנוגדים לבעלי האג"ח. ברור
לגארי בארנט אין אינטרסים מנוגדים לבעלי האג"ח. ברור שהוא בתור בעלים מעוניין לקדם פרויקטים שהוא מאמין בהם , גם אם לבעלי החוב יש חשש מסוים. הוא מעוניין להמשיך את השותפות עם בעלי החוב גם בעתיד ולכן חשוב לו לשמור על יחסים טובים ואמינים , הוא אפילו אמר את זה. נכון ששוק פרויקטי היוקרה נמצא קצת בנסיגה ולכן יש את אותם קשיי מימון , אבל רוב הפרטים כבר נחתמו ואני מאמין שנשמע על החתימה אולי שבוע הבא עד סוף החודש. בעלי האג"ח שדורשים אסיפה (לדעתי בצדק) מחפשים הבהרות , בארנט אמור להגיע לכאן ולתת תשובות למחזיקים. כשמדברים על קושי תזרימי צריך להבין על מה מדובר פה. אין לחברה בעיה לשלם למחזיקי האג"ח , גם כך הריבית הקרובה שמורה אצל הנאמן , יש תשלומי ריבית קטנים כרגע ורק ב -2018 יתחילו תשלומי הקרן , עד אז יש מספיק זמן. רוב הסיכוי  שהתרחיש שהחברה תשיג את המימון יתממש , במידה ולא יש לחברה נכסים איכותים לממש , לחברה הון עצמי גדול מאוד למעלה מ -4 מילארד שקל , מי שיש לו את הסבלנות ירוויח באג"ח הזה. במחיר הזה אתה מקבל תשואה יפה על ההשקעה שמחפה גם על הסיכון.
Flame | 23.08.16
3.
אתה שוכח שהאינטרס של ברנט מנוגד שלך. ברנט
אתה שוכח שהאינטרס של ברנט מנוגד שלך. ברנט ירוויח מעל מיליארד דולר אם הוא יצליח להמשיך למנף את הפורטפוליו (ולשעבד אותו למלווים בכירים מהאג״ח) כדי להשלים את הפרויקטים בהתאם לציפיות שלו. מחזיקי האג״ח חשופים לכל הסיכון במקרה שהוא ייכשל כאשר יש שורה ארוכה של מלווים בעלי זכות קדימה, תנאים, ריבית ובטוחות עדיפים עליהם. בניגוד לנדלן מניב, אפילו השתלטות על החברה היא בלתי אפשרית-הבנקים לא יאפשרו לאג״ח לעשות זאת. כך שמה שנותר לך הוא לקחת סיכון גדול  ולקוות לטוב. בשביל זה אני רוצה תשואות אקוויטי (20%+)
Teepee | 23.08.16
2.
כרגיל כותרת מפוצצת... למי שלא מכיר את החוקים
כרגיל כותרת מפוצצת... למי שלא מכיר את החוקים בשוק האג"ח אסביר... לכל גוף שמחזיק מעל 5% מסדרת אג"ח יש זכות לבקש כינוס אסיפת מחזיקים. היות ואין כאן שום שיקול דעת לנאמן, הוא פועל ומוציא זימון כמבוקש. לא חסר כאן טמבלים כן אני לא מתבייש להשתמש במילה טמבלים שמנהלים כסף בלי הבנה מינימאלית של עולם העסקים כל שכן בניו יורק. אקסטל = פארי !!! אם יש כאן מי שמשקשק ורועדות לו הביצים יכול למכור בשוק בכיף. עד עכשיו כל המכירות נקלטו במחיר זול במיוחד סביב 80 אג' זהו. כל אחד שיפעל עם כספו לפי שיקול דעתו. רק לאחרונה ראינו איך בית השקעות גדול (אלטשולר) מכסח סדרת אג"ח (דלשה) בהפסד עצום... ומה קרה? האג"ח חזר למחירו ואפילו יותר הגיון גדול לא היה שם ואפילו לא הסבר קל
Bulb | 23.08.16
1.
שוב מחזור של כתבות ושום דבר חדש. על
שוב מחזור של כתבות ושום דבר חדש. על בקשת המחזיקים לכנס אסיפה אנחנו כבר יודעים משבוע שעבר. טוב שיכנסו את האסיפה ונקבל תשובות מבעל החברה גארי בארנט , זה רק יעזור להבהיר את הדברים בצורה טובה יותר. לחברה נכסים רבים ואיכותים , במידה ותתקשה להשיג מימון לפרויקטים , תמיד תוכל לממש נכסים איכותים , להקטין התחיבויות וליצור תזרים. אני מאמין שהחברה תצליח להשיג את המימון הנדרש , לאור העובדה שרוב הפרטים כבר נחתמו.
Flame | 23.08.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת