אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מה מונע מזוגות צעירים לחסוך מאות אלפי שקלים?

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
הייתי מסכים איתך אם היית קורא את הטור
הייתי מסכים איתך אם היית קורא את הטור לעומק... כותב הטור מציע לגדר את הסיכונים במספר דרכים והוא מתייחס בדיוק לנקודות האלו: "שמירה על הלקוח כך שלא יגיע למצב של חדלות פירעון עם עליית הריבית מכיוון שבמתן ההלוואה בדקנו את יכולת ההחזר שלו לפי ריבית גבוהה. הדבר החשוב ביותר מבחינת בנק ישראל: המשך השמירה על הקטנת ההשפעה הישירה מהריבית הנמוכה לביקוש לדירות בכך שכוח הקנייה האפקטיבי של הלקוחות לא עולה בעקבות ביטול המגבלה"
Pumpkin | 30.08.16
19.
היית קורא את הטור לעומק...  כותב הטור מציע
היית קורא את הטור לעומק...  כותב הטור מציע לגדר את הסיכונים במספר דרכים והוא מתייחס בדיוק לנקודה הזו: "הדבר החשוב ביותר מבחינת בנק ישראל: המשך השמירה על הקטנת ההשפעה הישירה מהריבית הנמוכה לביקוש לדירות בכך שכוח הקנייה האפקטיבי של הלקוחות לא עולה בעקבות ביטול המגבלה"
Pumpkin | 30.08.16
14.
"ברור לכל כי ... הריבית הנמוכה נמצאת כאן כדי
"ברור לכל כי ... הריבית הנמוכה נמצאת כאן כדי להישאר"? אני רוצה לראות את הכותב מהמר על זה עם הכסף שלו. כל הכתבה היא חוכמה בדיעבד. "אם המשכנתא היתה בפריים, היינו חוסכים המון". טוב שלא אמרת אם היינו משקיעים במניית אפל, היינו כולנו מיליונרים. מה גם שאם היה אפשר לקחת משכנתא בפריים, מחירי הדיור היו עולים עוד יותר כי הביקוש היה עולה (זה בדיוק מה שבנק ישראל ניסה למנוע).
Rocket | 29.08.16
13.
"הריבית הנמוכה נמצאת כאן כדי להישאר"? האמנם? צריך
"הריבית הנמוכה נמצאת כאן כדי להישאר"? האמנם? צריך מידה לא מבוטלת של היבריס על מנת לחשוב שהעולם מסוגל להמשיך ולהתקיים בריבית אפסית, מבלי שיהיו לכך השלכות שליליות. ומה אם האינפלציה תעשה "קאמבק", ותזנק לארבע אחוזים בשנה ומעלה? האם גם אז נשאיר את הריבית על אפס? ואם הריבית חס וחלילה תטפס, מה יהיה גורלם של הזגות הצעירים שנטלו משכנתה במסלול צמוד פריים? הרי התשלום החודשי שלהם יזנק באופן כמעט מיידי, והם ימצאו את עצמם ברחוב. טוב עשה בנק ישראל שהגביל את השימוש במסלול הצמוד פריים, וחבל שלא עשה זאת מוקדם יותר, או אז אולי לא היינו רואים את בועת הנדל"ן מתנפחת למימדיה הנוכחיים.
Flower | 29.08.16
6.
אם אתה בטוח שהריבית במשק תישאר נמוכה במשך
אם אתה בטוח שהריבית במשק תישאר נמוכה במשך 30 השנים הבאות אז אתה צודק. אבל כנראה שאתה טועה, לא ישתכן שמשך 30 שנים תהיה ריבית כה נמוכה. אגב, הריבית לקל"צ ב - 1009 הייתה 3.9% (אני יודע משום שאז לקחתי משכנתא), אז תחשב מחדש ותעדכן אותנו על ההפרשים.
Dog | 28.08.16
3.
יש לבנקים לוביסטים מספיק חזקים גם כנגד ראש
יש לבנקים לוביסטים מספיק חזקים גם כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בכבודו ובעצמו. לא יעזור כלום מתנה של מיליארדים אפשר רק לקבל אבל בשום אופן לא לתת בחזרה... עדיף כבר להילחם על מחירי הקוטג' של תנובה במקום על מחירי קוטג' לדיור... בהצלחה ד"ר קרעי - העם איתך!
BottleOpener | 28.08.16
2.
משכנתא שהיא 100% בפריים מאוד מסכונת, ועלולה להיות
משכנתא שהיא 100% בפריים מאוד מסכונת, ועלולה להיות מאוד תנודתית. אמנם כיום, ניתן לקבל את ריבית בפריים ב-אחוז אחד (בערך) אבל זה לא אומר שהריבית תשאר ככה..  בכל חודש ריבית הפריים משתנה, ולאפחד מלוקחי המשכנתא אין זמן לרצון להתעסק שוב עם המשכנתא לאחר שנלקחה.. מה שיקרה זה שלקוחות שלקחו משכנתא בהחזר חודשי של  3,000 ש"ח., יקומו בוקר אחד ויפתעו לגלות שהם צריכים להחזיר כל חודש 6,000 ש"ח.. פי 2!! זה כבר קרה בעבר. לכן, כדאי להימנע מלקחת את כל המשכנתא בפריים יאיר מיכאלי יועץ משכנתאות
Dog | 28.08.16
1.
"בשנים האחרונות ברור לכל כי המציאות הכלכלית השתנתה
"בשנים האחרונות ברור לכל כי המציאות הכלכלית השתנתה והריבית הנמוכה נמצאת כאן כדי להישאר" משפט כל כך מסוכן. אף אחד לא יודע מה יהיה בעוד שעה. יפן אולי היתה הראשונה להכנס למשבר נזילות בגלל גובה החוב, אבל... כל העולם המערבי נמצא שם היום. כמה כסף לדעתכם אפשר עוד להדפיס יש מאין כדי לשמור על ריבית כזו נמוכה? כמה חובות אבודים אפשר להעביר לידי הציבור? כמה עוד מהכסף של הפנסיה שלנו יממן את העליות בבורסה וינקה את ידיהם של בעלי הממון? אשמח לקבל הסבר על התופעה שבה למדינת ישראל יש חוב 750 מליארד שח (מהם 200 מליארד שח שנוספו בעשר שנים האחרונות) ואילו המדד נותר כל כך נמוך וגלמוד...
Planet | 28.08.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת