אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרשת השחיתות בנתניה: עודף המשילות של השלטון המקומי

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אני לא יודע למה שחר אילן כותב על
אני לא יודע למה שחר אילן כותב על תחום שהוא לא מבין בו דבר. אחת הבעיות של שלטון המקומי הוא חוסר משילות. הדברים שראש רשות יכול להחליט עליהם מצומצמים מאוד.  95% מהתקציב של הרשות הוא קבוע ומוכתב ממשרדי ממשלה כמו חינוך ורווחה. אפילו בתחום התכנון, שלכאורה מרכזי לשחיתות, החלטה על אחוזים וייעוד קרקע אינן מתקבלות בדרג של ועדת מקומית לתכנון.  
Umbrella | 12.09.16
3.
2 קדנציות רצופות זה מספיק, אח"כ אפשר עוד
2 קדנציות רצופות זה מספיק, אח"כ אפשר עוד אחת אחרונה. יונה יהב המנוול בעירריה כבר יותר מ15 שנה שבה הספיק לחלק את העיר לקבלנים, לכרות כל עץ על הכרמל, לבנות שכונות מיותרות ממותגות ומנותקות שמצריכות רכב פרטי והרבה קניונים מכוערים שהרסו את הדר והעיר התחתית ולהבריח כל בוגר תיכון שני מחוץ לעיר. כשסבתות נוסעות לכ"ס, תל אביב וראשון לבקר רת הנכדים החיפאים שלהן, שיחשבו טוב טוב למי לא להצביע בפעם הבאה.
Bulb | 12.09.16
2.
צמצום בשתי קדנציות הוא סיסמא מטופשת. כמו הסיסמא
צמצום בשתי קדנציות הוא סיסמא מטופשת. כמו הסיסמא עם הייבוא להורדת מחירים. במקרה של הייבוא זה לא עובד בכלל. למי שלא ידע, המדינה עברה לסבסד ייבוא במקום תוצרת מקומית! אין לזה אח ורע בעולם. במקרה של צמצום לשתי קדנציות זה רעיון שהוא אולי חביב, במקרה הטוב, אבל בעל יעילות מוגבלת. הדרל הנכונה היא פשוט מאוד לקחת את מחלקת הבניה, הפיקוח על הבניה וכן הלאה-כל המוקדים שבהם חשוב לשחד, כולל המחלקה המשפטית, ולהעביר אותם לגוף מרכזי, כזה שלא ממונה ע"י פוליטיקאים. גוף מקצועי שיש בו מומחים שנבחרים במכרזים אחידים הנקבעים ע"י וועדה ארצית רחבה ומקצועית בתוספת משקיפים מהציבור. רוטציה תקופה בין תפקידים וביזור סמכויות (בשונה מהמצב שבו ראש ועדת בניה או מהנדס במחלקה בתפקיד 20 שנה ויכול לדחוף תהליך שלם כמעט לבד). הכל צריך להתנהל בשקיפות ולפי לוח זמנים ברור וקבוע מראש. כך, אם אדם מגיש בקשה לאישור הבקשה הזאת תהיה נגישה אונליין לכולם, יהיה תיעוד של כל ההליך, כל ההתנגדויות וכ"ו. יש לפשט תהליכים שקשורים נניח להגשת התנגדות וכן הלאה.  ועל כל זה יש להוסיף פיקוח הדוק 1. ע"י המדינה. הפיקוח הזה יהיה בעל סמכויות אכיפה. 2. ע"י משרד חקירתי כלכלי -חוקי פרטי שנבחר במכרז אחת ל5 שנים. 3. ע"י משרד חקירתי כלכלי-חוקי מחו"ל שנבחר במכרז אחת ל5 שנים גם.  כל שנה ייערך מדגם אקראי של בדיקות וחקירות בגוף הזה. גם שינויי תב"ע וכ"ו יעברו דרך הגוף המרכזי הזה. המצב הנוכחי הוא כזה שבו עבריינים של ממש שולטים בוועדות הכי חזקות ברשויות המקומיות שהן מוקדי פשע. גם את תאגידי המים יש לפרק.
Flask | 11.09.16
1.
אולמרט זוכה בפרשת הולילנד. הוא הורשע בפרשה שכונתה
אולמרט זוכה בפרשת הולילנד. הוא הורשע בפרשה שכונתה ״חברת הזרע״. עד המדינה דכנר נתן מתנה לשולה זקן מאה אלף שקל בעת שזו היתה מנהלת לשכת השר הממונה על מינהל מקרקעי ישראל. דכנר אמר בעדותו שתיקוותו היתה שולה תעזור לו לקדם אינטרסים של החברה בקרקעות באזור פארק שרון. בסופו של דבר החברה וראשיה זוכו ראש מינהל מקרקעי ישראל זוכה שולה שבתחילה סיפרה שהכסף בוזבז על ידה ועל ידי אחותה שינתה גירסה בעת שחתמה על הסכם עדת מדינה וסיפרה ששים אלף שקלים מהסכום הועברו לאורי מסר כדי שיסתום חור בקופת הפריימריס של אולמרט. על זה יושב ראש ממשלת ישראל לשעבר בכלא שנה וחצי. 
Grapes | 11.09.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת