אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרויקט הענק בשדה דב נועד לעשירים בלבד

79 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

79.
מי שמונע את הפינוי הוא חסר לב
אנחנו בעלי הקרקע ורובנו ממש לא עשירים ואני אחד מהם אני חי על קצבה של ביטוח לאומי אבל אם הקרקע תיתקע בבירוקרטיות אני אשאר בלי בית ואף אחד לא ירצה לקנות ממני את הקרקע לעומת זאת לאילתים יש המון אופציות אחרות. גם נבנה להם שדה תעופה חדש והם יוכלו לנחות בבן גוריון עוד מעט. והחרטא הזאת של "הבטיחו לנו דיור בר השגה" תוותרו על זה. לא יקרה בתל אביב
אביחי | 29.01.17
74.
המדינה הרגה את הדיור הציבורי בישראל לפני עשור
המדינה הרגה את הדיור הציבורי בישראל לפני עשור בערך. מתקציב של מיליארדים בשנה שהוקדש לרכישת דירות לנזקקים, התקציב התייצב בערך על אפס.  הפסיקו עם זה מצד אחד ומצד שני נתנו בכיף למחירים לעלות בצורה לא שפויה. יצרו מצוקה כפולה. מי מרוויח? הבנקים. המדינה שעושה כסף ממיסים. וגם אלו שהספיקו לצבור נכסים. עכשיו, פתאום מה, אחרי שהמדינה אימצה קפיטליזם בצורה הכי קיצונית שלו, היא מדברת על "דיור חברתי"? סבבה. אבל איך בדיוק בצפון תל אביב? זה רק טיפה פחות מופרך מאשר לדבר על דיור חברתי בהרצליה פיתוח או בסביון. דירה באזור הזה מתחילה ב4 מיליון שקל. אז מה, יימכרו אותה בחצי מיליון? ברור שלא. מדובר כאן בהנחות סלב. יאללה, כמה צעירים שיוכלו לקנות ב3.2 מיליון. על סמך מבחן הכנסה. לא מרוויחים יותר מ25 אלף בחודש. וואלה. וכמובן ההורים יעבירו עוד איזה מיליון-מיליון וחצי לרכישת הדירה. דיור חברתי בצפון תל אביב...הקפיטליזם פה ציני ברמות
Flask | 22.09.16
71.
הפוך גוטא, הפוך! המדינה לא מסבסדת משכנתא לדירה
הפוך גוטא, הפוך! המדינה לא מסבסדת משכנתא לדירה נוספת, אלא נוטלי המשכנתאות לדירות נוספות מסבסדים את נוטלי המשכנתאות לדירה ראשונה. משכנתא לדירה ראשונה ניתנת בריבית נמוכה יותר בעוד הסיכון של הבנק גבוהה הרבה יותר - אם נוטלי המשכנתא, שהם משפחה עם כמה ילדים, יפסיקו לשלם, מכל סיבה, יהיה לבנק מאד קשה להוציאם מהדירה בכדי לממש את הנכס להחזר הכספים. לעומת זאת בדירה שניה ומעלה, יש הכנסה פסיבית המבטיחה לבנק תזרים מזומנים להחזר המשכנתא. אם בכל זאת נוטל המשכנתא יפסיק לשלם, אזי הבנק יוכל לממש את הנכס בקלות.
Butterfly | 22.09.16
70.
אז שילכו לגור בדרום העיר או בכל מקום
אז שילכו לגור בדרום העיר או בכל מקום אחר שירצו. אני לא מבין מאיפה השטות הזו לחלק דירות בחינם במקום הכי יקר בארץ. יש מחירי שוק ושכל אחד יגור איפה שהוא רוצה על פי מחירי השוק. המדינה לא צריכה לכפות "אינטרגציה" של עניים ועשירים. זה לא עובד וזה מתכון להפוך את כל המקום לסלאמס.
Turtle | 22.09.16
65.
חצי מתושבי תל אביב הם שוכרים שבחלקם הגדול
חצי מתושבי תל אביב הם שוכרים שבחלקם הגדול לא עשירים בכלל. אם לא הם, תל אביב לא הייתה שווה שום כלום והייתה מקום בורגני משמים בדיוק כמו ערי שינה סביב תל אביב וצפון תל אביב שברובו לא קשור לכלום, חוץ מזה שבדרום תל אביב יש והיו תמיד עניים שבנו את העיר בדיוק כמו האיש שגר בצפון, אז תרגיע חוצפן. תל אביב עדיין לא שייכת לך באופן פרטי
Snow | 21.09.16
55.
זה לא מדויק גם כן. כל הארץ הופכת
זה לא מדויק גם כן. כל הארץ הופכת לעשירים בלבד, צריך להסתכל על המיקום ביחס למצב הסוציו-אקונומי הממוצע של האוכלוסיה הותיקה באזור. קח לדוגמא את אזור פרדס-חנה כרכור. הדירות שם זולות עבור מי שבורח מהמרכז, כן, "רק" 1.2 מליון לדירת 4 חדרים בפרדס חנה ו 1.4 מיליון לדירת 4 חדרים בכרכור. לעומת זאת לאוכלוסיה שגדלה בפרדס חנה-כרכור כמעט ואין סיכוי לקנות דירה באזור, כי אין להם מלכתחילה כסף לזה. אז מה יעשו אנשי פרדס חנה? יברחו לעפולה ויגרמו שם לעליות מחירים? מה יעשו אנשי עפולה? יברחו לקרית שמונה? וכך הלאה והלאה, ומה יעשו אלו שחיים בעיר עם המעמד הסוציו-אקונומי הנמוך ביותר? לאן הם יברחו? אפילו ליער הם לא יכולים לברוח, כי יגרשו אותם משם, אז הם יברחו לרחוב ויהפכו להיות עוד חלק מהסטטיסטיקה הגנוזה שהממשלה לא רוצה לפרסם.
Scissors | 21.09.16
54.
 המחיר הממוצע לדירת 4 חדרים באזור הזה הוא
 המחיר הממוצע לדירת 4 חדרים באזור הזה הוא ~ 4 מיליון ש"ח. בכמה אתה חושב שיימכרו להם את הדירה? אם זה דיור חברתי, אז הוא צריך להיות מיועד לעניים. זה הדיור החברתי היחיד שקיים בהיסטוריה ובעולם. אלא אם המדינה המציאה תרגיל חדש והוא מיועד ל'מעמד הביניים'. ואז, במצב כזה, זוג שמרוויח נניח עד 20 בחודש יוכל לקנות דירה ב3 מיליון במקום ב4 מיליון ש"ח. בשני המקרים-מחיר מופקע לחלוטין. דיור חברתי באמת מיועד א. לעניים. משפחות שמוגדרות בקו העוני. ב. המחיר אמור להיות כמה מאות אלפי שקלים. לא יותר מ600-700 אלף שקל בפריסה ל40-50 שנה. זה פחות או יותר מה שזה צריך להיות אם אתה מסתכל על העבר ומשווה להווה. תכלס מחיר של 600 אלף ש"ח היה אמור להיות המחיר הריאלי לדירה ממוצעת במדינה. ומחיר של 1.6 מיליון ש"ח, כפי שהיה בגוש הגדול לפני עשור, היה אמור להיוותר המחיר הריאלי לדירה שם. מה שנוצר כאן הוא לא הגיוני והוא עוול איום.
Bike | 21.09.16
53.
צפופה? אין לך בכלל מושג מה זה צפוף.
צפופה? אין לך בכלל מושג מה זה צפוף. מנהטן רק טיפה יותר גדולה מתל אביב, אבל מבחינת אוכלוסייה גדולה פי שלושה ויותר. ברצלונה גם לא עיר גדולה בשטח, אבל גדולה בהרבה במספר התושבים מתל אביב. גבעתיים יושבת על 3500 דונם ויש בה 55 אלף תושבים. צפיפות גבוהה בהרבה מתל אביב. לגבי חנייה, חח, מגרשי חניה רחבים? צריך להוציא את המכוניות ממרכזי הערים. מבינים את זה בכל העולם (המערבי) היום. ופארקים? ממש במקרה בתל אביב יש את פארק הירקון שהוא בשטח של גבעתיים. ועוד לא מעט פארקים גדולים. יותר מדי פארקים גדולים זה גם לא טוב, אחרי הכל מדובר בעיר, לא בפרבר שינה. 
Snow | 21.09.16
46.
כתושב תל אביב טרחתי והגעתי למפגשים של שיתוף
כתושב תל אביב טרחתי והגעתי למפגשים של שיתוף הציבור בתוכנית. אין לי קרקע בתכנית וגם ידי אינה משגת לרכוש דירה שם.  באתי למפגשים, כי אני מתעניין באדריכלות ונתנו לציבור הזדמנות לראות, ולהיות שותף, באיך פועלת אדריכלות ותכנון עירוני במאה ה-21. פגשתי שם גם כמה מבעלי הקרקע. רוב רובם של בעלי הקרקע במתחם אינם כרישי נדל"ן, אלא נכדיהם וניניהם של בעלי הקרקע המקוריים, שרכשו אותם בשנות ה-30 של המאה הקודמת (לפני 80 שנה ויותר) מתוך כוונה לבנות שם את ביתם. הקמת שדה דב בשנת 1938 טרפה את הקלפים, ומאז הם חיכו להזזת השדה. ד"א הקמת השדה לא הפריעה למדינה לגבות מס רכוש במשך שנים רבות על המגרשים. בנתיים הרוכשים נפטרו וגם ילדיהם, כך שהיום אלה נכדיהם וניניהם שמקווים לראות את הפרוייקט קורם עור וגידים. עכשיו תגיד לי טומי, איך אתה היית מרגיש אילו היית קונה קרקע לבניית בית, ואז היו מלאימים לך אותה, באופן זמני, ל- 80 שנה?
Butterfly | 21.09.16
45.
מספיק לבנות בצפיפות הזו כבר תל אביב רווייה
מספיק לבנות בצפיפות הזו כבר תל אביב רווייה וצפופה אין מקומות חניה, בכל מקום פקוק ומגעיל תקצו מגרשי חנייה רחבים, פארקים רחבים די למגדלי הבטון המכוערים תחזירו את תל אביב האמיתית של פעם עם בניינים של 2,3 קומות העיר הזו יותר מדיי צפופה ומזוהמת
Bike | 21.09.16
38.
הבעיה עם כול החכמולוגים של "מרכז הגר" מכון
הבעיה עם כול החכמולוגים של "מרכז הגר" מכון שמשון וכול אוסף הסוציאליסטים שיושבים במגדל השן וחיים על חשבון הציבור היא שהם מסתכלים רק על נקודת ההתחלה ממנה הם קובעים זכאות וזה מייצר טפילים אותו "מסכן" יקבל הנחה בארנונה, בתשלומים שונים, בשכירות בסה"כ יקבל כמה אלפי ש"ח לחודש מהמדינה למה? כי הוא חייב לגור בצפון תל אביב. זה לא הגיוני ולא נכון. אם המדינה תמקסם את הרווחים שלה מהפרוייקט הייקר היא תוכל לעזור להרבה יותר משפחות להגיע לדירה בערים יותר זולות ולא במקומות הכי יקרים בארץ. לפי המספרים שלהם מ 100 דירות 3 חדרים שם שיכניסו 250 מיליון ש"ח היתן לממן 500 דירות לפי מחירי ההגרלות של כחלון בשדרות. אז מה עדיף? לעזור ל 100 בתל אביב או 500 בשדרות?
Wheel | 21.09.16
25.
. עברת לתגובות ישר אחרי קריאת הכותרת? בכתבה
. עברת לתגובות ישר אחרי קריאת הכותרת? בכתבה כתוב 16 אלף יח"ד (48,000 תושבים) בשטח של 1,450 דונם. כלומר, 11 יח"ד לדונם, או 33 תושבים לדונם - צפוף מאד בכל קנה מידה.  הרבה יותר מבני ברק (העיר הצפופה בארץ, עם 24 תושבים לדונם) והרבה יותר מדיר אל בלח (השכונה הצפופה ביותר בעזה, עם 22 תושבים לדונם)
Butterfly | 21.09.16
15.
חלם. צריך להכשיר את הקרקע לצורך אזור בילוי
חלם. צריך להכשיר את הקרקע לצורך אזור בילוי ופנאי ציבורי, להמשיך את הנמל, להכשיר את החוף לחוף רחצה, ליצור שטחים ירוקים... וכן גם לבנות דירות. מי שרוצה לטוס, יש 20 דקות מתל אביב נמל תעופה. אין שום עיר בעולם שבתוך לב הסיטי שלה יש נמל תעופה.
Strawberry | 21.09.16
14.
דווקא כחלון הוא לא הכתובת כאן. מי שמכר
דווקא כחלון הוא לא הכתובת כאן. מי שמכר לכולם את הבלוף הזה של דירות לצעירים בגוש הגדול (שדה דב) הם אריאל אטיאס הדוס ויאיר לפיד עם הבלורית. הם התחילו בכל הסיפור הזה, לא כחלון. במחשבה שניה, זה לא בלוף. אטיאס ולפיד התכוונו לצעירי העשירון השמיני עד העשירי - הבנים והבנות של תשובה, נוחי, ביבי, והנכדים של שאר העשירים והטייקונים. לא לצעירים מהמעמד הבינוני
Lobster | 21.09.16
13.
בקיצור אם אין לך כסף, לך לגור באוהל.
בקיצור אם אין לך כסף, לך לגור באוהל. המדינה צועדת אט, אט, ובביטחון מלא, למדינה לעשירים בלבד. אם אתה חי ומתפרנס בכבוד בזיעת אפיך, לא גונב, לא מושחת, לא לוקח ולא נותן שוחד, ולא מעלים הכנסות, אתה נידון לחיי דלות לכל החיים. כנראה שזה כך, בכל מקום ובכל העולם. יש עדיפות לעשיר הגנב מאשר לאדם ישר דרך והלא עשיר. אם יש מקום רק לאדם אחד לאירוע חשוב, ובאים שניים, אדם עשיר ואדם ישר דרך, יעדיפו את העשיר, אפילו שידוע שהוא מושחת ,על פני האדם הידוע כאדם ישר דרך. מה זה אומר על החברה האנושית. 
Scooter | 21.09.16
10.
16,000 דירות זה 48,000 איש שיפנו את הדירת
16,000 דירות זה 48,000 איש שיפנו את הדירת יוקרה הקודמת שלהם. זה אומר שיהיה היצע גדול של דירות שמתפנות במקום אחר אמנם, אבל מתפנות. והיצע גדול מוריד מחירים. אם מחר 300,000 ישראלים קונים מרצדס ומוכרים את הוולוו שהיה להם, אז מחירי הוולוו יצנחו וזה יהפוך למוצר עממי. כל עוד הדירות לא נמכרות לתושבי חוץ שמתכוונים להשאיר אותן ריקות, או שגרים בהן אבל הדירה שהם פינו היא בכלל בחו"ל, אז הגדלת ההיצע תעזור לכלל האוכלוסיה
Bulb | 21.09.16
4.
, נכון, אבל אל תשכח שגם האוכלוסיה גדלה
, נכון, אבל אל תשכח שגם האוכלוסיה גדלה ועל מנת להוריד / להשאיר את מחירי הדיור על כנם קצב הבנייה צריך להיות גבוה יותר. כשבונים דירות לעשירים משמע דירות גדולות יותר שבמקומן לכאורה היה ניתן לבנות יותר יחידות דיור צפופוץ יותר, לאכלס יותר אנשים ולגרור ירידה גדולה יותר במחירי הדיור.
Teepee | 21.09.16
1.
כמו כל הכתבות בנושא, גם פה זה מרגיש
כמו כל הכתבות בנושא, גם פה זה מרגיש שהכתב לא מבין או מגמתי. אני אשמח להסבר מדוע בניית 16,000 דירות, אם אם הן מיועדות רק ל -״עשירים״ (אני לא חושב שזוג שמרוויח ביחד 18,000 הוא עשיר, אבל לא משנה) לא מורידה את המחיר לכל האחרים? הרי הם גרו קודם איפשהו ועכשיו הם פינו את הדירות... בניית דירות יקרות לא מייצרת עוד עשירים. או במילים האחרות, בנייה באיזורי הביקוש היא הדרך היחידה להוריד מחירים באיזורי הביקוש וזה לא משנה אם זה הן נבנו בעבור עשירים או עניים. אין יותר מידי הגיון בכתבות האלה.
Bulb | 21.09.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת