אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

וורקוהוליזם: זה רק נשמע מכובד, אבל זו התמכרות לכל דבר

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
הסטטיסטיקה אומרת שאפשר. הישראלי עובד יותר ומספיק פחות
הסטטיסטיקה אומרת שאפשר. הישראלי עובד יותר ומספיק פחות (פריון עבודה נמוך). בהולנד יוצאים מהעבודה בחמש אחה"צ, והמדינה נשארת בחיים.  כך שזה אפשרי. יותר מזה: לפני 20 שנה ומעלה, זה גם היה מקובל בארץ. כך שהשינוי בא לאחרונה, ולאור הקפאת השכר, הוא משרת בעיקר את בעלי ההון. 
Dice | 05.10.16
22.
חבל שלא התייחס למושג ההתמכרות. מרכזי מאוד בחברה
חבל שלא התייחס למושג ההתמכרות. מרכזי מאוד בחברה המערבית, ו-וורקהוליזם היא אחת מהסימפטומים (לצד סמים, ג'אנק פוד, שינה מועטה ועוד).  התמכרות נועדה למטרה אחת - לשכך קשיים (= כאבים, חששות, מתחים). כך שאם יש לנו התמכרות - יש לנו גם קשיים שמזינים אותה. בררו מהם, ומנעתם את ההתמכרות. לא סתם חצי מהאוכלוסיה האמריקאית שמנה עד שמנה מאוד, וצרכנית הסמים הגדולה בעולם. זה לא בא מהנאה.
Dice | 05.10.16
17.
כבר שמונה שנים עם אותן שתיים וחצי תגובות
כבר שמונה שנים עם אותן שתיים וחצי תגובות דביליות ועדיין יש צ'ונגים שעושים לי לייק/דיסלייק ואפילו עונים לי ברצינות במקום להעיף אותי מהטוקבקיה לכל הרוחות אז עכשיו בריצה להקליק לי על איזה אייקון או לשרשר לי תובנה עמוקה כי טרול צריך לאכול
Cocktail | 01.10.16
12.
החיים דבש למי שיודע לעקוץ! מעט רס"ר יפרח,
החיים דבש למי שיודע לעקוץ! מעט רס"ר יפרח, ישוב אנשי קבע יוקרתי ים של צפונבוניות בקריה אצלי עברו במיטה אך השלושה שנים חובה רק לאנשי קבע נספרות בצבירה ככה מגיל צעיר כבר חצי שנה אני בפנסיה מלאה מלאנתלפים שקל כל חודש בלי עין רעה וגם יש לי דירות להשקאה שקניתי דרך 'חבר' בחלום של הנחה עכשיו אתה בריצה מייד תחזור לעבודה בשביל לשלם לי הפנסיה! נשלח מהסלולארי שלי
Bucket | 01.10.16
10.
וורקוהוליקים הם סופר עבדים, ופיפי וחבורת החולירות שלו
וורקוהוליקים הם סופר עבדים, ופיפי וחבורת החולירות שלו הכי אוהבים כאלה. נו בטח...הם הרי קורעים ת'תחת קודם כל בשביל שפיפי וחבורת החולירות שלו  יאוננו כל היום, יקבלו את ה-50 אלפיות שלהם בחודש ויחיו מושלם. הייל אדולף פיפי היטלריהו !
Snow | 01.10.16
9.
לא נראה לי שבן 60 מהולנד יכול באמת
לא נראה לי שבן 60 מהולנד יכול באמת להבין את שוק העבודה עבור ישראלי בן 30 אני עונה להגדרה בכתבה - אבל עושה רושם שזה לא מפריע לחברות שעובדות איתי כי הן מוכנות לשלם יותר לא ברור איך חקלאים מתאימים למחקר הזה - כי אי אפשר להיות חקלאי בלי גם להתאים להגדרה של הפרופסור איש הייטק טוב הוא איש מקצוע לכל דבר שמתמחה בתחומו וכמו כל בעל מקצוע אחר צריך לעבוד קשה כדי להישאר רלוונטי - עובדי חברה שמעבירים כרטיס לא נהנים יותר מהחיים וגם סובלים יותר בעבודה
Magnet | 01.10.16
8.
רוב האנשים אינם וורקוהולים אם תאמרו להם שלא
רוב האנשים אינם וורקוהולים אם תאמרו להם שלא יקבלו כסף על עבודתם, רובם לא יעבדו בכלל. רוב האנשים עובדים כי פשוט אין ברירה וצריך כסף. אלה שיש להם הרבה כסף ובכל זאת עובדים מסביב לשעון, כדי לעשות עוד ועוד כסף, הם לרוב אנשים שלעולם לא יידעו שובע ולעולם לא יהיו מאושרים ויידעו להסתפק במה שיש להם. אם תבדקו לעומק, אנשים שנמצאים הרבה בעבודה, לרוב בורחים מהמציאות שלהם, הם מעדיפים להיות בעבודה , במקום נייטראלי לכאורה, מאשר להיות עם האישה והילדים בבית ולהסתכל למציאות בעיניים. העבודה הוא סוג של היסח דעת מהקיום השמיימי של החיים.
Butterfly | 01.10.16
5.
מספיק לראות את כמות האנשים שיוצאים היום בשבת
מספיק לראות את כמות האנשים שיוצאים היום בשבת כדי לעשות שופינג במקום לחיק הטבע כדי להבין לאן הגענו. עובדים בשבת כאילו יום רגיל. לאן נעלמה השבת של פעם? ולא אני לא איש דתי רק אחד שתוהה. היום אם תגיד למישהו שאסור לעבוד בשבת ישר חצי מדינה תקום ותצעק אוי ואבוי מה פתאום לסגור בשבת!! כי גם ככה משך השבוע לאנשים אין זמן לעשות כלום וכל החיים סביב העבודה. אז יש כאלה שנהנים מזה זה נכון. הבעיה שגם הסביבה הקרובה מושפעת מזה ויש תמיד צורך להיות כמוהם. ואז אין סיפוק. אין בזה שום דבר. ריק. החיים עוברים מהר ואתה מסתכל אחורה ואומר וואלה רק עבדתי בשביל לשלם חובות. לא טיילתי לא עשיתי כלום. אבל העלויות וההוצאות היום כל כך מטורפות שכאילו מכריחים אותך להיות במעגל הזה בעל כורחך ולעבוד ולעבוד ולעבוד. יש כאלה שטוב להם עם המצב הזה. מעמד הביניים זה לא אחד מאלה. 
Bullhorn | 01.10.16
4.
כתבה חשובה, ואני אומר את זה בתור אחד
כתבה חשובה, ואני אומר את זה בתור אחד שעונה על כל הסעיפים לעיל. הבעיה היא שזה ממכר כל כך כי ההצלחה שנובעת מעבודה קשה גורמת להרגשה טובה, אבל בדיוק כמו סם, עם הזמן ההרגשה הזו נשחקת וצריך להגיע להשגים יותר ויותר מרשימים כדי להרגיש טוב ("אה, קידום והעלאה, נחמד, אבל זה בדיוק כמו שנה שעברה, הפעם ציפיתי ליותר"). גם החשש מכשלון הולך וגדל.
Palmtree | 01.10.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת