אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הכלכלה תשתקם, בעזרת השם

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
"עידן ההמצאות הגדולות הסתיים"???? איזה קשקוש צר אופקים.
"עידן ההמצאות הגדולות הסתיים"???? איזה קשקוש צר אופקים. קודם כל, עוד לא התחלנו לגרד את חקר ומסעות החלל. יש שם טונה של מדע והנדסה שצריך לגלות ולהמציא ע"מ להתקדם. הן החקלאות והן הרפואה מחכות להמשך ההתפתחויות שיאפשרו גידול/ריפוי של היחיד ("חקלאות מדייקת" ו"רפואה אישית"). ודבר אחרון, מה עם ההתפתחות המהירה של ההמצאה הכי מרתקת ומפחידה של אינטליגנציה מלאכותית (הכוונה לאינטליגנציה חושבת אמתית "Strong AI" לא למערכות מומחה כאלו ואחרות)? בקיצור, עוד צפויות לנו המצאות גדולות למכביר.
Coathanger | 16.10.16
15.
אין צמיחה? התכוונתם אין צמיחה למעמד הבינוני (אלא
אין צמיחה? התכוונתם אין צמיחה למעמד הבינוני (אלא שבאמת עושים את העבודה). העשירון העליון ובמיוחד האחוזון העליון צומחים יפה מאוד. חפשו America's Class War Explained in 1 Chart כדי להבין למה אתם לא צומחים. אם הייתם מקבלים שכר בהתאם לגידול בפרודוקטיביות שלכם, הייתם גם אתם צומחים.
Wheel | 14.10.16
14.
הצחקת אותי אורן. שמעת על המונחים bailout TARP
הצחקת אותי אורן. שמעת על המונחים bailout TARP funds ??? מאיפה אתה חושב הכסף הזה הגיע? הרי ממשלת ארה"ב בימי אובמה לא הגדילה את המיסים על העשירים. הרי הם התורמים הראשיים שלו והוא רוצה להבחר. תשובה: הדפסות כסף (קצת) והלוואות (המון). הדפסות כסף זה כאילו לקחת כסף מההמונים בלי להגיד להם, כי זה מוריד את ערך הכסף שבחסכונות שלהם (או ערך הנכסים שלהם, כגון בית). הלוואות פירושן הגדלת הגרעון. בנוסף צריך לממן צבא שנלחם ברוחות רפאים הפרוס במעל ל-800 בסיסים ברחבי העולם. זה עולה הרבה כסף. לכן 55% מהתקציב האמריקאי השנתי הולך למערכת הבטחון. לצורך השוואה: 36% מתקציב הבטחון העולמי הוא של ארה"ב. רק 4% הוא של רוסיה. כל זה הקפיץ את החוב הלאומי למימדים אדירים. אבל רק חלק קטן מזה הגיע לשירותים לאזרח האמריקאי הפשוט.
Wheel | 14.10.16
12.
לא מסכים איתך. אם האוכלוסיה אינה צומחת, אז
לא מסכים איתך. אם האוכלוסיה אינה צומחת, אז אולי לא צריך צמיחה. אבל אם האוכלוסיה צומחת כמו במדינת ישראל והכלכלה אינה צומחת באותה מידה, אז זה אומר שרמת החיים שלנו נסוגה לאחור, היות ואותה כמות של מוצרים ושירותים צריכה להספיק ליותר בני אדם. צמיחה איננה הימור בשיטת ההכפלות, משום שלהבדיל מקזינו הכלכלה איננה משחק סכום אפס. יש באפשרותנו להפיק יותר משאבים מן הטבע (איננו מנצלים אפילו אחוז קטן מאנרגית השמש, למשל), ויש באפשרותנו גם להשתמש במשאבים הקיימים באופן יעיל יותר - וגם זה מייצר צמיחה. וגם אם נגיע בשלב מסויים לקצה היכולת להפיק משאבים מכדור הארץ, הרי שישנם אינספור פלנטות נוספות בגלקסיה שאפשר להשתמש במשאביהן, והגיע הזמן שנתחיל לחקור אותן... אז בבקשה אל תאמין לכל שטות שאתה קורא באינטרנט. צמיחה זה טוב, ואנחנו מסוגלים להוסיף ולצמוח, אבל לא ריבית אפסית ולא הקלה כמותית ולא שאר להטוטים מוניטריים יביאו אותנו לשם. 
Trumpet | 13.10.16
11.
כלכלת-צמיחה אינה אלא הימור ב"שיטת ההכפלות" (מרטינגייל, ע"ע
כלכלת-צמיחה אינה אלא הימור ב"שיטת ההכפלות" (מרטינגייל, ע"ע בויקיפדיה).  היא מחפה על שגיאות-עבר באמצעות הימור הולך וגדל. כשפיסיקאי הנתקל בצמיחה מעריכית יודע שהיא תמיד מולידה "התפוצצות" סינגולרית.  רק כלכלנים מאמינים כי אפשר לצמוח לעד, ומתפלאים מאד כשכל המערכת קורסת מדי דור או שניים.
Chilli | 13.10.16
10.
בשלהי המאה ה-19 הציעו לסגור את משרד הפטנטים
בשלהי המאה ה-19 הציעו לסגור את משרד הפטנטים "כי כבר המציאו הכל".  במאה הזו, רק כלכלן שלא המציא דבר מימיו יכתוב שטות כזו. יתבן ולא _משתלם_ להמציא כיום: עמק הסיליקון מתרכז כולו ביישומים כי קשה יותר "לעשות מכה" שם מטכנולוגיה בסיסית.  זו בעיה כלכלית שאינה קשורה לחדשנות, ולראיה: טכנולוגיה בסיסית משגשגת ומתפתחת במקומות בהם כלכלה פועלת אחרת (כמו שנזן, למשל). אנשים נפלאים (כמו לאונרדו דה וינצ'י) המציאו גם בתקופות בהן לא היה בכך ערך כלכלי.  אם כלכלנים חסרי-בינה מתעקשים לקרוא לי "הומו-אקונומי-כוס" ולכעוס שאיני נוהג לפי המודלים שלהם, אמשיך להמציא - כי זה טבעי וכיף לי. רוברט סולו (נובל, 1987) ורבים אחרים הראו כי שפע כלכלי ברמת הפרט נובע כמעט כולו מחדשנות טכנולוגית, ולא מאידאולוגיה כלכלית או פעילות עסקית.  זו מסקנה קשה לכלכלנים, המעמידה אותם (ואת המגזר העסקי כולו) באור טפילי.  לממציאים, לעומת זאת, לא ממש איכפת שאנשים אחרים נהנים מן השפע שיצרו - ואחדים מהם אפילו שמחים בכך.
Chilli | 13.10.16
9.
"הסבר אחר (להיעדר הצמיחה) הוא מדיניות הצנע והקיצוצים,
"הסבר אחר (להיעדר הצמיחה) הוא מדיניות הצנע והקיצוצים, שבלמה את הכלכלה בלא מעט מדינות בשנים האחרונות." - על מה אתם מדברים? הרי אף לא מדינה אחת בעולם המערבי קיצצה את תקציביה בשנים האחרונות. כולן הגדילו את ההוצאה הממשלתית באופן דרמטי. כך לדוגמה החוב הלאומי של ארה"ב הכפיל את עצמו במהלך כהונתו של אובמה, מכ-10 טריליון ביום השבעתו ועד כ-20 טריליון כיום! מספיק להפיץ שקרים בשם אידיאולוגיה כוזבת! התיאוריה הקיינסיאנית פשטה את הרגל. הרחבת ההוצאה הממשלתית איננה מקדמת צמיחה, וזהו זה.
Trumpet | 13.10.16
8.
במקום שלטון מלוכני וקיסרי של פעם הגיע דור
במקום שלטון מלוכני וקיסרי של פעם הגיע דור שלטון הטייקונים שמחזיקים בכל הקלפים ( ההון) ובהעדר קלפים לאיש הפשוט אין משחק כלכלי !   בנוסף - ההון שלטון מונע ביצוע תחלופת השלטון שבידיו וטראמפ ודומיו הם הדוגמא לעתיד האדם ! כמו בעבר רק המהפכה תביא שיקום הכלכלה והאדם
Popsicle | 13.10.16
3.
חבל מאוד שלא עשו את זה. באמת מאז
חבל מאוד שלא עשו את זה. באמת מאז (ובכלל) יש מעט מאוד פטנטים ראויים. 99% מהפטנטים הם שיפור זניח של טכנולוגיה קיימת. הפטנטים כבר מזמן הפכו לכלי נשק משפטי שמעקב התפתחות טכנולוגית במקום שירות שמעודד שיתוף טכנולוגי הוגן כפי שהם תוכננו להיות.
Magnet | 13.10.16
1.
עוד אחד המנסה לעשות הון ע"י כתיבת ספרים,
עוד אחד המנסה לעשות הון ע"י כתיבת ספרים, ע"ח ציבור המאמינים בכל "תורה", היוצאת מפי ה"רב" התורן. לא תיתכן צמיחה מתמדת, לעתים יש האטה בצמיחה וכך הדבר תורם לבדיקת השווקים, עד שמגלים את הנתיב לצמיחה מחודשת. די שבענו מספרים של רגע, לעשות הון ברגע מכתיבת הספר. לא קונה אף מילה של ה"רב" התורן.
Lobster | 13.10.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת