אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האוצר מציג: קיצוצים במסווה של דאגה לפנסיה

62 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

61.
יש מספיק דברים שכתובים בתורה שהם על זמניים,
יש מספיק דברים שכתובים בתורה שהם על זמניים, ואם רק היינו מקיימים אותם ורק אותם, אז מצבנו היה מושלם. ואלה שמות : ואהבת לרעך כמוך, לא תעשוק יתום ואלמנה, מצוות הערבות, מצוות החמלה, מצוות השמדת אויבים ( ערבושים לדוגמא ), והיו לוקחים בני ישראל חיילים ( לא חיילות, ח-יי-לים ! ) אחד מכל רבבה ( צבא מקצועי ), אשת חיל מי ימצא ( נשים במטבח וזהו )...
Submarine | 27.10.16
60.
אתה משתמש במחשב? משתמש. אתה משתמש בחשמל שמחובר
אתה משתמש במחשב? משתמש. אתה משתמש בחשמל שמחובר למחשב או בבטרייה? משתמש. קרוב לוודאי שאתה גם ישן במיטה עם מזרן בבית עם קירות , מדליק אורות בלילה,  נוסע במכונית , מציית לחוקי התנועה ( כולנו מקווים) מכבס את בגדייך שמיוצרים מכותנה או בד אחר במכונת כביסה ... כל זה ועוד דברים רבים לא היו כאן מיום בריאת העולם. וכל מה שנמצא סביבך לרבות מדינה/ממשלה/רשויות כבישים וכו'.. חלק מהחוקים נכתבו  בתקופה המקראית אבל הן השתנו במהלך השנים וקיבלו צורה שמתאימה לעידן בה אנשים חיו. שום דבר מהדברים הללו לא נוצרו ע"י איזו יישות אלוהית או איך שאתה מכנה אותו ,"היצרן" , הם נוצרו ע"י האדם - הסבא של הסבא של הסבא שלי ושלך הם אלו שיצרו ועדיין יוצרים את מה שעינייך רואות כעת. אז ספר התנ"ך כבודו במקומו מונח, אבל היום אנחנו חיים בעידן אחר. ואם המדינה (אני מצטטת אותך) "המזורגגת הזאת" לא מתאימה לך , אתה יותר ממוזמן לצאת אל הטבע,ללבוש עלה תאנה לישון על האדמה ולאכול את פרי השדה. עד כאן, כי גם את האש מצא האדם.
Lobster | 27.10.16
58.
חלאות היינו בכירי האוצר אוכלי החנם יושבי תקן
חלאות היינו בכירי האוצר אוכלי החנם יושבי תקן המנכ"ל/חוזה הבכירים שלא בצדק, שאף לשכר מינימום אינם ראויים, רואים למול עיניהם רק מטרה אחת: עושק העובדים כדי לשחד את הטייקונים על מנת שאלה יסדרו להם בבוא השעה ג'וב עם שכר עתק ומצנח זהב, וזה לא משנה גברים,נשים ומה שרק אפשר, העיקר לעשוק את העם. לכן, יש לפטרם ולקבוע בחוק שעבורם תקופת הצינון תהיה לפחות בת 20 שנה.
Fan | 27.10.16
55.
הדבר היחיד שיציל את המדינה המזורגגת הזאת הוא
הדבר היחיד שיציל את המדינה המזורגגת הזאת הוא הליכה לפי התורה. מילה במילה ואות באות. התרה היא ספר החוקים והוראות היצרן שלנו, ולכן היה צריך עוד ב-1948 ללכת אך ורק לפי הוראות היצרן הללו. ואז גם לא היו פה ערבושים, גם לא היו פה מסתננים חולי איידס וגם לכולם כולל כולם היה ביטחון תעסוקתי וכלכלי תמידי.
Locomotive | 26.10.16
54.
אישור תלוי ועומד העלאת גיל הפנסיה לנשים היא
אישור תלוי ועומד העלאת גיל הפנסיה לנשים היא תרגיל קלאסי של חיסול פוליטי של שר האוצר. האיש במו ידיו דופק ישירות את הנשים העובדות בגיל העמידה ממעמד הביניים ומטה ואת בני זוגם- כלומר את מצביעיו. הוא עושה זאת כי מסבנים אותו כמו שסיבנו את לפיד עם קשקושי 40 מיליארד ש"ח גירעון. כמו לפיד שאינו מבין כלום וחיסל את עצמו ככה כחלון נופל בפח ומתאבד פוליטית בלי להבין זאת. אם הגיל של הנשים עולה כחלון אינו עובר את אחוז החסימה. זה כמו שהחרדים יעבירו חוק נגד חרדים. טי פש מושלם.
Snow | 26.10.16
53.
בנוסף, פתיחת השוק לתחרות לכאורה מטיבה עם העובדים
בנוסף, פתיחת השוק לתחרות לכאורה מטיבה עם העובדים שיכולים לבחור כל סוכנות או קרן, ובפועל יצרה כאוס טוטאלי אצל המעסיקים ומחול שדים שגם העובדי הפסידו ממנו בגלל אין ספור טעויות בהפרשות ופיצול האחריות על גורמים שונים שאתם יכולים להיות שב״יום הדין״ ישמחו להפיל את האחריות אחד על השני.
Pretzel | 26.10.16
52.
רבות מהעובדות כאן נכונות, הפרשנות וייחוס הכוונות הרעות
רבות מהעובדות כאן נכונות, הפרשנות וייחוס הכוונות הרעות למדינה שגוי מראשיתו עד סופו 1. העלאת גיל הפרישה לנשים - שטות ושגיאה - החוק מאפשר פרישה לגמלאות החל מגיל 60 לכל אחד ואחת - נשים וגברים. העניין הוא מה הגיל בו תתחיל להיות משולמת קצבת זקנה. ומכאן זו רק פרשנות, האם ראוי לשלם לנשים צעירות בנות 62 קצבת זיקנה? וכמובן מי שפורש מוקדם יקבל פחות - הרי זה כה ברור.. 2. אג"ח כרשת בטחון לגמלאים - כיום הצעירים מספסדים את הגמלאים. האם הכותבת מציעה שכך נמשיך (אני מניח שלא)? אז האם להוריד את הפנסיה ב 20%? (אני מניח שגם כאן לא..) אז מה כן? לבקר זה קל.. להציע פתרון - יותר קשה 3. חובת הפרשה לפנסיה - נכון, הכוונה שהאנשים יחסכו לעצמם לעת זיקנה ולא והציבור לא יצטרך לממן את מחייתם מהתקציב השוטף. מה רע בכך?
yehudame | 26.10.16
50.
בממשלות נתניהו התורה הכלכלית מאז ומעולם הייתה: התנתקות
בממשלות נתניהו התורה הכלכלית מאז ומעולם הייתה: התנתקות טוטאלית מהאזרחים, ישלמו מקסימום כל עוד אפשרי להעבידם, יקבלו שירותי מינימום, ויסתדרו עם בעיותיהם בכל גיל. מה שנקרא מינימום אחריות מקסימום גזל. בדיוק כפי שחברה פרטית למטרות רווח הייתה מתנהלת. החזירם ומקורביהם נהנים מהשלל והעבדים של מעמד הביניים קורעים תחת העומס. אם במקרה הסתדרת מגיע שר אוצר אנאלפבית עם תיעוב אשכנזים בעיניים וגוזל מה שאפשר.(אני לא אשכנזי)
Bike | 26.10.16
48.
בורות מביכה. השארת גיל הפרישה לנשים כפי שהוא
בורות מביכה. השארת גיל הפרישה לנשים כפי שהוא ישאיר להן פנסיה מצומקת שלא תאפשר להן להתקיים בכבוד, בייחוד לאור תוחלת החיים הארוכה שלהן.  בסוגיית האג"ח המיועדות היא דווקא צודקת, אלא שאוחזת את החבל בשני קצותיו. לו היו מקצצים בקצבת הזקנים, הייתה אומרת שפוגעים באוכלוסיית הקשישים ומקצצים מקצבתם הזעומה. בסוגיית פנסיית החובה - טוב שכך עושים ולא מחכים עד שאנשים יפרשו בעוני. כמו כן צמצום הוצאה ציבורית עתידית תאפשר הטלת פחות מסים.
Fries | 26.10.16
46.
הבעייה הרבה יותר עמוקה מדינת ישראל בעשורים האחרונים
הבעייה הרבה יותר עמוקה מדינת ישראל בעשורים האחרונים לא מכבדת את אזרחיה. כשרובינו נבין זאת ואולי נתאחד מול הממשל וההנהגה אז אולי אלו שיושבים בממשל יבינו שלא עוד, שאזרחי ישראל החכימו  ושתמו ימי השחיתות וההוללות על ראש אזרחי המדינה, ושגם לנו מגיע לחיות בכבוד כמו לאחינו האיירופים אמריקאים קנדים אוסטרלים ועוד.
Strawberry | 26.10.16
44.
"העלאת גיל הפרישה לנשים" - שטויות במיץ. הכותרת
"העלאת גיל הפרישה לנשים" - שטויות במיץ. הכותרת צריכה להיות "השוואת גיל הפרשיה של נשים לגיל הפרישה של גברים". מן הראוי שהכותבת תתקדם למאה העשרית ואחת, מאה שבה מנסים להשוות זכויות ותנאים של נשים לאלו של גברים. כמו שאין שום סיבה שנשים תקבלנה פחות שכר מגברים, גם אין שום סיבה שהן תעבודנה פחות שנים מגברים - בטח ובטח אם תוחלת חייהן גבוה יותר. המדינה צועדת לעתיד שוויני יותר והכתבת מביעה דיעות שובינסטיות ומיושנות ביותר
Tooth | 26.10.16
43.
הלחץ של הנשים למנוע העלאת  גיל הפרישה לנשים
הלחץ של הנשים למנוע העלאת  גיל הפרישה לנשים - היא פפוליסטית ותגרום נזק גדול מאוד לנשים !!!!!!!!!!!!! די עם השטויות . האם נשים אינן יכולות לעבוד יותר שנים ? כן הן יכולות וגם רוצות . שאם לא כן הן תהיינה עניות ולא תוכלנה לחיות בכבוד בשנים האחרונות שלהן . די עם הפופוליזם של ח"כיות  שאינן מבינות את העתיד .כי מה שמעניין אותן זה היום ומחר בבוקר.  חבל מאוד 
Coathanger | 26.10.16
42.
הגיע זמן לסמן פקידים ונערי אוצר  ,  שהיו
הגיע זמן לסמן פקידים ונערי אוצר  ,  שהיו בעצמם סטודנטים, והפכו למנוע שמאחורי היצירתיות  העושקת הזאת. הם אלו שאחר כך גם מוצאים עצמם כמנכלים עושקים בקונגלומרטים פיננסיים. הם ממש  ה"כושי שהפך את עורו". הם נמצאים היום בקרב ציבור הסטודנטים לכלכלה ותעשייה וניהול,  שחושבים שגמול שלהם יבוא  מעושק יצירתי של הציבור. ועוד משהוא :-   שיורידו עניבות , יפשילו שרוולים , ויתחילו להיות באמת יצירתיים  ולא  כרישיים.
Button | 26.10.16
27.
הבעיה הגדולה והאמיתית היא חיילים ושוטרים המקבלים פנסיה
הבעיה הגדולה והאמיתית היא חיילים ושוטרים המקבלים פנסיה בגיל מאד מוקדם, גבוהה יחסית, ובזמן שהם כשירים לעבודה רגילה לאחר פרישתם. מגיע לחיילים לוחמים בונוס חד פעמי או משהו כזה אבל לא שהמדינה כולה תסחוב על הגב כל קצי פורש שכשיר לעבוד כמו כל אזרח במדינה. מכאן אפשר לדבר על חרדים שגם לא משלמים מיסים וגם מקלבים צקבאות מוגדלות, מגזר ערבי שלם שלא תמיד משלם מיסים, חשמל וכו' - בקיצור נמשיך אנו העבדים לממן את אוכלי החינם. אחלה מדינה יש לנו!!!
Helmet | 26.10.16
24.
באופן שהמדינה מתנהלת מכל הבחינות אז העוני יתגבר
באופן שהמדינה מתנהלת מכל הבחינות אז העוני יתגבר מאוד בקרוב וכולנו נחיה כמו בקובה נגור בצריפונים ממשכורת של ביטוח לאומי כי הערכים של המדינה מתפרקים והממשלה במו ידה מפרקת והורסת את מה שסבא שלי ושלכם בנה פה לתפארת.
Cupcake | 26.10.16
22.
הכתבת שכחה שהכל בסוף ממומן על ידי משלם
הכתבת שכחה שהכל בסוף ממומן על ידי משלם המיסים הישראלי. מה לעשות? יש משבר פנסיוני כתוצאה מהתארכות תוחלת החיים וכל הפתרונות לא נעימים. בוודאי שמשלם המיסים הישראלי לא צריך לשאת בנטל. כל הדיון על גיל פרישה הוא פטרנליסטי. צריך לקבוע כי גברים ונשים יהיו זכאים לקצבת זקנה והטבות אחרות החל מגיל 67. לגבי הפנסיה צריך להתאים את המקדם לגיל שבו האדם בוחר לפרוש. מי שרוצה לפרוש מוקדם ולקבל קצבה נמוכה יותר, שיבושם לו. מי שרוצה לפרוש מאוחר מגיל הפרישה ולקבל קצבה גבוהה יותר, גם מצויין.
Rocket | 26.10.16
14.
אנחנו חיים בעידן מעוות. העיוות, המניפולציה והפופוליזם הם
אנחנו חיים בעידן מעוות. העיוות, המניפולציה והפופוליזם הם חלק מחיינו. כמעט כל 'מאורע' ציבורי שקרה בשנים האחרונות מקורו בעיוות של התקשורת, אנשי התקשורת, אמנים, פוליטיקאים ועוד. עיוות שמטרתו להעלות את שמו של המעוות בסולם חברתי מעוות. לפני שנים רבות, אנשים ידעו שהם צריכים ללמוד כדי לבנות את עצמם בחברה בריאה. כיום כל מה שצריכים זה לשקר בתקשורת ולהאמין בשקר, ואז אתה מסודר.... (יש הרבה קרייריסטים שבנו את חייהם על מחאות מדומות, ושקרים אחרים). אז מה הפלא שמשרד האוצר, במקום לגייס כלכלנים מבריקים, מגייס מניפולטורים?
Locomotive | 26.10.16
13.
אין פטנטים של נערי האוצר. תוחלת החיים עולה,
אין פטנטים של נערי האוצר. תוחלת החיים עולה, אז גיל הפרישה צריך לעלות. החלק של הממשלה ? להילחם באפליה הגילאית הלא מוצדקת בשוק העבודה.  השלב הראשון ? העסקת מבוגרים בממשלה ובחברות ממשלה ומסע מודעות ש60 זה ה-40 החדש.  השלב השני ? קונוס בונוס מיסוי לכל החברות והגופים למינהם לפי אחוז המבוגרים. ברור שזה מורכב. אבל, אפשרי וחייבים להתחיל בבצוע. 
גדעון995 | 26.10.16
9.
א. פריסת האגח החדשה תייצר וודאות לפנסיונרים ולמי
א. פריסת האגח החדשה תייצר וודאות לפנסיונרים ולמי שקרוב לגיל הפרישה ותמנע קריסת הפנסיה בבת אחת ראה משבר 2008 . העלות תישאר אותה עלות והפריסה תעשה באופן מדורג . זה דבר חיובי ונכון ממדרגה ראשונה .  ב. הגדלת ההפרשות מתחייבת לנוכח העלייה בתוחלת החיים מה רע בזה ??? גם המעסיק מפקיד יותר 
Teepee | 26.10.16
7.
או.קי בוא נדבר על עולים כבר לא חדשים
או.קי בוא נדבר על עולים כבר לא חדשים שבוא לארץ בשנות ה90-2000 וכבר עכשיו מתקרבים לגיל הפנסיה בעיה שאנשים אלו בוא לארץ בגיל 35-40 ויש להם רק 20 שנות חסכון (בשכר מינימום) הפנסיה שמגיע להם היא בסביבות 1500-2000 שקל אז מה בן אדם כזה יכול להשקיע? דגש.... יש עכשיו עליה גדולה מאוקראינה הרבה פנסיורים. אותם פנסיונרים באים לארץ עם כול התנאים מקבלים פנסיה של 1500 פלוס השלמת הכנסה של אלף שקל בסכום הזה נכנסים גם כול הטבות של עולים ופנסיורים בשורה תחתונה... פנסיונר עולה חדש שרק עלה לארץ הולך לקבל את אותו סכום בערך בפנסיה כמו שבן אדם שעבד 20 שנה בארץ איפה הצדק???? בקרוב הפגות של עולים כבר לא חדשים
Sailboat | 26.10.16
3.
הפנסיה התקציבית והתנאים המופלגים בחסות ועדי העובדים המאפיוזיים
הפנסיה התקציבית והתנאים המופלגים בחסות ועדי העובדים המאפיוזיים של ההסתדרות (ע"ע המצב באונ' העברית..) יביאו את המדינה לחדלות פרעון.. ואז הם ישלחו יד לחסכונות שלכם כמו ביוון. זהירות צעירי ישראל צריכים לדרוש מיידית להפסיק את הפנסיה התקציבית + מס על כל פנסיה מעל 7500 שקל שזו משכורת יפה לאדם יחיד. אחרת תתעוררו ותגלו שרוקנו את הקופה ולכם לא תהיה פנסיה לעולם.
Bone | 26.10.16
2.
חוק פנסיה חובה שנכנס לתוקפו ב־2008 גרם לזה
חוק פנסיה חובה שנכנס לתוקפו ב־2008 גרם לזה שהמנקה בבניין שלנו פוטר אחרי המון שנים שעבד בבניין ובמקומו נכנסו עובדי קבלן שעובדים יותר בזול ולא צריך להתעסק בגללם עם דיווחים כל חודש לסוכנות ביטוח ועם ביצוע הפרשות כספיות לפנסיה שמעלים את עלות ההעסקה שלהם כאשר העלות של החזק עובדים קופצת זה מוביל מעסיקים לצמצם את כוח האדם או לחפש עובדים זולים יותר
Bucket | 26.10.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת