אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כך הפכה המדינה את אריאל לאוניברסיטה המתוגמלת בישראל

103 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

100.
ואאלה צודק. מכללת סמי שמעון ידועה בעולם האקדמי
ואאלה צודק. מכללת סמי שמעון ידועה בעולם האקדמי שאחת מאשיות המדע. קיבלו שם כבר 3-4 פרסי נובל, הפרופסורים שלה מפרסמים מאות מאמרים שפיטים בשנה בעיתונות המדעית העולמית, והם גם חברים בועדות פרס נובל, פרס וולף,  מדלית פילדס וכו'.
AirBalloon | 30.10.16
98.
אתה פרופסור אתה? הרי מישו לא הציע להעניק
אתה פרופסור אתה? הרי מישו לא הציע להעניק מעמד אוניברסיטאי למכללת סמי שמעון. הוא רק תהה במה אריאל עדיפה על המכללות האחרות שגרם לזה שהיא זכתה להכרה, והן לא. שאלה לגיטימית לגמרי.  במקום להתהדר בתארים לא לך, לך ללמוד קריאה. הגיע הזמן, בגילך המתקדם.
Elephant | 30.10.16
97.
כתבה מלאה שגיאות,מגמתית ומלאת שנאה. המדינה ממנת את
כתבה מלאה שגיאות,מגמתית ומלאת שנאה. המדינה ממנת את הפנסיה התקציבית של פרופסורי ועובדי האוניברסיטה העברית בסכומים אגדתיים. באוניברסיטאות האחרות יש פנסיה צוברת. דירוג שנחאי (וכל "דירוג" אחר) הוא בשביל אנשים נמוכי מצח (עיתונאים למשל) אין לו שום בסיס אוביקטיבי או מדעי. בחירה שונה של הקריטריונים תתן דירוג שונה לחלוטין. אז אפשר לשנוא את אריאל בי הם ימנים/מתנחלים/דתיים אבל גם עיתון בעל אג'נדה ועיתונאי שונא מחוייבים לאמת.
AirBalloon | 30.10.16
91.
ועדיין צריך לדייק. הטכניון הוקם שנים רבות לפני
ועדיין צריך לדייק. הטכניון הוקם שנים רבות לפני שהמדינה קמה, אז מטבע הדברים המדינה לא תיקצבה את הבניה שלו. עם זאת, בעשרות השנים שחלפו, המדינה תיקצבה את המוסד בלא מעט כסף, שחלקו הלך לבניית מבנים חדשים או לתחזוקה של קיימים.... ועל זה נאמר, 30 שנה - לך תזכור.. כי לא תמצא את המידע באף מסמך רשמי של המדינה ו\או של הטכניון. מנגד, אוניברסיטת אריאל הוקמה על סמך החלטת ממשלה, מטעמים כאלה ואחרים (אתה יכול להסכים ואתה יכול שלא להסכים... לא רלוונטי). בתור ממשלה, זכותה המלאה לתקצב את האג'נדה שלה. עם כל הכבוד, ממה שאני זוכר את מכללת אריאל, אי שם בתחילת שנות האלפיים כשהייתי חייל בשכם (שהמתין לקו 101 לחטמר), כל המכללה הזו היתה קראוונים עלובים. אז כן, אם החליטו להקים מוסד נורמלי, יש לתקצב את הקמתו, ולא לחכות שיקבל תרומות מהיקב ומן הגורן. פרט לביקור החטוף ההוא, מעולם לא הייתי בשטח המכללה\ אוניברסיטה, ומעולם לא למדתי שם.
Boomerang | 30.10.16
88.
הבעיה היא שהמכללה הזאת זכתה למעמד אוניברסיטאי ללא
הבעיה היא שהמכללה הזאת זכתה למעמד אוניברסיטאי ללא שום קריטריון. האם היא היתה טובה ממכללות ציבוריות אחרות כמו אפקה, תל חי סמי שמעון או ספיר? גם כשהוגדרה כאוניברסיטאית אין שום קריטריון שימדוד את איכותה.  הבעיה היותר גדולה, שלצד חוסר הישגים אקדמאיים, האוניברסיטה הזאת לא מוכרת ע"י אף גוף אקדמי שמכבד את עצמו בעולם. הבוגרים שלה יהיו חסרי תעסוקה אם ירצו לעבוד בחו"ל
AirBalloon | 30.10.16
79.
אין אף בניין בטכניון שהוקם מכסף ממשלתי, הכל
אין אף בניין בטכניון שהוקם מכסף ממשלתי, הכל מכספי תרומות. למה אריאל צריכה לקבל מאות מיליונים "לבניינים" כאשר מוסדות כמו הטכניון לא קיבלו שקל? יש כאן שיקול פוליטי ברור מאד שמוביל לחלוקת כספים מאד לא שוויונית בין האונ'. אפשר לאהוב את זה, אפשר לא לאהוב את זה, אבל אי-אפשר להתעלם מזה ולכתוב שהכל תקין - זה לא תקין. מי שחושב שזה "בסדר" נותן לשיקולים פוליטיים להשפיע על מוסדות להשכלה גבוהה, מה שבטוח יוביל אותנו למקום טוב... איפשהו בין סעודיה לאירן.
BandAid | 30.10.16
76.
ככה שוטפים לשמאל את המוח הקטן שלהם, הרי
ככה שוטפים לשמאל את המוח הקטן שלהם, הרי יודעים שהם יקראו רק את הכותרת והכותרת המשנית, משם הם לא צריכים לקרוא יותר הם יבואו להגיב בזעם על דברים לא הגיוניים שנדמה להם שיש בכתבה כי היא מתחילה במשהו שהוא מנופח ומנותק מפרופורציות, באותה מידה הכותרת, אם מישהו אחר היה מזמין אותה, יכלה להיות האוניברסיטאות במרכז עושקות את הפריפריה, או אולי תל אביב 50, באר שבע 1, או כל מיני דברים כאלה. בפועל... אין קשר בין זה לתקציבים או לנתינה של משהו למישהו... מכרזי מתן שירות שאף אחד לא רוצה לתת חוץ מאריאל שאין להם עדיין את הברירה שיש לאחרים.
Trumpet | 30.10.16
72.
שטיפת מוח מגעילה ומקוממת. אין קשר ולא זעום
שטיפת מוח מגעילה ומקוממת. אין קשר ולא זעום בין הכותרת לנתוני האמת . להלן תמצית הנתונים על העברות המדינה לאוניברסיטאות בשנה האחרונה: האוניברסיטה העברית - 1.41 מיליארד ש"ח אוניברסיטת תל-אביב - 1.26 מיליארד ש"ח אוניברסיטת אריאל 0.15 מיליארד והנתונים על הכנסות משכר לימוד: האוניברסיטה העברית - 275 מליון ש"ח אוניברסיטת תל-אביב - 418 מליון ש"ח אוניברסיטת אריאל - 130 מליון ש"ח דהיינו המדינה מעבירה לאוניברסיטה העברית כ- 5 ש"ח לכל שקל הכנסה משכר לימוד לעומת כ- 1 ש"ח באוניברסיטת אריאל עכשיו תבדקו את כותרת הכתבה אל מול הנתונים - אם זאת "עיתונות חוקרת" אז אנחנו בבעיה!
Submarine | 30.10.16
67.
קשה לשמאלנים לפרגן לאוניברסיטה צעירה,אידיאליסטית וערכית שקמה והיא
קשה לשמאלנים לפרגן לאוניברסיטה צעירה,אידיאליסטית וערכית שקמה והיא איננה חלק ולא שואפת להיות חלק מהאליטה. אלא אוניברסיטה של העם. למרות שהשמאל ניסה בכל כוחו (שתודה לאל נחלש מיום ליום...) להכשיל את הקמתה, האוניברסיטה מצליחה גם בחינוך למצוינות, גם בפרסום מחקרים מצליחים גם בשיתופי פעולה מדהימים בין לאומיים. והכי חשוב כל יום ויום נבנים עוד ועוד מגדלים באריאל לטובת מעונות סטודנטים.. אז גם מצליחים ליישב את השומרון!
Dice | 30.10.16
54.
אם היתה לך טענה מבוססת אחרי צעקת ה
אם היתה לך טענה מבוססת אחרי צעקת ה "איזה בורות!" שלך כנראה היית כותב אותה... אז לא אתייחס לזה ברצינות...  והטכניון? כנראה שהטכניון מפנה פחות משאבים וכח אדם לבצע שרותים עבור המדינה מאשר אוניברסיטת אריאל.  מה כואב לך? שיש אוניברסיטה קטנה ואיכותית מעבר לקווי 67??
Cherries | 30.10.16
43.
אתם קוראים לזה עיתונאות? אני אדם ליברלי, ובוגר
אתם קוראים לזה עיתונאות? אני אדם ליברלי, ובוגר שני תארים מהאוניברסיטה העברית, אסז כשכראתי את הכותרת מאוד התעצבנתי.  התעצבנתי הרבה יותר מגוף הכתבה. חברה, תהיו רציניים. העברית בגירעון של 13 מיליארד שקל,לא מדובר פה על מיליון שניים ואפילו לא מאה. והניגוד לכתוב בכתבה זו, העברית איננה בגירעון שוטף, היא מאוזנת שוטף. הבעיה של האוניברסיטה היא הפנסיות השעורריתיות שהיא חילקה לחבריה ושלל התרגילים והקומבינות בהן נהגה בניגוד לתקנות החשכ"ל. עכשיו, זה לא אומר ההתקשרויות ב160 מיליון שקל למתן שירותים שממילא לא צריך זה דבר טוב וראוי, אבל קצת פרופורציה. 13 מיליארד! שקל שגונבים מהציבור, זאת הבעיה האמיתית
Flame | 30.10.16
42.
שני הבדלים מהותיים. האחד, במוסדות הוותיקים עיקר התקציב
שני הבדלים מהותיים. האחד, במוסדות הוותיקים עיקר התקציב הולך לשכר, ומשזה לא עולה בקצב שהמרצים רוצים (בכל זאת, יש הרבה ביקורת ציבורית), הרי שאין כבר איך לחלוב עוד ועוד תקציבים. השני, אונ' אריאל, בתור הברווז החדש בביצה, צריכה להקים בניינים חדשים... מה לעשות, זה דורש כסף, והרבה.
Boomerang | 30.10.16
36.
עדיף ככה לאוניברסיטאות. שישמרו על עצמאותן. בבוא היום
עדיף ככה לאוניברסיטאות. שישמרו על עצמאותן. בבוא היום יעתיקו את כל פעילותן, על החוקרים המצטיינים, המכונים והמעבדות המובילים בעולם - לסין. שם יודעים להעריך מחקר. ואתם תישארו כאן עם אוניברסיטת אריאל שתצטרך עכשיו להכשיר את הדור הבא של המהנדסים שמצילים אתכם כל דור ודור מהאויב הערבי. בהצלחה לשני הצדדים.
AirBalloon | 30.10.16
34.
האוניברסיטאות הותיקות לא צריכות עזרה בלמשוך סטודנטים הם
האוניברסיטאות הותיקות לא צריכות עזרה בלמשוך סטודנטים הם גם לא בונות פקולטות מאפס גם אריאל לא תצטרך תמיכה מסוג זה עוד  3 שנים. לאריאל סגל צעיר בחוזים אישיים ולכן הוא זול. לאוניברסיטאות הותיקות סגל ותיק  מאוגד יקר וסחטן וחובות פנסיה אדירים לעוד מרצים וחוקרים  שטחנו את הקופה הציבורית בזמן שהם היו עסוקים בתמיכה בחרמות נגד המדינה. אם הותיקות רוצות תמיכה זה צריך להגיע עם התייעלות, פרישה של עשרות מרצים וחוקרים מיותרים  קיצוץ שכר ופנסיה של 10% רוחבי ובניית פקולטות חדשות במקצועות נדרשים: הנדסה,רפואה ,סיעוד וחינוך.
Carrot | 30.10.16
33.
תת רמה של אונברסיטה מתאימה נהדר לכל רפי
תת רמה של אונברסיטה מתאימה נהדר לכל רפי השכל מצביעי הימין הלאומן. מה הפלא שאריאל פופלארית היא בדיוק מתאימה לעמכה שמחפש קיצורי דרך קומבינות ושחיטות של בצע כסף. כשיש נבחרי ציבור מהליכוד שכל עיסוקם הוא כסף לחמוד לביתם כך גם נראית האונברסיטה באריאל מוסד שמטפח גזענות ובעיקר הרבה בערות בקרב הסטודנטים שברמתם האישית הנמוכה לא מתקבלים לשום מוסד מוכר אז הולכים לפח של אריאל.
Battery | 30.10.16
30.
עוד ביזיון מבית היוצר של שונא הימין הידוע
עוד ביזיון מבית היוצר של שונא הימין הידוע ספי קרופסקי , אוהד הפועל חלאת אביב וכתב בעיתון המהולל "הארץ" .. שנוח לך אתה מזכיר את אריאל כאוניברסיטה ושלא נוח לך אתה מזכיר אותה כמכללה... בקיצור עייפת אותנו חתיכת משובש שכמותך, תשאר ב"תלחביב" עם כל הפמליה של הנוער הצוחק והמעשן , תאכל את הלב כמו תמיד ולך תשחק עם עצמך...
Toast | 30.10.16
28.
אתה מכיר 'מיטל' גבר? אני לא. יש מצב
אתה מכיר 'מיטל' גבר? אני לא. יש מצב שאתה רובוט תגובות... או ערבי שלא מכיר שמות של יהודים. חוץ מזה שאתה מראה על התת רמה שלך  לא אמרת פה כלום. חשפת פה את משאת נפשך, להפטר מכל מי שהוא לא אתה, הגזע הנאור החילוני, חלק הגוף, הלבן, שגר במדינת תל אביב, שבטוח שרק הוא משלם פה מיסים... להשכלתך, אני אישה, דתיה, שעובדת קשה במשרה מלאה ++ בתחום ההנדסה, ומשלמת את מלוא המס, ומפתחת את המדינה יותר ממך! 
Cherries | 30.10.16
26.
על מה בדיוק הפליאה. הממשלה הנוכחית מחזיקה קו
על מה בדיוק הפליאה. הממשלה הנוכחית מחזיקה קו התנהגותי כוחני, דורסני ו"בלתי מתנצל"בכל פעילויותיה. אם בעבר טרח כל ראש ממשלה נבחר להצהיר אחרי הבחירות "אהיה ראש ממשלה של כולם" ההצהרה כיום היא "נבחרנו בכדי לממש אג'נדה". ולכן אין לממשלה כיום שום מעצור "להשתין מהמקפצה"
BandAid | 30.10.16
20.
אוניברסיטת אריאל מבצעת מחקרים חדשניים רבים בתחום בטחון
אוניברסיטת אריאל מבצעת מחקרים חדשניים רבים בתחום בטחון המולדת (השתתפתי במחקר יישומי קרינה עבור חברת רפאל במהלך לימודיי באריאל, סתם דוגמה ), אז מה לעשות שהאוניברסיטה העברית, שהיא מעוז מדע הרוח, קצת פחות אטרקטיבית למדינה מבחינת רכישת שרותי מחקר?? השמאלנים ימשיכו לייבב בעוד באוניברסיטת אריאל ממשיכים לחקור ולפתח!!
Cherries | 30.10.16
13.
כאחד שלמד שם , אחד המקומות הכי ביזיוניים
כאחד שלמד שם , אחד המקומות הכי ביזיוניים שיש , לא ממליץ לאף אחד בדיעבד הייתי עושה פסיכומטרי וחוסך לעצמי את הביזיון הזה שנקרא ללמוד ב"אוניברסיטת אריאל " , הנהלה שכונה , מרצים שהעיפו אותם מאוניברסיטת באר שבע ,לעבור לקורס דו חוגי כמעט בלתי אפשרי ,כי המנהל היקר בשם דן לא מאשר כלום
Sushi | 30.10.16
11.
זו כתבה שקרית ומראה עיתונות מטעה במירעה. האוניברסיטה
זו כתבה שקרית ומראה עיתונות מטעה במירעה. האוניברסיטה העברית קיבלה מקבלת ותקבל סכומי עתק מהמדינה. הכותב עוסק רק בערוץ אחד של תקצוב. מה עם תקצוב הותת? מה עם התחייבויות שערוריתיות לפנסיה בגובה 12 מיליארד ש"ח? אלה הגורמות לקריסה הכלכלית של האוניברסיטה העברית. שיחתכו את הפנסיות בחצי והכל יהיה בסדר כולל זה שהן יוותרו גבוהות להחריד.
Pin | 30.10.16
9.
דמגוגיה זולה ולעג לרש. ממתי משווים תקציב בתקופת
דמגוגיה זולה ולעג לרש. ממתי משווים תקציב בתקופת הקמה לתקציב לאוניברסיטה מבוססת??? אתה מזכיר את זה בחצי משפט בסוף כדי לצאת ידי חובה ולהסתיר את האבחנה הזו. החוקרים באריאל נמצאים במצב מחפיר מבחינת ציוד ותקנים שונים בגלל קשיי מימון. אבל היי, מדובר בכלכליסט, הזרוע הכלכלית של Ynet, מישהו בכלל מצפה לקוהרנטיות? לדברים שהם לא תעמולה פוליטית?
Mustache | 30.10.16
8.
החוקרים באריאל עובדים בתנאים מחפירים. עם מחשבים שהם
החוקרים באריאל עובדים בתנאים מחפירים. עם מחשבים שהם מביאים מהבית כי לא נותנים להם אפילו את זה,ומצטופפים בחדרים קטנים עם חוקרים אחרים. לימדו עד לא מכבר מס שעות גבוה מאשר מלמדים באוניברסיטאות במשכורת נמוכה. יחסית למספר הסטודנטים תקצוב נמוך מאד.
Pretzel | 30.10.16
7.
כלכליסט מפרסמים שקרים בלי בושה. האוניברסיטה העברית היא
כלכליסט מפרסמים שקרים בלי בושה. האוניברסיטה העברית היא האוניברסיטה שמקבלת את סכום הכסף הגדול ביותר ממשרד החינוך, יותר מכל אוניברסיטה אחרת. אוניבריסטת אריאל מקבל ממשרד החינוך את הסכום הנמוך ביותר מבין האוניברסיטאות. מאוחר יותר כשיהיה לי זמן גם אביא קישורים להראות זאת.
ChefHat | 30.10.16
4.
אני למדתי באריאל הנדסה, המוסד נותן מבחנים מאד
אני למדתי באריאל הנדסה, המוסד נותן מבחנים מאד קלים בשביל להעלות את הממוצע של התואר. מכריחים אותך להירשם רק ללימודי יהדות בתור קורסים כלליים ואם אתה מעביר ביקורת הם מעלים אותך לוועדת משמעת. פשוט ביזיון של מוסד, כל מי שחושב להירשם לשם כדאי לחשוב פעמיים.
Controller | 30.10.16
3.
אוניברסיטת אריאל היא אוניברסיטה בפיתוח- בונים בניינים לימודים
אוניברסיטת אריאל היא אוניברסיטה בפיתוח- בונים בניינים לימודים ומחקר על מנת לפתח את כמות תחומי הלימוד וכדי לתת מענה לכמות המתעניינים בלימודים באוניברסיטה שרק גדלים מידי שנה. אין פה שחיטות או אנשים שלוקחים כסף לכיסם. אם אוניברסיטה חדשה הייתה קמה בתל אביב אז גם היו צריכים להשקיע בה סכומי עתק על מנת להקים אותה.
Wrench | 30.10.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת