אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

70% נכשלים בבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
למה שהחסם לא יוצב לפני שאנשים מבזבזים ארבע
למה שהחסם לא יוצב לפני שאנשים מבזבזים ארבע וחצי-חמש שנים מחייהם? לטעמי הגבלת מספר מקומות ההתמחות תעשה את זה ביעילות רבה בהרבה. הבחינה כרגע איננה מהווה מדד לדבר. אגב - שמתי לב שאתה שש אלי קרב להכריז שעברת את הבחינה (כמדומני שתי תגובות שלך כאן), אבל שים לב שרבים מהנבחנים לא עברו. אני מעריך שלא בדקת עם חבריך, אבל רבים מחבריי (גם מהאוניברסיטה העברית) לא עברו על אף שאני יודע ב-100% שהם למדו בהתאם להנחיות. המבחן הגיע למצב שיש סיכוי גבוה שאדם אחד הוסמך ואחר לא על בסיס ניחוש.
BabaSali | 03.11.16
20.
אני חושב שהגיע הזמן שרק הטובים יכנסו למקצוע
אני חושב שהגיע הזמן שרק הטובים יכנסו למקצוע הזה ויפארו את שמם של העושים מלאכת קודש ומסייעים ללא כל רבב. כיום יש הרבה עורכי דין לא מקצועיים שטועים וגורמים עוול עצום לאזרחים, שלא לומר על זה שהם מביישים את הקולגות ומורידים את הרמת המקצועית. יחד עם זה, זה כל כך עצוב לראות איך גורמים בלשכה צוחקים על נפילת מתמחים בבחינה כאילו מדובר בכאלה שיצאו מאיזה מחנה פליטים וניסו את מזלם; מעניין אם אותם גורמים בכירים היו ניגשים לבחינה - מה התוצאה שלהם הייתה לאחר בדיקה?
Controller | 01.11.16
11.
בלתי נסבל הבכיינות של אלו שלא למדו כמו
בלתי נסבל הבכיינות של אלו שלא למדו כמו שצריך. בתור מי שעבר את המבחן בציון טוב, אני סבור כי למידה אינטנסיבית של חומר הלימוד כפי שהוסבר בקורסי ההכנה היא חיונית והיא והמפתח להצלחה במבחן הזה (אני כחלק מהכנתי הקדשתי מספר שעות לעדכוני חקיקה - ואכן קיבלתי תשובות במתנה) אני שמח שהלשכה מבהירה שלא די בתשלום של 100 אלף שקל על מנת לקבל תואר של עורך דין ונדרשים תנאי סף נוספים. ולכל אלו שטוענים שלא הוגן שהלשכה מערימה קשיים לאחר תקופת הלימודים אבהיר, כי הלשכה לא אחראית על פתיחת מסלולי לימודים אלא המועצה להשכלה גבוהה, התפקיד של הלשכה הוא לקבוע מי יבוא בשעריה.
Raindrop | 01.11.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת