אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם ברק אובמה ייזכר כנשיא שהציל את הכלכלה האמריקאית?

41 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
ברק בראייה היסטורית
כמו ברק בשמיים הקודרים של ארה"ב והעולם שהיה כמעט לפני שואה כלכלית עולמית, האיר ברק באור הבוהק של חוכמתו והחזיר את הכלכלה העולמית לאמונה ותקווה,. וזאת לאחר כמעט חורבן שהמיטו עליו, חבורת הרשעים הרפובליקנים באמצעות הדחליל שלהם גורג בוש "הקאובוי השולף הטיפש".ברור שהיסטוריונים יגדירו את ברק אובמה כאחד מהמנהיגים הגדולים בהיסטוריה האנושית בוודאי האמריקאית..
חיים | 08.11.16
34.
מצד אחד הוא תרם לארה"ב מאוד, מצד שני הוא תפר את כל העולם
ותקע את כל העולם עם דעאש! איפה ה"שוטר הטוב של העולם" היום? הוא ברח מעיראק כמו שפן וחסך מאות מיליארדי דולרים בהוצאות ביטחון שנפלו על ממשל בוש(שהתמודד בצורה קשה יותר עם הצרות הכלכליות בגלל המלחמה ולאחר ה-11/9) ובכך צמצם את הגירעון הלאומי במדיניות פנים הוא אולי הצליח אבל במדיניות החוץ נכשל כישלון מוחץ!!
אני | 07.11.16
22.
לא יעזור כלום
אוהדי טראמפ בארץ ממשיכים בעיוורון האובססיבי שלהם תוך התעלמות מהעובדות ההיסטוריות שהחוב הגדול כרגע הוא תוצאה ישירה של החמצן הכספי שהזרימה הממשלה של אובמה , שהצילה את הכלכלה האמריקאית ממשבר כלכלי חמור בנוסח 1929שכולו תולדה של שלטון הרפובליקאים במשך 8 שנים בראשות הנשיא בוש הבן . כנל התוצר שצומח עכשיו בשיעור הגדול ביותר בעולם לעומת יתר מדינות המערב שמדשדשות , ושהם משווים את שעוריו למה בדיוק ? שישוו ל 2008 של בוש בשנת הקריסה שהתוצר ירד בכלל לסטגנציה ולערכים שליליים . הכל נתונים מפוברקים של התקשורת השמאלנית הם אומרים . טוב שהאחריות שלהם בעולם הזה היא לא יותר מאשר דברי הבל בעיתון .
זיגמונד | 07.11.16
21.
האיש אובאמה הוא אסון.
לא בכדי הוא יוצא מגדרו להמליך את הילארי כי אם יבוא רפובליקני ימצא שם בממשל זוועות, ויציג בפני העולם את הכישלון הנורא ששמו אובאמה. אם הילארי תבחר עכשיו, תוכניתו היא להמליך את אשתו מישל לאחר מכן. גם מישל משתתפת בקמפיין למען הילארי שתסלול לה את הדרך לנשיאות.
אוי לך אמריקה, לאן הגעת | 07.11.16
18.
כל אלה שיוצאים מגדרם לשלול מאובמה את הישגיו הם בדיוק אלה
שאיימו שארה"ב צפויה לפשיטת רגל תחת הנהגתו. אגב, שיעור התמיכה באובמה בציבור האמריקאי עומד היום על 55%, הגבוה ביותר לנשיא פורש מזה עשרות שנים. הציבור האמריקאי באופן כללי סבור שהוא עשה עבודה טובה, ואילו הקונגרס הרפובליקני היה עוזר לו הישגיו היו אף גדולים יותר. כל הכלכלנים בשקל שחושבים שהחלטות הבנק המרכזי הן אלה שחילצו את ארה"ב מהמשבר, שוכחים נתון אחד חשוב עליו הבנק המרכזי אינו שולט ואלה מחירי הנפט, שהוא עדיין המנוע החשוב ביותר של הכלכלה העולמית, שירדו במאות אחוזים בתקופת אובמה כתוצאה ממדיניות חכמה.
יעקב | 07.11.16
17.
אובמה
הוא היזכר כנשיא הכי אכזר הורס עולם אין אירופה אמריקה תתמלא מוסלמים! . אנטישמי מוצהר ! עסקן קטן במקום לסיים בכבוד הוא רץ ומסית אנשים נגד כל מה שזז לא לפי הכינור שלו. הוא היזכר שעליו תלוי רצח ילדים במאות בגלל שהוא לא רצה להיכנס לסוריה ולהציל את כל ההרס הזה שקורה שם בדקה ה90 היה אמור להיכנס עם הצרפתים וביטל על זה הוא היזכר רשע שלא ברור איך הוא נבחר בכלל ועוד ל8 שנים לאלוהים הפטרון!! עזבו כלכלה אל תחפשו מחמאות לאיש הלא מובן לעולם !!
סימה ה. | 07.11.16
16.
דווקא לישראל הוא היה יכול להיות ראש ממשלה טוב. לארה"ב לא
אובמה נשיא מאוד סוציאליסטי, מה שמחליש את כלכלת ארה"ב. אנשים חושבים יותר מידי במונחים של ישראל - אנשים בישראל עניים וקשה להם וצריכים את עזרת הממשלה ואלה מסוג הדברים שאובמה מציע. מה שאנשים לא מבינים שבניגוד לישראל, אם בן אדם יעבוד בארה"ב, הוא יוכל להסתדר. אולי הוא לא יהיה עשיר, אבל בעבודה ממוצעת הוא בהחלט יוכל להיות בעלים של דירה ולחיות בצורה סבירה. אז איך אובמה הורס את זה? ניקח את חוק הדגל שלו - OBAMACARE. הוא בעצם אומר שכל אחד שגם לא יכול לממן זאת, יקבל ביטוח רפואי חינם. ומה בעצם הוא עשה כאן? הוא נתן מתנה לכל אלה שפשוט לא רוצים לעבוד. הוא בעצם אומר שאלה שכן עובדים יממנו את אלה שלא עובדים כי הרי מה יקרה אחרי החוק? יצטרכו להעלות לכולם את הפרמיה כדי לממן את זה, ומן הסתם רק מי שמשלם מלכתחילה יקבל העלאה בפרמיה.. זה לא הגיוני לעשות דבר כזה ולצ'פר את אלה שלא תורמים. שלפחות הוא היה מגביל את זה לאלה שבאמת לא מסוגלים לעבוד בגלל סיבות רפואיות, אך הוא לא עשה זאת.
יהונתן | 07.11.16
12.
כמה שקרים בכתבה אחת
בתקופת הנשיא אובמה החוב האמריקאי גדל בקרוב ל-10 טריליון דולר . כמות בעלי הבתים הפרטיים היא הנמוכה ביותר מאז שנות השמונים. אובמה הוא הנשיא היחידי שבו הצמיחה השנתית לא עלתה על 3 אחוז בשנה. בתקופת אובמה קטן מעמד הביניים לרמות שלא היו מעולם. כמות האמריקאים שעובדים חצי משרה גדל בצורה משמעותית יותר ויותר אמריקאים עובדים בעבודות עם שכר נמוך (דבר המצריך מהם לעבוד במספר עבודות במקביל). כמות האמריקאים שתלויים בתלושי מזון גדל ל-42 מליון . כמות האמריקאים בגיל העבודה שלא עובדים עלה ל-97 מליון (אל תאמינו לסטיסטיקה של אחוז האבטלה הוא מסולף לגמרי) יותר מ2/3 מהאמריקאים דיווחו שאין להם יותר מ-400 דולר בחשבון עו"ש ויש עוד נתונים רבים. אז להגיד שאובמה הציל את אמריקה זה כמו להגיד שדאע"ש הוא ארגון שוחר שלום
אורן | 07.11.16
8.
אולי, אבל יש בעיה עם נתוני משק אמריקאי רבים
כמו החוב הלאומי גדל מ-12 טריליון לכ-20 טריליון דולר. מספר העניים גדל בעשרות אחוזים. יותר אנשים חיים שם על תלושי מזון וכדומה. מדד המניות מראה על רווחיות של חברות. רבות מהן העבירו את היצור לחו"ל (סין, מקסיקו וכו'). עלויות הייצור קטנו והרווחיות עלתה. גם האבטלה המקומית (במשרות מלאות, לא חלקי משרה) עלתה. היום יש פחות מובטלים אבל משתכרים פחות היות ולא עובדים משרה מלאה. הנתונים האמתיים שם לא מסכימים עם חלק גדול מהכתוב בכתבה זו.
YZ | 07.11.16
5.
למה מביאים פרשנים מהמכללה לחרטוטים, אי דיוקים ובורות?
רוב הדברים שהוא כותב שם בכלל לא מדויקים או מגמנתיים . למעשה, בזמנו של אובמה אי השייויון גדל וההכנסה של העשירים עלתה - מרבית הצמיחה הלכה ללעשירון העליון. רק בשנתיים האחרונות, אחרי 5-6 שנים השכר, התחיל לחזור לאיפה שהוא היה לפני המשבר. מעבר לכך, שוק העבודה של ארה"ב הינו הרבה יותר דינמי ופחות נטול לרגולציות ולכן שיעור האבטלה ירד .
פרד פרידמן | 07.11.16
4.
גם בלעדיו אמריקה הייתה מתאוששת מהמשבר הכלכלי
זה היה רק עניין של זמן כי אין מה לעשות השווקים בסוף נרגעים,הבעיה הגדולה שהוא השאיר אחריו אדמה חרוכה בעיראק ובסוריה ובכל המדינות הערביות שעד היום מקללים אותו שנבחר,ויותר מזה הוא הפקיר את המדינות הידידות שלו סעודיה מצריים ישראל לטובת איראן, את הנזק שהוא השאיר בתקופת כהונתו 10 ראשי ממשלה לא יוכלו לתקן .
מני | 07.11.16
3.
מה שעשיתם כאן נקרא "cherry picking"...
...כלומר בחירת הנתונים המחמיאים, והתעלמות מן התמונה הכוללת שהיא הרבה פחות וורודה. נתחיל מכך ששיעור הצמיחה הממוצע במהלך שמונה שנות אובמה היה הנמוך ביותר בהיסטוריה של ארה"ב. אובמה הוא הנשיא הראשון שבמהלך כהונתו ארה"ב לא צמחה בשיעור שנתי של 3 אחוזים ומעלה ולו שנה אחת! כמו כן יש לקחת בחשבון שחלק ניכר מן הצמיחה שאכן הושגה מקורה בגרעונות ממשלתיים. במהלך שלטון אובמה החוב הלאומי כמעט והוכפל מ-10 לכמעט 20 טריליון דולר. היות וההוצאה הממשלתית נכללת בחישוב התמ"ג הרי זוהי שיטה קלה ומיידית לנפח את התמ"ג. אולם את החובות הללו המשק האמריקאי יצטרך לשלם ביום מן הימים באמצעות מסים גבוהים יותר, וזה צפוי לחנוק את הצמיחה בעתיד. ממשל אובמה אוהב להתפאר בהפחתת האבטלה לשיעור נמוך מ-5%. אולם נתון זה אינו מתחשב בכל אותם מובטלים כרוניים אשר התייאשו ממציאת עבודה ואינם נכללים בסטטיסטיקה. הראיה לכך היא ששיעור ההשתתפות בכוח העבודה נמצא בשפל של עשורים. גם אותן משרות שאכן נוצרו במהלך שלטון אובמה הן משרות בשכר נמוך בסקטורים כגון חינוך, בריאות, הסעדה וכדומה. לעומת זאת משרות בשכר גבוה בסקטור הייצור רק הלכו ונעלמו. ענפי הייצור של ארה"ב נמצאים במשבר עמוק ולמעשה מתכווצים בהתמדה מאז שנת 2014. הבורסה טיפסה באופן מרשים? כן, זה נכון. אולם מי שנהנה מכך הם אך ורק אנשי העשירון העליון, אשר בכלל מחזיקים במניות. האמריקאי הממוצע לא נהנה מכך כלל. לא לחינם וול-סטריט תומכת בהילארי קלינטון לנשיאות. הם מקווים לשמונה שנים נוספות של ריבית אפסית ו"תמריצים פיסקליים", אשר מרפדים את הכיסים שלהם יותר מכפי שהם עוזרים לאזרח הפשוט.
אורן | 07.11.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת