אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדינה בלי בעיות מחפשת פתרון

57 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

56.
נספחות מסחרית
אני במערכת, ובלט המשפט בו הכותבת מציגה את המצב בו אין לנו נספחות מסחרית באוסלו , כאבסורד לידיעה, משרד הכלכלה מפעיל 44 נספחויות מסחריות ברחבי העולם. המגמה היא לצמצם באירופה ולשים את המשאבים המצומצמים באסיה ואמלט. בשנים האחרונות, לאור קיצוצים תקציבים הוחלט לסגור נספחות בשטוקהולם שהייתה אמונה גם על נורווגיה כל הנספחים נמדדים בעין בוחנת מאד על ידי האוצר מבחינת התועלת שהם מביאים ליצוא ולישראל בכלל. חשוב שהציבור יכיר בעבודה החשובה הזו, כולל ייזום על בסיס קבוע של אירועי שיתוף פעולה כזה המתואר בכתבה.
לא ציני | 13.11.16
53.
אורח של רגע רואה כל "פגע",
כתבה מרתקת ומעניינת עד מאוד. הנורבגים הציצו ונפגעו. הם הבינו שלישראל יש הרבה מה לתרום להם, בתעשיית ההיי-טק. כלכלה ומסחר, תמיד קרבו בין עמים יותר מהסכם מדיני או כל דבר אחר. יש לפתח את ההיי-טק בנורבגיה, כדגם מוצלח וכחיקוי למדינות נוספות. ככל שיהיו יותר מדינות, ישראל תזכה להכרה מלאה, ולהערכה רבה. הנפט עשה את שלו, הנפט צריך ללכת במוקדם או במאוחר.
אבנר | 12.11.16
52.
פתרון כספי לעוד 70 שנים
יש להם לנורווגים כסף לרווחה לעוד 30 שנים? יש פיתרון יעיל ומהיר.ומהו? שיזרקו מהמדינה היפה שלהם לצפון אפריקה בחזרה את כל הערבים המוסלמים שהגיעו למדינתם עד היום ואז ירוויחו לפחות עוד מאה שנה של רווחה ועושר ואושר לבני ובנות המקום מאלפיי שנים שם.
רונן | 12.11.16
51.
מה בכל זאת שונה?
ישראל תהייה עוד 25 שנה עם אוכלוסיה של 15 מיליון גם אם תפסיק היום את קצבאות הילודה. הצפיפות כבר היום בלתי אפשרית וכבר פוגעת בכלכלה. איכות חיים לא יכולה להתקיים כשצפיפות מייצרת אלימות בכל תחום של החיים. קבלת ההחלטות הטובה של נורווגיה נובעת מקוטנה והסולידריות של העם. כך היה בישראל עד לעליית כוחם הפליטי של המהגרים מארצות אפריקה ואסיה. אגב, המודל הציוני קלאסי היה מודל סוציאליסטי בסגנון נורדי בו הסולידריות היתה אבן יסוד בפוליטיקה.
אזרח האיחוד | 12.11.16
46.
ביבי סבור שטרור כלכלי נגד העם מוליד חדשנות
כי הוא סבור שמי שלוחצים אותו לפינה, ממצה את הפוטנציאל הגלום בו כדי לשבור את תקרת הזכוכית המלאכותית שהממשלה מציבה מעל ראשו בכפייה. ומי שלא, ממילא לא שווה יותר מדי, לכן מוטב שיישאר עבד נרצע לבעלי ההון. ככה מייצרים סטארט-אפ ניישן בדרכים לא סימפטיות.
מאור | 12.11.16
42.
Norway
אמנם יש קומץ ימנים שנוטים לצד ישראל, אך יש גם את המחנה הימני השני שהוא הקיצוני מאוד בדעותיו ונוטה לכיוון נאציזם. הנורבגי מסתתר מאחרי דמות האדם הנאיבי חביב כביכול. אך בעצם מהותו הנורבגי הוא אדם ערמומי מאין כמותו וצריך מאוד להיזהר ביחסים איתם כי תמיד תמיד זה מוביל לבעיות קשות- וכן יש לנו את דוגמת הסכמי אוסלו.
Hovard Jon | 12.11.16
38.
בתחום משאבי טבע הנורווגים עובדים חכם
בתחום משאבי טבע הנורווגים עובדים חכם, מה שקשה לומר על שיטת רשיונות הכרייה בישראל. גם באקוודור השכילו לעבוד בשיטה דומה לשיטה הנורווגית וחברות אנרגיה מקבלות דמי הפקה, תמורת התחייבות להשקעה בחיפוש ופיתוח. מאגרים קיימים וחדשים, נשארים בבעלות הממשלה.
אבי | 12.11.16
37.
הביקורת העצמית של הכותבת טיפה מוגזמת
נורווגיה או אסטוניה אינן מדינות ש- 20 אחוז מתקציבן מוקצה למטרות בטחון, לכל היותר 0.2 מתקציבן מבוזבז על נושא זה. כך שלביקורת של הכותבת על ישראל יש בסיס מפוקפק משהו. עצם העובדה שלמורת נטל בטחוני אדיר על התקציב, ישראל הגיעה להישגים כה גדולים, זו כשלעצמה סיבה גדולה לגאווה. נכון שיש מה לשפר. תמיד יש. אבל צריכים לתפוס פרופורציות ועדיין מותר קצת להיות גאים במדינתנו
שי | 12.11.16
35.
עיוורון קיצוני
עובדה: הנורבגים שלמו בעד הטיול של הכתבת וקיבלו סיפור אוהד ומתלהב על מדינה שתומכת באופן פעיל בחיסול מדינת ישראל ובחרם על ישראל, מעולם לא גינתה אף פעולת טרור רצחנית של ארגוני הרצח הערבים, מחלקת פרסי נובל לשלום רק לתומכי טרור ועוד ועוד. כל זה נמחק תמורת כרטיס טיסה אחד וכמה חיוכים. אין באירופה ממשלה יותר אנטישמית, במלוא מובן המילה, ממשלת נורבגיה
אופטלמולוגיסט | 12.11.16
33.
לשלוח את הנורבגים לקיביני פיני
בדי.אנ.איי. שלהם הנורבגים הם אנטישמים או בלשון פחות בוטה הם פרו פלסטינים. אי אפשר לנהוג באנטישמים הללו כאילו ולא קרה כלום בגלל היכולות של ישראל להרויח כסף מתרומתה לעתיד הטכנולוגי של נורבגיה כ"אומת הסטארט אפ". לא לחדש להם ולא שום דבר. שייפתרו את הבעיות שלהם לבד.אסור להרכין את הראש רק משום שמנפנפים מולנו בשטרות כסף. קודם שיבטלו את כול החרמות שלהם כנגד מוצרים מהשטחים המשוחררים יהודה ושומרון ואולי אח"כ לדבר איתם.
רמץ | 11.11.16
32.
ישראל יותר נכון צריכה ללמוד מנורבגיה
ישראל צריכה ללמוד מנורבגיה הרבה דברים - למשל חינוך חינם דבר שני זה איך הופכים פוליטיקאים גועליים לאנשים ישרים ולא מושחתים שדוחפים קדימה לעשייה ולא רק לברברת בתקשורת ובפייסבוק על כמה שהם עושים וכמה שהם נהדרים - וביום שזה יקרה אני אהיה הבנאדם הכי מאושר על פני כדור הארץ. כרגע אין מקום לאופטימיות כשיש שחיתות ממסדית והתעלמות מוחלטת מבעיות שצועקות לממשלה שיטפלו בהן!
אני | 11.11.16
29.
גילוי הנפט/גז בנורווגיה
שימו לב לדמיון בגילוי הנפט/גז . גם פה חברה אמריקאית גילתה את הנפט/גז ורוב הכספים שמתקבלים מופנים לאזרחי נורווגיה. רק אצלנו במדינת ביבי/אידלסון , רוב הכספים מופנים לתשובה ועוד כמה טייקונים. לאזרחים לא השאירו אפילו גרעינים. כמה טוב לדעת שאנו חיים במדינה שחושבת כל הזמן רק על אזרחיה.
ש | 11.11.16
27.
ופה העתיד נראה יותר ב 18 גוונים של אפור
רק אצלינו ביבי והימין מחרבים הכל, הורסים כל יוזמה חדשנות ויצירתיות ומבריחים את מיטב המוחות לחו"ל ובנוסף מוכרים את אוצרות הטבע שלנו בשקל וחצי. ואם יקימו קרן לאומית כמו בנורווגיה היא בוודאי תלך לתמוך בעיקר בהתנחלויות.
אחד העם | 11.11.16
25.
Israeli Megalomania
This article is a typical Israeli provincial megalomania. Full disclosure, I used to live in Denmark, worked with Swedes and Norwegians. Believe me, they should learn nothing from Israel . Scandinavian are well educated, smart, modest and creative. I repeat modest, they don't scream in every corner how smart they are, they just do. They have plenty of venture funds and governmental support for innovation. This article is just the journalist's invention
Mykel | 11.11.16
22.
איזה יופי טופי !!!
נורווגיה לא צריכה מדינת עולם שלישי, ניכשלת, כדי לסייע לה בניהולה היעיל לדוגמה. מה יציעו לה הישראלים ? לממן ישיבות ? לגדל "מקובלים" ? ללכת לדפוק זונות יפות ליד הקבר של החרבן מלובאביץ' ? מה זה המאמר הזה ?! זה צריך להיות הפוך ! ישראל הנהדרת של אתמול, בה גדלתי ולה תרמתי 5 שנים מחיי בצבא, ירדה לאשפתות מהן איננה יכולה להתיימר לייעץ לנורווגיה או לארץ בה אני נמצא (שווייץ), שהן שתי הארצות הכי מתקדמות באירופה (אם לא בעולם כולו).
ד"ר דוד מילר | 11.11.16
18.
זה הזמן להראות להם אצבע משולשת......
בתגובה על היחס שלהם כלפינו לפני עשר וחמש עשרה שנה באו"ם, בתקשורת ובעוד מקומות כשהאשימו אותנו ביחס לפלסטינאים. היחס שלהם אז כלפינו התבטא בין השאר לא רק בהצבעות נגד ישראל באו"ם אלא גם בחסימת מוצרים ישראליים מסוימים מלהכנס לנורווגיה. הגיע הזמן ללמד אותם שיעור.
אריאל | 11.11.16
13.
תרבות וצורך קיומי...
כדי להעתיק את החדשנות הישראלית צריך להעתיק גם את המצב הגיאופוליטי וגם את המנטליות. ספק אם הנורבגים מעוניינים לעשות הראשון וספק אם הם מסוגלים לעשות את השני. נורבגיה צריכה ללמוד את המסקנות משבדיה של לפני 30-40 שנה שבנתה תעשיה כבדה אך חדשנית או פינלנד מלפני 10-15 שנה שבנתה הייטק פורח. היא גם יכולה ללמוד מהן איך להזהר מנפילות. ישראל שונה ורחוקה. שבדיה ופינלנד קרובות ודומות.
יורגן | 11.11.16
12.
ל-8
כדאי שלא ילמדו לעשות 3+ ילדים במשפחה, כי הריבוי הטבעי בישראל הופך אותה למקום שעוד מעט יהיה בלתי אפשרי לחיות בו. שלא לדבר על זה שחצי מהאוכלוסייה, נוסחא ברורה, מממנת את החצי השני: למעלה מחצי מהאוכלוסייה מקבל יותר מאשר נותן לחברה. תשלום מיסים לעומת קבלה בחינוך ורווחה. לא מדובר רק בחרדים וערבים, אלא גם באחרים, שלא לדבר על הפלשמורה שהם לא יהודים ובכייה לדורות בתשלומי רווחה, עלייה וקליטה ובטחון פנים. לא המדינה סוחטת כמו שאזרחים אזרחים אחרים: המדינה היא היא אזרחיה.
אילה | 11.11.16
9.
ל־5 באמת מצב קשה להיות בו - מדינה עשירה
עם עודף כסף ואזרחים שנהנים מבריאות, חינוך, והכל. באמת, הקפיטליזם יפתור להם את כל הבעיות, הרי מה שחסר להם זה פערים חברתיים, עוני, ייאוש, ניצול עובדים ואפליה של נשים במקום העבודה. באמת הם זקוקים מייד לקפיטליזם, רצוי מלווה גם במלחמה ובדת...
מרימה גבה | 11.11.16
5.
די פשוט למה הם במצב הזה, כמו ברוב המערב
זה שהם הקימו חברות ממשלתיות במקום פרטיות פשוט גורמות לניצול פחות יעיל של המשאבים. אם הם רוצים להיות אומה מתקדמת הדרך היחידה היא קפיטליזם שבו יהיו קיימים עניים(הכל יחסי כמובן) ועשירים, העניים ירצו להצליח על ידי הקמות חברות ויזמות כמו בישראל וככה המדינה תצליח. במקום שבו המדינה מתגמלת עובדים לעבוד בעבודות רגילות לא פלא שאין יזמות. הסיבה היחידה שבישראל השוק מצליח יחסית זה כי המצב פה לא מושלם ולכל בעיה אפשר להקים סטרטאפ. במקומות שהמדינה מחפשת פתרונות לבעיות אף אחד לא יתאמץ לפתור אותם.
אדיר | 11.11.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת