אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"קניית דירה להשקעה הפכה מלא כדאית - לממש לא כדאית"

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
מי המטומטם שישקיע בשוק ההון ובאקסלנט
הישראלים עברו להשקעה ברכישת בדירות להשכרה בחו"ל עם תשואה של 6% ... הזוגות הצעירים קונים דירה זולה להשקעה, ושוכרים דירת מגורים במרכז ... כחלון מוציא את המשקיעים הקטנים מהשוק המשכירים תמורת 2.5% תשואה, ודוחף את המוסדיים ואת הטיקונים להשקיע בדירות להשכרה שיניבו להם 6% תשואה נטו, מה שיגרום להכפלת שכ"ד במרכז
בכפלת שכ"ד במרכז  | 24.11.16
25.
ומה יקרה כשהנכס ירד
אנשים כאו חושבים שמחיר הנכס תמיד יעלה והתעסקות עם שוכרים נהדרת ,ותיקונים לדירה נעשים מעצמם .במחיר של היום ממש לא כדאי להשקיע בנכס אלא למגורים בלבד למי שזה חשוב .אישית עדיף להשקיע במניות נדלן חול שנותנות יותר דיבידנדים מכל השכרה ללא כאב הראש של שוכרים.
עינת | 24.11.16
21.
לא רציונאלי
אנשים הקונים דירות להשקעה, לא בדיוק עושים חישוב כלכלי של תשואה, ריבית, פחת וכד'. הם פשוט קונים, נדמה להם שערך הדירה יעלה ויעלה עד אין סוף והם תמיד ירוויחו. ואולי יש כאן גם גישה גלותית הנטועה אצל הישראלי המצוי. להחזיק משהו ממשי עם שורשים, ושיהיה לילדים.
נחמיה תנא | 23.11.16
20.
צודק! אל תעיזו לרכוש דירה. תנו את הכסף לאפסילון
כדי שישימו אותו בבורסה ויגבו דמי ניהול. אבל תאמר לי, אם מצב השוכרים יורע כי השכירות תתייקר זה לא ישנה אפילו קצת את התשואה? ומדוע בכלל בדקת תשואה בגוש דן אם רוב המשקיעים הולכים לפריפריה? ושאלה אחרונה, האם באקסלנס יש מסלול השקעה בו לא צריך "להביא כסף מהבית"? אם איכות ההשקעה תלויה בשאלה אם אתה מביא כסף מהבית או לא?
לא עמדנו במכסת דמי הניהול | 23.11.16
12.
ומה עם עליית ערך הדירה?
והרי שכ"ד משלם לאט לאט את הדירה כך שבעצם השוכר משלם את מחיר הדירה ולא הרוכש... מי שכתב את המאמר הזה פשוט לא מבין כלום בכלכלה. יכול להיות ששכ"ד יהיה נמוך קצת מעלות המשכנתא, אבל אחרי 20 שנה תהיה לך (או ליורשים שלך) דירה שמישהו אחר שילם עליה, וגם כמעט בטוח שערכה יהיה גבוה בהרבה. (לא הייתי חותם על זה...) אילן.
אילן | 23.11.16
11.
כמה אי דיוקים בכתבה אחת
נתעלם מזה שאתה כלכלן ראשי של חברת השקעות והאינטרס שלך שמשקיעים יזנחו את שוק הנדלן , משקיעים אינם רוכשים דירה בגוש דן, משקיעים רוכשים דירות בפריפריות ושם התשואה 4.5%-7% ובנוסף האופציה להשבחת פוטנציאלית גבוה מאוד . אני מציע לאדון כלכלן ראשי שילמד קצת יותר על שוק הנדלן לפני שהוא נותן אינפורמציה נוטעת .
לביא | 23.11.16
2.
מה שווה יותר חצי מיליון בבנק או דירה באילת...
אדון כלכלן בגרוש.. אתה אולי צודק אם לקחת משכנתא גדולה לדירה במרכז שההחזר החודשי שלה יחסית נמוך כ 2-3 אחוז.. אבל אם יש לך חצי מליון בבנק ששם זה שווה כלום, ואין לך זמן לבדוק מניות כל שעה באינטנט.. אולי דירה באילת לוד או רמלה תתין יותר בחודש מאשר פקמ או אפילו מניות סולידיות
מנו כלכלה בגרוש | 23.11.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת