אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אחרי הרפורמה: דמי הניהול התכווצו, קהל היעד התפספס

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
המשך תגובה
ל-5. דמי ניהול מהשקעות זו לא המצאה של החברות לגנוב לנו עוד כסף. זו הוראה של המפקחת על הביטוח מפני כמה שנים, כאילו להציג את כלל העמלות *המגולמות* בתוך דמי הניהול החודשיים שלנו. המטרה היתה שיהיה יותר שיקוף. בפועל לא תרם כלום כי ניהול הוצאות השקעה קיימים בכל גוף שמנהל כספים אבל עכשיו אנשים רואים את זה וסתם חושבים שהנה גם פה גונבים אותנו.
נוב | 01.12.16
21.
כמה "אי דיוקים" בתגובות למטה...
אקדים, אינני סוכן ולא יועץ. אני אדם פרטי מטעם עצמי... כל מה שאני יודע ביררתי באינטרנט ובלוגים ושיחות עם סוכנים. אל תתעצלו ותבררו גם אתם. ל-2 ו-16. איזון אקטוארי לא "אוכל" את רוב החיסכון, ולא גונב את כל היתרה הצבורה. זהו חלק מהמנגנון של עירבון הדדי של הפנסיה. בגלל זה קרן פנסיה *זולה* יותר מביטוח מנהלים באופן משמעותי. ביטוחי המנהלים הם אלה שגונבים את העמלות היקרות, לפעמים להחריד, בשם קיבוע הקצבה (שגם הוא לא קבוע בניגוד למה שמקובל לחשוב).
נוב | 01.12.16
20.
מה לא אומרים בכתבה
לפי הדוגמה קצבה של 14,077 ש"ח מצבירה של 2.76 מליון ש"ח בהנחה של מקדם תוחלת חיים 196 חודשים , מקדם זה אינו מובטח בקרן פנסיה ומתעדכן מעת לעת ככל שתוחלת חיים עולה , משמע קצבה קטנה בהתאם. בנוסף לא צויין נושא גרעון האקטוארי של קרנות הפנסיה ,גם אם דמי הניהול 0 הגרעון יוכל את הצבירה . קרנות הפנסיה הקטנות פסגות ואלטשולר מגובות במבטח משנה המגן על העמיתים מפני קטסטרופה . וקרנות אלו בעודף אקטוארי לאומת הקרנות הגדולות שנמצאות בגרעון . .
ערן | 29.11.16
18.
רגע, חשוב להבהיר כאן משהו
יש הבדל עצום בין קרנות הפנסיה המנוהלות על ידי קבוצות הביטוח (מגדל, הראל, מנורה, הפניקס, כלל) לבין הקרנות המנוהלות ע"י בתי ההשקעות (פסגות, מיטב דש, אלטשולר, ילין לפידות וכו') בשונה מביטוח לאומי, קרן פנסיה פועלת עפ"י מנגנון של ערבות הדדית, ולכן הגודל שלה קריטי לצורך הגנה על כספי החיסכון. בתי ההשקעות נכנסו לזירה רק לפני שנים אחדות, וקרנות הפנסיה שלהן הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר קטנות. עדיף קרן פנסיה של קבוצת ביטוח על פני זו של בית השקעות, גם אם הוא מציע דמי ניהול קצת יותר נמוכים.
דן | 29.11.16
7.
לא חייבים סוכן?????? מהממצאים שלי צריך ועוד איך
בימים אלה אני מחפשת בקדחתנות להעביר את הפנסיה שלי לחברת בטיחות עם דמי ניהול וצבירה נמוכים יותר. לצערי עברתי תלאות מכיוון שכל חברה שהגעתי אליה לא היתה מוכנה בכלל לדבר איתי או לתת לי הצעה סבירה לניהול וצבירה והפנו אותי לסוכן. ההצעה שהיתה להם ללא סוכן היתה המקיסימום הקבוע על פי החוק.
צ.ד | 29.11.16
5.
ומה עם דמי ניהול השקעות?
אחרי שלימדו את הציבור מה זה דמי הניהול, למה הם חשובים, איך להשות ואיך לצמצם אותם, המציאו החברות הפנסיוניות דרך חדשה לחלוב את הציבור. נוצרה עמלה חדשה ששמה "דמי ניהול השקעות". זוהי עמלה נוספת שהציבור מעביר לחברה המנהלת את החיסכון שלו כדי שזו תמצא מנהל שינהל חלק מהחיסכון. אף אחד לא שאל את החוסכים אם הם מסכימים לשלם את העמלה החדשה. פשוט עשו זאת. והכל באישור ובתמיכה של הרגולטור.
אריק | 29.11.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת