אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועדת הכספים מתנגדת לתוכנית של האוצר להטיל מס על פיצויי פיטורים

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
רוצים לדעת מה אבסורד?
שתייגו אנשים שמרוויחים 30000 ברוטו כעשירים. אז קודם כל, אני לא מרוויח כאלה סכומים. דבר שני, קחו אדם ללא דירות שמרוויח 30000 שקלים ברוטו כל חודש - האם הוא באמת עשיר? כמה זמן יקח לו לקנות דירת 4 חדרים? כמה זמן יקח לו לחסוך את ההון העצמי הדרוש לדירת 4 חדרים? התחיל להיות מקומם שרק הכנסה מעבודה הפכה להיות המדד לאם אתה עשיר או לא. כאשר הכנסות פאסיביות כמו שכר דירה לא נחשבות בחישוב. כאשר פנסיות תקציביות משוגעות - לא גורמת לאדם להיראות עשיר. מה עשו? נטפלו לאדם העובד, שגם ככה משלם המון מיסים, ושוב עשקו אותו. רבותיי - המס על הדירות הוא 10% וגם זה מעל לסכום מסוים. רבותיי - הפנסיות התקציביות הם מכת מדינה. אדם לא הפריש שקל (ולכן גם אי אפשר למסות לו את פיצויי הפיטורין) ומקבל בוחטה, על חשבון התקציבים המופרכים שרצים כאילו מדינת ישראל היא שוויץ. הגיע הזמן להסיט את המבט משוק העבודה. המיסים גם ככה גבוהים. הגיע הזמן לטפל בהון השחור, במקורות הכנסה שאין עליהם מיסים בלי סיבה מיוחד. הגיע הזמן להפוך אדם שמרוויח 30000 שקלים לעשיר, כי ההכנסה שלו גבוה ביחס לממוצע. הגיע הזמן לעודד אנשים לעבוד ולהרוויח סכומים גבוהים. במדינה שלנו, מעודדים אותך למצוא פרצות. תקנה כמה שיותר דירות קטנות ותשכיר אותם. תכנס לעבודה שתתן לך "תנאים" טובים ופנסיה תקציבית, ולא לתפקיד שיתן לך שכר גבוה.
הלמן | 30.11.16
28.
אין שום ספק שמדינת ישראל שונאת את אזרחיה.
400 מיליון שקל תקציב המדינה. אני מבין שביבי מבזבז בשמחה על צוללות ומטוסים, אבל שיתחיל לשלם על זה מכיסו. אני כל כך שמח שאני לא במדינה הארורה הזאת כרגע. גם יש לי פה פנסיה פיצוץ וגם אני לא צריך לשלם בשביל לממן ערימת מטומטמים כל הזמן.
ג | 30.11.16
25.
פנסיה תקציבית
אבל מי שיוצא עם פנסיה תקציבית של עשרות אלפי שקלים אשר בגינה לכל הפחות צריכה להיות זקיפת הכנסה רעיונית (אבל כמובן אין) לא ישלם כלום. בגדול כחלון הוא שר המיסים והוא דופק את האנשים שגורמים לצמיחה. בלי קשר לדעתי האישית על אופן התנהלותו הציבורית הוא פשוט שר אוצר לא טוב.
אחד | 30.11.16
23.
מדינה הזויה. כחלון מאכזב
מוצצים ממך עוד ועוד. המשמעות של החוק היא גבייה מיידית של מס כל חודש מפיצויים שתקבל כשתפוטר. מדינה אכזרית והחוק הזה יעשה בדיוק מה שסילבן שלום גרם כשהסיר את התקרה מגביית ביטוח לאומי. הגבייה ירדה ופתחוו אינסוף חברות ארנק עד שבמדינה התעשתו.
משלם מיסים פראייר | 30.11.16
7.
צפון
מסקנה - לא שווה להשקיע פה כי גם ככה המדינה שותה כל עליה בשכר. זה מתחיל בחוסר המשמעות ל2.25 נקודות זיכוי ככל שעולים בשכר, ממשיך במדרגות המס שמוציאות את החשק להתאמץ, עובר לחוסר יכולת להשתתף ב"מחיר מטרה" ורעיו החולים ועכשיו גם מטילים מס על פיצויי פיטורים. הכי טוב, לסיים תיכון ולהתחיל לעבוד במשטרה \ קבע בצה"ל \ עובד מדינה \ שליח ציבור ולא לרצות ללמוד ולהתפתח כי גם ככה לא ישאר מזה כלום :(
ברק | 30.11.16
2.
די שחתתם אותנו עם המיסים נמאס
פיצויי פיטורין הן חלק מהפנסיה, למסות אותן זה לפגוע בפנסיה ובדיוק כמו להטיל מס על הפנסיה. נמאס מהמיסים פה, תתחילו לגבות מחרדים ומאלו שעובדים בשחור במקום מאלו שחצי משכורת יורדת להם על מיסים, ועליהם צריכים לשלם עוד מיסים (מע'מ על כל דבר, מיסים מטורפים על הדלק, מס שבח, מס על השכרת דירה..)
צ. | 29.11.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת