אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המאגר הביומטרי אושר: מה עכשיו?

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

48.
לידיעתכם: נלקחת דגימת DNA מכל יילוד בישראל
לידיעתכם: נלקחת דגימת DNA מכל יילוד בישראל. הדגימה מנדטורית אלא אם כן הורי היילוד מודעים לעניין ומבקשים לא להיכלל במאגר. המאגר הגנטי גרוע בהרה מהמאגר הביומטרי . שני המאגרים, הביומטרי והגנטי הם פרי פועלו הנמרץ של של ח"כ שטרית. הדגימה הופכת לרכוש המדינה והמדינה עושה בדגימה כל שימוש שהיא מוצאת לנכון. לכאורה המטרה לאתר ולמנוע מצבים רפואיים, בפועל מדובר במפעל שטני.
אבי | 06.12.16
47.
הרבה מהמוחים פה מעלים תכנים מביכים כל שעה בפייס
עשיתי תעודה ודרכון ביומטרים לכל המשפחה, זה לפני שאיזה אדיוט ייכנס וייזדהה בשמי. הדרכון מאפשר תורים מקוצרים בנתב"ג ועוד מקומות, ותעודת הזהות קטנה ונכנסת לארנק. ומה אם ישתלו טביעות אצבעות שלי בזירת רצח יום אחד? התשובה שלי, תנוחו, או גשו להעלות תמונה שלכם בפייסבוק. שם אתם אנוניימיים לגמרי.
תרגיעו | 05.12.16
46.
את השאלה הכי חשובה לא "שאלתם"
במעמד ההנפקה, ביקשתי שהפרטים לא יכנסו למאגר. מי מבטיח ו\ או נותן אסמכתא שכך הדבר, ושפרטי הביומטריים אכן לא שמורים במאגר? אף אחד. אתה לא יכול אף פעם לדעת האם הביטים של התמונה וטביעת האצבעות עצרו ברמזור שלפני המאגר, או המשיכו הלאה בלי בעיה. אישית, אני הוצאתי תעודה חדשה בפורמט הישן ביום חמישי האחרון. דרכון בתוקף לעוד 8.5 שנים. רשיון די חדש. שיקפצו לי, אני בעשר השנים האחרונות לא צריך את שירותי התעודות של המדינה. כולי תקווה (ותחושה) שבמהלך התקופה הזו המאגר ידלוף לפחות פעם אחת (יותר מדי).
יחלי | 05.12.16
45.
דרעי מתייחס לזה כמו דת.
אחרי שכל מומחי אבטחת המידע באקדמיה בישראל אמרו שהמאגר מסוכן הוא לא מוכל להקשיב וממנה מומחים דמיקולו מטעמו. ללמדך שדת זה עסקנות ומחר יכול שר לקבוע שיום כיפור נועד לזלילת חזיר אם תביא מומחים מטעמל שיחזקו את העמדה. ואחרי 1/1/2018 זה יהיה חוק ומי שלא יציית לו לא יוכל לקבל שירות מהמדינה.
א | 05.12.16
43.
עובדים עלינו בעניים
אז בואו נסביר לכם מה מסתתר מאחורי ההחלטה ,ומדוע עכשיו בהנחה פוליטית ,וסטטיסטיקה,רוב רובו של מתנגדי החוק הם מצביעי שמאל ובהנחה של הימין לא לאכוף את החוק ברצינותיכם לא נמרר לכם את החיים ,,אבל ביום הבוחר אין הצבעעעעעע משוואה שוב ביבי ובענק אתם הבנתם את זה
רוני | 04.12.16
39.
לי יש תעודות ביומטריות כבר שלוש שנים ואיני חושש.
"זיהוי חתימת החום או הקולות שמייצרים מחשבים אלו". כלומר על פי פליצות שהמחשב מפליץ יזוהו פרטים ביומטריים של אזרח... כמה טימטום מגוייס על ידי החוששים ומפחדים מהמאגר החשוב הזה כדי להצדיק את פחדיהם... יש להם הרבה מה להסתיר...
נלר | 02.12.16
38.
מי שחושב שלא יימצא פקיד שלא יעמוד בשוחד
של מאות אלפי ש"ח (אם לא יותר) ויגנוב משם מידע לצורך סחר, תמים. ואגב יש לי קרקע על המאדים למכור לכם, במחיר מיוחד. אגב, אני מקווה שחושבים שם על האפשרות להצמיד מודם אלחוטי לאחד השרתים כדי לקבל גישה לרשת ה"מנותקת". זה רק עניין של זמן. דרעי, לא יודע מי משלם לך ולמה - אבל רד מזה ויפה שעה אחת לפני שזה מתפוצץ לכולנו בפנים.
בני | 02.12.16
36.
רע מאוד
אסור לתת לחיה הזו ביכלל לבוא לידי ביטוי. רע מאוד. גם ככה יש תחושה שיש פה תיכנות המוני. יש בגידת אליטות ענקית והמונים בעולם חשים בכך. אסור שהעיניין ימומש. ההייטק מנוצל לרעה והמון.משהו לא בסדר באליטות פה במדינה. המנהיגים שלנו היתירפנו משרתים גורמים זרים במקום את העם.
מקומם | 01.12.16
29.
עצה למי שעדיין חשובה לו הפרטיות
לפני שמגיעים למשרד הפנים להנפיק ת.ז. חדשה ונוצצת גדלו זקן למשך חודש וגרדו את האצבעות על פומפיה. שיחפשו מי ינענע אותם. נשים יקרות, אתן זכיתן, איפור יכול היום לשנות לגמרי את תוי הפנים, למדו לשחק עם אור וצל לעוות את הפנים שלכן. הממשלה הזו הכי נוראית מאז הקמת המדינה ולצערינו זה רק הולך ומחמיר, הקודמת גם היתה הכי נוראית לפני הנוכחית.
פרטי | 01.12.16
26.
אני סומך על פרופ' דרעי
פרופ' אריה דרעי, הינו מרצה בכיר בפקולטה למדעי המחשב ב-MIT, מחקריו פורצי הדרך מתמקדים בקריפטולוגיה ובאבטחת מידע. אני סומך על פרופ' אריה דרעי שתמיכתו במאגר הביומטרי מבוססת על עובדות מדעיות מוצקות כסלע. אשרינו שזכינו לפרופ' דרעי כשר הפנים של מדינתנו.
טוקבקיסט בשכר | 30.11.16
20.
לכל אלו שחושבים שאין תוקף לתעודת זהות.
זה היה נכון עד יולי 2012 אז התקין שר הפנים (אז אלי ישי) תקנות חדשות, ע"פ סמכותו בחוק מרשם האוכלוסין ובאישור ועדה חוקה חוק ומשפט תקנות חדשות שמגבילות את תוקף תעודת הזהות ל 10 שנים. מי שנופקה לו תעודת זהות לאחר כניסת התקנות לתוקף קיבל תעודה עם תוקף של 10 שנים. כל מי שברשותו תעודה שנופקה לפני כניסת התקנות לתוקף תוקף התעודה שברשותו הינו 10 שנים מים התקנת התקנות, כלומר עד יולי 2022. https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/500_737.htm
אמיר | 30.11.16
16.
במקום לשמור עלינו הממשלה משחקת עם החיים שלנו
מה יקרה כשהאקרים מרוסיה יפרצו למאגר וימכרו אותו לכל המרבה במחיר? אז לא תוכלו לנסוע לחצי מהמדינות בעולם גם עם הדרכון האירופאי שלכם, כי יזהו אתכם בקלות ברחוב כישראלים. כמו כן אפשר בקלות להדפיס טביעת אצבע במדפסת ולשתול אותה בזירת פשע - חפשו ב-youtube איך עושים את זה.
אצבע משולשת | 30.11.16
10.
מדוע אני מתנגד לביומטרי
רק עם עם מנטליות של עבדים מסכים לחוק כזה שיפר את פרטיותכם וזכויותיכם . בכלל שימו לב מי מופקד על העניין .שר שהוא עבריין מורשע עסקן נבל ששמו יצא למרחוק ראו "קללת דארעי" ובכלל שכחתם שאתם במדינת ישראל .מדינת הקומבינות אתם באמת מאמינים שאם מישהוא יצטרך נתונים שלכם מהמאגר הוא לא יוכל לעקבלו ולעשות בו שימוש נגדכם . הרי אותו מישהוא מכיר מישהיא שמכירה מישהוא שמכיר כמה שבגלל הכרות אישית יעביר את המידע . חישבו על זה אזרחים
ר | 30.11.16
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת