אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חיים הורביץ: "אולי מנהלי טבע נתנו לאנשי המספרים להוביל אותם"

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
הבעיה שהמדינה הכריחה את כולם לעשות פנסיה
קרנות הפניסה חייבות להשקיע בחברות כמו טבע. מכאן שהכריחו את העובדים לקנות מניות של החברות. אם החברות נופלות העובדים גם מפוטרים וגם הפנסיה תגולח. ואם יבוא נוכל ויגנוב וירמא, אז העובדים יהיו מסכנים ואז המדינה או שתשלם מהמסים או שתגיד זבשכם. בכל מקרה ההחלטה אומללה.
חמי | 11.01.17
17.
the company is going down
erez made tons of mistakes including: over payment of about 9B dollars for Actavis (!) made a stupid acquisition of the mexican settled with the SEC and DOJ for bribery company and cannot figure their estimates within a 6 months window i strongly suggest that this Horovitz will look at the mirror as he was responsible for the international sales in Russia during the period they paid bribery. i hate these people that are responsible but look at others to blame
upset investor | 09.01.17
14.
טבע בתהליך דעיכה
מסכים איתו. לטבע אין חזון או אסטרטגיה. היא מנוהלת בעשור האחרון ע"י טכנוקראטים ואנשי כספים שיודעים לנהל ארגונים גדולים שנעים מכח אינרציה ללא תחרות מהותית וללא צורך בחדשנות. זה עבד, אולי, כשהחברה פעלה תחת הגנת פטנט הקופקסון אבל לא מתאים לסביבה תחרותית. הטכנוקראטים (והיו כמה כאלה) נכנסו להיסטריה כשראו מה קורה לקראת תום הגנת הפטנט ולכן נכנסו לאמוק של רכישת חברות ללא הבחנה. זה שמישהו היה מפקד בכיר בצבא או בתפקיד בכיר בחברה גדולה לא אומר שהוא יודע\יכול לנהל חברה כמו טבע.
הצופה | 08.01.17
13.
כשמישהו אונס את המספרים קשה להתייחס לדבריו...
1.5% בנקודות הקיצון... מסתבר שמתכוון לטווח המכירות הגבוה הקודם בהשוואה לטווח המכירות התחתון הנוכחי.... אבל בתכלס, התחזית מדברת על ירידה ממוצעת של 7% במכירות ושל 20%!!!! ברווח למניה. וזו בדיוק הדרך להסתכל על הדברים. 20% ירידה ברווח בתחזית הנוכחית מול הקודמת. והירידה של 7.5% בלבד בשישי עושה חסד עם המניה (וגם כך, 5 דולר למניה זה אחרי מכבסת הנון-גאפ המפורסמת, שחביבה כל כך על הנהלת טבע לדורותיה)
גרוסמן | 08.01.17
12.
אין קשר בין הורוביץ למשקיע הממוצע בטבע
הורוביץ מדבר על פניקה ולא להכנס ללחץ. ובכן זה מתאים למשפחת הורוביץ שיש לה אחזקות ענק . אם משפחת הורביץ תזרוק חבילת מניות גדולה זה ידרדר עוד יותר את מחיר המניה. והירידה במניה מסבה להם נזקים ענקיים. אבל מה עם המשקיעים שמחזיקים חבילות קטנות יותר? הם אינם אולי בפניקה אבל מוכרים את המניה עכשיו כשרואים שערך השקעתם מידלדלת ואולי עוד תרד יותר. יש גם הרבה בעלי מניות בטבע שהאחזקה בטבע הוא אחוז קטן מתיק ההשקעות. גם הם כנראה לא מקשיבים להורוביץ ומוכרים.
דוד | 08.01.17
8.
זו הסיבה שפרויקט האנליזות של הבורסה מסוכן
חשוב מאוד להבין שאנליסטים כותבים דוחות ולעיתים האנליסטים האלו הם לא אנשי מספרים ולא אנשי תוכן בכלל. הם אנשים לא ממש מנוסים שמישהו תחת מיתוג בינלאומי נתן להם לכתוב. לנטוע פאניקה או תקווה לתשואה זה עניין כה פשוט כאשר מתחבאים מאחורי שמות גדולים וההשפעה יכולה להיות פשוט הרסנית.
שפעת המשקיעים | 08.01.17
2.
שעיר לעזאזל
כן, ג'רמי לוין אשם בכול. כמובן. היחיד שלא ביצע רכישות מיותרות והלך על צמיחה אורגנית. באמת לא בסדר מצידו שעצר לרגע את הרכישות בין ינאי לבין ויגודמן. זו הבעיה עם מנהלים שבאמת מבינים בתעשיית התרופות ויודעים איך נראית מולקולה, בניגוד לגאונים מתחומי הצבא והחשבונאות...
אריאל | 08.01.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת