אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

משאבת הכסף ושמה ירושלים

76 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

75.
א. החרדים והערבים מקבלים הנחות
מפליגות בארנונה כי יש להם הרבה ילדים. אך אלו הקריטריונים בכל כל העיריות בארץ, כולל ת"א וסביון. מי שיש לו בעיה, שישנה את החוק בכנסת. ב. הערים החרדיות אלעד, ביתר ומודיעין עילית נמנות כולן על אשכול סוציו אקונומי 1(!) לא 3 ולא 4, והן ערים מטופחות להפליא והשירותים בהם מצויינים. כנראה שבאמת הבעיה היא בערבים, תראו את הערים שלהם שבאותו אשכול. ג. המסקנה - לתלות את החרדים, לשרוף אותם, לשחוט אותם ולזרוק אותם לים... לא משנה הסדר...
שמעון | 31.01.17
65.
הממשלה מתממת
הממשלה (לא העירייה) קובעת את הקריטריונים וגובה ההנחות מהארנונה והיא אמורה לפצות את העירייה בהתאם בגלל השילוב הקריטריונים (שכאמור נקבעים ע״י הממשלה) וההרכב האוכלוסיה של ירושלים, הפיצוי הזה גדול ועל זה הדיון רק להזכיר, ניר ברקת מקבל משכורת של שקל בשנה. המצב בירושלים משתפר (לאט מדי כנראה) וזאת עיר מאוד לא פשוטה לניהול.
יובל | 30.01.17
64.
כשהציעו לאלי ישי, הגזען המשוקץ
להקים עיר חרדית חדשה, הוא נזעק ואמר בשום פנים ואופן. עיר חרדית לא מסוגלת לשרוד כלכלית, כי השחורייעס הפרזיעטס לא משלמים ארנונה, ומשריצים בכמויות. מי יממן את הגנים העירוניים? מי יממן את איסוף האשפה? שר הפנים ישי מיד מצא פתרון: עיר מעורבת לחרדים, עם שכונות חילוניות. החילונים ישלמו ארנונה, והפרזיטים השחורים יקבלו עיר בחינם. ככה זה אצלם. הם חושבים שאנחנו כרטיסי אשראי לגיהוץ.
אתאיסט | 30.01.17
58.
נו באמת, כאילו לא ידוע מה קורה בירושלים...
כל החילונים המשכילים בורחים מערבה, וכל חברי לה-פאמיליה הנכשלים והדוסים חסרי התועלת מחריבים את עיר הבירה המופלאה שלנו עד היסוד, וברקת...לא מעניין אותו כלום חוץ מהפריימריז הקרובים בליכוד, הוא אפס מאופס והוא מישר קו עם כל שאר האפסים של הליכוד.
דארווין ג'וניור | 30.01.17
50.
כתושב ירושלים -
אני משלם את הארנונה היקרה ביותר בארץ (פרט אולי לצפון ת"א וישובים כמו סביון) - מסבסד את החרדים שכנראה משלמים 0, ומקבל בתמורה... 0 - הקשיבו ולא תאמינו: לעיריית ירושלים לקח 3 שנים (!!) לפנות רכב נטוש מול הבית שלי. לקח להם שבועיים וחצי להשלים סלילה של מדרכה מול הבית שלי (מדרכה, דרך אגב, שלא היה שום צורך לסלול מחדש) - בושה
אליהו | 30.01.17
49.
חברים תסתכלו טוב טוב
זוהי בירת ישראל. אלה הם פניה של המדינה. לכל הפזנטים נטולי ההשכלה שכל היום צועקים "מדינת תל אביב", הגיע הזמן שתגרדו את הרצפה עם הברכיים בהשתטחות התודה שלכם. בלי ה"מדינה" הזו, הכ"כ שנואה עליכם, לא היה לעם העלוקות - הלא הוא עם ישראל - מה לאכול, מלבד אחד את השני. וכמו שזה נראה, הדיאטה החדשה שלכם בדרך...
גיחי גיחי | 30.01.17
46.
למה אתם מתפלאים ? שוטטתם לאחרונה ברחובות הבירה ?
העיר נראית יותר ויותר כמו מחנה פליטים. חלק גדול מהאוכלוסיה לא מייצר כלום, לא משלם ארנונה, לוקח תשלומי תמיכות. בלי תמיכה של הממסד החילוני העיר הזאת מזמן הייתה יורדת לרמה של שכם או עזה. והמיקרו של ירושלים יהיה בקרוב המאקרו של כל המדינה אם ראש הממשלה ימשיך לקיים את שלטונו ע"י מכירת המדינה לאוכלוסיות לא ציוניות.
ישראלי | 30.01.17
43.
למה להיות מובכים? זו בחירה מודעת להיות עיר ענייה
ההתעקשות להשאיר מיעוטים ערביים תחת ריבונות ישראלית והתמיכה במהלך ההתחרדות של שכונות חילוניות מביאה לעיר אוכלוסיות מוחלשות. כל זה מתוך בחירה מודעת לחלוטין.בין אם אנחנו חושבים שזה נכון או לא, ברקת והממשלה מצפים שהאזרח ישלם על המדיניות הזאת מכספו ויפצה את האוכלוסיות החלשות שממעטות בתשלומי ארנונה בכיכרות מפוארות, גשרים ורכבות קלות (ואני לא מתכוון למעט החילונים שנשארו שם ומממנים את העיריה). הפעם האוצר אמר די. לדעתי האישית, ירושלים כבר שנים בדרך הבטוחה להיות מעין תערובת עירונית של בני ברק ורמלה.
שחר | 30.01.17
40.
החילונים צריכים להציל אתהחרדים מעצמם..רק בדרך אחת
החילונים צריכים להציל את החרדים מעצמם.. רק בדרך אחת - להצביע לפיד. חישבו לרגע : אם אתה הקורא שורות אלה תקבל כסף על לאכול נוטלה כל היום - אתה תתרגל ותכעס כשירצו לבטל לך את ההנאה הזו ( התרגלת והשמנת והפסקת לעבוד וכד) . אתה יודע שאתה תמות מהתקף לב אבל לא יכול להפסיק להנות מהנוטלה. אתה היית רוצה שמישהו יכריח אותך לצאת מהמעגל האימה הזה.
דג | 30.01.17
29.
ירושלים היא הפיילוט לעתיד של ישראל
כאשר הממשלה נכנעת לדרישות החרדים - יותר קצבאות ילדים, קצבאות לאנשים שלא עובדים ולא מרוויחים כסף, זה מה שקורה. עיר שבה מעט משלמים ארנונה, שבה מעודדים בטלה, ולא מתגמלים את מי שיוצא לעבוד, לפרנס ומשלם מסים וארנונה כראוי, אלא לוקחים לו את סופי השבוע, התחבורה בשבת, את מקומות הבילוי, את הקולנוע. זה מה שקורה. הפתרון למצב: צמצום קצבאות במשך שנה. הודעה מראש שעוד 6 חודשים הפטורים (הלא לגיטימיים) מארנונה נגמרים, הקמת צוות מיוחד למציאת מקומות עבודה לחרדים, במקביל לקורסים שיעזרו להם להשלים פערים בחינוך.
נועם | 30.01.17
27.
הגרעון של העיריה נובע רק מדבר אחד-חרדים רבים
פטורים מארנונה כולל מוסדות התורה שלהם. סה"כ הנחות כל שנה - מיליארד שקל! מיליארד שקל! וכך זה נגרר מדי שנה, והממשלה הפראיירית משלמת לעיריה...כל שנה.. עד מתי זה יימשך? תלוי רק בממשלה. ואגב, הכל פוליטיקה כי החרדים מאיימים תמיד בכוחם בכנסת ובממשלה...
ירושלמי פראייר שמשלם מיסים | 30.01.17
25.
ירושלים יעד עליון ומרכזי
ראש ממשלת ישראל האשם המרכזי שירושלים אינה יעד עליון ומרכזי, העיר צריכה לקבל תכנית יחודית בכל המובנים ובטוח במשאבים לערך לאומי עליון. העיר איננה מקבלת עידוד אלה דיבורים בלבד .בנימין נתניהו צריך לקבל את ההחלטה להעלות תכנית לאומית להצבת ירושלים בראש מעיניו-ולא הפרחת סיסמאות חלולות חסרות ערך.
קובי | 30.01.17
23.
עיר של פרזיטים ומפעל לסחיטת כספים
ברקת הוא ליצן חסר חוט שדרה, הוא מבין שכך לא ניתן להתנהל והעיר שלו פושטת רגל בעיקר בגלל שכל הפרזיטים התיישבו בה, במקום לקחת כיוון ולתכנן איך להציל את העיר, הוא ממשיך עם הזרם ונותן לפרזיטים את כל מה שהם רוצים כדי להמשיך ולהתרבות שם ולהרחיק את מי שיכול לממן את חגיגת הבזבוזים העירונית
מאיר | 30.01.17
20.
בירת ישראל ?
רוב המגיבים לפניי הצביעו על הבעייה הדמוגרפית של ''בירתם הנצחית של יהודי העולם''. למדתי בירושלים לפני שחרורה, נלחמתי על שחרורה ואף נפצעתי , המשכתי ללמוד אחרי שחרורה. לא ביקרתי בה הרבה שנים. לפני כמה שנים ביקרתי שם עם אורחים מחו''ל. התביישתי מהמראות שהיה עלי להראות להם. עיר מלוכלכת [המילה אפילו מחמיאה - הייתי אומר, מטונפת] , צפיפות נוראית, בלוי של שעות בפקקים. והם רוצים להעביר לשם את שגרירויות כל העולם ? לא מתביישים ?
דה לה טורדה | 30.01.17
19.
למה שדרעי והחרדים..
יצאו נגד ברקת? הרי הם מקבלים ממנו כמעט כל גחמה שלהם,והתקצוב שלהם לא נפגע,בדיוק כמו הביביהו שדואג להם כראש ממשלה בכדי לתחזק את שלטונו. אם ברקת או ביבי היו פחות נדיבים כלפי החרדים,הייתם כבר ממזמן שומעים אותם בסופו של דבר מי שניזוק כרגיל,אלו הם האזרחים
בא להקיא מכולם | 30.01.17
17.
ירושלים זה הנבואה לכל עתיד ישראל...
זה מה שקורה כשיש גידול טבעי גדול של חרדים והגירה שלילית של חילונים פחות משלמי ארנונה לצד יותר מקבלי פטור מארנונה... אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה! או שהחרדים יצאו לעבוד, או שירושלים תהפוך לבני ברק! לפחות בבני ברק יש אזור תעשיה גדול וקירבה לת"א. מה לירושלים יש?
אזרח עובד | 30.01.17
16.
בואו נעודד עוד אנשים לא לשלם ארנונה ואחר כך נבכה.
מדינה מפגרת. תנו לבירת ישראל להדרדר. 80% לא משלמים ארנונה ומקבלים פטור בשמחה בעוד ה20% האחרים צריכים לחפות עליהם. הגיוני. שמח שאני לא גר בירושלים, ובארץ בפרט. אני זוכר שברחובות לא היה הרבה יותר טוב. רוצים להשתפר במדד הסוציו-אקונומי? אתם יודעים בדיוק איך, חבל שזה לא יקרה.
שעשכג | 30.01.17
14.
ניר ברקת - כשלון מהדהד
מתי תושבי ירושלים יתחילו להבין שמר ברקת הינו כשלון מוחלט. אדם שלא עשה מעולם כלום אלא רק נדבק במקרה לקבוצה שידעה להרויח כסף גדול. מאז שהפך להיות ראש עיריית ירושלים חלה רק הדרדרות במצב העיר. הנ"ל חוץ מלשחק אותה כאיש העולם הגדול חסר יכולת מוחלטת. ולחשוב שיש לו עוד שאיפות ברמה הלאומית הגבוהה - מצמרר
צופה | 30.01.17
11.
ניר ברקת פושט...
אתמול עובדי עיריית ירושלים הפגינו לפני בנין האוצר. לגיטימי. אבל אתם יודעים מה, הם בנוסף סגרו את המים לכל הבינין. לחולים הכרוניים, לקשישים וזקנים ול"סתם" אנשים. לא מים לשתייה, לא מים בשירותים. ככה בא לניר ברקת, שילמד מאלונה דרך ארץ והתנהלות מכובדת!!!
דורון | 30.01.17
8.
חרדים לא עובדים ושום דבר לא צומח סביבם. קברנים !!
ירושלים מליאה בחרדים , בדתיים ובחסרי השכלה ומוטיבציה. בקיצור טפילים נחשלים ואומללים. אבל, עילית המוסדות והמישכנות הלאומיים נמצאים בה. אלו מוסדות שעולים כסף רב לעיריה ושאינם משלמים ארנונה. ירושליים עיר בכיינים משובשת. ברחתי ממנה מחוסר תקוה להשיבה לימי טדי קולק.
שרון | 30.01.17
4.
הפיל שבחדר - החרדים
אולי הבעיה היא שבירושלים ישנם ציבורים ענקיים אשר אינם יודעים עבודה מהי, ורגילים לחיות על חשבון המדינה? מדוע כלל אזרחי ישראל צריכים לממן, בעוד ועוד דרכים, את הציבור החרדי? כמה כסף ירושלים הייתה חוסכת אם הייתה מקצצת בתקציבי העתק העירוניים שלהם? כמה כסף ירושלים מאבדת משום שאינה גובה ארנונה על מוסדותיהם?
החילוני הזועם | 30.01.17
1.
הטיעונים של הכותב לא רלוונטיים
הבעיה של ירושלים זה הרכב האוכלוסייה. משפחות גדולות של חרדים וערבים שצורכות שירותים רבים, אך אינן מייצרות הכנסות בגלל פטורים מארנונה. יש בעיר שכונות ענקיות וישנות, חלקן גם מחנות פליטים, שיש צורך להשקיע בהן עוד מיליארדים כדי להפוך אותן לסבירות. נוסיף לזה מצב בטחוני גרוע שפוגע בהכנסות העסקים. הדרישות של ברקת צנועות מאוד.
יוד | 30.01.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת