אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תפילות בחוברת גיאוגרפיה, קהלת בספר אזרחות

278 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

273.
יש לכותב אי הבנה - אלוהים ברא את הטבע על כל חוקיו, ואין סתירה בין ההסבר המדעי לדתי. אומנם
יש השפעות רוחניות שה' יכול להשפיע בעיקבות הכוונות שלנו, המעשים והתפילות שלנו אך גם אז ה"מענה" של ה' הוא בדרך הטבע, למעט מקרים נדירים הנקראים "נס". פשוט צריך להתעמק ואז יובן שאין סתירה.
גילעד | 03.09.17
268.
מה מטרת פורם ההורים החילוניים?
אני לא חבר באותה התקבצות, אך אני יכול להזדהות עם הרצון להיבדלות כ"מיעוט גדול, ולא רוב מוצהר, כשאר המיעוטים בישראל". כמוני כמובן יותר מחוץ להתקבצות מאשר בתוך. לכן אנחנו כוח משמעותי ולא מנוצל. מה הפורם עושה בנידון? ולו היה לו מספיק חברים, כיצד היה מנצל את כוחנו להגשמת המטרות?
אבי | 12.02.17
260.
לדעתי זה חיובי - ימנע בעתיד חזרה בתשובה
רצוי לחשוף את הנוער ליהדות במנות קטנות ומוגבלות. כך נמנע מהם את "גילוי האור הגנוז" של כל אותם חוזרים בתשובה בבגרותם כי לא הכירו כלל את היהדות ופתאום הכל נראה להם חדש ומרגש. למה הדבר דומה? לחיסונים למיניהם, בהם חושפים את האדם לוירוסים מעטים ומוחלשים, כך שהגוף יכיר אותם וידע מה לעשות כדי להתמודד איתם בעתיד. כך אנחנו נוהגים בביתנו - חושפים את הילד לנרות חנוכה, סדר פסח ופורים (וגם קצת מנהגי גויים) כך שחלילה לא יפול בזרועות אותן דתות בבגרותו. יישר כוח לבנט.
מגואה לגהה | 07.02.17
255.
מהלך נהדר, ואני חילונית. אנשים לא מבינים
שאין כזה דבר מדע בזכות עצמו. זה שקר של העידן המודרני שלאחר המהפכה התעשייתית. אתם שטופי מוח. הדת היהודית מותאמת לארץ ישראל. כל דת מותאמת לאיזור שלה ובעצם הדת היתה דרך חיים עם הטבע כאשר החגים נקבעו בדרך כלל בלילות ירח מלא ויש לכך סיבות ומאוד חשוב להבין את זה. אנחנו חלק מהטבע, לא נפרדים.
בבקשה לפרסם. | 06.02.17
253.
חילונים - הפסיקו לעצום עיניים
די להוריד את הראש לפני מי שמתאר את החילוניות כריקה ונטולת ערכים; די להתחתן ברבנות ולהיקבר בטקסים דתיים; די לשלוח את הילדים לגנים שבהם מלבישים את הילדים חוגגים את שבת המלכה בלוויית הלבוש המתאים - כיפה וטלית לילד הרך, כיסוי ראש לאישה. יותר מדי שנים הורידה החילוניות ראש, כיבדה, נתנה מקום. תראו מה נהיה.
ארנון | 06.02.17
249.
מדינת ישראל הוקמה כמדינה ליהודים חילונים
איך אמר חוזה המדינה הרצל? ״את הרבנים נשאיר בבתי הכנסת״. אין לדת מה לחפש במערכת החינוך החילונית כמו שאין לה מה לחפש במרחב הציבורי בישראל. יש למנוע בכוח שכף רגלו של חרדוס/ית ידרכו על סף בית הספר הממלכתי. יש להוקיע את הדת היהודית האורתודוכסית ולהוציא אותה אל מחוץ לחוק. למה? כי היא סרטן בגוף המדינה.
צפוני | 06.02.17
246.
כל הכבוד לשר
הגיע הזמן שילדי ישראל היהודים יבינו מושגים פשוטים ביהדות ....לא צריך להתבייש בכך ..עד היום הכניסו חומר לימודי לילינו שלא קשור אלינו כמו איסלם ונצרות .....באמת הגיע זמן לתת לילדים הבנה מינימלית מהי היהדות ....אני כהורה שמח על כך ...מעדיף ילד יהודי ערכי מאשר מגולח שער ופנקיסט.
אריק | 06.02.17
241.
איפה מעורבות ההורים?
ההשתלטות הדתית עוברת כל גבול הגיוני וסביר איני מבינה מדוע ההורים עוברים בשתיקה ואינם מחרימים את ספרי הלימוד או לחילופין את הלימודים. גם כך אנו מדדים במבחני ידע אחר מדינות העולם ונשאלת השאלה האם אנו רוצים להפוך את המדינה למקום בו כל צעיר שמוחו לא נשטף לא ימצא בה את מקומו
תלמה | 06.02.17
239.
אני אינני מאמין באלוהים ואין לי ענין בעלילותיו
מה קורה עם אזרחים נוצרים, מוסלמים דרוזים ואחרים אשר להם סיפורי בריאה אחרים , איזה הסבר נותן להם בנט. האם האלוהים של כולם הוא אותו אחד ? כהורה לא הייתי מאפשר לעשות לילדי שטיפת מח דתית, זה מחייב התארגנות של כל ההורים החילונים ,להחזיר את ספרי הלימוד הנגועים האלה.
אפי | 06.02.17
237.
ממש מפחיד בישראל לומדים על מסורת ישראל
בושה וחרפה צריך ללמוד בישראל על הנוצרים מוסלמים וטיבטים למה לומדים מסורת יהודית?! הבן שלי חלילה יחזור בתשובה אם ילמד שביהדות מתפללים על הגשם בתחילת החורף. זה אסון. מה קרה למערכת החינוך?! אתם לא אמורים להכין את הילדים לבגרות ולצהל?! לגדל כאן ילדים ממושמעים שלא ידעו כלום ולא יחשבו. השתגעתם להכניס לילדים תמימים רעיונות מהפכניים כאלה שיש אלוקים בעולם?!
שי | 06.02.17
235.
חבל שהכתב לא השקיע בלימודי יהדות
אם היה לומד היה יודע שהציטוט שהוא הביא לא מקהלת ולא מהתנ"ך, המקור הוא קהלת רבה- מדרש על קהלת. אגב, הציטוט השגוי לא נובע מבורות בתחומי תנ"ך ויהדות שכל כך מאוסים על הכתב, הטעות היא בעיקר חוסר היכרות של הלשון העברית וההתפתחות שלה...
יהודי | 06.02.17
230.
להעתיק כתבה מישראל היום מלפני שבועיים בלי קרדיט?
ואם כבר העתקת, אז למה לא לציין שהספרים אושרו לפני שבנט קיבל את תיק החינוך? ״משקיעים יותר בלימודי יהדות״ עליה של מליונים בודדים מתוך תקציב של 70 מליארד. ובכלל מעניין האם פרופ׳ קרמניצר סובר שתפיסת עולמו משפיעה על תוצאות המחקרים שהוא ושכמותו ערכו ועורכים, או שרק לאנשים עם כיפה על הראש אין אינטגריטי.
t | 06.02.17
227.
למה זה כ"כ מפריע לכם ???
אני לא מצליח להבין למה זה כ"כ מפריע לכם שהילדים שלכם יקראו פיסקה מאיזשהוא ספר דתי ? האם אתם מפחדים שילדיכם "יהפכו לדתיים" בוקר אחד בגלל שהשוו להם בין מולקולות לחתונה יהודית ? הפערים בחברה בעם ישראל הם כ"כ גדולים שבעתיד הלא רחוק כבר לא יהיה ניתן לגשר עליהם ! צריך להפסיח את שיח השנאה וההתנשאות ולעבור לשיח של קרבה ושלום
אחד שרוצה אחדות ולא פילוג | 06.02.17
223.
אני רואה כאן בעיקר דתופוביה
מחנך שטוען שהטקסט לגבי איכות הסביבה "משחרר מאחריות" צריך להישלח לבדיקה חוזרת של הבנת הנקרא. מי שרואה בעיה בתיאור הקשרים הכימיים כחתונה הוא זה שיש איתו בעיה. אפשר אולי להתווכח על המינוח "כשרה למהדרין". והסיפור על הזוג שברח ממדינת ערב? מעשה שהיה כך היה. יהודים ברחו בגלל התנכלויות וכן, להרבה יהודים היה חשוב יותר הפמוטים והסידור מחפצים אחרים. לי זה נראה יותר כאילו יש אנשים שרוצים לנתק את העם שלנו מהעבר וחורה להם שהמאמצים שלהם לא מצליחים.
המסביר לצרחן | 06.02.17
221.
לפני שהטוקבקיסטים שבנט מעסיק ישתלטו על הדיון
יש קודם כל להצטער - - על אבדן הפלורליזם - על אבדן הסובלנות כלפי הגישה החילונית וכלפי דתות אחרות - על אבדן ההומניזם בשם הלאומנות - על אבדן ה"ברקסים" בקטר הכפייה הדתית - על גבור האלימות, הקיצוניות והשנאה על המתינות - על גבור שלטון הכוח על עקרונות הדמוקרטיה (בחינוך ובמשפט) - על בנט, על כחלון, על דרעי, על ליצמן ועל ביבי מי ייתן ויחזרו לספסלי האופיזיציה שם יעשו פחות נזק!
בועז | 06.02.17
219.
זו התחלת הסוף
הדמוגרפיה מתחילה לחגוג את נצחונה על הדמוקרטיה. במצב הפוליטי היום, בכל קונסטלציה פרלמנטרית חייבים להכליל את המפלגות הדתיות כלשון מאזניים. לא חשוב אם זו ממשלת ימין או שמאל. זהו כוח פוליטי [ובעיקר תקציבי] אדיר. וככל שהכח עולה , שכרון הכוח עולה בגרף פרבולי. תוסיפו לכך את החוצפה השמית, ותבינו שליהודי חילוני, עם כל הכאב, לא יהיה מקום בישראל של שניים שלושה עשורים הבאים. זו תהיה מדינה טאוקרטית כדוגמת כמה ממדינות האזור. המדע ינוצל רק לצרכים צבאיים, ולרווחתם של שכבה דקה שבראש הממסד השלט.
דה לה טורדה | 06.02.17
218.
באמת...אני כבר רואה את ילדי ישראל חוזרים בתשובה
חוזרים הביתה חבושי כיפות וציציותיהם מתנפנפות ברוח, מכשירים את המטבח בבית ושולחים את אמותיהם לטבול במקווה... תגידו, החלקתם על השכל??? אפשר לחשוב מה יקרה לילדים הבורים שילמדו קצת מושגים הקשורים לתרבות האתנית שלהם. אם הם יהודים - אז ידע ביהדות רק יוסיף לעולם האינטלקטואלי שלהם. פיסות הידע המופיעות בכתבה עוד לא יהפכו אותם לשומרי תורה ומצוות.
אמיתי | 06.02.17
216.
קחו דוגמא מהמקורות והכו במטבע משם
מי שקורא באמת את המקורות (לא משנה של איזו דת) ומבין את ההיסטוריה, מבין שההיסטוריה תמיד חוזרת. גם בתקופת בית המקדש היו כאלו שנהנו ממיסים גבוהים כדי לקדם את האינטרסים שלהם בלבד. על זה ועל זה בלבד חרב המקדש. הגיע הזמן ללמד את אלו שלכאורה קוראים בספר כל היום, שיעור באיך באמת זה נראה. קוראים לזה מרד מיסים. אם משתמשים בכסף שלכם שלא לטובתכם וטובת ילדיכם, אל תשלמו יותר. למקרה שלימודי האזרחות בבית הספר שלכם היו גרועים גם אז, מיסים נועדו לספק לכם שירותים, לא לשליטים. לאורך ההיסטוריה ניסו שליטים להשתמש
כסף, זה הסיפור, תפנימו | 06.02.17
201.
בשביל מה
במקום לקחת את הדברים שיהדות מציעה כלומר בין אדם לחברו וכו'.. נראה כי הציבור "הכללי" צודק.. ואני אומר את זה בתור בעל תשובה...זה יפה שיש לך רצון לקרב.. אז תקרב.. אל תגרום לאנשים להתרחק או ליצור מאבק נגדך...בשביל מה לכתוב תפילה על הגשם באמצע שיעור גיאוגרפיה?!!! איזה סלט אתה מייצר? "סלטי בנט"... אני חושב שצריך להציע מסרים שמקרבים וביחד ליצור מעין מועצה רב גונית שיוצרת דברים מחברים ומאגדים.. ולא ממשיכים לפורר בינינו את המעט שעוד מחבר.. באהבת ישראל שלומי
שלומי שטרן | 06.02.17
195.
כותבי הספרים למשרד החינוך יודעים שלא יזכו במכרז
משרד החינוך מתנער כרגיל מאחריות בתגובתו, אבל כותבי הספרים למשרד החינוך יודעים שלא יזכו במכרז אם לא יכניסו תוכן יהודי/דתי. למשל, משרד החינוך מאלץ את כותבי הספרים להכניס קטעים מן המקורות (במקצועות שונים ומשונים), הוא מאלץ להכניס "יצירות" ספרותיות עם מסרים דתיים מגמתיים לספרי ספרות ושפה. אבל למה להודות אם אפשר להכחיש? הנה ההנחיות: http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Tochniyot_Limudim/Chinuch_Leshoni/YezirutSafrutLhorhaa/A_B.htm
ק | 06.02.17
188.
מי שמדאיגים אותי הם "אנשי חינוך עם וותק רב"
חוסר הבנה יסודי בטקסט התרבותי היהודי (מה שנקרא - דתי). אין פה הטפה, אין פה "שחרור מלקיחת אחריות" ואין פה "קבלת דין חיצוני" יש פה תרבות מדהימה ויפה, עם חוכמת חיים, ורק אדם צר אופקים מאוד מפרש זאת כ"הילכה עיוורת אחרי כח עליון" - אפילו הדתיים לא מפרשים שאת כך! את המדע מלמדים כמו שצריך, ומוסיפים בצורה יפה מאוד טקסטים מהתרבות היהודית היפה, האנושית, והחכמה - למי שיודע להעמיק בה ולפרש אותה לא בצורה עיוורת כמו כמה חילונים צרי אופקים...
חילונית שאוהבת את התרבות היהודית | 06.02.17
187.
מה??!!!
וכשכל הספרים הטיפו לחילוניות, לזימה, ולכל הדברים האסורים, הדתיים לא אמרו מילה. ממה אתם כל כך פוחדים?? שהילדים שלכם ילמדו קצת יהדות? שהילד ידע שאלוהים ברא את העולם והטמיע בו תופעות כימיות מדהימות?? מה הפחד הגדול הזה? אם אתם כל כך חוששים מזה, תעשו מה שהדתיים עושים- תצנזרו את הספרים שלהם.
המומה | 06.02.17
186.
אויי ווייי
שטויות. תנו לילדים והוריהם לבחור. שונאי הדת ישתמשו בזה למינוף השנאה ואלו שלא ממש מתנגדים יתיחסו בביטול. לא נראה לי שייצאו מהחוברות האלו דוסים... יש מספיק אג'נדות מכל הסוגים והגוונים ש"נדחפים" לחברה בכל תחום ובכל מקום. נחמד שכמה ציורים מטרידים אתכם.
נריה | 06.02.17
183.
מה זו הטענה שחשוב שילדים ילמדו משהו על דתם
אני מחנכת את ילדי להיות אתאיסטיים להתרחק מכל מה שמריח דת שאין כל הבדל בין מי שהוא דתי למי שחילוני שניהם בני אדם ואין לדברים האלו קשר ללימודי ההיסטוריה של עם ישראל ואם יש רבים כמוני היה ראוי שתפתח רשת חינוך חילונית מוצהרת כן שלא יהיה לכם ספק יש חילוניים שחרדים לאמונתם זו
ורד | 06.02.17
179.
בנט סוכן זר שמיישם את האג'נדה של מפעיליו הזרים.
אם תפעילו את המוח ותחשבו קצת אולי תבינו למה ומדוע הארגון הזר שמפעיל את בנט, ושאין לו שום קשר ליהדות, משתמש בסוכן שלו להציף את מערכת החינוך שלנו בתכנים מהסוג הכאילו "יהודי". ד"א ההצגה של בנט עם הכיפה הסרוגה הזערורית הדבוקה לקרחת ממש אינה משכנעת. הוא שחקן גרוע מאוד ורק המצביעים הסרוגים העיוורים לא מסוגלים לראות ולהבין שהוא אינו אחד מהם ובוודאי אינו משרת את האינטרסים שלהם.
הנשר של המוסד | 06.02.17
175.
צועדים לאחור
הגיע הזמן שנהיה באמת אור לגויים ונהפוך למדינה חסרת. נודע בטעות ההיסטורית. שכל דת שהיא זה בדיה, סיפורי אגדות שעברו מאב לבן ושטפו את המח של מיליארדי אנשים בשקרים. שקרים שמוסיפים גזענות, שנאה לאומנות ומלחמות. בואו נהיה הראשונים שמוותרים על השקר שנקרא דת.
יוסי | 06.02.17
165.
אנחנו יורדים מהארץ
ואם התגובה שלכם היא תרדו מהארץ מי צריך אותכם פה יסמלונים (למרות שאני באופן אישי ימני, ובנט ומפגלתו לידי הם מפלגת שמאל-מרכז בגלל שהם מכירים בדבר הזה שנקרא עם "פלסטיני") אז בבקשה אנחנו נרד מהארץ, תראו את טבריה תראו את בית שמש תראו את ירושלים איך הערים הלו נראות אחרי שהחילונים בורחים.
חילוניים | 06.02.17
163.
מה הפחד? איפה הפלורליזם?
אף אחד לא הכריח אף תלמיד להתפלל או להתחתן ע"פ ההלכה וכד'. סה"כ חושפים אותם לתרבות היהודית שידעו שיש כזה דבר. הרי כל הזמן בוכים שהדתיים מנכסים לעצמם את היהדות. זו המסורת של העם הזה אתם יכולים לבחור לא להתנהג על פיה אבל לפחות תיידעו את הילדים שלכם בדבר השורשים שלהם. כעניין פולקלורי. לא הייתם מתנפחים ככה אם היתה מצוטטת תפילת הגשם של שבט אפריקאי קדום. תהיו הוגנים עם הילדים שלכם ואל תסתירו מהם את היהדות.כשיגדלו תהיה להם זכות הבחירה והבחירה תהיה מושכלת.
יעל | 06.02.17
160.
אנחנו הולכים לשלם ביוקר על השטויות האלה
תפנימו כבר אם אלהים קיים הוא לא סובל אותנו ולא רוצה אותנו,לא הספיק 2000 שנות סבל ברדיפה אחרי האל הנעלם?מכה אחרי מכה הוא הוריד עלינו ביותר מה2000 שנה האחרונות ואנחנו ממשיכים עם אותם שטויות,ואל תגידו לי שמכל העמים הקדומים כמו היבוסים הגירגשים החיתים והעמונים רק אנחנו שרדנו כי א.זה לא מדוייק ב.לפעמים עדיף פשוט למות מהר מלסבול ואז למות,אלהים אם ישנו נותן לנו את כל הסיבות לעשות יו טרן,מעבר לעובדה הפשוטה שכל חברה דתית שרודפת אחרי "אלהים" היא תמיד ענייה,בורה,נחשלת,גזענית ועוד דברים טובים
סטודנט חופשי | 06.02.17
158.
מי שעוד תומך במדינה יהודית -ציונית
הדת היא הסיבה היחידה לקיומו של המשטר הזה, על מכונת המלחמה האדירה שלו, שכל הצדקתו שימור הטוהר האתני-דתי המדומה של המדינה האיומה והמושחתת. מתאים לכם האלוהים הזה רק בשביל חוק השבות וחוק ההסדרה? תתרגלו לקבל את האלוהים הזה גם בגיאוגרפיה, במתמטיקה ובאוכל.
שלא ייבב על הדת. סלע קיומכם | 06.02.17
152.
הגיע הזמן לתקן את איוולת הכפייה החילונית, בחינוך
הגיע הזמן לתקן את איוולת הכפייה החילונית. כשהגענו ממרוקו היינו דתיים וביקשנו בי"ס דתי. כפו עלינו ב"ס חילוני. הוריי לא ידעו מה לעשות, הלכו לרב שהיה חו\סר אונים. היתה כפייה חילונית וכפיית חינוך אנטי יהודי. הגיע הזמן לתקן. אני יצאתי מהדת בעיקבות הלחץ החברתי, אך אשמח שנכדיי יקבלו ולו מעט ממה שאנחנו ידענו מהבית. הכפייה של האליטה האשכנזית ב"עמך" היא נוראית. זה לא רק בג"ץ זה מץחיל מהגן כשכופים חינוך ממלכתי חילוני למליוני יהודים מסורתיים וכלה בהגכחת היהדות באוניברסיטאות. תודה לבנט שדואג לדור ההמך שלנו
פרוספר בן דלאק | 06.02.17
150.
התקוממות החילוניים עכשיו, אם לא- יהיה מאוחר מדי.
על הדתיים המתנחלים נאמר מה שהם בשוגג אומרים על הערבים, תן להם אצבע, יקחו לך את היד. מהיום שבן גוריון (שבצדק סרב לחבוש כיפה אפילו בבתי קברות) נתן להם יכולת לקיים אורח חיים נפרד עם מערכת חינוך לא ממלכתית, עד היום, שאת המערכת הממלכתית הם הופכים לכאילו שלהם, ומכינים אותה לתפקד ככר לגיוס בחורי ישיבה מבנינו אנו (הרי נשים לא נחשבות פה) - עברנו תהליך של השתלטות חסרת תקדים על הבסיס הכי פרטי של האדם במדינה דמוקרטית ובכלל.
Yael | 06.02.17
146.
על אלוהים תרופות ומה שביניהם
הנה עוד משהו ללמד את הילדים בבית הספר - אנשים מתים או חיים כמובן על פי רצון האלהים. פעם אנשים היו מתים כמעט מכל מחלה. מספיק זיהום קל שהיה מתפשט בגוף והמוות בטוח. מאז שהחלו המדענים לפתח את התרופות (מדענים לא בחורי ישיבות, כן?) האדם גובר לאט לאט על כל המחלות. אבל זה לא בגלל שבני האדם יצאו מהחושך של הדת אל האור של הידע אלא שלאלוהים מתאים שבני האדם יפסיקו למות מהמחלות שהוא המציא אז הוא נתן להם את הידע. הוא בחור טוב יהוה אלהינו
חוקר מנשקי משקופים | 06.02.17
144.
מדינה יהודית ודמוקרטית
צודק בנט. מדינת ישראל קמה כמדינה יהודית ודמוקרטית. וככזו ראוי שכל ילד יכיר וידע את המסורת היהודית שעם ישראל שמר עליה במשך 2000 שנה וכדברי אחד העם - היא שמרה עליו. לא מחייבים אף אחד לשמור שום דבר - אבל לדעת ולהכיר - חשוב לא פחות מפיזיקה ומתמטיקה. אחרת - במה אנו עם יהודי ????
א.א. | 06.02.17
143.
תנוח דעתכם - המטרה היא לא החזרה בתשובה
ככה מכינים את הקרקע לעוד השתלטות על שטחים ביו"ש, שבה הציונות הדתית עוסקת באובססיביות חולנית. ככה גם יצדיקו מלחמה כוללת בשטחים, בה יגורשו רוב הערבים לירדן. כי מה בדיוק לדעתכם רוצה המתנחל מבית אל? לחיות לנצח בתוך אוכלוסיה ערבית? הרי זה מצב זמני מבחינתו, הוא רק מחכה לשעת כושר להעיף אותה משם. בשביל זה צריך עם מסורתי ונבער, שמגיב באלימות כל פעם שיש ציוץ של ביקורת על מטורפי הציונות הדתית. ובנט מכין את השטח מצוין.
אתאיסט | 06.02.17
126.
צריך להשבית את מערכת החינוך החילונית
רק במדינה "דמוקרטית" המיעוט הדתי כופה תכנים דתיים על הרוב החילוני. אין שום מדינה בעולם שמיעוט מכתיב לרוב ועוד בנושאים של אמונה. זה המחיר שהרוב החילוני משלם עבור הגועליציה עם מפלגות דתיות פנאטיות. אני לא מבין איך הורים חילוניים נשארים אדישים לשטיפת המוח המיסיונרית הזאת שמהווה גם עלבון לאינטליגנציה. כנראה שרוב הציבור החילוני אכן מטומטם....
ארז | 06.02.17
123.
מי שרוצה ממשלה גדולה שלא יתפלא שהיא פונה נגדו
מחד רצון במערכת חינוך ממשלתית שכופה על ההורים והילדים את הדעות של ה"מומחים" מהאקדמיה היינו השמאל. ומנגד זעקות שבר כשמתברר שהמערכת נשלטת וכופה ערכים דתיים. השמאל תמיד רוצה יותר כוח לממשלה ואז נחרד לגלות שהכוח הזה מנוצל נגדו כשהממשלה עוברת לשליטת יריביו. אילו היה בישראל חינוך חופשי, למשל בשיטת הווצ'ארים, היו יכולים הורים חילוניים לשלוח את ילדיהם למערכת חינוך המתאימה לערכיהם ולרצונותיהם.
ליברל נאור | 06.02.17
119.
הדודות של המפד"ל הפכו ברבות הימים למכשפות
מדאורייתא שמשרד החינוך ניתן למפד"ל עוד במעמד הר סיני, ואני עוד זוכר בחלחלה את הבאבות המוזרות שבאו מן המשרד לקיבוצי. אבל עכשיו מסתבר שגם מוחותינו הופקדו שם בסיני בידי עובדי האלוהות: הפעם בתיווך חוצן שעוד לא ממש למד להתנהג כבן אדם
מזוזע | 06.02.17
104.
נשמע חיובי
מה כבר קרה? מכניסים קצת יהדות לספרי הלימוד. נשמע לי מצויין. בספר גאוגרפיה יש הסברים מדעיים, ובנוסף יש גם קטע קצר שמסביר על תפילת הגשם הנאמרת בעונת השנה הרלוונטית. על מה ההיסטריה? מותר להכיר קצת את התרבות שלנו! וכן, הכרת התרבות נעשית במסגרת החינוך הפורמלי, גם החילוני. וכבר אמר יעקב חזן, ממייסדי השומר הצעיר: "רצינו לגדל דור של אפיקורסים, [אבל] גידלנו דור של עמי הארצות". ...ואיך אתם רוצים שילדיכם יגדלו?
אחד | 06.02.17
103.
אלוהים
ממש "אהבתי" את הקטע מ"לומדים להצליח" על סולימן ואשתו ששרדו את הבריחה מארצות ערב כי שמרו שבת. ממש מדעי ומעניין אבל האין זה בעצם אומר ש 6,000,000 יהודים גברים נשים וטף שנרצחו על לא עוול בכפם בידי הצורר הנאצי לא שמרו שבת, או פשוט נזנחו על ידי האלוהים. מארכס אמר יפה: דת היא אופיום להמונים.
דני | 06.02.17
102.
סיפור קטן
לפני כעשור, הייתי במילואים בעמדה נידחת. היינו שני דתיים ובחור חילוני - משכיל, ארכיטקט במקצועו, ואיש נעים וחביב מאד. בצאת השבת, ערכנו הבדלה. חברנו לשמירה עמד אבוד קצת מול הטקס, בו צפה לראשונה בחייו. הסברנו לו על המנהג והוא הקשיב בסקרנות. לא החזרנו אותו בתשובה. לא רצינו ולא ניסינו. רק הארנו את עיניו בתחום אחד ויחיד - מסורת אבות אבותיו. חילוני גאה הוא לא מישהו שצורח על הדתה. חילוני גאה הוא מי שמסוגל לשמוע על דברים דתיים, ללמוד ולהשכיל, ועדיין לבחור להמשיך לחיות את חייו כפי שהתרגל וכראות עיניו.
ברק יוסלביץ' | 06.02.17
101.
להוציא מייד את הלשון החילונית מהישבן הדתי!!!
לא זאת בלבד שמערכת החינוך כושלת ונכשלת בהכנת ילדינו למחר, שכלל לא דומה לאתמול שאותו מלמדים שם, עוד מוסיפים תכנים מממלכת החשיכה והבערות הנקראת "דת"? אנחנו כבר יודעים ש"דת" היא רק קרדום לחפור בו - אז שימשיכו לחפור ולילדים שלנו - שיניחו!!!
תמיר | 06.02.17
97.
קצת יושרה וקצת הגינות לא יזיקו לכותב
עד שהגעתם לנושא האזרחות, הכל היה בסדר. טפטוף "תמים" של דת הוא מיותר ובלתי הוגן בחינוך הממלכתי. אבל כשהגענו לאזרחות, שורש הבעיה הוא הנסיון המביש של השמאל הקיצוני לטפטף את ה"נרטיבים" השקריים על היהודים ששדדו את אדמת הערבים ועל הנכבה המצערת שבגללה נשארנו בחיים. אז נא לא לבלבל את המוח. מי שמכניס לילדים פוליטיקה לראש היו הפוליטרוקים שיולי תמיר שתלה במשרד החינוך והימניים רק מחקים אותם, לא כל כך בהצלחה. אני לא חסיד גדול של אלוהים, אבל מעדיף אותו על "שוברים שתיקה" ושאר נציגי החמאס בבית הספר.
אבינועם עוקבי | 06.02.17
92.
בתור חילונים, אנחנו צריכים להגיד 'לא תודה'
המקום ללמוד תרבות היא בבית, מהמשפחה, ובשיעורים שמוקצים בדיוק למטרה הזו, שדואגים להתייחס לכל התלמידים (הם לא כולם מבית יהודי, למשל). אבל אין שום מקום ללימוד על תפילות במסגרת לימודי מדע או כישורי חיים. המקום היחיד הוא בשיעורי דת ייעודיים, בשיעורי תרבות ומסורת, ובשיעורי היסטוריה, תוך דגש על מאות מיליוני האנשים בהיסטוריה שהתפללו להבל וריק ולאל לא-יושיע.
איתן | 06.02.17
80.
סטטיסטיקה של תפילות
אין לי בעייה שיכניסו דברי תורה, אבל באותו זף שיכניסו את ההסתברות שתפילה עוזרת. ביום שהמאמינים יצליחו לחזות דברים על פי תפילות בהסתברות כלשהיא אני אסכים להכניס את דברם. בדיוק כמו כל הימור בחיים. תאמין במדע ותצליח ב X אחוזים ותאמין בתורה ותצליח ב מאית ה X אחוזים.
עוד אחד | 06.02.17
76.
מסוכן!
חברים, זהו תהליך מסוכן של כפיית דת. כמו שאני לא פורץ לישיבות ושורף ספרי תורה, כך אני מצפה ממשרד ה"חינוך" לא להכניס קטעי "אני מאמין" ללימודי גאוגרפיה או אנלוגיה טפשית לחלוטין שלא קשורה למציאות בכימיה. אין מה להיתמם ולהגיד "זה רק קצת היסטוריה יהודית" וכו'. זה לא. זה לחלוטין הכנסת מוטיבים דתיים בכל מקום שבו התלמיד יסתכל כדרך לשטיפת מוח. התלמיד רגיל לראות דת ביחד עם כל דבר, מה שמקשה עליו לבחון את המציאות באופן ביקורתי בשנים לאחר מכן.
אזרח פשוט | 06.02.17
74.
חינוך ביתי
בעקבות כפייה דתית והדרת הורים חילוניים מבית ספר ממלכתי במרכז הארץ, יצאנו לחינוך ביתי. לא נסבול כפייה דתית ובטח שלא נסבול הדרת הורים. לצד התוכן הדתי, ניכרת ירידה משמעותית באיכות ההשכלה. כמעט ולא לומדים תוכן משמעותי. כל התכנים נעים סביב הדת, השבת, הכיפה וכד׳. השילוב של דת עם בורות הוא המסוכן ביותר לחברה שלנו.
דנה | 06.02.17
70.
לנוער הגבעות כבר אטמו את המוח
יום אחד כל הדתיים הללו יתעוררו ויבינו עד כמה אטמו להם את המוח בשיעורי דת, זה מזעזע, כמה הסתה יש להם נגד כל מה שהם לא, עד כמה הם הגזע העליון ששולט.. ועוד הבלים שבמקומות שפויים לא תמצאו. כאב הלב להקשיב להם לעברית העילגת שלהם, לחוסר הידע בכל הרמות של אנטלגנציה כללית שנערים מהצד השפוי של המדינה כן נחשפו אליהם והחבורה החשוכה עסוקה בלימודי דת ושטיפת מוח כמה הם "נעלים ונשגבים" ובמציאת זו חבורה אטומה שנואה ...
גורן | 06.02.17
66.
רצינו אפיקורסים, וגידלנו דור של עמי ארצות".
עד כמה יהיו ילדי ישראל בורים ועמי הארצות? אז גם מאיר יערי וגם חזן מראשי מפ"ם וגם ברל כצנלסון שעוד באו עם מעט מורשת מבית אבא הבינו לאיזה מצב נקלעה מדינת ישראל. אז מה אתם רוצים שהבורות תמשיך לשלוט? תגידו רק תודה שיש עוד מישהו שמאמין במדינת ישראל יהודית ודמוקרטית.
אריק | 06.02.17
48.
נפתול
כאשר מדובר בשר משיחי מטורף נפשית (מצטער אין דרך לייפות את זה) מישהו צריך לעשות משהו. רצוי להעביר אותו לתיק אחר. אולי השר לענייני בית המקדש, או השר לענייני טהרה, שיבדוק את זרימת המחזור של נשים. פשוט גועל נפש, כל היום עסוק בלדחוף את האמונות המשיחיות הבזויות שלנו לספרי לימוד. בושה וחרפה!
בני | 06.02.17
37.
בנט פוגע בחילונים ודתיים כאחד, ומפלג את העם
בנט לא מבין עד כמה עמוק האנטי שהוא יוצר, אני מחנך את הבנות שלי לסלוד ולגחך על כל דבר שקשור לדת המטופשת הזאת. זה לא שהייתי מחנך אותן לאהבת הדת, אבל מנייטרליות חילונית מכבדת של חיה ותן לחיות, בנט הפך אותי לפעיל כנגדה. וזה נכון לגבי כמעט כל ההורים החילוניים בזרם הממלכתי. הוא פשוט לא רואה את זה.
אבא ל-3 | 06.02.17
30.
אני אדם לא מאמין, לתת דוגמא שקשורה לתורה.מה אכפת?
דוגמא של חתונה שזה גבר מרכזי בחיים? על זה להתבכיין? קישור הגשם לרצון גבוהה של אנשים לגשם שהתבטא בתפילה... זה היה המציאות... מה הבעיה? פשוט מחפשים איך להנגיח בין 2 קצוות... עם מר שליין הקיצוני שאני לא בטוח אם אני שונא אותו יותר מהחרדים.... קשה לכם עם כל זה... בואו נעשה הצבעה כללית ונראה כמה אנשים בעד או נגד, ולכמה לא אכפת... למרות שכידוע יש צד אחד שלא יודע להפסיד ;)
מהנדס | 06.02.17
28.
פאניקה חסרת הגיון
לא מבינה מה הפאניקה- שהכניסו אספקטים יהודיים לספרי הלימוד? זוהי מדינה יהודית ודמוקרטית, ולכן השיח צריך להיות יהודי. אף אחד לא טען שתפילת הגשם היא ההליך המדעי ליצירת גשמים, אבל כחלק משיטת ההוראה ההוליסטית, מה מלמדים נושא מכמה כיוונים, תפילת הגשם היא נושא לגיטימי ביותר, כחלק מהתייחסות התרבות היהודית למשאב הגשמים. רוים לתת חינוך מנותק מהיהדות ולא מכיר בתרבותה ובערכיה? אל תתפלאו שאח"כ הילדים לא מבינים מה יש להם לחפש פה, ויורדים לעשות חיים נוחים בברלין.
נטלי | 06.02.17
17.
בנט יודע שעדיף מצביע בור ועם הארץ על מצביע משכיל
הליכוד לאורך השנים הפקיד את תיק החינוך בידי המפד"ל שהחלה בהרס מערכת החינוך החילונית ונפתלי בנט עושה את הצעד הנוסף הליכוד והבית היהודי מסכנים את קיומה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית ואף יהודית ומדרדרים אותה בחדוות הרס אין סופית לכיוון מדינת עולם שלישי - דעא"ש?
שון | 06.02.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת