אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דו"ח פנימי של המשרד לביטחון לאומי: עלות החומה בגבול מקסיקו - 21.6 מיליארד דולר

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
תשובה לאמיר (8)
1. נכון, הבטיח חומה. אבל אמר "כמו שישראל פתרה"... אם ייבנה "גדר" זה עדיין יהיה פתרון זול יותר, מעשי הרבה יותר מחומה - ועדיין יעמוד במה שהבטיח. 2. נכון, תואי השטח קשה בחלק מהמקומות. אבל חשוב לזכור שבתואי הקשה לא עוברים מסתננים. הם הרי מגיעים ברכב שטח כלשהו. לא הולכים ברגל במדבר מאות קילומטרים. אז אם רכב שלהם מגיע, גם פטרול אמריקאי יגיע. 3. ארה"ב היא מדינה עם אוכלוסיה פי 50 מישראל. אנחנו מעמידים פטרול? גם הם יכולים... סך הכל זה עוד מקומות עבודה שיוצר טראמפ. זה לא רע מבחינתו.
גבי | 10.02.17
10.
אם יגבירו את האכיפה בארה"ב - אפשר להימנע מחומה
מהר מאוד התברר שהחומה היא עוד "פלופ" של טראמפ שממש לא ייצא לפועל. מכיוון שהבעיה החמורה יותר היא כמויות הסמים העצומות ולא ההסתננות ממכסיקו - אפשר היה להגביר את האכיפה ואת ההסברה על נזקי הסמים. אבל כמובן שטראמפ, שיחק כאילו יש לו פתרון קסמים ביד, כדי לזכות בבחירות. התברר שזה פלופ.
בני | 10.02.17
9.
לגבי מ 3, מה אתה משווה בכלל.
ישראל בנתה גדר (לא חומה) לאורך 240 ק"מ של שטח קל לבניה שמתבססת בעיקר על פטרולים לאורכה. בארה"במדובר על יותר מ 2000 ק"מ, חלק גדול מהם בתנאי שטח קשים ובעייתיים, בשטחים בהם יש אדמות פרטיות פטרול לא אפשרי לכל האורך וטראמפ הבטיח חומה מרשימה ולא גדר.
אמיר | 10.02.17
2.
לדבר לא עולה כסף - ואם יעלה, למשלם המיסים הקטן.
כמו בכל משטר קפיטליסטי המכבד את עצמו, כך גם בארה''ב - הטייקונים לא, ממש, משלמים מיסים. קחו למשל, את הנשיא , טייקון מוכר וידוע, המתמחה, בעיקר בפשיטות רגל ותספורות. אז, פושטי רגל, לא משלמים מיסים. מי יממן את הגדר, אם יקום, בכלל ? אלה המזיעים לפרנסתם, ומנכים להם מס במקור - מעמד הביניים.
דה לה טורדה  | 10.02.17
1.
במילה אחת - בולשיט.
אם ישראל הקטנה הצליחה לבנות גדר יעילה לאורך מאות קילומטרים, ארה"ב (להזכירכם, כלכלה הגדולה מישראל בערך פי 100) תסתדר עם כ 2000 קילומטר. אם מחלקים את ה- 2,000 האלה נניח לעשרה "פרוייקטורים" שכל אחד מהם בונה רק 200 קילומטר, משך הפרוייקט הוא בדיוק משך הזמן שלוקח לבנות 200 כי עובדים במקביל. נכון, תנאי השטח שונים. יסתדרו גם עם זה...
גבי | 10.02.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת