אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בנק ישראל חייב להעלות את הריבית - גם במחיר של פגיעה בייצוא

95 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

95.
מילכוד הריבית
פלוג איננ יכולה להעלות ריבית , למרות שהיא חייבת להעלות ריבית. עליית הריבית, תגרום לשני דברים: 1. הפסד של מיליארדים על חשבון מילארדי הדולרים שהבנק רכש עד כה. 2. העלאת תשלומי המשכנתאות למאות אלפי אזרחים, שיגרום לפשיטות רגל המוניות לפיצוץ בועת הנדל"ן ולהתחדשות המיתון בצורה קשה מתמיד. שני הדברים הללו יקרו בכל מקרה, פלוג תעשה הכל כדי שזה לא יקרה במשמרת שלה.
גבריאל | 23.02.17
92.
כלכלה קטנה שבנויה על ביקוש ושירותים מקומיים
ברמות וברמות השינוי הללו הריבית אינה כלי משמעותי. בהנחה שהיצוא אינו גדל והרי מרכיב החברות "הגדולות" ביצוא גם כך די חסר פרופורציה הווה אומר שהצמיחה היא תוצאה של גידול בביקושים בשוק מקומי - יצור, נדל"ן, יבוא ושירותים מקומיים. הבעיה הגדולה של המשק במשבר הבא תהיה שכוח היצור כבר יהיה חבוט וסביר שחלקו המשמעותי כבר לא יוכל לעמוד במשבר ביקושים עולמי משולב עם שער מט"ח נמוך ביותר. תוצאה אפשרית תהיה סגירת מפעלים וחברות טכנולוגיה - וגרוע מכך שהשיקום של אותן חברות כבר יהיה במדינות אחרות עם עלות שכר נורמלית
דוד המגיד | 19.02.17
91.
פלוג רוכשת דולרים בלי הפסקה. יש כבר 101 מליארד $
פלוג לא יודעת מה לעשות בכל המט"ח שרכשה. אז עכשיו, היא מתנהגת כמו בית השקעות. "משקיעה" את הכסף בבורסות בחו"ל. קונה אג"ח קונצרניות ומניות. "מפריחה" ומנפחת את הבורסות בחו"ל. מקבלת על זה פרסים מעמיתיה בחו"ל. היא עוזרת להם בניפוח הבורסות בארצם. כל זה במימון משלם המיסים הישראלי. המסכן.
הפכה את ב"י לבית השקעות | 19.02.17
90.
לא להרוס כלכלה -יש להגביר מדיניות רכישת מט"ח
גם ללא העלאת ריבית היצוא קורס . חברות ייצור קטנות ובינוניות נסגרות ומי ששורדות אלה חברות הייטק מחצבים והחברות הגדולות .( יצוא נשק וכו ) . לכן יש להגביר את רכישת המט"ח כדי לאפשר לחברות להתקיים . השקל בשער החזק ביותר שלו מזה עשורים .
לילי | 18.02.17
83.
כשהריבית תעלה והדולר יירד
ורווחיות הייצוא תקטן עוד יותר, ומפעלים ייסגרו ו/או יועברו לחו"ל והמוני מובטלים יסתובבו ברחובות, ולווי משכנתאות יהפכו לחדלי פרעון בגלל שאיבדו את מקום עבודתם ובגלל העלייה בהחזרי המשכנתא... למי נבוא אז בטענות? לכתב הנכבד שהציע את עצת אחיתופל הזאת, או למי ששעה לעצתו?
קותי | 17.02.17
81.
בנק ישראל טוב רק ליצואנים
הוא דואג להם כל הזמן וקונה דולרים במאות מיליונים רק על מנת שחלילה המחיר יירד קצת ליצואנים, שרובם כמובן מייצאים נשק וכלי מלחמה שמשמשים אח"כ לרצח עם ולהרג שיטתי. במקם לדאוג לכלל אזרחי ישראל שבקושי מרימים את הראש כל חודש, בנק ישראל מלקק ליצואנים בכל מחיר
רון | 17.02.17
80.
ריבית אפסית היא תרופה - לא מדיניות
כמו בעולם הרפואה, * תרופה שנועדה לרפא - ניתנת לזמן קצוב, כי יש לכל תרופה תופעות לוואי מאד לא רצויות. * תרופה למחלה כרונית -ניתנת לכל החיים. זה אומר שהחולה לעולם לא יבריא ויסבול גם מתופעות לוואי וסיבוכים נוספים. גופו גם יקרוס בטרם עת. פלוג דוחפת לנו את התרופה החזקה כבר 9 שנים. המשק הישראלי סובל עכשיו גם מתופעות הלוואי הקשות - בועות, שלפוחיות ואפילו התמכרות לתרופה. יכול להיות שהפכה את המשק לחולה כרוני. זה לא טוב!
אחת העם | 17.02.17
75.
עבודה בעניים....איך יוצרים מצג שווא
החרדים והערבים ביחד מהווים כנראה פחות מ 10% מהאוכלוסיה בארץ ורק בשני המגזרים האלה יש אבטלה. האמת היא שהאבטלה בארץ יותר קרובה ל 20%. שיתחילו באמת לעלות את הריבית ונראה איך עשרות אלפי משפחות שבקושי מצליחות לעמוד במשכנתאות שהם לקחו קורסות והבנקים יתחילו לנסות לממש נכסים, הבעייה שלא יהיה מי שיקנה ואז הבנקים לא יכסו את המימון שלהןם ונראה מה יקרה.
מיכה קושי | 17.02.17
68.
העלאת ריבית תפגע בשקל
פגיעה בחוזקו של השקל תכביד על המשך הצמיחה ותפגע ביבוא שמהווה חלק מהותי ועיקרי בחוסנו של המשק. צריך מאד להיזהר עם העלאת ריבית שיכולה להידרדר גם לירידה בנדלן ועם זה התחלה של קריסה בשוק הנדלן שתפיל פה את בסיסי הצמיחה העיקריים של השנים האחרונות.
חובבן | 17.02.17
67.
קודם נראה את האמריקאים מעלים את הריבית בכלל
הצפי להעלאת הריבית בארה“ב רחוק מלהיות מוגן בקרקע. מצד שני כל העולם באמת בסכנה גדולה אם יפרוץ משבר נוסף. גם אם לישראל יהיו יותר כלים להתמודד עם משבר לכשיבוא, מדינות העולם עדיין יהיו בריבית נמוכה. בכלכלה העולמית לא ניתן לנתק עצמך מן הכלל.
ירון | 17.02.17
61.
מעולה
אחת החשובות בתקופה האחרונה. יש תקדים למשק שצומח ב ששב אחוזים והריבית היא אפסית? על פי איזה ספרים פועל בנק ישראלי? אילו מחקרים? מה ההפסד הפוטנציאלי? מהן הסכנות? יש גבול לאחזקת הר מט״ח שנקנה ע״י פעולת מחשב ונתמך ע״י פעולה חשבונאית בלבד? ושר האוצר? יש לך בעיה עם המדיניות תשנה את החוק או שגם אתה תישא באחריות. בנק ישראל צריך לספק לציבור מענה לשאלות, הרי הכסף הוא שלו.
כתבה | 17.02.17
52.
שיעלו גם את הריבית על פקדונות וחסכונות
הבנק לוקח מהלקוח פי עשר ריבית ממה שהוא נותן ללקוח על פיקדון פה טמון הזהב הגדול על פיקדון של מאה אלף נותנים לך בקושי חצי אחוז אבל על הלוואה או מינוס לוקחים 6 אחוז לפחות, כלומר פי עשרים ריבית יש לתקן את העיוות הזה בראש ובראשונה ולהעלות ריבית על פקדונות
צדק | 16.02.17
49.
יצוא או ספסרי מטבע ובורסה?
כשהמדינות החזקות בעולם מקיימות מלחמת מטבעות וטראמפ,נשיא המדינה החזקה בעולם,זועם על גרמניה שמורידה את שער היורו ופוגעת ביצוא האמריקאי,אז ספסרי מניות ומטבע,שמעולם לא פיתחו,ייצרו,מכרו מוצר כל שהוא ומתעסקים בניירת וספקולמציות,קוראים לפגוע ביצוא כדי לתמוך בדולאר חזק! מר שי סלינס, שמעת היום את נסראללה? אוייב אמיתי, אבל אדם חכם, עם 100 אלף טילים אמיתיים,מנווטים באופן אינארציאלי וחסינים משיבושי ל"א! לא צינורות השקיה מעופפים של החמאס.
יצואן | 16.02.17
47.
כמה גיבובי שטויות בכתבה אחת
צריך להעלות ריבית כדי לאגור נשק למשבר הבא? הכתב לא העלה על דעתו שאינפלציה שלילית מתמשכת במדינה עם גידול אוכלוסיה כמו בישראל - היא סממן למשבר עצמו? בנק ישראל לא השתמש בכלים שברוב המדינות בעולם המערבי השתמשו בו לצורך החלשת המטבע המקומי - הדפסת כסף. הסיבה - חוק ישן משנות השמונים שנחקק לאחר האינפלציה שהשתוללה אז. הפיתרון היחיד להחלשת השקל הוא ביטול או שינוי החוק והתאמתו למציאות הקיימת.
ירקרק | 16.02.17
40.
הבעיה היא שיש נזק בכל רמת ריבית
העלאת הריבית אפילו ב 0.1% תביא לכניסת מליארדי דולרים של כסף חם לארץ (כדי להינות מהפרש הריבית מול הריבית העולמית) - מה שיגרום לייסוף מהיר מאוד של השקל, צמצום היצוא ובריחת תעשיה בגלל הגידול בהוצאות המימון. השארת הריבית כפי שהיא מביאה לסחרור האשראי הקיים, צמיחה בסגנון אמריקני - שכולה בועת אשראי וצריכה פרטית. הגרעון המסחרי גדל דרמטית ב-5 שנים עד ל-12 מליארד דולר בשנה כעת!
א | 16.02.17
38.
בארה"ב חששו מהתחממות יתרה והתחילו להעלות
כבר ב-2% צמיחה , פה 6% ופלוג עדין מתרצת את הריבית האפסית בשקל בעוד שהשקל רק מתחזק כאילו מתבצעת העלאת ריבית בפועל. כולם שמחים וצוהלים מהנתון אבל בראייתי הנתון מעורר חשש כבד ביותר לכך שבנק ישראל לא מבין את מעשיו וישן בעמידה בעוד המשק רותח עקב הריבית חסרת הפרופרציות .
ר | 16.02.17
32.
אין לי מושג מי זה ולמה דעתו נחשבת, אבל הוא צודק
ולו רק בגלל בועת הנדלן הריבית כבר היתה צריכה להתחיל לטפס. רק זה יעצור את הטרוף של כל הטמבלים שממשכנים חיים שלמים (וגם קופות גמל/קרנות פנסיה של ההורים...) בשביל לקנות דירת 4 חדרים בפתח תקוה, רחובות או כפר סבא ב- 1.5 מליון ש"ח (שזה בערך המחיר של דירת 4 חדרים טובה בניס או בקאן....)
חכם חנוכה | 16.02.17
31.
נכון, חייבים להעלות ריבית...
...אבל לא משום שמצב המשק כל כך טוב, אלא משום מצבו כל כך גרוע. מדינת ישראל שרוייה בבועת נדל"ן ענקית, שהיא נגזרת מן המגה-בועה הפיננסית שכלכלת העולם שרויה בו בעקבות שמונה שלנים של ריבית אפסית והדפסות כסף חסרות תקדים. כל כך הרבה השקעות גרועות התאפשרו בזכות הכסף הזול וכל כך הרבה אנשים חיים מעבר ליכולתם האמיתית, שחייבים להעלות ריבית על מנת לסיים את זה. זה יהיה כואב, אבל ככל שנחכה יותר, כך הפיצוץ יהיה כואב יותר.
אורן | 16.02.17
25.
עליה תפגע במי שמשלם משכנתא או הלוואה של רכב
כל מי שיש לו אוברדרפט משכנתא הלוואה על רכב ישלם יותר כשהריבית תעלה. למה להעניש את הציבור? בנק מרכזי מעלה ריבית כשהוא צריך עוד מטבע חוץ במרתפים שלו. כרגע יש הר של דולרים במרתפים של בנק ישראל שרק הולך וגדל הוא לא צריך עוד. אז למה להעלות ריבית?
ח | 17.02.17
20.
איך בצרפת עשרה אחוז אבטלה ואצלנו חצי..
למה האיחוד האירופאי לא לומד מישראל איך לא לעשות אבטלה.. פשוט מוציאים את כולם ממי שהוא עובד ואין מובטלים כמו חרדים, ערבים ומי שעובד יום בחודש. שצרפת יוציאו את הערבים יהיו שם עם חצי אחוז אבטלה. האמיתי בארץ קרוב ל, 20אחוז אבטלה ושלא יעבדו עלינו.
רמי  | 16.02.17
13.
לא ממש מדויק
ישנם כמה דברים שלא ממש פוגעים בכתבה. 1. הנתון שיצא היום מושפע מתופעות חד פעמיות כמו מיסוי רכב. 2. הצפי לאינפלציה של 1 אחוז, זה אותו הצפי שהיה בשנה הקודמת ועדיין סיימנו את שהשנה במינוס אינפלציה. אי לכך אין כלכך סיכוי או סיבה להעלאת הריבית בעיקר כשאנחנו רואים היחלשות בשוק הנדל"ן אשר יגבה כמות לא מובטלת של מובטלים.
יוסי | 16.02.17
12.
בנק ישראל כבר שנים נשכב על הגדר בשביל היצואנים
כאילו היצואנים הם הקטר האחד והיחיד של הכלכלה בישראל. אז מה אם זוגות צעירים לא יכולים לרכוש קורת גג. אז מה התנפחה כאן בועת אשראי ובועת משכנתאות מסוכנת. אז מה אם על דבר מוצר שאנחנו רוכשים בדולרים אנחנו משלמים הרבה יותר ממה שהיינו אמורים לשלם. העיקר שהיצואנים יוכלו להכניס עוד כמה ג'ובות לכיס כי הם הכי חשובים. אם הגברת פלוג עדין לא השכילה להבין שריבית אפסית ארוכת טווח היא אסון חברתי היא כבר לא תבין זאת לעולם.
איתן | 16.02.17
7.
למה תמיד מתייחסים לאינפליה שלילית כמשהו שלילי?
למה תמיד מתייחסים לאינפליה שלילית כמשהו שלילי? הרי הצרכן נהנה ממחירים נמוכים. הלוואות גדולות כמו משכנתא, היא צמודה למדד. כך הבנק לא מפסיד כסף. בהלוואות קצרות טווח, הריבית פי כמה יותר גדולה מ"ההפסד" של ערך הכסף. אז איפה המפסידים באינפלציה שלילית? מישהו יכול להסביר לי.
אלון | 16.02.17
6.
הכתוב לא בשוק . כנראה נכשל בקורס כלכלה מוניטרית
הכותב מנסה להראות מבין עניין ולדבר כמו סנטלי פישר ולרמוז למדיניות אנטי מחזורית . אבל בסל כזה נמוך הכל יכול לקרוס בדקה בתכלס הריבית פה גבוה היתה אמורה להיות בכלל מינוס חצי. לגבי המדד מאיפה הביא ציפיות של אחוז? נסחר בשוק בעסקאות פורוורד לשנה ב0.2!. אם כל הכבוד מי שכותב ומביע דעה ראוי שיעשה שעורי בית!
כותב חלש מאוד | 16.02.17
4.
חייבים להעלות 0.4 לאלתר
הריבית חייבת לעמוד על 0.75 נכון להיום. הדולר ירד אחרי הייצוא שהתפרסם כאילו ישראל בריבית 1.5 כך ש75% מגולם ! העלאת ריבית תהיה חיובית למשק ולנדלן בייצובו , לחזור למחירים אמיתיים! אין איזון בכלכלה הישראלית (רק בהשכרת נדלן מקבלים שחור כל שנה 67000 שקל חוקי למהדרין !)
כלכ | 16.02.17
1.
גאון כלכלי!
נחסל את הייצוא ונחיה משירותים בתוך ישראל ויבוא מסיבי של מוצרי צריכה - כך נהיה מוכנים למשבר הבא? בדקת פעם מה משקל הייצוא בכלכלת ישראל? מה תהיה השפעת השקל החזק על התעסוקה? מה הרווחיות של התעשייה ומידת השפעת שע"ח על התעשיינים ועובדיהם? וכל זאת כדי שלבנק ישראל יהיה כלי מלחמה ששמו הורדת ריבית. כמה קל ונוח להיות יועץ שנשען על קורס מבוא במקרו-כלכלה.
יניר | 16.02.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת