אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הכלכלות הגדולות ביותר בעולם בשנת 2050: אילו מעצמות ידיחו את ארה"ב מהמקום הראשון?

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
קריפטו vs פיאט
לא ראיתי פה תגובה אחת אפילו על קריפטו. מעניין עד מאד אך גם מאד הגיוני מאחר ואנחנו לפני ה-מאס אדופשן למי שמבין על מה אני מדבר. מנקודת המבט שלי אני מניח שעוד 32 שנה שווי הקריפטו בעולם יעפיל על כל השווי של כל הכסף הרגיל (פיאט) של כל הממשלות ביחד. ואם לא עוד 32 שנה אז עוד 42 או 52... משהו בסביבות האלף טריליונים איך שלא קוראים למספר הזה חח
הציפור דודו | 04.10.18
35.
ארה״ב לא תרד כל כך מהר מראש הרשימה
ארה״ב היא עדיין מנוע הצמיחה העיקרי והמדינה העשירה ביותר. וכך ישאר לעוד הרבה מאוד זמן. אם סין והודו יעקפו אותה זה יקרה אחרי שינוים פוליטיים מקיפים מאוד בשתי המדינות. ויקרה בסין הרבה לפני שזה יקרה בהודו. אבל אם מישהו חושב שאפשר בלי ארה״ב, שיחשוב שוב. עדיין מרכז העולם, הידע, תרבות וטכנולוגיה. גוד בלס אמריקה!
איאן | 20.02.17
33.
המלך הוא עירום-אין כל כך הרבה עושר בעולם
הכסף לא באמת שווה ערך בימינו כי הוא כבר מזמן לא מייצג זהב אלא ערך אחד-כמה אנחנו מעריכים אותו. מספיק שאנשים יבינו שהממשלות סתם מדפיסות כסף והכסף לא יהיה שווה פרוטה כמשמעו. נשמע הזוי אולי אבל יש כלכלנים שמעריכים שמתישהוא השקר יתגלה...
מהפכה בעולם | 20.02.17
32.
שטויות במיץ
עם עליית האיסלאם בטורקיה, והפיכת ארדואן לסולטאן, טורקיה רק תצלול. עם חיסול הכוחות החילוניים, מחוסלת גם היזמות והכלכלה. ברוסיה, כל עוד השחיתות פושה בכל פינה, אין מצב לעליית הכלכלה. כנ"ל גם ברזיל. עובדה היא שהאולימפיאדה בברזיל לא הרימה את המדינה הזו בפסיק אחד. אולי רק להיפך. אז מאיפה תבוא הצמיחה? מקסיקו, כל עוד לא תעשה סדר בחצר האחורית שלה, אין מצב שתתחיל לצמוח. מה שכן, גרמניה שטובעת בפליטים, ויפן שמרוב מוזרויות לא עושים שם ילדים, אכן בסכנת נפילה.
כלכלן על | 20.02.17
26.
אני רוצה לעבוד אצלכם!
איזה כיף זה להמציא ולדמיין דברים ועוד לקבל כסף עבור זה! ואף אחד לא יכול להגיד לך שטעית! כי זה עוד 30-40 שנה! זה ההימור שלי לכלכלות הגדולות בעולם בעוד 200-300 שנה: 1. בוליביה: יש שמועות שיש שם שדה נפט ענקי מתחת למדבר מלח בסלאר... 2. איסלנד: עוד 200 שנה לא יהיו מים נקיים ובאיסלנד יש מלא קרחונים שרק מחכים שמישהו ישתה אותם 3. ארץ לעולם לא: עוד 200 שנה תהיה מהפכה בהובלת מנהיג גדול העונה לשם פיטר פן ותוקם מדינה שכולם נשארים בה ילדים ואז לא צריך לחסוך לפנסיה.
נוסטרדמוס | 20.02.17
22.
אנסה לתת תגובה רצינית למי שמעוניין
1. מדובר בתוצר כללי של כל מדינה, לא בתוצר לנפש. בהודו יהיו ב-2050 אולי 1.7 מיליארד איש (ואולי יותר) בסין: אולי 1.4 מיליארד בארה"ב: 400 מיליון בגרמניה: 90 מיליון 2. מדובר בתוצר המחושב לפי PPP (לא לפי דולרים, אלא לפי שוויון כח קנייה). הסבר: אם בהודו רמת המחירים היא חצי בארה"ב, אז מכפילים את התוצר הדולרי של הודו פי 2 כדי להגיע לתוצר ה-PPP. 3. כבר היום, לפי ויקיפדיה: ברזיל מקום 7 אינדונזיה 8 מקסיקו 11 טורקיה 17 אירן 18 מצרים 23 פקיסטן 24 כלומר השינוי הצפוי בעוד 33 שנה לא בדיוק דרמטי במיוחד.
אא | 20.02.17
20.
איזה בזיון מביך של רואי חשבון
אין טמטום יותר גדול מלהניח שאותן מגמות תמיד יימשכו. כך הוכיחו שכל האנושות תרעב כי ייצור המזון אטי יותר מייצור הילדים. ועכשיו: כולנו נחיה 170 שנה, וגם כולנו נמות מהתחממות כדור הארץ, סמסונג תהיה חברת האלקטרוניקה הגדולה בעולם (עד שהטלפונים התפוצצו והמנכל נאסר), בישראל יהיה לפני 2000 רוב ערבי, המים בקומקום התחממו ב-3 דקות מ-20 מעלות ל50 מעלות, אז בעוד רבע שעה הם יגיעו ל-200 מעלות (ולא ירתחו) והגברת שירדה בחמישה קילו בדיאטה, תשקול 8 ק"ג בעוד חצי שנה. כן, וכלכלת הודו תעבור את ארה"ב
אבינועם עוקבי | 19.02.17
19.
התוצר לנפש ישתווה בין המדינות?
כי המדינות מסודרות פחות או יותר לפי תחזית מספר התושבים ב 2050. אשמח לדעת כיצד מצרים תצמצם את הפער? בזכות ההשקעה בהשכלה? המשאבים הטבעיים? היציבות השלטונית? ההשקעות הזרות? בחמישים השנים האחרונות התוצר של מצרים כמעט שווה לזה של ישראל, על אף יחס של בערך 10 בגודל האוכלוסיה. ואף על פי שהצמיחה של מדינה נחשלת היא בד"כ מהירה מזו של מדינה מפותחת.
חיימון | 19.02.17
11.
תחזית מתעלמת משני גורמים חשובים
יציבות פוליטית ומלחמות. מדינות כמו טורקיה מצריים ואירן יכולות בקלות להסתבך במהפיכות מלחמות אזרחים טרור ומלחמות שיבריחו משקיעים יעצרו את המסחר יהרסו נכסים יפחתו את המטבע ויגרמו להוצאות צבאיות של עשרות.מליארדים. מדינות כמו ארה"ב קנדה ואוסטרליה יכולות בקלות לשנות מדיניות הגירה ולמשוך גם עשירים ומושחתים ממדינות כמו טורקיה מצריים אירן אינדונזיה רוסיה וסין ואיתם מאות מליארדים של דולרים וגם מליוני עובדים רעבים להצלחה שיעבדו כמו חמורים כדי לקנות בתים ומכוניות להצעיר את האוכלוסיה ולהרים את הכלכלה.
אסף | 19.02.17
7.
כלכלות
התחזיות לגבי ברזיל ומקסיקו הן לא רציניות. ברזיל עשתה כמה צעדים קדימה תחת שלטונו של לולה אבל מאז הכלכלה שלה היא כשלון קולוסאלי. מדינה שסובלת מפשיעה איומה, משחיתות חסרת תקדים קשה לנבא לה טובות. גם התחזית לגבי מקסיקו לא משקפת את המציאות של מדינה שקרטלי הסמים והמאפיות למיניהן דומיננטים בחלק מהאזורים שלה.
רוני | 19.02.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת