אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

העיריות יגבו היטל השבחה ויחסלו את כדאיות תמ"א 38

119 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

113.
שטח כפול ? תראה לי איפה ???!!!
הערייה לא רק שלא מאפשרת להוסיף אלה דואגת שלא תוכל גם במקום שאתה יכול. במקרה הטוב מקבלים 8 מטר וגם זה בקושי עם סייגים. עריית תל אביב דואגת בכל יום ובכל רגע לעשות חיים קשים לבעלי הדירות ולמה ? כי היא יכולה. עיר לבנה אמרתם ? תראו לי בניין אחד לבן ברובע 3, אפור במקרה הטוב, מתפורר במקרה הרגיל.
תל אביבי | 26.02.17
111.
הצחקתם אותי
אתם יכולים להעלות מיסים ככל שתחפצו, הכול יגולגל לקונה,אני מה איכפת לי מה המס? נחשב נכון לזמן המכירה, נוסיף למחיר שאותו אנחנו באמת רוצים נוסיף 10% מקדם בלת"צ עוד 5% מקדם סיכון ויאללה למכור, יהיה יקר? לא יבואו קונים? יבואו גם יבואו כי אין להם ברירה וככה יהיו מ חירי הדירות. מה שאני מכנה מחיר אין ברירה וגזל הרשויות מהציבור , שימו לב שיווצר מצב בו למוכר יוותרו פחות מ 50% ממחיר המכירה ואנחנו לא פראיירים, רכשנו דירות כי בחוכמה רקמנו עסקים והירווחנו ביושר ובעמל רב
תל אביבי עשיר | 25.02.17
106.
גזל התושבים ע"י ראשי הערים. ממש פשע.
פשע בלתי נתפס של נבחרי ציבור. אם היום יושבים בכלא מספר ראשי ערים שפשעו, אזי פשעם מתגמד אל מול פשעם הנוכחי של ראשי הערים בת"א, בשרון ובמרכז, אשר למעשה בוגדים בבוחריהם ומפקירים חיי מאות אלפים אם לא מעבר לכך. בתים ישנים ורעועים חייבים להרס עפ"י "הריסה ובינוי" ובמקומם יש לבנות בניינים חדשים, חזקים עפ"י תקנים, הפותרים בין השאר גם את בעיות החניה ואת חזותם. גניבה ברשויות היא דרך חיים ולכן ראשי הערים הסורחים, מחפשים קומבינות למצוץ את דם התושבים, תרתי משמע. איפה הממשלה? בתרדמת הידועה מזה שנים.
לא נשתוק ונלחם | 24.02.17
102.
חולדאי רוצה רק מגדלים
עיריית תל אביב לא רוצה לבצע חיזוק של מבנים ישנים- היא מעדיפה שיפנו את הדיירים וייבנו מגדלים, לא אכפת לה שרק עשירים יכולים להרשות לעצמם את דמי הניהול במגדלים, לא אכפת לה שלמשפחות בבניינים ישנים אין כסף לקות דירה גדולה יותר ותמ"א 38 מהווה בשבילם את הפתרון היחיד- חולדאי רוצה מגדלים- ושכל מי שלא יכול להרשות לעצמו שיגור במקום אחר
תל אביבי לנצח | 24.02.17
100.
היטל השבחה בתמ"א 38
הכתבה צריכה להתחיל מהסוף. אין תשלום היטל השבחה כיום בפרויקטים לפי הוראות תמ"א 38 ולא על בתים שיכולים לעשות תמ"א, וכל פרשנות אחרת, חורגת ממטרת התכנית ומהוראות החוק הקיימות כיום. גם אם העיריות או המדינה ינסו לגבות היטלים נוספים על הקיים - סביר שהעניין יוסדר בעתירה מנהלית או בבגץ
איתמר רואי, עו"ד | 24.02.17
98.
ראש העיר יודע שהוא המרויח מהתמא.
דירות שמתחדשות בתמא משלמות מס גבוה בהרבה, גם על הדירה החדשה וגם על גודלה. החניה הצפופה על הכביש יורדת אל מתחת לבנין. והעיקר..הבית הישן שהיום הולך ומגובב בתוספות רעועות,לא יחזיק ברעידה קלה. בעוד שבית חדש בתמא כולם מרויחים בגדול. ראש העיר וחבריו מצופפים את שכונות העוני במגדלים שכנראה ״כדאי לחברים״, ומזניחים את השאר לא די בתשתיות טובות, כאשר אין עתיד לשכונות שהופכות לסלאמס יקר.כרגע כדאי ליזם לחדש בנין,דבר שלא ימשך לנצח. אם תהיה רעידה קלה, לא רק טבריה תימחק...ראה הוזהרת.
יואב מתלאביב | 24.02.17
88.
היטל השבחה על תמא 38 הכי צודק שיש
מה אתם משחקים אותה ? הרי למי שיש נכס פרטי וקיבל אישורים לבנות עוד קומות משלם היטלי השבחה , מי שיש לו דירת גג ומוסיף לפי החוק עוד חצי קומה או קומה - משלם . אז למה שאתם לא תשלמו? רחובות שלמים עושים הון - מה עם לדאוג לכבישים שנהרסים מהתמ"א - הצורך להחליף קווי ביוב מרכזיים , להוסיף חנייה ציבורית ,לבנות כיתות לימוד בתי ספר ?. למה שהכול מהארנונה ?? הרווחתם תשלמו
הבעיה שהשמאות קומבינה ## | 23.02.17
87.
למי מגיעים הזכויות הנוספות? ומסים נוספים!!!!
בתמ"א 38 היזם מקבל את כל הזכויות הנוספות (שהיו מצוצמות יותר וללא היטלי השבחה) תמורת חיזוק המבנה ותוספות לדירות. אם העיריה מוסיפה זכויות וגם גובה היטלי השבחה מבעלי הדירות הרי שהזכויות הנוספות צריכות להיות של בעלי הדירות ולא של קבלן התמ"א. לכן כל חלוקת הזכויות בין הקבלן לבעלי הדירות צריכה להיות שונה . לכלל בעלי הדירות מגיעות חלק מהדירות החדשות שיבנו (אבל אז יצטרכו לשאת בנוסף גם בתשלום מס שבח ) או תמורתן בכסף (אבל אז יצטרכו לשאת בנוסף גם בתשלום מע"מ על שירותי הבניה ).
זהירות!!! כאוס!!! | 23.02.17
86.
תקציב לחדש תשתיות??? איפה?
העיריה תגבה מיליארדים ותשקיע אותם בתשתיות רובעים 3 או 4??? או שתממן פרויקטים מגלומנים כרצונה במקומות אחרים/ הפקות / אירועים והטבות לעובדי עיריה / כיסוי גרעונות ועוד ועוד.. הרי העיריה לא יכולה להרחיב בכסף הזה את הרחובות ברובעים אלה? ולא לייצר שם עוד מקומות חניה? ולא תחליף את הביוב ואת צנרת המים שבאחריות מי אביבים , ולא תוסיף ברובעים אלו בתי ספר , גני ילדים , מתנסים ואזורי מסחר- כי אין איפה ... אז תסביר בבקשה מר חולדאי לאן ילך הכסף???
היצחקתם אותי | 23.02.17
78.
ההנחה של העיריות שזה יעבור ללא תגובה
בתרגיל פשוט אך מסריח, יעבירו העיריות החלטה שלכאורה משביחה את הנכס, אך בפועל משמשת להתעלקות על בעלי הדירות חסרי הישע. את מס השבח יש לגבות מבעל הדירה ו/או מהרוכש במידה ויחליט לממש את הזכויות. מי מהח"כים ירים את הכפפה ויעצור את חלום הבלהות הזה.
אחד העם | 23.02.17
77.
ועדת חקירה
ראש העיר מר חולדאי ! אנא הכן עצמך ואת אנשיך לועדת חקירה אשר תקום לאחר מותם של עשרות אלפי אנשים ברעידת האדמה הקרובה !! ועדת חקירה זו תגרום להגשת כתב אישום פלילי החמור ביותר שהוגש אי פעם במדינת ישראל ! דם הקורבנות יהיה על ידיך !! בקופת העירייה שאתה עומד בראשה מליארדים ששולמו עלי תושבי העיר מכל הסוגים ..הן הדיירים המתגוררים בעיר והן אנשי המסחר , התעשייה ונותני השרותים ! אולם את תאבון העירייה העשירה ביותר בישראל לא ניתן להשביע לעולם !!!! הצל את העיר הזאת ואת בנייניה המתפוררים !
דן | 23.02.17
65.
העיריות יגבו היטל השבחה
לשכת עורכי הדין,צריכה להתערב ולהגיש עתירה נגד כל העיריות המדוברת המנסות בהערמה לגבור על חוקים קיימים. יש להלחם בנחישות בנסיון רשויות אלו לאיין את רצון המחוקק ולעקוף חוקים אשר נחקקו לתכלית ראויה-הגנה עליהםם בפני רעידת אדמה. במאבק זה וגם לצורך תרבות שלטוני יש רק דרך אחת והיא לגבורעל המכשול אותו מציבות רשויות אלו בדרך ליישום החוק.
זבולון שליש | 23.02.17
61.
רון חולדאי הוא ראש עיר מגלומן ומושחט
וזה המחיר שהתושבים משלמים עבור ישיבתו על כיסא ראש העיר. רון חולדאי לעולם לא היה בעד תושבי העיר מבחינתו הוא ראה בהם עול מיותר חולדאי תמיד רצה את טובתו האישית ואת טובת חבריו הקרובים . תושבי העיר תל אביב הם צפונבונים דבילים שממשיכים להצביע "למלך" ולא רואים שהמלך הוא עירום .כאשר יושבים יותר מידי על על כיסא "המלכות " השתן עולה לראש ולא יורד. ראשי עיר שמעדיף להשקיע במרתונים לסגור כבישים לאזרחי העיר על חשבון תיקון העיר הישנה אין לו זכות להיות ראש עיר
שי | 23.02.17
60.
רוצים תקרה מטופשת למכוניות? שלמו
אם רוצים קירוי מטופש מעל האיילון, בעלות סהרורית של 2 מיליארד שקלים!!! אז צריך למצוא מימון ללוקסוס הלא חיוני הזה. לחילופין, אפשר להרים כמה גשרים צנועים מעל האיילון, להולכי רגל ואופניים, המספקים קישור טוב מזרח-מערב, בשבריר מהעלות. זה יצא גם הרבה הרבה יותר זול, גם הרבה יותר זריז לביצוע וגם בתרחיש רעידת אדמה לא נזרוק 2 מיליארד שקל, מכספי הארנונה, לפח.
dw | 23.02.17
58.
במקום להוסיף חוקים צריך לצמצם חוקים
הבירוקרטיה בבניה בארץ גם ככה מסובכת ומורכבת מידי. על כל בית צריך להדיין שנים. עכשיו כל יזם צריך להתחיל לחשב באיזה מסלול הוא הולך, לקחת בחשבון מאבק משפטי אם הוא הולך לפי תוכנית עירונית או לפי תמא 38 ובסוף להתווכח בבית משפט אם הוא כן או לא משלם היטל השבכה. הגיעה הזמן לתוכניות בניה ארציות אחידות בלבד במקום להפוך כל עיר למערב פרוע פרטי.
יובל | 23.02.17
57.
מקלות בגלגליי שר האוצר כחלון. אין לזה סיכוי.
התגובות פה הם אימפולסיביות כמו של ארדן ואלשיך בנושא הבדויים. חולדאי מנסה למצוץ כסף מהאזרחים, וספק גדול באם יצליח. זו יריה ראשונה, וספק גדול באם תעמוד במבחן משפטי במידה ותיושם. אם עד היום לא ניגבה היטל השבחה כתוצאה מיישום תמ"א 38, זה ישאר כך. זה מעוגן בחוק המקרקעין. אצלנו "שיטת מצליח" עברה מהמלצרים במסעדות לכלל נותני השירותים והסוחרים, ועכשיו גם לתחום המוניציפלי.
אליעזר | 23.02.17
30.
תמ"א 38
כשראש העיר יגור בשכונה מטה ליפול ועם 70 שנות הזנחה ויבקש היטל השבחה שיחכה בסיבוב הבא בבחירות הבאות. גועל נפש וצרות עין של ראשי ערים מגיעלים שכמוכם מקבלים שכר של יותר מראש הממשלה וצמאים לעוד כסף שלא תומך בחינוך אלא למשכורות של חורשי זימה בעיריה - תתבישו לכם חמדנים .....
jojo | 23.02.17
22.
ככה זה במדינה שלנו
ככה זה במדינה שלנו ...ברגע שרואים שיש איזה הטבה לאזרח כבר עטים עליו כמו נשרים ומונעים זאת ממנו. אנו פשוט עם שלא יודע לפרגן . זה ב DNA ככה היה עם הגז לרכב. ראו שאזרחים מנצלים את העלות הנמוכה ומסבים את המכוניות....מיד העלו את המיסוי ומחיר הגז. לא נותנים להנות מכלום. אם נחשוב לרגע מה הטריגר להשבחה, זה חיזוק המבנה בפני רעידות אדמה ובניית ממ"ד...הלא המדינה תפקידה להגן ולמגן את אזרחיה.. לא יאומן.....מקומם ומרגיז..
רפי | 23.02.17
21.
זה לא רק תל אביב-מדינה אוכלת יושביה
מקימים מדינה למען אזרחיה ותושביה. כל השלטון במדינה, המרכזי והמקומי (המושחת עוד יותר) שכחו את זה מזמן ועושים הכל למרר את חיינו במיסים, שחיתויות, תחבורע רעה, משטרע עוד יותר רעה, בריאות קלוקלת, חינוך גרוע, מערכת משפטית מסואבת ומה לא
חושחש הנחש | 23.02.17
18.
שווי מ"ר מבונה ולא בנוי=22,000 שח
בגוף הכתבה ישנו נתון שגוי לגבי שווי מ"ר בנוי: יש להבדיל בין הגדרות "מ"ר בנוי "כולל קרקע והחלק הבנוי לבין " מ"ר מבונה " קרקע וזכויות הבניה לפני בנייה. לזה התכוון השמאי והשווי הוא 22000 שח למ"ר. שווי מ"ר בנוי יכול להגיע ל45,000 שח באזורים אלה של הצפון הישן
אלי אש, שמאי מקרקעין | 23.02.17
15.
כך מאבדים את המדינה,
במגדל -יוקרתי, צמרת, עליון,הכי למעלה, וכן הלאה- על שטח של דונם גרות 100 משפחות. על דונם בנגב או בגליל גרה משפחה ערבית אחת. במקום לעודד צעירים במתנות, סיבסוד, והטבות, להתישב בנגב ובגליל,מתחמנים כיצד אפשר לסחוט עוד ועוד ועוד כסף בכדי לשלם לפקחים שיפזרו קנסות לחונים על עצים מרוב צפיפות בת״א.
גודמן | 23.02.17
13.
צודק לחלוטין, תמ"א 38 אף פעם לא נועד לחזק מבנים
כדי לחזק מבנה לא צריך להוסיף מעליות, מרפסות, לובי או כול דבר אחר. יזמים זריזים התלבשו על הרעיון המקורי של הצורך בחיזוק בניין וניצלו את הדבר לרעה, אין לי כול קנאה ובעיה עם אנשים שעשו ועושים רווח מהנושא, הבעיה היא שתחת האיצטלה של "חיזוק הבניין" דפקו את כול השכנים, והאיזור, היחידים שהרוויחו הם אנשים שמחזיקים בדירות ולא גרים בהן שהרוויחו מעליית הערך וקבלנים שקיבלו את הזכויות העודפות תמורת ה"חיזוק"
רמי | 23.02.17
3.
כל המדינה ברברת משפטית
כל המדינה תקועה בבתי משפט. עורכי דין הפכו את חליבת תקציבי המדינה בתביעות לעסק משתלם פעמיים: כך המדינה נאלצת להעסיק אלפי יועצים משפטיים בכל רשות וחברה. נמאס לנו. נחנקנו כשכל מדור הנדל"ן זה תביעות משפטיות. כשכל מדור התשתיות זה תביעות משפטיות. די. עורכי דין נדחפים לכל חור. שיילוקיזם בשיאו.
לא יאמן | 23.02.17
1.
הסיכוי של עריית תא לגביית היטל השבחה הוא 0
אין שום סיכוי שעריית תא תצליח לגבות היטל השבחה בגין זכויות בנייה שניתנו מלכתחילה מכוח תמא 38. אלא על זכויות שמעל הזכויות שניתנו מכוח תמא 38. זאת כתבה לא מקצועית ושאיננה מתייחסת לכלל הרובדים, הרי ישני חוק ברור (בחוק המקרקעיין) כי אי אסור לגבות היטל השבחה בגין זכויות שניתנו לאור חיזוק בניין
יזם | 23.02.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת